Xiaomi MI3W - review

poruka: 1.470
|
čitano: 255.592
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Pozdrav svima.

Predstavljam vam recenziju Xiaomi MI3 pametnog telefona, dizajniranog i proizvedenog od strane kineskog proizvođača hardvera i softvera, Xiaomi Inc.

Navedena tvrtka je najpoznatija po svom potpuno redizajniranom Android sučelju - MIUI. MIUI je dostupan za desetke Android uređaja, bilo sa službenim ROM-ovima ili raznim portovima.

Da ne pretvorim ovu recenziju u seminarski rad o Xiaomiju (vjerujem da svi koji čitate recenziju, znate jako dobro o čemu se radi).

Stoga, prelazim na recenziju njihovog trenutnog flagship uređaja, kao što sam ranije rekao, MI3.


Postoje dvije verzije MI3:

  • WCDMA koja je zasnovana na Qualcomm SoC-u (o kojem će poslije biti više riječi) te je isti predviđen za rad na China Unicom operateru, ali je to inače i Internacionalna verzija koja radi u Europi, SAD-u itd.
  • TD-SCDMA je baziran na nVidia Tegra 4 SoC-u te je predviđen za China Mobile, ali navodno su neki potvrđivali da radi i van Kine (ali nije za igrati se)

 

*Napomena! Budući kucpi, provjerite deset puta da ste naručili (ako budete) WCDMA verziju.*

 

Kupnja

Uređaj sam naručio sa stranice to2c.com čitajući preporuke s foruma mob.hr.

Bez daljnjeg okolišanja i traženja, odabrao sam crnu verziju ($30 skuplji) te Leather case opciju gdje po izboru dobijete za smiješne novce jako kvalitetne MOFI ili Nillkin maske.

Također ima i Basic opcija ili NFC Bluetooth, što sve sami možete pronaći.

Također sam dobio free gift foliju te silikonsku masku, prilično čvrstu i kvalitetnu.

Nakon obavljene uplate, dobio sam tracking number i sad da ne idem u daljnje opise i svakodnevno praćenje gdje se nalazi paket, skratit ću.

Uplatio sam 06. ožujka. Budući da je bio vikend, 10. ožujka predan je njihovoj pošti, nakon čega je 12. zaprimljen u SingPost.

29. ožujka se tek promijenio status pošiljke te je tada stigao u Hrvatsku, pa 31. ožujka na carinu i ono najvažnije, vratili su mi s carine bez plaćanja PDV-a.

 

Specifikacije

  • dimenzije: 144 x 73,3 x 8,1 mm
  • masa: 145 g
  • ekran: 5,0" FHD IPS LED (~441 DPI)
  • zvuk: mono zvučnik na dnu te 3,5 mm audio izlaz na vrhu
  • kamera: 13,0 MP, rezolucije 4128 x 3096 piksela, AF, dual-LED bljeskalica, stabilizacija slike, HDR
  • prednja kamera: 2,0 MP, 1920 x 1080 piksela
  • boja: crna/srebrna/bijela
  • baterija: Li-Ion 3050 mAh
  • ostalo: gsmarena.com

 

 

"Ispod haube" specifikacije

  • SOC: Qualcomm Snapdragon 800, MSM8274AB, bez LTE-a (najavljen MSM8974 koji ima LTE)
  • CPU: Quad-core 2,3 GHz Krait 400
  • GPU: Adreno 330
  • RAM: 2 GB LPDDR3
  • ROM: 16/64 GB
  • microSD: nema
  • OS: Android 4.3 (OOB) s MIUI V5
  • ostalo: gsmarena.com

 

Nemojte mi zamjeriti što nisam pisao ostale specifikacije, podršku formata jer je to suvišno, a do njih je vrlo lako doći.

 

 

Pakiranje

Inače dolazi sa standardnom kartonskom kutijom, ništa posebno dizajnirana, ništa posebno ekskluzivna.

Stavljam sliku s Interneta jer sam ja odabrao "No packing box" jer sam procijenio da je manja šansa da mi ga carine. I isplatilo se.

Ni trenutka se nisam bojao da će biti oštećen jer nije u kutiji, ali je u toliko zračne folije da bi valjda preživio pad iz stratosfere, ako se ne bi u međuvremenu rastalio.

Ukratko, evo kako okvirno pakiraju.

 

 

DOJMOVI

Kako sam već godinama fan MIUI-a i pratim njihova izdanja kako softverska, tako hardverska, a bilo je vrijeme za mijenjati moj Galaxy SII (i dalje držim da je to najkompletniji mobitel u zadnjih nekoliko stoljeća) - jednoglasno sam se složio sam sa sobom da će moj sljedeći mobitel biti upravo ovaj, MI3. Nisam ni u peti imao, kao zagriženi Samsungovac da ću ikada imati išta osim Samsunga, ali eto, čudno je to.
Nakon razočaranja s Galaxy SIV, usljedilo je još VEĆE s Galaxy SV. I onda sam rekao, "e nećeš više, Samsunže". Banda je postala ista. Ista kao oni koje sam prije izbjegavao - Apple...long story short...

 

..MI3...

 

Dizajn

Mobitel je izrađen od neškripave plastike, tj. polikarbonata s nekim tzv. magnezij-finišem.
Inspiriran Lumia serijom finske Nokie, tako je ovaj uobličen u unibody kućište, blago zaobljen na bočlnim rubovima.
To ga čini savršenim u ruci, nije ga teško držati kao recimo Sony Xperia Z (i sve reinkarnacije).

Jednom rukom se može sve raditi bez problema (barem ja mogu).

Osjećaj u ruci je stvarno premium i jedino mi se iPhone 5/5S čini nekako bolje u ruci (ne mislim na veličinu).

Od Androida, ovo je najbolje što sam imao prilike držati.

 

Zaslon

Kao žestoki pobornik AMOLED ekrana, pogotovo Super AMOLED+ kakav je u SII, svaki drugi ekran mi se činio "ispran" i drugačiji.

Što je razumljivo, jer sam do sada gledao samo u izrazito bojama zasićene AMOLED ekrane.

Ovaj ekran kog proizvodi LG/Sharp je prilično dobar u prikazu boja (usporedit ću sa AMOLED-om kroz neko vrijeme).

Najveća prednost AMOLED ekrana (možda i jedina) je najvjerniji prikaz crne, odnosno potpuno isključivanje piksela kad prikazuje crnu. Vrijeme će pokazati kako ću se priviknuti i kako će se ponašati navedeni ekran u MI3.

 

Hardver

Što reći, o trenutno najjačem hardveru i No.1 na Antututututu?

LETI! Brzina izvođenja aplikacija, skrolanje na sadržajem bogatim Web stranicama, multitasking.
Sve to Snapdragon 800 žvače bez ikakvih problema.

  • Osvrt na bateriju ću napisati kroz neko vrijeme dok se kalibrira i dok mob nauči moje navike {#}

 

Softver

Dobro znani MIUI, ispoliran i ispeglan do najsitnijih detalja od strane samih MIUI developera.
Svi koji su probali MIUI znaju o čemu se radi. Nemam što puno pisati. 
Nastojat ću snimiti video-recenziju s više detalja pa će biti i lakše vidjeti na djelu sam OS. 

 

 

Zaključak

Na prvi utisak i prvi kontakt s mobitelom - ostao sam zapanjen kako je dobro napravljen. Kvalitetom te svime ostalim.

*ovaj dio ću nadopuniti također kad budem pisao sljedeći put, jer ću imati više iskustava i doživljaja.*

 

PLUS:

+ Zaslon

+ Baterija (podložno promjeni)

+ Masa (s obzirom na dimenzije i bateriju)

+ Snapdragon 800

+ MIUI

 

MINUS:

- Nemogućnost izmjene baterije (ne nužno)

- Relativno tih zvučnik, no svakako ga ne koristim osim samo za ton zvona

- Kamera treba softverskih tweakova jer je po "Bug reportu" na službenom forumu dosta loša

- Treba puno više podrške od developera. Zajednica na MIUI forumu ih proklinje

 

OCJENA

 Uvjetno rečeno, dajem ocjenu 9/10 upravo zbog ovih minusa, koji nisu minusi uređaja, nego same Xiaomi zajednice.

 

Za sve dodatne detalje, slobodno pitajte ovdje ili na privatne poruke.
Rado ću odgovoriti.

Trenutno se puni (prvi puta) stoga će nešto poslije biti više fotografija, opisa, ali nisam mogao dočekati da napišem recenziju. Stoga šaljem bez slika.

 

p.s. Ako nekoga zanima, jeftiniji polubrat ovog velikana, tu je Xiaomi Hongmi (dual sim) po nevjerojatnoj cijeni s obzirom na to što nudi.
Recenzija koju je napisao kolega majdo. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 16:40 (sudy_freak).
Moj PC  
27 0 hvala 29
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
sudy_freak kaže...

Hardver

Što reći, o trenutno najjačem hardveru i No.1 na Antututututu?

not so fast...  Kad sam prvi puta odvrtio antutu na lg g2, bez kojekakvih airplane modova itd., dobio sam 36.xxx (ne sjecam se tocno koliko). Trenutno mi je na 35.899...

 

 

Ajmo sada na ono bitnije. I ja sam ga pratio od predstavljanja i jedini razlog zasto ga nisam uzeo je taj sto sam se bojao pdv i carine. inace bi ga uzeo, ali kako vec rekoh, posto sam otisao na g2, nekako mislim da svejedno nisam pogrijesio....

 

ali, moram napomenuti da mi je MI3 puno ljepsi mobitel nego G2.

 

Nek te dobro i dugo sluzi. {#}

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Bacelj kaže...
sudy_freak kaže...

Hardver

Što reći, o trenutno najjačem hardveru i No.1 na Antututututu?

not so fast...  Kad sam prvi puta odvrtio antutu na lg g2, bez kojekakvih airplane modova itd., dobio sam 36.xxx (ne sjecam se tocno koliko). Trenutno mi je na 35.899...

 

 

Ajmo sada na ono bitnije. I ja sam ga pratio od predstavljanja i jedini razlog zasto ga nisam uzeo je taj sto sam se bojao pdv i carine. inace bi ga uzeo, ali kako vec rekoh, posto sam otisao na g2, nekako mislim da svejedno nisam pogrijesio....

 

ali, moram napomenuti da mi je MI3 puno ljepsi mobitel nego G2.

 

Nek te dobro i dugo sluzi. {#}

Antutu test OOB, na to mislim.
I sam ga rangira gore.
Ovo je sve stock, jasno da se može izvući još više.

 

 

Da, slažem se da nisi pogriješio s G2. U to sam siguran kao i ti.
Ja sam imao sreće, stvarno sreće što nisu carinili.
Drugo nemam što reći. {#}

Da, kud i kamo mi je MI3 ljepši.

 

Hvala, i tebe također nek G2 služi  

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Prati ovu temu - check! {#}

 

Sve ostalo znas, uskoro cemo se nastaviti družiti kao i s SGS2-om.. :) 

 

Cekam ostale slike, Antutututu i detalje o trajanju baterije, za sve ostalo imas veliki {#}

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 15:42 (majdo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI3W - review

U vezi ekrana, razliku u crnoj do večeras ćeš zaboravit, osim ako staviš AMOLED pokraj.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Kolegu sudy_freaka poznajem s mob.hr foruma i stvarno mi je drago da je izbjegao PDV...ovo sto je napisao o Mi3 je gotovo sve tocno i kao bivsi vlasnik G2 slobodno cu reci da ne zalim sto sam kupio Mi3...

Fenomenalan mob,izrada,brzina,baterija ide izmedju 5 i 6h screen on,a jedino bi pozelio malo jacu max svjetlinu ekrana...

Super recenzija i drago mi je da si zadovoljan...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 19:10 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Nigdje ne vidim koliko onda košta MI3W?
14 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Na to2c trenutno 382$...

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
vepar kaže...

Kolegu sudy_freaka poznajem s mob.hr foruma i stvarno mi je drago da je izbjegao PDV...ovo sto je napisao o Mi3 je gotovo sve tocno i kao bivsi vlasnik G2 slobodno cu reci da ne zalim sto sam kupio Mi3...

Fenomenalan mob,izrada,brzina,baterija ide izmedju 5 i 6h screen on,a jedino bi pozelio malo jacu max svjetlinu ekrana...

Super recenzija i drago mi je da si zadovoljan...

 

Pozdrav, nisam ni znao da si tu, a nisam te često sretao na forumu.
Hvala na komentaru i na lijepim riječima. {#}

 

P.s. otkrio sam zašto se ne može skidati preko 3G-a {#} što te mučilo.

Imaš na mob.hr, a evo i ovdje ću sam sebe citirati.

 

Vepar i svi ostali koje pati nemogućnost skidanja aplikacija i velikih datoteka preko 3G-a. 

Otkrio sam što je. Otiđite u aplikaciju Downloads, gore desno imate postavke.

Kliknite to i odaberite maksilamnu veličinu koju će ovaj Xunlei engine filtrirati. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
14 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

aj super konačno mi radi preko 3G...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Kolega Sudy kad si u Mikanovcima da se nađemo na nekoj cugi da ja to čudo vidim i da mi objasniš šta i kako za to naručivanje. Imam ga na piku već mjesec dana, ali me pati ta carina i PDV. Opeko sam se već jednom s naručivanjem tako, ne bi opet.

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
dark_wizz kaže...

Imam ga na piku već mjesec dana, ali me pati ta carina i PDV. Opeko sam se već jednom s naručivanjem tako, ne bi opet.

 

To je sve stvar srece, nema tu opekao ne opekao, ovakvu stvar kad covjek narucuje mora biti spreman da ce 99% platiti PDV, onaj 1% je cista sreca, ako prodje bez PDV-a sretan si i prije nego je dosao, ako moras platiti PDV sretan si kad dodje, druge nema.. :D

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
14 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Mi3 na 10. mjestu po prodaji,a Hongmi na 7.s obzirom da u top ten nema Sony-a,HTC-a ni LG-a ovo je fenomenalan rezultat za tvrtku koja postoji tek 4 god.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2014 9:29 (vepar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

** UPDATE **

 

Očarava me ova baterija. Ovo je čudo!
Neiscrpna je.

 

Dojmovi mi se o mobitelu iz dana u dan poboljšavaju.
I sve manje "žalim" što sam ga kupio.
Genijalan je. Fluidnost, brzina, baterija.

Bez problema pored ovog svega mu opraštam bugove

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
Moj PC  
6 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Što je s kamerom, gledam kako bi kupio nešto sada, jedino me ta kamera muči?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitsuoka kaže...

Što je s kamerom, gledam kako bi kupio nešto sada, jedino me ta kamera muči?

Kamera je dobra. Neću reći odlična, dobra je.
Na jakoj svjetlosti, fotke su super. U low-light nešto lošije, ali to nije do senzora.

Na forumu ih jako napadaju zbog toga, jer se iz tog Sony senzora može kud i kamo više izvući.
Dakle, sve što kiksa je sa softverske strane. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Dobro, znaš da je meni kao kupcu svejedno jel to do softvera ili do hardvera. Kakvo je stanje s popravljanjem toga? 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitsuoka kaže...

Dobro, znaš da je meni kao kupcu svejedno jel to do softvera ili do hardvera. Kakvo je stanje s popravljanjem toga? 

HDR. Stanje i nije najbolje što se tiče ispravljanja tih bugova, jer mi se čini da svi developeri rade na MIUI V6.
E sad, dvosjekli mač ili ne, ne znam. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Nije baš neki primjer za prikazat HDR Belji se 

 

Ček, znači s V6 bi to moglo bit sređeno ili? Tj. razvijaju V6 za njega ili?

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitsuoka kaže...

Nije baš neki primjer za prikazat HDR Belji se 

 

Ček, znači s V6 bi to moglo bit sređeno ili? Tj. razvijaju V6 za njega ili?

Prva fotka koju sam opalio.
Što se buniš. 

 

Tako kažu, valjda. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Zato jer se HDR koristi za prikaze širokog dinamičkog raspona (kako ime kaže), tj. poput ovoga dolje, predmet u sjeni, pogled u sunce.

 

 

Aha, to znači da bi to trebalo sredit sve? Nego, gledam po shopu, što nema srebrenog od 64GB? NVM, vidim da imaju opcije kad se uđe u uređaj.

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2014 11:15 (Mitsuoka).
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI3W - review

prodao bih svoj Galaxy S4 i uzeo Xiaomi MI-3, e sad me zanima koliko je sigurna kupnja s ovog Aliexpress?

http://www.aliexpress.com/item/instock-Original-Xiaomi-M3-Mi3-WCDMA-Qualcomm-8274AB-Mobile-Phone-2GB-64GB-RAM-5-1920-1080px/1580582331.html?s=p#thf

 

oko 2200kn :D

 

zanima me jedino da li MI-3 ima ono slow motion snimanje sa kamerom kao na Galaxy-u.

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Po meni ti je onda bolje uzeti sa talijanskog EU shopa gdje daju i 24mj garancije, a stigne ti u roku od nekoliko dana. Cijena mu je oko 2300kn kad se registriras na stranicu.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
2 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
assassin.st kaže...

Po meni ti je onda bolje uzeti sa talijanskog EU shopa gdje daju i 24mj garancije, a stigne ti u roku od nekoliko dana. Cijena mu je oko 2300kn kad se registriras na stranicu.

 

Ja nevidim nigdje cijenu ispod 2600-2700kn za 16GB model, 353 eura najjeftiniji o.O

 

EDIT: tek sada vidim da ima jedan za 292 eura.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 15:37 (Deyo238).
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Bilo je vec spomena o svemu tome.. Registriraj se na stranicu pa ces vidjeti cijene.. OVDJE imas post o tome sa slikama.. Jos uvijek je takva situacija..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI3W - review

Može li mi netko objasniti

  • ROM: 16/64 GB

 

Što se dobiva sa 64 GB u odnosu na 16 GB?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Pa valjda 48 GB više?!

Crkva je zlo 21. stoljeća
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Evo ga konacno je i moj strojček stigao, nakon preprepredobrih iskustava s Hongmijem za kojeg sam napravio temu prije par mjeseci u nadi da pomognem svim buducim vlasnicima Hongmija ili nekog drugog Xiaomi uređaja, od danas se i ja pridružujem sudy-u u ovoj temi s MI3-em, nadam se da ce uskoro biti jos vise BOL-ovaca s ovim uređajem.. Iskustva su i više nego pozitivna u prvih par sati korištenja, tako da ne sumnjam da ce me ovaj uređaj služiti još dugo dugo vremena kao stari SGS2..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 15:43 (majdo).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Naravno da je 48 GB više, ali kakav to ima efekt na rad samog mobitela? Što se time dobiva u odnosu na 16 GB? Koje su prednosti 64 u odnosu na 16 GB?

12 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Apsolutno nikakav efekt u radu samog mobitela nemas, rijec je samo o velicini memorije raspoložive za pohranu podataka na mobitelu..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice