Sony Xperia 1 II

poruka: 38
|
čitano: 4.969
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Sony Xperia 1 II

Sony je predstavio svoj model Xperia 1 II

 

165.1x71.1x7.6 mm
181.4g
Gorilla Glass 6, aluminum frame
Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP65/IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins)
OLED 6.5"
1644 x 3840 pixels, 21:9 ratio 643 ppi
DCI-P3 100%
HDR BT.2020
Snapdragon 865
microSDXC
256GB 8GB RAM
UFS 2.1
12 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.7", Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, 3x optical zoom, OIS
12 MP, f/2.2, 16mm (ultrawide), 1/2.55", Dual Pixel PDAF
0.3 MP, TOF 3D, (depth)
Zeiss optics, LED flash, panorama, HDR, eye tracking
2160p@24/25/30/60fps HDR, 1080p@30/60/120fps; 5-axis gyro-EIS, OIS
3.5mm jack
24-bit/192kHz audio
4000 mAh baterija

 

3.5mm se vratio 

 

old school dizajn

 

na papiru se cini tip top, sony imx senzori sa Zeiss optikom

 

uz naravno cinema pro i photo pro softver

 

najavljena dostupnost Ozujak/Travanj

 

cijena jos nije objavljena

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Sony Xperia 1 II

Ja jos furam xz1 compact. 

Meni je ovo odlican mobitel, steta kaj sony ima prevelike cijene, a kolko vidim kod nas ga rijetko di ima za kupit. 

Na njuskalu samo jedna xperia5. 

Niti jedna xperia 1. 

Žalosno. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
3dfx kaže...

Sony je predstavio svoj model Xperia 1 II

 

165.1x71.1x7.6 mm
181.4g
Gorilla Glass 6, aluminum frame
Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP65/IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins)
OLED 6.5"
1644 x 3840 pixels, 21:9 ratio 643 ppi
DCI-P3 100%
HDR BT.2020
Snapdragon 865
microSDXC
256GB 8GB RAM
UFS 2.1
12 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.7", Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, 3x optical zoom, OIS
12 MP, f/2.2, 16mm (ultrawide), 1/2.55", Dual Pixel PDAF
0.3 MP, TOF 3D, (depth)
Zeiss optics, LED flash, panorama, HDR, eye tracking
2160p@24/25/30/60fps HDR, 1080p@30/60/120fps; 5-axis gyro-EIS, OIS
3.5mm jack
24-bit/192kHz audio
4000 mAh baterija

 

3.5mm se vratio 

 

old school dizajn

 

na papiru se cini tip top, sony imx senzori sa Zeiss optikom

 

uz naravno cinema pro i photo pro softver

 

najavljena dostupnost Ozujak/Travanj

 

cijena jos nije objavljena

 

 

 Mogli su waterdrop notch staviti ili hole punch, ovako malo outdated izgleda.. sve ostalo je super.. da cijena bude pristupacna dalo bi se razmisliti o kupnji

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
Osobno je ovo najbolji dizajn, nikakvu nocevi, rupe i sranja. Minimalni simetricni bezeli i vozi
Halo Bing! Kako bratac?
 
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Sony Xperia 1 II

Sviđa mi se dizajn. Pogotovo ravni okvir, podsjeća na stari OnePlus X. Sa tom širinom lijepo će ležati u ruci.

I ubacili 3.5 mm jack. Ima praktički sve. Problem što će cijena biti blizu S20 Ultra

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony Xperia 1 II

to te ja pitam, konacno normalan mobitel

 

vec sam zaboravio da Sony postoji u mobilnom svijetu 

 

DCI-P3 100%
1/1.7" senzor
3.5mm jack

Zeiss optika

stereo zvucnici

21:9 UHD display

 

cinemapro softver, OMG jebeno

 

ako ce video biti kao sto im je na Alpha foticima, kupujem odma 

 

sve i da kosta kao S20 ultra, ovo mi je osobno bolje, jer ima sve sto mi treba, a S20 ne nudi

 

jel netko uopce prodaje od operatera kod nas Sony uredaje vise?

 

 

ha, moze se DS4 spojit na njega 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 19:14 (Timo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia 1 II

prema ars technica cijena je finih 1100 eura. svi prošvikali sa cijenama.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony Xperia 1 II

Nakon dosta vremena da mi je sony zanimljiv, moram malo popratit kakav im je softver.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia 1 II

Softver im je odlican, baterija na sony smartfonima su jako dobre, opet, zahvaljujuci softveru, foto-video odlican, zahvaljujuci softveru, itd.itd..

Osobno, za mene preveliki, cekam nasljednika Xperie 5.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 19:32 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony Xperia 1 II

glavna kamera ima IMX555 (isti senzor kao u S20 i S20+) 1.8 mikrona

 

telefoto je 70mm

 

20fps burst

 

za video ima hybrid EIS i OIS plus 5axis stabilizaciju

 

1200 EUR EU cijena navodno

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony Xperia 1 II

Puno previše novaca za ono što nudi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
ocean77 kaže...

Puno previše novaca za ono što nudi.

 .Naravno, kao i Ultra, Ajfon 11pro itd. 

 

 

10 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Puno previše novaca za ono što nudi.

 .Naravno, kao i Ultra, Ajfon 11pro itd. 

 

 

 

 

Upravo tako, njih vise ni ne gledam jer su mi Xiaomi i Huawei pokazali da mogu i vise za manje.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 1 II
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Puno previše novaca za ono što nudi.

 .Naravno, kao i Ultra, Ajfon 11pro itd. 

 

 

 

 

Upravo tako, njih vise ni ne gledam jer su mi Xiaomi i Huawei pokazali da mogu i vise za manje.

 

Neka, samo ti daj. Svatko uzme šta mu paše, ali ovaj Sony napokon izgleda odlično iako ih testeri nikako ne vole.

6 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
ocean77 kaže...

Puno previše novaca za ono što nudi.

pa nudi potpuno isto ili vise od ostalih u tome cjenovnom rangu, zavisi tko daje prednost kojem featuru kod telefona sta ne?

 

sta to nudi S20+, OP8 Pro, P40 Pro, V60, iP 11 Pro a da ovaj ne nudi?

 

Mi 10 Pro ne spominjem, jer nije u tome cjenovnom rangu, svima je jasno da nudi najvise za puno manje novaca od ovih gore

 

 

13 godina
offline
Sony Xperia 1 II
Iako cijenim što nema nikakvih rupica na ekranu niti notch, zbog toga je screen - body ratio dosta manji od konkurencije. Npr. S20+ je niži telefon, a ima osjetno veći ekran.
I nema high refresh screen. UFS 2.1 prema 3.0 velika razlika
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II

Po gsmareni ima 90Hz. U svakom slućaju prvi Sony mobitel u zadnjih 7-8 godina koji me je zaintrigirao.

To be or not to be
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 14:11 (mirdaVG).
6 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
mirdaVG kaže...

Po gsmareni ima 90Hz. U svakom slućaju prvi Sony mobitel u zadnjih 7-8 godina koji me je zaintrigirao.

 nema 90Hz, ima normalno 60Hz ekran

 

imaju nekakvu nebitnu implementaciju softversu, kao gimik "90Hz feel"

13 godina
offline
Sony Xperia 1 II
Krivo piše. Ekran je 60Hz. Sony će implementirati neku vrstu smanjenja motion blura koja bi trebala dati osjećaj high refresh ekrana.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II

. U zadnje vrijeme gsmarena ima dosta krivih informacija koje sam i sam primijetio, ali priznam nisam išao detaljnije gledati. Svake godine nešto kod njih. Ili mala baterija, ili loš dizajn, cijena uvijek u nebesima, a ove godine ništa od 90/120Hz.

To be or not to be
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 14:31 (mirdaVG).
16 godina
offline
Sony Xperia 1 II

Ma sony mi je jos najjaci, samo kaj me muce ove povelike dimenzije smartfona, ovo ce bit super mob ali zato i podcjenjen..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia 1 II

Imam Xperiju XA2 Ultra; prezadovoljan sam s mobitelom. Štoviše, kada bi ponovno uzimao novi mobitel, opet bih uzeo Sony.

Mobitel doslovno ima samo dva problema (na koja sam naišao); Wi-Fi povremeno izbacuje i FM radio ne radi kako spada (ako je signal lošiji radio prekida svakih 10 sekundi, valjda traži novu frekvenciju, ne znam). Čitao sam po internetu vezano probleme s Wi-Fijem i ispada da sve Xperije pate od istog problema i da nema načina na koji se to može riješiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 16:08 (Marko :D).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
Marko :D kaže...

Imam Xperiju XA2 Ultra; prezadovoljan sam s mobitelom. Štoviše, kada bi ponovno uzimao novi mobitel, opet bih uzeo Sony.

Mobitel doslovno ima samo dva problema (na koja sam naišao); Wi-Fi povremeno izbacuje i FM radio ne radi kako spada (ako je signal lošiji radio prekida svakih 10 sekundi, valjda traži novu frekvenciju, ne znam). Čitao sam po internetu vezano probleme s Wi-Fijem i ispada da sve Xperije pate od istog problema i da nema načina na koji se to može riješiti.

 Opet bi uzeo sony jer doslovno ima samo dva problema?

 

Jel to spada u nedostatke ili prednost? Ne kuzim, cini mi se kao prednost

Znaci sony je must have

13 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II

Ovo mi je treći pametni telefon; prije njega sam imao HTC, a prije istog, LG.

 

HTC je imao jako puno problema; od štekanja, titrajućeg ekrana, prisilnog zaustavljanja aplikacija do smrzavanja i nemogućnosti uključivanja uređaja nakon istog.

 

LG je također imao hrpu problema; slabašna baterija, štekanje, smrzavanje, Security Error pri bootanju i tako dalje.

 

Xperija mi je prvi mobitel koji ne pati ni od jednog od navedenih problema. Mobitel je stvarno brz, baterija jako dugo traje, ne smrzava se i mogu više stvari od jednom, a da se aplikacije ne zatvaraju.

 

Da, problemi s Wi-Fijem i FM radiom su prisutni, ali ne uvijek. Recimo, doma mi Wi-Fi vrlo rijetko 'ispadne' dok mi na poslu izbacuje svakih par minuta. FM radio radi dok je dobar signal, ako je loš i ima šuma, prekida svakih 10 sekundi. Radio se čak može slušati i preko TuneIna, ali to troši dosta baterije, pogotovo ako se koriste mobilni podaci...

 

I naravno da bi volio kada bi Sony te probleme riješio (ali šanse za to su nikakve bez obzira što je mobitel još uvijek podržan), no budući da mi se kod kuće to događa vrlo rijetko, nije mi tolika prepreka. Bio sam spojen na puno Wi-Fi mreža i od svih, često ispadanje je problem samo na poslu (možda zbog toga što mreža ima isto ime i radi na oba banda)...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 17:14 (Marko :D).
7 godina
online
Re: Sony Xperia 1 II

Stavi neki custom rom pa budeš imao savršeni mobitel.

Ima ih puno koji su bazirani na kernelu koji je kompajliran direktno od sourcea proizvođača tog SOC-a, tak da ne pate od istih problema kao Sonyeva implementacija.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
fer-de-lance kaže...

Stavi neki custom rom pa budeš imao savršeni mobitel.

Ima ih puno koji su bazirani na kernelu koji je kompajliran direktno od sourcea proizvođača tog SOC-a, tak da ne pate od istih problema kao Sonyeva implementacija.

Iskreno, niti imam znanja za to, niti mi se to da raditi. Ne želim brickati uređaj koji za sada radi odlično. 🙂

7 godina
online
Re: Sony Xperia 1 II

Ma, kod Sonya je to najlakše, ima odličan neslužbeni flashtool.

Ali da, ako si zadovoljan, smao piči dalje, jedino je žalosno da Sony ni ne pokušava riješiti takve poznate probleme - a zato i jesu tu di jesu...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 17:25 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II
fer-de-lance kaže...

Ma, kod Sonya je to najlakše, ima odličan neslužbeni flashtool.

Ali da, ako si zadovoljan, smao piči dalje, jedino je žalosno da Sony ni ne pokušava riješiti takve poznate probleme - a zato i jesu tu di jesu...

Točno to. Njihov "support forum" (kako ga oni nazivaju) je beskoristan. U rangu s Microsoftovim gdje je za svaki problem rješenje sfc /scannow. Na Sonyjevom forumu ima jako puno tema koje govore kako Wi-Fi ne radi dobro i da FM radio prekida. Iako se javio tu i tamo koji Sonyjevac u pojedinim temama, nikakva konkretna rješenja nisu dali, samo standardne odgovore da pokreneš mobitel u Safe Mode i vidiš da li je problem tamo prisutan; drugog odgovora s njihove strane nema.

 

Inače, mobitel je stvarno kvalitetan i, kao što rekoh, ima najmanje problema od svih koje sam imao. Kad bi riješili ta dva problema, bio bi mobitel bez mane... 😄

 

Samo ne znam ima li još koji proizvođač mobitela, a da stvarno ispravlja probleme s Androidom i da ne daje relativno kratku podršku za Android. Xiaomija ne bih hvala, MIUI mi se nimalo ne dopada, a i ne vjerujem baš kinezima. 😆

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 17:42 (Marko :D).
7 godina
online
Re: Sony Xperia 1 II

Ma, ta ekipa koja odgovara u njihovo ime na forumu su priućeni ekonomisti i trgovci, daju im skriptu s odgovorima i onda oni pišu po forumu- bolje bi im bilo botove postavit.

A ovaj drugi dio, dobro si nanjušio -samo Xiaomi, i slažem se, ni meni se MIUI ne sviđa, pa sam na svojem Redmi Note 4X stavio AOSP rom, totalni preporod.

A ovaj dio za nepovjerenje kinezima, bojiš se bezveze, nema potrebe za paranojom, ne gledati previše špijunskih filmova 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Sony Xperia 1 II

Ne bojim se nego im jednostavno ne vjerujem jer stalno nešto muljaju. I ne gledam često filmove, pogotovo ne špijunske. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice