Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.876.112
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za mater mi treba mob, koji izmedu ova dva bolji okvirno mob

huawei p smart z

galaxy a30s

 

Nista treće nije opcija.

Korištenje generalno, foto, baterija, ekran, surfanje... nista igre i to.

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa! Dvoumim se između Xiaomi Mi Note 10 Pro i P30 Pro, pa me zanima vaše mišljenje. Kamera i baterija su mi bitne, ali tražim mob koji je u cjelini bolji i koji će me dulje služiti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ukoliko biraš između ova dva, zaokruženiji mobitel je Huawei.
J.G.
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
danni kaže...

Pozdrav ekipa! Dvoumim se između Xiaomi Mi Note 10 Pro i P30 Pro, pa me zanima vaše mišljenje. Kamera i baterija su mi bitne, ali tražim mob koji je u cjelini bolji i koji će me dulje služiti.

 Koristim P30 pro vec jedno mjesec dana i svakako preporucam. Kamera odlicn, baterija dovoljna za 2 dana. Jutros ga skidam s punjaca, sutra prije spavanja ga vracam na punjac, a u medju vremenu skupim 8-10 sati screen on time. Wifi ugasen jedino dok spavam, a povremeno palim i bluetooth, podatkovni primet i lokaciju

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam pitanje vezano uz ove Njuškalo mobitele. Pretpostavljam da je većina tih kupljena u Tele2 itd. prilikom produljenja ugovora (konkretno gledam si Huawei P30). 


Zanima me sada je li nelegalno da osoba prodaje takav mobitel ili ne? 
Ne vjerujem baš takvim oglasima (kolega imao negativna iskustva - lik je izradio račun koji izgleda potpuno realno, s pečatom i svime, a na kraju ispalo da je mob "fejk"), pa bih prije kupnje htio zatraziti prodavaca sliku i broj računa - pa me zanima je li preprodaja "legalna", jer ako je onda bih jednostavno kontaktirao Tele2, Bonbon ili dućan ako prodavač nije operater, i pitao imaju li u evidenciji taj račun.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 21:47 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, legalno je. Kupac postaje vlasnik uređaja prilikom kupnje i smije s njim raditi što hoće (Osim ako se ne radi o nekakvom ugovoru u kojem piše da se ne smije prodavati, ali to je samo slučaj s recimo routerima koji su još u vlasništvu operatera)

 

Ali, zbog zaštite podataka, operater ti vjerojatno neće htjeti dati podatke o računima i/ili kupcu.

Možeš probati, ništa te ne košta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kupio sam tri "njuskalo mobitela" i nisam nikada imao problema, jedan iz vipa, jedan iz trgovine i jedan kupljen na firmu, svaki sa racunom i garancijom, pecat i potpis na garanciji te IMEI (ako pise) se ne mogu nikako fejkati
 
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sestra kupuje mobitel iskljucivo huawei camera je jako bitna kao i baterija nesto sto ce imati na duzi period
U a1 su joj ponudili p pro i p30 pro
I ako u segmentu highend smatram da novi mate 30 puno bolja kupovina
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U potrazi.  Cifra - 3000, nikako preko. Kod nas.

Uvjet je da mobitel ne smije imati zakrivljeni ekran. Nikako.

Uzeo bi Xiaomi mi note 10 inače, bez pardona. Valjda oduvijek imam Xiaomie pa bi nastavio. 1, 2s, note 3, note 4x, žena poco f1...
Sad mi je pomalo hitno jer 4x odlazi skroz. Napuknut ekran, problemi sa punjenjem, dosta mu je :-D Stvarno sam ga izgazio.

 

Gledao sam i gledam još uvijek:


- mi 9t pro (nisam fan skočne kamere)...
- realme x2 pro (malo preko budžeta, muči me slabija podrška i color os, a kažu i da kamere nisu ništa posebno)...
- oneplus 7t je van budžeta i slaba baterija, tako da nein..
- redmi k30/poco x2/k30 pro nikako da izlete globalne verzije... Inače sam bio zapeo za k30, odnosno mi 10t ako ga tako nazovu. Mislim da bi taj uzeo odmah, a pogotovo pro verziju iako će imati skočnu kameru. 

E sad. Počeo sam gledati Samsung s10 lite (i note, ali on ima stariji procesor). Pa imam pitanja. 
Našli bi se na njuškalu za 3000 kn.
Čine mi se kao solidni mobiteli. Muči me jedino šta imaju "samo" gg 3 zaštitu, a meni mobitel voli pasti. Hoće to biti problem? Kakvi su uređaji? Uređaj, u biti, više gledam s10 lite, nego note. 
Izgleda ok na papiru. Velika baterija i ok ekran, solidne kamere, dobar procesor. Sve djeluje ok. Ne volim samsung UI, ali valjda bi se naviknuo.
Ima li netko iskustva? Treba mi onaj jedan "super je kupnja, uzmi" da se odlučim.

Koliko je bolji od mi 9t pro?

Sam preskočio nešto, a da ima ravan zaslon? Mada sumnjam jer znam internet napamet više koliko vrtim te modele..

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel postoji bar jedan upotrebljiv mobitel do max 5 incha?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kipo kaže...

Jel postoji bar jedan upotrebljiv mobitel do max 5 incha?

 

Ne, ali imas S10e koji je slicnih dimenzija kao primjerice Redmi 4 s 5" ekranom.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8420&idPhone2=9537

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

OK, a koji je bolji izbor - Nokia 5.1 ili Samsung Galaxy A20e?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Samsung A40.i.Po dimenzijama manji od nekadašnjih 5 in.mobitela
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
Samsung A40.i.Po dimenzijama manji od nekadašnjih 5 in.mobitela

Hvala na odgovoru, ali pitao sam za A20, a ne A40?

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kipo kaže...

OK, a koji je bolji izbor - Nokia 5.1 ili Samsung Galaxy A20e?

 Samsung je noviji ali mi se čini da bi možda Nokia bila bolji izbor jer se radi o čistom (stock) Androidu pa će imati manje bloat-a i time će cijeli OS biti fluidniji.

Možda griješim, nisam koristio novije Samsung uređaje, ali Android One bi trebao biti optimiziraniji.

 

Ostale stavke su više-manje slične, ako se gleda da se uzme mob sa više RAM-a (3Gb) i što više mogućeg ROM-a.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kolega bi kupio novi mobitel do nekih 1500 kn(+200 ako je baš nešto bolje za te pare). 

Imao je neki xiaomi i jako je bio zadovoljan dok nije razbio pa sad gleda opet neki xiaomi. Ima li neka preporuka za taj novac. Poželjno što bolja baterija i veći ekran. Ne igra igrice. Muzika, YouTube, viber. Gledao sam mu ta mi Max 2, ali ne vidim kod nas u prodaji, a i žini mi se da je bio oko 2000/2200 kn. Mislim, ako je i neka druga marka mobitela za preporuku može i to.  

Možda ovo? Redmi note 8T 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Pametni-telefoni/Xiaomi-Redmi-Note-8T-4GB-64GB-tamno-siva%2C-mobitel/p/EK000281489 

 

Ili ovaj kojeg vidim hvale par stranica prije? Xiaomi mi a3

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/xiaomi-mi-a3-4gb-64gb-plavi-6347/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 22:39 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Oba navedena su ok. 

Ako se malo protegne ima 

https://www.centar-tehnike.hr/xiaomi-redmi-note-8-pro-6gb-64gb-sivi-proizvod-8244/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Xiaomi je best buy u navedenom rangu. Kad malo bolje razmislim, xiaomi je gotovo uvijek best buy. 🤔

 

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za 1500 na njusci nadjes zapakirani note 8 pro i peglaj..ekran dobar a baterija odlicna

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

LINK

 

Galaxy A41 rumors.

Za ljubitelje nešto manjih telefona, nagađa se da će A41 imati 3500mAh bateriju, znači jaču od A40, ali da će staviti mediatek procesor.

Osim toga još stoji kapljica umjesto nešto modernije rupice na sredini vrha ekrana.

 

Da bar promaše ovo za procesor, jer već sa Exynosom bi mi bio kandidat

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam preporucio Xiaomi redmi Note 10 pro ili Huawei p30.

Sto vi preporucujete?

Za dvoje ljudi 40 godina,produzuju ugovore i sad bi htjeli sto bolje. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kolacic kaže...

Ja sam preporucio Xiaomi redmi Note 10 pro ili Huawei p30.

Sto vi preporucujete?

Za dvoje ljudi 40 godina,produzuju ugovore i sad bi htjeli sto bolje. 

 Mislim da nije pro od xiaomi-a.

Sutra se uzima,mozda jos neke preporuke?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kolacic kaže...

Ja sam preporucio Xiaomi redmi Note 10 pro Fender Stratocasterili Huawei p30.

Sto vi preporucujete?

Za dvoje ljudi 40 godina,produzuju ugovore i sad bi htjeli sto bolje. 

 ..još nema ni redmi note 9 

 

??????

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 5:33 (bodija).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

trebam mobitel na kojemu se može igrati Fortnite.

Ima li nešto u  rangu 700 - 800 kn?

Hvala

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

@Kolacic

Koje mobitele im nudi operater i koji je budžet? 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 8:54 (hardcoree).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bodija kaže...
Kolacic kaže...

Ja sam preporucio Xiaomi redmi Note 10 pro Fender Stratocasterili Huawei p30.

Sto vi preporucujete?

Za dvoje ljudi 40 godina,produzuju ugovore i sad bi htjeli sto bolje. 

 ..još nema ni redmi note 9 

 

??????

 Vjerojatno je mislio na Mi note 10. Nije baš teško za skužiti/pogriješiti. Više buni ovo Fender stratocaster. 

Mobitel gitara ? 🙃

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 8:59 (hardcoree).
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, jedno retoričko (donekle) pitanje..

 

Naime pokvario mi se Galaxy A40 (glavna kamera neće fokusirati) i morao sam se vratiti na stari Huawei P9 lite, dok je ovaj na servisu...

 

Očekivao sam veći šok zbog koraka unatrag.. međutim upravo suprotno.. odahnuo sam

 

Naime.. jest da je sporiji i ima lošiju kameru, ali mi jednostavno taj 16:9 ekran savršeno paše... svi ti novi telefoni (ženin Note 7) mi stvaraju neku neopisivu averziju zbog tog izduženog ekrana.. tj. kad god opet uzmem 16:9 mobitel u ruke stvari "legnu" na mjesto..

 

Imam još jedan stari LG K10 sa još većim 16:9 ekranom.. to je isto milina za koristiti..

 

Moje pitanje je koji bi bio zadnji, najmoderniji mobitel sa 16:9 ekranom koji se još može kupiti pod nov ili bar relativno nov... jel vidim svi su sad sa tim omjerima 18:9, 20:9

 

Razmišljam naime ozbiljno da pronađem takav nekakav telefon i kupim si ga, makar rabljeni...

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Havo kaže...

Ekipa, jedno retoričko (donekle) pitanje..

 

Naime pokvario mi se Galaxy A40 (glavna kamera neće fokusirati) i morao sam se vratiti na stari Huawei P9 lite, dok je ovaj na servisu...

 

Očekivao sam veći šok zbog koraka unatrag.. međutim upravo suprotno.. odahnuo sam

 

Naime.. jest da je sporiji i ima lošiju kameru, ali mi jednostavno taj 16:9 ekran savršeno paše... svi ti novi telefoni (ženin Note 7) mi stvaraju neku neopisivu averziju zbog tog izduženog ekrana.. tj. kad god opet uzmem 16:9 mobitel u ruke stvari "legnu" na mjesto..

 

Imam još jedan stari LG K10 sa još većim 16:9 ekranom.. to je isto milina za koristiti..

 

Moje pitanje je koji bi bio zadnji, najmoderniji mobitel sa 16:9 ekranom koji se još može kupiti pod nov ili bar relativno nov... jel vidim svi su sad sa tim omjerima 18:9, 20:9

 

Razmišljam naime ozbiljno da pronađem takav nekakav telefon i kupim si ga, makar rablje

 

 

 

 https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10-8877.php

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 9:36 (dani2).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Havo kaže...

Ekipa, jedno retoričko (donekle) pitanje..

Naime pokvario mi se Galaxy A40 (glavna kamera neće fokusirati) i morao sam se vratiti na stari Huawei P9 lite, dok je ovaj na servisu...

Očekivao sam veći šok zbog koraka unatrag.. međutim upravo suprotno.. odahnuo sam

Naime.. jest da je sporiji i ima lošiju kameru, ali mi jednostavno taj 16:9 ekran savršeno paše... svi ti novi telefoni (ženin Note 7) mi stvaraju neku neopisivu averziju zbog tog izduženog ekrana.. tj. kad god opet uzmem 16:9 mobitel u ruke stvari "legnu" na mjesto..

Imam još jedan stari LG K10 sa još većim 16:9 ekranom.. to je isto milina za koristiti..

Moje pitanje je koji bi bio zadnji, najmoderniji mobitel sa 16:9 ekranom koji se još može kupiti pod nov ili bar relativno nov... jel vidim svi su sad sa tim omjerima 18:9, 20:9

Razmišljam naime ozbiljno da pronađem takav nekakav telefon i kupim si ga, makar rabljeni...

 Prema ovome:

https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nDisplayResMin=2073600&nDisplayResMax=2073600

 

izgleda da je u 2019 i 2020 izdan SAMO JEDAN mobitel s rezolucijom 1080x1920 (16:9 omjer)!

Nemam pojma kak je to moguće :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice