Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.668
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mi9t pro + gcam = win

 

https://flic.kr/s/aHsmLMJFGr

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Mi9t pro + gcam = win

 

https://flic.kr/s/aHsmLMJFGr

Gcam je ovdje odradio vrhunski posao.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.dxomark.com/oppo-find-x2-pro-camera-review/

 

Dijeli 1mjesto s Mi 10 Pro.

 

Jako zanimljiv mob.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 17:59 (R36).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

https://www.dxomark.com/oppo-find-x2-pro-camera-review/

 

Dijeli 1mjesto s Mi 10 Pro.

 

Jako zanimljiv mob.

Jako zanimljivo. Samo cijenom će izgleda biti bliže S20 Ultra nego Mi 10 Pro. Koliko vidim najavljena je cijena 1200€, to je preko 50% skuplje od Mi 10 Pro.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
R36 kaže...

https://www.dxomark.com/oppo-find-x2-pro-camera-review/

 

Dijeli 1mjesto s Mi 10 Pro.

 

Jako zanimljiv mob.

Jako zanimljivo. Samo cijenom će izgleda biti bliže S20 Ultra nego Mi 10 Pro. Koliko vidim najavljena je cijena 1200€, to je preko 50% skuplje od Mi 10 Pro.

 Ti stvarno mislis da ce Mi 10 Pro kostat 600 eura??

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
mzopg kaže...
R36 kaže...

https://www.dxomark.com/oppo-find-x2-pro-camera-review/

 

Dijeli 1mjesto s Mi 10 Pro.

 

Jako zanimljiv mob.

Jako zanimljivo. Samo cijenom će izgleda biti bliže S20 Ultra nego Mi 10 Pro. Koliko vidim najavljena je cijena 1200€, to je preko 50% skuplje od Mi 10 Pro.

 Ti stvarno mislis da ce Mi 10 Pro kostat 600 eura??

Računao sam obrnuto od tebe, od trenutne cijene Mi 10 Pro.

Trenutno je oko 750 eura. Oppo Find X2 Pro će biti skuplji 60%, ako je vjerovati najavama. Ili Mi 10 Pro će biti oko 40% jeftiniji. Kako se uzme. 

Sigurno će sve te cijene padati. Vjerujem da će Mi 10 Pro kad krene globalno i prođe koji mjesec biti blizu 650 eura.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ima li kakvih najava sta nas moze ocekivati sa P40? Kakve ce biti mogucnost u pro modelu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Endymon kaže...
Ima li kakvih najava sta nas moze ocekivati sa P40? Kakve ce biti mogucnost u pro modelu?

 kaze ovaj lik, da ce P40 Pro biti na vrhu DxO i to za dosta u odnosu na sve ostale

 

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Endymon kaže...
Ima li kakvih najava sta nas moze ocekivati sa P40? Kakve ce biti mogucnost u pro modelu?

 Kazu 10x opticki zoom., + 64mpix kamera ( umjesto one od 40 mpix)..

 

Kamera nije problem., nadam se da ce video snimanje popravit.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
A dobro. Ja osobno slabo i snimam išta. Mene zanima kamera, jer volim nocno nebo slikati, pa me zanima dali ce biti nekog veceg pomaka u kvaliteti i opcijama.
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Najavljena cijena za P40 Pro od 900$ do 1200$, ovisno o količini memorije.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

P40 Pro kamere (navodno):

 

wide 52MP Sony IMX700 1/1.28″ RYYB  OIS

 

ultrawide 40MP Sony IMX650 1/1.5″  RGGB  OIS

 

3x telephoto OIS

 

10x telephoto, periskop OIS

 

ToF

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 Ubio ga Pixel...

 

Night mode na S20 je katastrofa.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 Ubio ga Pixel...

 

Night mode na S20 je katastrofa.

 najvise volim ovakve recenzije gdje na istom mjestu stoje obje slike pa sa sliderom možes povlačiti i gledati jednu i drugu...jedino su uvijek relativno "male" i ne mogu zoomirati, ali kažem, ovako najlakse vidim svojim očima bez nekih prevelikih komplikacija za uspoređivanje...

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stavio Gcam na Mi Note 10.

Osim odlicnog IQ kamera radi kao na steroidima sto se brzine tice.

Mislim na 27MP mode...doslovno bez zadrske okida...ono sto sto treba malo vise vremena je zapisivanje sto mi nije nikakav problem...bitno je da okida brzo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 10:34 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Stavio Gcam na Mi Note 10.

Osim odlicnog IQ kamera radi kao na steroidima sto se brzine tice.

Mislim na 27MP mode...doslovno bez zadrske okida...ono sto sto treba malo vise vremena je zapisivanje sto mi nije nikakav problem...bitno je da okida brzo.

 A IQ je odličan na qcamu?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Koji port gcama koristiš? Meni većina njih kad uključim nightsight u portrait načinu ne radi kako treba. Uvijek mi prikazuje sliku naopako. Ja trenutno koristim hypercam i pmgc 7.0 v13 port. Sa te dvije nemam nikakvih problema i mogu biti instalirane obje u istom trenu bez problema. Inače nightsight razvaljuje. Tu se razlika vidi drastično.
Ima na xda i open cam za mi note 10 i isto radi sve ok jedino nightsight na GCam je nenadjebiv.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...
R36 kaže...

 Ubio ga Pixel...

 

Night mode na S20 je katastrofa.

 najvise volim ovakve recenzije gdje na istom mjestu stoje obje slike pa sa sliderom možes povlačiti i gledati jednu i drugu...jedino su uvijek relativno "male" i ne mogu zoomirati, ali kažem, ovako najlakse vidim svojim očima bez nekih prevelikih komplikacija za uspoređivanje...

Slazem se...

Odlicne su mi takve usporedbe...

 

Meni osobno Pixel i Iphone umaju najbolju i najrealniju obradu slike. Tocnost boja im je odlicna.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Pixel se dobro drži, čak štoviše, usprkos daleko manje senzoru, al zato fenomenalnom softveru..

Ak Pixel 5 bude pratio trendove i uglave veliki senzor, to će bit brutala od fotića, ogoroman senzor uz savršen softver, rezultati će bit nenadmašni, mada bih volio i da se ajfon trgne pa stavi veći senzor, oni su isto prvaci u odličnom softveru za kameru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 A IQ je odličan na qcamu?

 

 

Je, dobar je iako je i na stock odlican.

Prednost Gcama je veca brzina u radu kamere.

 

Evo jedna sa Gcam:

 

https://flic.kr/p/2iDN252

 

AF je tocan i precizan, a ovdje se vidi velicina senzora i fokus na subjektu dok je ostatak u bokehu.

Na malom senzoru ovo dobijes ako slikas nesto iz neposredne blizine.

 

antiratar kaže...
Koji port gcama koristiš? Meni većina njih kad uključim nightsight u portrait načinu ne radi kako treba. Uvijek mi prikazuje sliku naopako. Ja trenutno koristim hypercam i pmgc 7.0 v13 port. Sa te dvije nemam nikakvih problema i mogu biti instalirane obje u istom trenu bez problema. Inače nightsight razvaljuje. Tu se razlika vidi drastično.
Ima na xda i open cam za mi note 10 i isto radi sve ok jedino nightsight na GCam je nenadjebiv.

 

 

Imam Urnyx05 verziju (1.2)...nije savrsena jer mi tele kamera ne radi s njom, ali zato glavna radi bez greske.

 

 

R36 kaže...

Meni osobno Pixel i Iphone umaju najbolju i najrealniju obradu slike. Tocnost boja im je odlicna.

 

 

Ja vise uopce ne prati mobitele sa tim malim senzorima.

Djaba mi boje, WB i obrada kada slike izgledaju plošno, DOF im je moguc samo iz neposredne blizine.

Ja vise ne idem na mali senzor, nakon Mi Note 10 dolazi u obzir eventualno Mi10 ili P40 PRO koji bi trebao imati jos veci senzor...Galaxy S10, Note 10, Pixel, iPhone su za mene proslost.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Super fotka, tocno se vide razlike.. Da, mali senzor je stvar proslosti, vrijeme je da se krene na vece senzore, sa vecim fotomogucnostima tj vecom kvalitetom same fotke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Napokon ulovio malo vremena, pa evo da i sa vama podijelim par fotki sa Mi 10 Pro.

Ima raznih, od full 108MP, ultrawide do macro.

 

https://flic.kr/s/aHsmLSo21p

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bas bio frend kod mene za vikend...isli van.

Kupio S20+...on ima samo Samsung i svake godine kupi novi model Samsunga.

 

Znaci nocni mod - Iphone 11 vs S20+...nemamo uopce o cemu diskutirat kad je u sam on rekao da ne duplo bolja slika na Iphoneu.

Takoder usporedba s mojim Note 9. Znaci podjednake slike s nocnim modom.

Iskreno ostao sam razocaran kamerom na S20+.

Dnevne nemam sto usporedivat kad su na svakom smartphoneu zadnje 3-4 godine dobre.

 

Takoder 

zanimljiva usporedba.

 

Takoder sam primjetio da S20+ ima problema s fokusom, pogotovo makro kad hoces slikat.

 

U svakom slucaju prije kupnje dobro razmislite...da ne bi ostali razocarani, kao pojedinici na forumima, a i sami recenzenti.

 

I dalje je meni P30 Pro kralj za nocne uvjete.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

  

Što vam se cini?

 

 

 Najveću razliku koju vidim je da Mi note 10 radi overexposing, dok Gcam to drzi pod kontrolom. 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
1337Raptor kaže...
thebatman kaže...

  

Što vam se cini?

 

 

 Najveću razliku koju vidim je da Mi note 10 radi overexposing, dok Gcam to drzi pod kontrolom. 

 i mi note 10 je dosta mekši po rubovima fotke

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 

 

Što vam se cini?

 

 

Na većem ekranu, prve dvije fotke unatoč maloj preekspoziciji Mi Note 10 osjetno bolji, puno više detalja.

Drvo i gljiva, Mi Note 10 kao da ima problema s fokusom ili si zeznuo kod fotkanja , tu su dosta izjednačeni, teško je ocijeniti jer GCAM obradi fotku, tako da je i malo previše oštrine.

Mi9T je malo pomiješao boje kod četvrte fotke, povukao je previše zelene. 

Ova s gljivom mi je na prvu čak i Mi 9T bolji, iako mi opet Mi Note 10 ima prirodnije boje i više detalja, kod Mi 9T su ti detalji "umjetno" stvoreni naknadnom obradom.

Zadnja opet problem s fokusom, to si slikao u portret modu? Nije dobar taj bokeh. Mi 9T dosta bolja fotka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 20:26 (mzopg).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice