Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.634
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nod14 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Xiaomi Mi 10 - CAMERA REVIEW vs iPhone 11 Pro / Mi Note 10

 

Po ovom što vidim i mojem nekom osobnom ukusu, iPhone konzistentno bolji u skoro svim slučajevima, pogotovo video. Čak i neke fotke od Mi Note 10 izgledaju osjetno bolje nego Mi 10. Ali i sam dxomark kaže da su oni imali inačicu kamera softwarea koji će biti pušten idući mjesec.

dxo je testirao Pro verziju, ovo je obicni Mi 10 u usporedbi sa iPhoneom

 

nevjerovarno je kako ima jebeni video taj iPhone, svaki puta kada vidim usporedbe iznenadim se kako dobro snima

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Da, iPhone neće dostići. Odlično su odradili snimanje čak i sa slabijim foto hardverom.

Ali, za 3-4 puta manju cijenu, i beta softver, ovo je i više nego odlično

(Pogotovo ako se netko razumije u obradu slike i videa, čuda izvuče iz ovog senzora)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Da, neki dijelovi fotke su dobre, al generalno gledajući, nije mi nešto ekstra, ne znam, taj huawei mi nikak nije mogao izmamit osmjeh na lice, neg treba dost truda da dobiš odličnu fotku, baš sam gledao na XDA forumu Huawei Mate 20 gdje ekipa stavlja slike na flickr, neke fotke su odlične a neke su samo solidne.

Inferironiji Google pixel 3, 4 mi ostavljaju u očima daleko bolje dojmove, generalno gledajući, a ak bi išli analizirat onda bi naišli na dio di i Gugl kiksa, al sveopći dojam je jako dobar usprkos manjem senzoru koji koristi Google smartfoni. Guglu iz bok bih odmah mogao stavit i nove ajfone 11, praktički pa čuda rade i s manjim senzorima i s vrhunskim softverom za kameru.

 

Recimo, Šaomi Mi9 radi isto odlične fotke, a pogotovo s gcam-om, i stvarno odličan mob, al ovaj Huawei

 

 

 

Imao sam Mate 20 PRO do nedavno i to je odlican foto mobitel.

Meni osobno u TOP 3 svih koje sam koristio...kakav crni Pixel...imao sam i njega i to nije klasa Mate-a.

 

 

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

s20 ultra night

 

https://www.flickr.com/photos/janitors/albums/72157713135989843

 

nisam ni malo impresioniran

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

s20 ultra night

 

https://www.flickr.com/photos/janitors/albums/72157713135989843

 

nisam ni malo impresioniran

 

Katastrofa, pa sa Mi Note 10 dobijem bolje slike...evo jedan crop jedne od slika sa S20 Ultra:

 

 

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Jel se sad sve svodi na pixel peeping? Jer ta fotka bez tolikog zumiranja izgleda odlično za noćnu fotku. Meni i ostale fotke izgledaju jako dobro.
A i ljudi se kreću, isto kao i na drugoj slici sa autom koji je razmuljen. Slikanje objekata koji se kreću u low light ima takav efekt.
Isto tako, 108mpx mode nije za low light. Cijela poanta je pixel binning.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ta fotka je još dobra općenito, ostale su ono, ništa posebno, čine mi se direktno usporedive s prošlogodišnjim uređajima.. možda previše očekujemo..

 

uglavnom zanimljiva je jedna stvar, na ovoj slici se vidi da se osoba raspala.. dok npr kod huaweia to nećeš nikad vidjet, čak i kod dugih ekspozicija od 5-6 sekundi uspije zalediti pomične stvari

 

vidi se na još par slika kako se voda razmuljala zbog duže ekspozicije 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 8:26 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 evo snimka također sa subotnog koncerta, još više lasera i šarolikog osvijetljenja... mozete i u 4k pogledati...https://photos.app.goo.gl/db6pi9Mo1RG3zhDJ6 Nažalost nemam nijednu fotku ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 13:23 (Dan1234567890).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...
Nod14 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Xiaomi Mi 10 - CAMERA REVIEW vs iPhone 11 Pro / Mi Note 10

 

Po ovom što vidim i mojem nekom osobnom ukusu, iPhone konzistentno bolji u skoro svim slučajevima, pogotovo video. Čak i neke fotke od Mi Note 10 izgledaju osjetno bolje nego Mi 10. Ali i sam dxomark kaže da su oni imali inačicu kamera softwarea koji će biti pušten idući mjesec.

dxo je testirao Pro verziju, ovo je obicni Mi 10 u usporedbi sa iPhoneom

 

nevjerovarno je kako ima jebeni video taj iPhone, svaki puta kada vidim usporedbe iznenadim se kako dobro snima

Ma seljo nije skinuo zaštitnu foliju sa leće 

 

To je 1080p video, očito nije dobro podešen color profil, ali detalji su tu i stabilizacija je izvrsna, bolja nego na iphoneu.

Na 4k se vidi da je video odličan, po meni malo previše saturacije, ali u stilu Samsunga. 

 

Pogledajte video na 3:03, tamo je 4k snimka.

Još će se to uštimati i biti će to vrhunski uređaj.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Xiaomi Mi Note 10 raspon od 1X do 10X u nocnim uvjetima.

Zaboravio sam jos ultrawide (0.6X) fotkati...

Sve tri kamere odlicne, a najvise sam bio skeptican oko ove 5X jer senzor radi Omnivision.

Na kraju je i ta OK, nije toliko dobra kao 2X kamera koja ima znatno veci senzor koji je velik kao na iPhone 11 PRO Max glavna kamera!

Uglavnom sve tri kamere su vrlo dobro izbalansiarane, imaju jednak WB, slicno su podesene pa imaju podjednak šum.

 

Evo par slikica raspona:

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/Rs5250

 

Sve 4 slike su auto mode.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 17:55 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Xiaomi Mi Note 10 raspon od 1X do 10X u nocnim uvjetima.

Zaboravio sam jos ultrawide (0.6X) fotkati...

Sve tri kamere odlicne, a najvise sam bio skeptican oko ove 5X jer senzor radi Omnivision.

Na kraju je i ta OK, nije toliko dobra kao 2X kamera koja ima znatno veci senzor koji je velik kao na iPhone 11 PRO Max glavna kamera!

Uglavnom sve tri kamere su vrlo dobro izbalansiarane, imaju jednak WB, slicno su podesene pa imaju podjednak šum.

 

Evo par slikica raspona:

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/Rs5250

 

Sve 4 slike su auto mode.

 

 pretpostavljam da nije slikano sa stativa, ali si maximalno miran, jel? jel su ovo sve prvi pokušaji, ili ima i mutnih? Još da i u slici ima nekih pokretnih dijelova, bio bi pravi test da vidimo kako ispadaju zahtjevne fotke :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 9:13 (Dan1234567890).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sve su iz ruke, shutter speed je od 1/25 do 1/33 pa nije problem dobiti ostro iz ruke jer na tom mobu je stabilizacija dovoljno efikasna da dobijem ostru sliku i sa 1/4 sec iz ruke.

Nije bilo ponavljanja, sve je iz prvog pokušaja.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

S20 Ultra (100x) vs P30 Pro(50x) - zoom mjesec.

 

Ovo sam ja ulovio s P30 Pro...a ovo na Ultri je s recenzije.

 

Katastrofa slika na Ultri.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

S20 Ultra (100x) vs P30 Pro(50x) - zoom mjesec.

 

Ovo sam ja ulovio s P30 Pro...a ovo na Ultri je s recenzije.

 

Katastrofa slika na Ultri.

 

 Samsung ce to sredit kroz update, ni P30P nije bio dobar u pocetku tj sama kamera, tako da, strpljenja...

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zanimljivo, Samsung nikada nije ponudio bolji mob "na papiru", nikada veci skok, a ja sam nekako ravnodusan.

Mora da su se i drugi popravili.

Prije su stvari bile jasne, ako si zelio dobar fotic mogao si ga imati i sa ostalima barem u dobrim svjetlosnim uvjetima, ali ako si zelio zaokruzenu kameru koja snima i super video obicno si zavrsio sa Samsungom.

Sada gledam sto Xiaomi radi, recimo Mi10 PRO, video je bolji nego na iPhoneu i vjerojatno nema bitne razlike ni u odnosu na S20 Ultra, kamera opcenito ista i razlike se svode na digitalni zoom koji je gimmick i sve to za debelo vecu cijenu...nesto i nisam iznenadjen zasto Samsung bas i ne gledam.

Obzirom da se radi o marki mobitela koja enormno gubi na cijeni, bacit cu oko na njega za 6-12 mjeseci, onda ce biti jedan u nizu mobitela sa OK cijenom pa ga mozda probam.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Zanimljivo, Samsung nikada nije ponudio bolji mob "na papiru", nikada veci skok, a ja sam nekako ravnodusan.

Mora da su se i drugi popravili.

Prije su stvari bile jasne, ako si zelio dobar fotic mogao si ga imati i sa ostalima barem u dobrim svjetlosnim uvjetima, ali ako si zelio zaokruzenu kameru koja snima i super video obicno si zavrsio sa Samsungom.

Sada gledam sto Xiaomi radi, recimo Mi10 PRO, video je bolji nego na iPhoneu i vjerojatno nema bitne razlike ni u odnosu na S20 Ultra, kamera opcenito ista i razlike se svode na digitalni zoom koji je gimmick i sve to za debelo vecu cijenu...nesto i nisam iznenadjen zasto Samsung bas i ne gledam.

Obzirom da se radi o marki mobitela koja enormno gubi na cijeni, bacit cu oko na njega za 6-12 mjeseci, onda ce biti jedan u nizu mobitela sa OK cijenom pa ga mozda probam.

 Gledam fotke od Mi Note 10, odlične su, gledao nešto malo od Ultre, osrednje, doduše novi je mob, a još nije došao u prodaju a i softver je vjerojatno beta verzija..

 

Jel Mi Note 10 dobiva kakva poboljšanja za kameru kroz update?

Kak Šaomi stoji po tom pitanju tj kolko su učinkoviti u izdavanju zakrpa za kameru?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Zanimljivo, Samsung nikada nije ponudio bolji mob "na papiru", nikada veci skok, a ja sam nekako ravnodusan.

Mora da su se i drugi popravili.

Prije su stvari bile jasne, ako si zelio dobar fotic mogao si ga imati i sa ostalima barem u dobrim svjetlosnim uvjetima, ali ako si zelio zaokruzenu kameru koja snima i super video obicno si zavrsio sa Samsungom.

Sada gledam sto Xiaomi radi, recimo Mi10 PRO, video je bolji nego na iPhoneu i vjerojatno nema bitne razlike ni u odnosu na S20 Ultra, kamera opcenito ista i razlike se svode na digitalni zoom koji je gimmick i sve to za debelo vecu cijenu...nesto i nisam iznenadjen zasto Samsung bas i ne gledam.

Obzirom da se radi o marki mobitela koja enormno gubi na cijeni, bacit cu oko na njega za 6-12 mjeseci, onda ce biti jedan u nizu mobitela sa OK cijenom pa ga mozda probam.

 Gledam fotke od Mi Note 10, odlične su, gledao nešto malo od Ultre, osrednje, doduše novi je mob, a još nije došao u prodaju a i softver je vjerojatno beta verzija..

 

Jel Mi Note 10 dobiva kakva poboljšanja za kameru kroz update?

Kak Šaomi stoji po tom pitanju tj kolko su učinkoviti u izdavanju zakrpa za kameru?

 

 

Dobio sam sve skupa dva updatea, jedan je poboljsao brzinu kamere, a drugi je bio sigurnosna zakrpa.

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Uzeo sam s10+, igra osam se s kamerom zadnjih par dana, evo nekih pozitivnih i negativnih dojmova.

 

+ uvijek dobro pogodi balans bijele cak kad su i ulicne lampe (huawei se tu slomije)

+ dnevne fotke su najoštrije na tržištu zahvaljujući promjenjivom otvoru blende

+ HDR na sve tri kamere je jako dobar

- u lošijim uvjetima svjetla, fotke su gotovo sve teško upotrebljive

- ultrawide kamera, iako najšira na tržištu, nema AF. Tako da zaboravite na makro.

- night mode je ruganje, dakle sporo, loše, sramota za jednu takvu firmu.

- 2x zoom je ok, ali iskreno premalo mi je to postalo. A ako ga dodanto proširite digitalnim, nakon 4x se fotka raspada.

  Kad gledam sad te zoom kamere na mobitelima, cak i na najnovijim mi 10 pro, vidim koliko je p30 pro bio daleko ispred svih.

+ video snimanje je fenomenalno, kako god okrenete, detalji, stabilizacija, zvuk. Definitivno top 3 na tržištu.

+/- live focus je nekad odlican, a nekad kao da se raspadne.

+ panorama se može radit i sa uw kamerom i to je fenomenalno.

+ prednja kamera vjerojatno najbolja na tržištu, realna, oštra.

+ manual mode na samsungu napokon do 32sec

- nema nekih zanimljiv modova koje nudi konkurencija npr light painting, star trails itd.

+ sucelje kamere odlično

 

U svakom slucaju:

Dnevne fotke 8.5/10

Manje svjetla 6/10

Loše svjetlo 3/10

Video 9/10

Funkcije kamere/posebni modovi: 7/10

 

https://flic.kr/s/aHsmLzCoGh

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nocne su, meh. Dnevne su bez prigovora.. Samsung ima poslovicno odlican video a i audio..

Eh, da jos ima SD, onda bi mu odgovarao jedan gcam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Nocne su, meh. Dnevne su bez prigovora.. Samsung ima poslovicno odlican video a i audio..

Eh, da jos ima SD, onda bi mu odgovarao jedan gcam 

 Moram ti priznat da sam umoran od gcama, nekako sam izgubio želju i volju za njim.

 

ENIVEJ pozdrav s p30 pro, again.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 Moram ti priznat da sam umoran od gcama, nekako sam izgubio želju i volju za njim.

 

ENIVEJ pozdrav s p30 pro, again.

 A gle, on uletava kad proizvodjac ne zna/ne zeli napravit posteni softver za kameru, pa se onda pribjegava alternativnim rjesenjima, koje su na srecu mega uspjesne..

 

Nego, opet na P30P, nostalgija ili?

 

 

 

Nego, Sony izbacio flagsip, specke odlicne, kamera odlicna, dobili smo jos jednog ljutog rivala u natjecanju kamera..

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Nego, opet na P30P, nostalgija ili?

 

 

 

 

 Ma jok, samo kako god okreneš najkompletniji cameraphone, a sad ga ima uzet na njuski vec za 3500kn, ništa drugo nema smisla.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni se Mi Note 10 pokazao kao jos malo kompletniji zbog bolje pokrivenog raspona fokala.

P30 PRO ima 16mm, zatim 27mm i onda ogroman skok na 125mm i između ogromnu rupu koju jedino rjesava digitalni zoom glavne kamere.

Mi Note 10 s druge strane ima macro, zatim 13mm, 25mm, 50mm i 94mm sto je daleko upotrebljivije.

Uz to senzor glavne kamere je veci v meni bolji, a pogotovo je odlican 50mm 1/2.55 f/2...samo on bi mi bio dovoljan motiv za uzeti ovaj mob u odnosu na P30 PRO...na glavnoj kameri je također siri kut (25mm u odnosu na 27mm kao i na ultrawide gdje je 13mm vs 16mm)...bolji mi je video u 4K kao i stabilizacija, ekran, baterija, 3.5mm i sve to za cca 800 kn manje...prednost P30 PRO je najvise u brzem SOC i maksimalnom uvecanju od 125mm.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pozdrav
Kao što rekoh, kupio mi note 10. Mob odličan. Ja zadovoljan. Zanima me je li netko od vas koristio kaljeno staklo za kameru, mislim na camera lens protector? Da li bi to dodatno staklo smanjilo kvalitetu slika i videa? Pitam jer je staklo koje pokriva kameru dosta veliko i bojim se da se s vremenom ne izgrebe.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

S20 Ultra vs Mi Note 10

 

4-1 vs 9-1 binanje

 

uglavnom Mi Note 10 pobjeduje

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

S20 Ultra vs Mi Note 10

 

4-1 vs 9-1 binanje

 

uglavnom Mi Note 10 pobjeduje

 

Bitno da su cijenu fino odmjerili.

 

 

Raspon fokala na tom Sony-u je zanimljiv, iako mislim da je upotrebljivije ovo kako je Xiaomi napravio na Mi10 PRO.

Sony opet ima relativno velik senzor sa malo MP sto nije lose za neke situacije, ali za neku apsolutnu kolicinu detalja nema sanse pored Mi10 koji ima znatno veci veci senzor...

Prema svemu viđenom Mi10 PRO mi se cini kao najzanimljiviji camera mob ove godine...jos da vidimo jedino P40 PRO onda cemo znati skoro sve.  

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

ne ocekujem da ce biti bolji od ostalih, dovoljno je da bude tu negdje, da nije previse iza njih sto se fotografije tice

 

ono sto osobno cekam i ocekujem su video mogucnosti

 

cinema pro je brutalno dobar softver, i color grading na ovome telefonu je izvan svake konkurencije, da ne govorimo o 21:9 formatu snimanja sa Cine alta tehnologijom, koju koriste filmski studiji koji snimaju sa FS5 kamerama

 

stvarno se nadam da ce video mogucnosti biti nesto jos nevideno na telefonima do sada

 

ako to bude tako, onda mi foto mogucnosti nece biti bitne, dok god su blizu ostalih naravno

 

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

ne ocekujem da ce biti bolji od ostalih, dovoljno je da bude tu negdje, da nije previse iza njih sto se fotografije tice

 

ono sto osobno cekam i ocekujem su video mogucnosti

 

cinema pro je brutalno dobar softver, i color grading na ovome telefonu je izvan svake konkurencije, da ne govorimo o 21:9 formatu snimanja sa Cine alta tehnologijom, koju koriste filmski studiji koji snimaju sa FS5 kamerama

 

stvarno se nadam da ce video mogucnosti biti nesto jos nevideno na telefonima do sada

 

ako to bude tako, onda mi foto mogucnosti nece biti bitne, dok god su blizu ostalih naravno

 

 

Kod Sonya je sve uvijek na papiru i reklamama izgledalo odlicno.

 

 

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sony ima jos jedan problem, osim sto svi ostali potkopavaju njegovu foto diviziju kompaktnih fotica ako bi i sami ponudili prezanimljiv mobitel doprinjeli bi dodatnom padu prodaje relativno uspjesne RX serije.

Sony kao da se stalno trudi ponuditi nesto dobro, ali uvijek to na kraju ispadne osrednje.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice