IPhone prijenos slika na PC

poruka: 18
|
čitano: 3.905
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
IPhone prijenos slika na PC

pozz, imam iPhone 8 i napunila mi se memorija na uređaju te bi htio prebacit slike i videe s moba na komp.

galerija mi se NE ažurira na iCloud jer ne znam zasto nemam to ukljuceno, i sad kad ja ocu prebacit slike putem kabla na komp to bude ovako:

spojim iPhone sa PC-om, pronađe uređaj i otvori mapu, uđem n DCMI folder gdje imam jos 4 mape sa slikama, označim što hoću prebacit i pocne sa kopiranjem u drugu mapu i prebaci par slika i izbaci grešku na PC-u 'This device is unreachable'. i ne mogu više ništa radit sa mobom na PC-u dok ga ne odštekam i ponovo spojim.... imam preko 1500 slika i 250 videa...

Jel postoji bar neko sa istim problemom pošto nisam još naišao na nikakvu temu sa sličnim problemom? i dal zna ko rješenje na to sranje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC

upravo to rješavao pred 15 minuta kolegi...

 

prvo odspoji iPhone (i sve drugo što te smeta ne radi najbolje), zatim skini ovo:

 

https://www.uwe-sieber.de/files/devicecleanup.zip

 

raspakiraj, pokreni odgovarajuću verziju kao Admistrator (desni klik - Run as Administrator).

 

označi sve uređaje koje vidi (to su oni koji su poznati PCu ali nisu trenutno spojeni na njega), i ukloni ih (radi Ctr+A i Del, može i klikovi mišem i iz menija u appu)

 

kad sve počisti, spoji iPhone (otključaj ga) i obavezno klikni "Trust this device", pričekaj malo da sve ponovno drivere postavi i već će ti nuditi da imaš akcije za taj uređaj - pregledavanje u File Exploreru i uvoz slika i videa...

 

u File exploreru će ti prikazivati samo mapu kamere - DCIM...

 

pa kopiraj...

 

javi ako imaš kakvih problema dalje s time...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 14:17 (Stric_Jura).
4 godine
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC

Probat ću dok dođem kući. Hvala! javim dal funkcionira

4 godine
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC

probao sam sad i ne izbacuje grešku kad kopiram.

ali se javio drugi problem, kao označim sve datoteke ili cijelu mapu da bi ju prekopirao onda ne prenese sve slike/videje nego samo par prvih... To kad hoću samo oznaciti slike i prenjeti ih u mapu, a kad baš kopiram sliku pa idem 'zalijepi' onda ponovo izbaci grešku.. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 18:49 (Stane256).
14 godina
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC

možda glupavo, ali jesi probao drugi kabel?

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC

Drugi kabel neće pomoći.

ukrućena goropadnica
14 godina
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC

e vidiš, to će nam jedino kolega koji je pokrenuo temu moći pouzdano reći...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC

Da, ako ne pobjegne zbog loših savjeta.

ukrućena goropadnica
9 godina
offline
IPhone prijenos slika na PC

Imao sam iste probleme s bratovim ajfonom, riješili smo sve preko Send Anywhere aplikacije.

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC

isproban i drugi kabel i drugo računalo... opet isto

4 godine
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC
Stane256 kaže...

pozz, imam iPhone 8 i napunila mi se memorija na uređaju te bi htio prebacit slike i videe s moba na komp.

galerija mi se NE ažurira na iCloud jer ne znam zasto nemam to ukljuceno, i sad kad ja ocu prebacit slike putem kabla na komp to bude ovako:

spojim iPhone sa PC-om, pronađe uređaj i otvori mapu, uđem n DCMI folder gdje imam jos 4 mape sa slikama, označim što hoću prebacit i pocne sa kopiranjem u drugu mapu i prebaci par slika i izbaci grešku na PC-u 'This device is unreachable'. i ne mogu više ništa radit sa mobom na PC-u dok ga ne odštekam i ponovo spojim.... imam preko 1500 slika i 250 videa...

Jel postoji bar neko sa istim problemom pošto nisam još naišao na nikakvu temu sa sličnim problemom? i dal zna ko rješenje na to sranje?

 ?

jel zna itko?

16 godina
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC
Mislim da se i meni dešavalo isto kad sam probao slike i videa prebaciti s ženinog iPhone-a na PC, uglavnom, s ovim programom je sve išlo bez problema pa probaj: https://www.easeus.com/phone-transfer/mobimover-free.html
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
IPhone prijenos slika na PC

isti problem sam imao nedavno i nisam ga jos uspio sto posto rjesit. no dio s prebacivanjem sam rjesio. 

odes u postavke iphona i odes na "foto", tamo skrolaj skroz dole i pisat ce ti "prijenos na mac ili pc" i tu promjeni sa "automatski" na "zadrzi orginale". 

u tom slucaju nece se radit konverzija datoteke(neko sranje od formata koje iphon ima) i prebacit ce ti orginale bez da ti izbaci error. sad imam problem kako te datoteke prebacit u normalni format ili kako ih uopce pogledat jer mi klasicni programi ne citaju taj format a ako za photos od windowsa zelim da ga cita zele naplatit to, debilana.

ako neko ima rjesenje molim da napise. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC
Stane256 kaže...
Stane256 kaže...

jel zna itko?

 Kupi si ovo- https://www.apple.com/imac/

(sorry ,nisam mogao odoljeti).:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 22:26 (Uran 11).
4 godine
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC
mar123 kaže...

isti problem sam imao nedavno i nisam ga jos uspio sto posto rjesit. no dio s prebacivanjem sam rjesio. 

odes u postavke iphona i odes na "foto", tamo skrolaj skroz dole i pisat ce ti "prijenos na mac ili pc" i tu promjeni sa "automatski" na "zadrzi orginale". 

u tom slucaju nece se radit konverzija datoteke(neko sranje od formata koje iphon ima) i prebacit ce ti orginale bez da ti izbaci error. sad imam problem kako te datoteke prebacit u normalni format ili kako ih uopce pogledat jer mi klasicni programi ne citaju taj format a ako za photos od windowsa zelim da ga cita zele naplatit to, debilana.

ako neko ima rjesenje molim da napise. 

 

uspio sam prebaciti sa onim programom kojeg je kolega iznad preporucil i onda sam moral jos platiti tih 8 kn kaj bu citalo te formate i sad funkcionira. jest glupo sto moras platit jos al nije puno

5 godina
offline
IPhone prijenos slika na PC

User friendly. Just works ;) 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
IPhone prijenos slika na PC

Ma taj program ti ni ne treba, cijeli problem mozes rjesit kako sam ti napiso i nemas potrebe za third party programima. Samo copy paste. 

a i ja mislim da cu morat platit tih 8 kn i rjesit problem tako. Nije mi 8 kn problem nego nikako nisam uspio pronaci program koji cita taj format, malo blesavo. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: IPhone prijenos slika na PC
mar123 kaže...

Ma taj program ti ni ne treba, cijeli problem mozes rjesit kako sam ti napiso i nemas potrebe za third party programima. Samo copy paste. 

a i ja mislim da cu morat platit tih 8 kn i rjesit problem tako. Nije mi 8 kn problem nego nikako nisam uspio pronaci program koji cita taj format, malo blesavo. 

 

a probo sam prvo sa programom i radilo je super pa nisam onda ovo ni isprobavo. 

da znam, glupo napravljeno ali opet to je Apple tak da me ne čudi baš..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice