Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

poruka: 243
|
čitano: 124.767
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Pozdrav svima...

 

Evo, vidim da nema teme za ovaj mob na forumu, a također sam primjetio da nije razvikan mobitel i općenito na hrvatskim stranicama ima veoma malo informacija o njemu.

Zašto radim ovu temu. Pa kupio sam mob prije par dana i htio sam vidjeti neke dojmove vlasnika, al nisam baš naišao na iste.

 

Krenimo redom.

 

Mob se može kupiti u T-mobileu u njihovoj novoj tarifi po cijeni od 398kn, a odlična alternativa je i BonBon gdje je njegova cijena 1000kn (+ broj koji dobijete, iako to nije važno.)

 

Specifikacije. (Puna verzija se može vidjeti na GSMArena)

 

TFT Kapacitivni ekran 16mil boja (176 piksela po incu)

800 mhz procesor (armV7)

512 mb ram

Adreno 200 gpu

4gb interne memorije + MicroSD card slot

Qualcomm MSM7227 chipset

GPS, WIFI

3.2mpix kamera (VGA 25 fps snimanje)

Android Gingerbread OS (2.3.6)

 

 

Prednosti:

 

Veoma dobar display

Radi na TouchWiz 4 sučelju izrazito glatko

4 gb interne memorije služi odlično jer daje i više nego dovoljno prostora za aplikacije

Procesor i RAM izvode sve operacije glatko, gpu je već davno provjeren i također izvršava sve obaveze bez problema

Flash podrška

 

Mane:

 

Iako sam spomenuo dobar display, dok se gleda pod kutem s desne strane, slika izgleda zatamnjeno (+ standardni problem sa suncem)

Kamera i nije u trendu i definitivno joj fali autofokus, ali svejedno daje pristojne rezultate (ne koristim previše kameru na mobitelu)

Baterija ima kapacitet od 1300mAh (ako cijeli dan radite nešto na mobitelu, izdržat će taman cijeli dan...) - nisam siguran koliko se ovo može naznačiti kao mana pošto je to standardni problem kod većine današnjih pametnih telefona

 

 

Prije Mini 2, bio sam vlasnik Galaxy 3 koji nije imao klasični gpu nego diskretni (procesor obavljao većinu grafičkih zadaća), stoga je za mene ovaj mob pravi preporod. Nisam prezahtjevan korisnik pa mi ne treba puno jači mobitel. Mini 2 radi glatko i dobro, te za navedenu cijenu ispunjava svoj potencijal.

 

Ako netko ima pitanje, nek se slobodno javi. Također, svi komentari i iskustva vezana uz Mini 2 su dobrodošli.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2012 13:24 (mjaneci3).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava
Ima armv6 procesor koji je inferioran i gadno zastario pa imas mnoga ogranicenja
sony xperia s POVOLJNO
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Točno to nisam siguran. ArmV6 nema flash support. A surfanjem sa naišao na više informacija koje govore da ima v7.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
maks0806 kaže...
Ima armv6 procesor koji je inferioran i gadno zastario pa imas mnoga ogranicenja

 

Evo, naišao sam na podatak koji je točan i koji potvrđuje da je procesor ARMv7.

 

Izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_%28system_on_chip%29

 

MSM7227A 45 nm ARMv7 800/1000 MHz ARM Cortex-A5 Adreno 200 (enhanced) GSM (GPRS, EDGE), W-CDMA/UMTS (HSDPA, HSUPA), MBMS Q4 2011

 

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Ajde tko ga još ima, javljajte se:)

 

Jel se na taj mobitel može skinuti Instagram?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
morticia999 kaže...

Ajde tko ga još ima, javljajte se:)

 

Jel se na taj mobitel može skinuti Instagram?

Može.

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
mjaneci3 kaže...

Specifikacije. (Puna verzija se može vidjeti na GSMArena)

 

TFT Kapacitivni ekran 16mil boja (176 piksela po incu)

800 mhz procesor (armV7)

512 mb ram

Adreno 200 gpu

4gb interne memorije + MicroSD card slot

Qualcomm MSM7227 chipset

GPS, WIFI

3.2mpix kamera (VGA 25 fps snimanje)

Android Gingerbread OS (2.3.6)

 



Koja je razlika između Adreno 200 gpua i  PowerVR SGX530??

 

Btw kupio sam zaručnici Samsung Galaxy Mini 2 a ja imam Motorolu Defy koja ima PowerVR SGX530 pa me zanima da li cu njoj moc stavi što sam i sebi od igara mislim.

 

Lp,

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
13 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava
sgx530 je dosta bolji.
LoL NordicEU : Heineken01
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
KKristijan kaže...
sgx530 je dosta bolji.

Točno. Ali treba imati na umu da SGM2 ima Adreno 200 enhanced koji vrti bez problema većinu stvari. Uvijek možeš probati. Ja igram 3D igre poput Temple Run bez ikakvih trzanja ili slično.

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Pozdrav svima,imam jedno pitanje.Kupila sam ovaj mobitel u bon-bon i sve super radi osim što mi ne učitava memorijsku karticu.Kartica je micro sdhc 8gb i nikako,ama baš nikako neće da ju očita.Lijepo klikne kad ju stavim i sve,ali neće.Da li mi iko može pomoći i reći što da radim?Čak mi ne pokazuje ni opciju da ju formatiram,kao da nije u uređaju.A prije je normalno radila na Nokia 5800xm.Hvala unaprijed! :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
zeljkamini kaže...

Pozdrav svima,imam jedno pitanje.Kupila sam ovaj mobitel u bon-bon i sve super radi osim što mi ne učitava memorijsku karticu.Kartica je micro sdhc 8gb i nikako,ama baš nikako neće da ju očita.Lijepo klikne kad ju stavim i sve,ali neće.Da li mi iko može pomoći i reći što da radim?Čak mi ne pokazuje ni opciju da ju formatiram,kao da nije u uređaju.A prije je normalno radila na Nokia 5800xm.Hvala unaprijed! :)

Probaj karticu formatirati u nekom drugom mobu ili na kompu. Jesi sigurna da nije vrisnula u međuvremenu?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav

Lijepi pozdrav! imam jedno pitanje vezano uz mob. je li ikako moguce iskljuiti zvuk okidaca na kameri?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav

Bit će da je do kartice,ni na jednom mobitelu ju ne očitava.Bit će red kupiti novu :) Hvala ti!

12 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Da li mi može netko dati dojmove o tom mobitelu, malo je osakaćen, ali najviše me zabrinjava da nisu se aplikacije koje se skinu kompatibilne...
 Kamera mi nije suviše bitna...
Mogu ga kupiti za 600 kn, pa dal mi je to isplativa investicija za sledeće 2 godine...
I koliko mu baterija traje ako dnevno provedem pol sata do sat na njemu i koristim samo 2G promet, može neki subjektivan dojam ako nema objektivan...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav

na google play kad se logiraš i regaš mob, prilikom svake instalacije ti javi da li je app kompatibilan ili nije.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Evo, ja isto imam taj mobitel i sto se tice performansi sam zadovoljan, sve glatko radi. Kamera je malo losa... Nisam siguran da li je to zbog nje ali recimo ne mogu ocitavati bar code-ove. Muci me jedna stvar, a to je ta interna memorija. Naime, kada odem na upravljanje pa na memoriju pokazuje mi Sistemska memorija:0,9GB, USB memorija 1,84GB i moju SD karticu. Nije mi jasno sto znaci ta sistemska, a sto znaci USB memorija i ne mogu naci u ovim podacima nigdje spomenutih 4GB interne memorije navedene u specifikacijama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Da i ja nesto napisem, znaci kamera (kao sta ste vec dosad rekli) je losa, fokus jako loš, tek na suncu slike mogu ispast prosječno. Display je skroz OK u prostoriji, ali pod suncem i maksimalnom svjetlinom teško se može čitat sa ekrana. Dalje, operacijski sustav izvodi se prilično glatko kao i osnovne aplikacije i igre tipa Angry Birds, ali u aplikacijama kao Temple Run (i zahtjevnijim) već ima problema, često će doći do lag-a, nekad toliko velikog da se opće nemože igrat. Surfanje netom je OK, bez flasha skrolanje i zoom su glatki. Uspostava poziva i razgovor su solidni, brzina interneta isto. Po meni je jedina mana mala tipkovnica al to je zbog ekrana tako da može proć. Znači za one koji žele kupit ovaj mob, neočekujte neke extra performanse u igrama ali za sve ostalo i za internet mobitel je dobar.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
Eto ljudi i ja sam presao s galaxy 3 na mini 2..mob nije los sve pohvale..koliko sam skuzio kad malo surfas i trazis karakteristike tog mob-a svagdje pise 4GB i 512 RAM..a ja kao i vi svi vlasnici tog moba ste skuzili da u njemu ima 2GB i oko 900 MB RAM-a :))

ali ja imam jedno pitanje posto nisam dobio u paketu slusalice uzeo sam slusalice od galaxy 3-ke i ne mogu tj. kad ukljucim slusalice i pustim pjesmu u music player-u..glas se ponavlja i moram pojacat do max da bi ista cuo...molim savjete
€|)|)¥
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav

Meni temple run radi bez problema... Jedan put je bilo lagga koji je nestao nakon restarta, mislim da nije bilo povezano s težinom aplikacije ili performansama mobitela nego nekim drugim faktorom.

 

 

13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
Pacoo kaže...
Eto ljudi i ja sam presao s galaxy 3 na mini 2..mob nije los sve pohvale..koliko sam skuzio kad malo surfas i trazis karakteristike tog mob-a svagdje pise 4GB i 512 RAM..a ja kao i vi svi vlasnici tog moba ste skuzili da u njemu ima 2GB i oko 900 MB RAM-a :))

ali ja imam jedno pitanje posto nisam dobio u paketu slusalice uzeo sam slusalice od galaxy 3-ke i ne mogu tj. kad ukljucim slusalice i pustim pjesmu u music player-u..glas se ponavlja i moram pojacat do max da bi ista cuo...molim savjete

mini 2 ima 512 mb rama to si ti nesto pobrko...uvijek je slobodno 150-200 mb rama...

nego jel netko uspio rootat ovaj mobitel? znam da postoje neke 2 metode za rootat...kakva je podrska na xda?

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

ma memorija je manji faktor ja sam si uzeo kingstone microsdhc class 10 16gb ide ko ludo na nju
a šta se tiče tample run šteka po malo
isto tako i can knockdown
al mogli su poboljšat  bar na kvaliteti slike premalo boja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
maherDP kaže...

ma memorija je manji faktor ja sam si uzeo kingstone microsdhc class 10 16gb ide ko ludo na nju
a šta se tiče tample run šteka po malo
isto tako i can knockdown
al mogli su poboljšat  bar na kvaliteti slike premalo boja 

Kako misliš premalo boja? To ako si negdje vidio da je 256K boja jako lošije od 16M onda se varaš.

Ta razlika je gotovo neprimjetna, na zaslonu se maximalno moze prikazat 153600 boja uz rezoluciju od 320x480.

 

Never let a computer know you're in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 15:51 (IVOX).
14 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Jel se dobe u paketu 2 poklopca za bateriju jer na stranici piše uređaj, baterija, punjač, QSG?

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

ak kupujes na bonove bolje uzmi u bonbonu...a tamo sigurno dobivas 2 maske

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Hoce li biti nadogradnje na ICS?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
roach kaže...

Hoce li biti nadogradnje na ICS?

Ne.

De gustibus non est disputandum.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
DragonWarrior kaže...

Jel se dobe u paketu 2 poklopca za bateriju jer na stranici piše uređaj, baterija, punjač, QSG?

ja sam dobio 2 maske

16 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprava

Ima nekog jednostavnog (čitaj besplatnog) načina da na njemu dela Vip broj, ak bi uzel od T-coma - sad ih daju za produženje ADSL ugovora?

 

Općenito, dal se isplati dati 100kn za njega :D

Kolko košta inače, vidim da se radi o modelu iz ove godine?

 

Sto mi Darkwoodskih bubnjeva! |CroSimRacing|
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
Armor kaže...

Ima nekog jednostavnog (čitaj besplatnog) načina da na njemu dela Vip broj, ak bi uzel od T-coma - sad ih daju za produženje ADSL ugovora?

 

Općenito, dal se isplati dati 100kn za njega :D

Kolko košta inače, vidim da se radi o modelu iz ove godine?

 

inaće košta između 1000- 1400 kn zavisi koja mreža al inaće u slobodnoj prodaji je 1500 kn

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 (S6500/S6500D) - Rasprav
Armor kaže...

Ima nekog jednostavnog (čitaj besplatnog) načina da na njemu dela Vip broj, ak bi uzel od T-coma - sad ih daju za produženje ADSL ugovora?

 

Općenito, dal se isplati dati 100kn za njega :D

Kolko košta inače, vidim da se radi o modelu iz ove godine?

 

Ja sam si to uzeo, već ga čekam 2 tjedna(navodno da se čeka oko mjesec dana), pitao sam prodavačicu prilikom produživanja ugovora dal se može odključati, veli ona da se može samo treba

pričekati da ti dođe mob jer treba IMEI mobitela, onda odeš u t-com ili im pošalješ mail i oni ti ga besplatno odključaju. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice