LG Spirit 4G LTE - rasprava

poruka: 45
|
čitano: 33.494
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Pozdrav,

 

ne vidim temu za ovaj model, a kako je do jucer bio jako jeftin u t-mobileu (938 kn prepaid s 600 kn nazad na racun, sad je 1138), ocekujem da ce ga dosta ljudi posjedovati.

 

Prvo, da, istina je, uredjaj nema Ambient light sensor, dakle, koristite klizac. Nema ni LED indicator za punjenje/notificatione.

 

Ekran je lijepo zakrivljen, taman da ne dira stol kad lezi na 'ekranu'. Straznja strana je imitacija brusenog metala i nema nikakvih otisaka prstiju.

 

E sad jedno pitanje. Zna li netko kako se na njemu, mozda je isto kao i na ostalim LGevima, forsira pojedina vrsta mreze? Inace koristim onaj *#*#4636#*#* ali ovdje ona opcija Phone Information ne radi. Ima li neka druga kombinacija kojom se moze pristupiti nekakvom 'tajnom' izborniku. U regularnim postavkama postoji zakljucavanje 'na nize' dakle bez LTE, bez LTE i WCDMA itd. A meni treba da se spaja samo na LTE ili na nista :)

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

posjedujem mobitel preko 3 tjedna i skor je ok s obrzirom na cijenu, mislim da trenutno nema boljeg novog za te novce u trgovinama. Tu i tamo zatrza malo al zasad bez problema.. Dal ima netko informacija dal ce biti sljedecih nadgradnji isto?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

evo ja baš razmišljam o tome da uzmem u simpi taj mobitel. koja mu je alternativa? konkurencija ? koji modeli se mogu za te pare nabaviti a da imaju 4G, 4.7 inch ekran, i Android 5.0 Lollipop? Kako bih ga mogao otključati u kućnoj radinosti budući da nisam upućen u to?

Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
Lieutenant commander Data kaže...

evo ja baš razmišljam o tome da uzmem u simpi taj mobitel. Kako bih ga mogao otključati u kućnoj radinosti budući da nisam upućen u to?

Gotovo svaki LG mobitel se otkljuca s kodom koji kupis na ebayu, a cijena mu je cca 10-30kn. 

 

Evo jučer sam G2 otključao, trošak 25kn, a kod sam dobio u roku od 10min :)

12 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Ako imas racun, od 1.5 besplatan unlock

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Meni je dosao otkljucan u simpi.. 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava

Očito im se više ne isplati zaključavat...

15 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Ne isplati se lockati na mrežu, već su sad lockali bootloader da čak i fastboot boot recovery.img (aka temp boot u recovery)  ne radi (probano na T-Mobile v10a i nekom v10b* firmwareu)

 

TWRP kao i CWM postoje (buildani su) i mogu se flashati putem Flashify appa ali ih lockani bootloader koči da se mogu normalno koristiti (verification error, pa nije moguće ući u modani recovery... Trenutno nešto gledam i kombiniram sa stock recovery-em i svojim TWRP-om pa da nekako zaobiđem tu zaštitu)

 

* piše u About phone v10b, dok se reklamira kao v10e za Švicarce/UK/Nizozemce

 

P.S.: Više detalja o rootu i daljnjem razvoju situacije za unlock bootloadera pratite na xda-devsima u ovoj temi - http://forum.xda-developers.com/android/development/lg-spirit-h440n-thread-t3108435

 

EDIT: Mobitel imam 2 mjeseca i veoma sam zadovoljan njime... Ima neke sitne lagove, no dobro nije toliko ubojito i da smeta (redraw widgeta nakon izlaska iz zahtjevnije aplikacije)... Baterija izdrži cijeli dan non-stop WiFi, 3G/4G, Sync 4 maila, WA, FB, Messenger, Tapatalk, malo net, Instagram i poneka fotka sa avg 3h SOT (nekad više, nekad manje)... Trenutno sam na v10b* firmwareu i vidim da nema velikih bugfixeva (mizerno, barem za sad što sam uočio u 3 sata nakon flasha)...

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2015 23:14 (midzan21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava

Da li je neko probao Snapchat na ovom telefonu?? Nekako se bojim da ne radi.

15 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
ado_m kaže...

Da li je neko probao Snapchat na ovom telefonu?? Nekako se bojim da ne radi.

 Ponekad ga koristim i radi bez problema =)

 

P.S: Sugavi Agramservis... Nazovem danas da vidim u kojem je stanju mobitel jer vec 2 tj na status stranicama pise: Cekanje na dijelove, i oni kazu dijelovi dosli, mob trenutno na slaganju dodjite iza 16h. Dobro, odem na iza 16h sa papirom kojeg sam dobio kad sam ostavljao mobilni na servis, a oni vele jos je na servisu javite se iduci tjedan. Ko tu koga vuce za nos ...

P.P.S: Kvar: razbijeno staklo i bootloader hard brickan (drugacije sam im opisao sto se desilo da mob ne mogu upalit)...

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
9 godina
neaktivan
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Mene za******** 3 puta prva 2 puta mi ažurirali softwer,nakon toga zamijenili matičnu i dali novi imei i sad u desnom kutu imam tamno plavu mrlju kad se pali i kad uđem u neku aplikaciju koja ima crnu pozadinu,jel to možda do zagrijavanja može li se ikako sredit?

L.P
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Bok ljudi, imam ovaj mobitel već 2 mjeseca. Radio je besprijekorno do prije tjedan dana kako sam ažurirao softver. Nakon toga, počeo je štekati do mjere da ga se ne može više koristiti (prekidanje programa, zamrzavanja da se mora izvaditi baterija i sl.). Vratio sam ga na tvorničke postavke i opet je ista stvar. Ima li neka dobra duša da zna lijek za ovo i isplati li se nositi ga na popravak (uzet na produženje ugovora u t-comu)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
explo kaže...

Bok ljudi, imam ovaj mobitel već 2 mjeseca. Radio je besprijekorno do prije tjedan dana kako sam ažurirao softver. Nakon toga, počeo je štekati do mjere da ga se ne može više koristiti (prekidanje programa, zamrzavanja da se mora izvaditi baterija i sl.). Vratio sam ga na tvorničke postavke i opet je ista stvar. Ima li neka dobra duša da zna lijek za ovo i isplati li se nositi ga na popravak (uzet na produženje ugovora u t-comu)?

 reflashaj software sa lg flash toolom... i nakon toga rootaj uređaj i stavi greenify app.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
midzan21 kaže...
explo kaže...

Bok ljudi, imam ovaj mobitel već 2 mjeseca. Radio je besprijekorno do prije tjedan dana kako sam ažurirao softver. Nakon toga, počeo je štekati do mjere da ga se ne može više koristiti (prekidanje programa, zamrzavanja da se mora izvaditi baterija i sl.). Vratio sam ga na tvorničke postavke i opet je ista stvar. Ima li neka dobra duša da zna lijek za ovo i isplati li se nositi ga na popravak (uzet na produženje ugovora u t-comu)?

 reflashaj software sa lg flash toolom... i nakon toga rootaj uređaj i stavi greenify app.

 Jel bi tako izgubio jamstvo?

Edit: Da li bi to u tcomu prihvatili kao reklamaciju i popravili ga bez naplate?

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2015 17:54 (explo).
15 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
explo kaže...
midzan21 kaže...
explo kaže...

Bok ljudi, imam ovaj mobitel već 2 mjeseca. Radio je besprijekorno do prije tjedan dana kako sam ažurirao softver. Nakon toga, počeo je štekati do mjere da ga se ne može više koristiti (prekidanje programa, zamrzavanja da se mora izvaditi baterija i sl.). Vratio sam ga na tvorničke postavke i opet je ista stvar. Ima li neka dobra duša da zna lijek za ovo i isplati li se nositi ga na popravak (uzet na produženje ugovora u t-comu)?

 reflashaj software sa lg flash toolom... i nakon toga rootaj uređaj i stavi greenify app.

 Jel bi tako izgubio jamstvo?

Edit: Da li bi to u tcomu prihvatili kao reklamaciju i popravili ga bez naplate?

 rootom se gubi jamstvo, ali reflashanjem softwarea se ne gubi jamstvo... i da ga nosiš na servis isto bi napravili - reflash softwarea

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava

Hvala, ipak ću ga bolje nositi njima. Nisam bas iskusan u tome pa me strah da napravim nešto što ne smijem.

9 godina
neaktivan
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Imam jedan problem s ovim mobom vec je i prije bio nesipravan no sad je jos gore samo se vrti lg logo pokusao sam ga hard resetat pomocu metode tipki i nece sto da radim nece da se spoji na komp

L.P
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
xXTheLuka1998xX kaže...

Imam jedan problem s ovim mobom vec je i prije bio nesipravan no sad je jos gore samo se vrti lg logo pokusao sam ga hard resetat pomocu metode tipki i nece sto da radim nece da se spoji na komp

 ako neće hard reset putem tipki onda probaj ući u download mode (vol up dok je mob ugašen i dok spajaš mob na komp) i flashatifirmware od tamo koristeći lg flash tool (upute i drivere možeš naći na xda forumu)... ako niti to ne pomogne, mobitel je za servis (maticna 90%, ostalo 10% da je u kvaru).

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
9 godina
neaktivan
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Fala ti mnogo brate uspilo je

L.P
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Nema jos bootloader unlock ? :)

ja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
bender_007 kaže...

Nema jos bootloader unlock ? :)

 Radi se na tome pomalo... Jest da sam prvim pokušajem hex-editiranja hardbrickao uređaj, sad sa dissasemblanjem aboot fajla pokušavam nešto vidjeti iako čisto sumnjam da će uspjeti jer su na 4pda forumu nešto probavali i nije uspjelo... 

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
12 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Probam nabaviti Spirita za jeftine pare pa probam otkljucati

ja
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
bender_007 kaže...

Probam nabaviti Spirita za jeftine pare pa probam otkljucati

 Ispod 1000kn novog ćeš teško nać (1159kn je u Neutrino Mobile shopu ovih dana), a na njuški ima svega par komada koje prodaju za manje od te cifre (900kn sam nekidan vidio najjeftinijeg, frendu sam rekao da nazove i da uzme tako da nemam pojma da li je prodan ili ne). Svaka pomoć oko unlocka bootloadera je dobrodošla.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
midzan21 kaže...
bender_007 kaže...

Probam nabaviti Spirita za jeftine pare pa probam otkljucati

 Ispod 1000kn novog ćeš teško nać (1159kn je u Neutrino Mobile shopu ovih dana), a na njuški ima svega par komada koje prodaju za manje od te cifre (900kn sam nekidan vidio najjeftinijeg, frendu sam rekao da nazove i da uzme tako da nemam pojma da li je prodan ili ne). Svaka pomoć oko unlocka bootloadera je dobrodošla.

 ja prije 2 tjedna preko e-kupi kupio novi za 899kn i to sa besplatnom dostavom

14 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Zna li neko hoće li LG izbaciti Marshmallow za ovaj telefon? Znam da će izbaciti za flagship modele, ali nisam našao da li će i drugi modeli dobiti.

Steam: Peacean Origin: Peacean_BiH Raptr: Peacean
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
AL13N13 kaže...

Zna li neko hoće li LG izbaciti Marshmallow za ovaj telefon? Znam da će izbaciti za flagship modele, ali nisam našao da li će i drugi modeli dobiti.

 Ako su iz LG-a izbacili Lollipop za određene prošlogidišnje mid-range telefone sličnih specki ko i Spirit (L90, L Bello), zašto ne bi izbacili Marshmallow za ovaj telefon. Možda će doći kasnije nego za flagship modele, ali će doći.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
10 godina
neaktivan
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Ista novo o bootloaderu?

ante
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Dal netko od vas ima problema sa messenger notifikacijama na ovom telefonu?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Spirit 4G LTE - rasprava

Danas kaže ima software update v10d oko 250mb i nece pocet skidat, spojim na komp preko lg support toola i nađe isti update 1.1Gb te upravo skida..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Spirit 4G LTE - rasprava
bik kaže...

Danas kaže ima software update v10d oko 250mb i nece pocet skidat, spojim na komp preko lg support toola i nađe isti update 1.1Gb te upravo skida..

 LG Support Tool skida cijeli kdz fajl kojeg će flashati, dok je OTA uvijek manji (osim ako OTA nije nova verzija Androida, onda je i on veći). Pusti neka updatea preko Support Toola.

 

I da to je sigurno za T-Mobile verziju uređaja... Napokon da su pustili taj update ...

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice