Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.150
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Imao je Huawei na P40 Pro Plus modelu
joolkator
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Vivo X90 Pro je trenutno kralj mobilne fotografije.

Nevjerojatno kakve slike radi.

Čak nije ni pretjerano skup, 800 eura preko TS

 

https://www.gsmarena.com/vivo_x90_pro-review-2530.php

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...

Vivo X90 Pro je trenutno kralj mobilne fotografije.

Nevjerojatno kakve slike radi.

Čak nije ni pretjerano skup, 800 eura preko TS

 

https://www.gsmarena.com/vivo_x90_pro-review-2530.php

 iskreno volio bi da manje pegla fotke, po ovome sto vidim u low lightu previse buku smanjuje i gube se detalji.

14 mjeseci
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pitat cu i na ovoj temi, mislim da je mozda najprikladnije.

 

Kamera na Samsung galaxy s21 ultra ili Pixel 7? 

Vec su me gotovo posve uvjerili da je pixel vrh i bit cu odusevljena, ali sve fotke su mi nekako osobno cudne, ne znam objasniti, ne sjeda mi nikako. Ima neku kombinaciju prevelikog kontrasta i zamucenja. 

Ultra mi djeluju fotke vrhunski, tu me brine starost uredaja, planiram ga koristiti min 2 godine. 

 

Nasla sam usporedne fotke na gsm areni gdje se bas vidi taj čudni dio kod pixela koji mi ne sjeda, na dijelu kako valovitost novcanice djeluje neprirodno, lice mutno, ne vidi se crtice povucene tusem, detalji zamuceni, sve nekako vuce na ulje na platnu.

 

Umisljam li ili ipak ultra sisa pixel 7 po detaljima?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nakon S21 Ultra, S22 Ultra, iPhone 13 Pro i Google pixel 7 Pro, mogu ti reci da su slike i dalje najbolje i najiskoristivije na Pixelu, video iphone.

Cisti point and shoot je Pixel i dalje br. 1, u svakoj situaciji - dan, noc, sumrak, unutrašnji prostor, vani. Jednostavno kamera radi ono sto se od nje očekuje. Ali opet sve je to subjektivno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ako ti je bitno da upalis kameru i okines klasicne fotke onda bih i ja preporucio Pixel. 

Licno koristim S21 ultra, frend mi ima Pixela i kada smo negdje vani pretezno pucamo zajednicke fotke i selfie sa njegovim mobom jer software obradi fotku odlicno.

 

Ako ti je bitno fotkanje i sa zoom-om i planiras okidati dosta takvih fotki onda def Samsung. Ja sam mislio da onu 10x kameru necu skoro nikako koristiti, a na kraju ispade da nju koristim skoro kao i glavnu kameru. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.xda-developers.com/google-pixel-7-pro-vs-samsung-galaxy-s23-ultra-camera-test/

 

za sada mi je s23u top.

i kao što je netko već rekao 10x koristim više nego 1x :)

3x portreti su brutala, a i prednja je iskoristiva kad slikam grupne fotke i okidam olovkom iz daljine

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2023 18:11 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nakon cca 4 godine sa kracim prekidima sa Mate 20 PRO prije mjesec dana prešao na iPhone 14 PRO.
Nakon Huaweia reklo bi se logican izbor jer iPhone kao i Huawei...jednostavno, radi sve kako se i očekuje bez iznenadjejja, bugova i gluposti.
Probao Xiaomi vise modela u tom periodu i pocetno odusevljenje splasne vrlo brzo kada pocnem otkrivati sta sve niie kako treba.
Samsung je tek ove godine napravio S seriju kako treba iako sam bio vrlo zadovoljan sa Note 20 PRO.
iPhone 14 PRO mi odgovara po svemu, kompaktan je, ravan ekran, brz i fluidan, odlicne kamere.
Imam osjecaj da cemo se dugo druziti.😁
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Par brzinskih sa Xiaomi 13 Ultra, samo tele leća.

 

 

https://www.flickr.com/photos/187105548@N05/albums/72177720308052375

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
zuper kaže...

Vivo X90 Pro je trenutno kralj mobilne fotografije.

Nevjerojatno kakve slike radi.

Čak nije ni pretjerano skup, 800 eura preko TS

 

https://www.gsmarena.com/vivo_x90_pro-review-2530.php

 iskreno volio bi da manje pegla fotke, po ovome sto vidim u low lightu previse buku smanjuje i gube se detalji.

Da..low light fotke su koma u usporedbi sa Samsung S23 ultra.

Tako da..ako je loš na low light,nebih preporučil kupnju.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Još malo fotki sa Xiaomi 13 Ultra, ovaj puta telephoto i noćne.

 

https://flic.kr/s/aHBqjADvWb

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Cromaki imao sam u planu napomenuti ti da još fotki nabaciš, ali si bio brži 

Slika s mačkom je odlična. Kad pixel peep-am vidi se veliki gubitak detalja na krznu, ali s obzirom da je telefoto kamera na smartphone-u, još noć, ovakav bokeh.. nema se šta reći. Objavljuj još.

 

 

Zamrla je tema odavno, ali smatram da ima napretka u kamerama, posebno s 1 inch senzorima. Pretpostavljam da je razlog što je zamrla taj da su uređaji postali smiješno skupi.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

1" senzor je odlican, jos samo da se softver slozi kak treba, mada i ovak na prvu, slike su top. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Čekam da prođe ovaj kišni period, ali se moram svakako zaletiti malo do grada pa i tamo nabacit koju fotku.

 

U ovih tjedan i pol koliko se družimo već, stvarno sam oduševljen sa camera setup, sve 4 su mi jednako dobre ali ove telephoto jednostavno obožavam!

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Cromaki kaže...

Čekam da prođe ovaj kišni period, ali se moram svakako zaletiti malo do grada pa i tamo nabacit koju fotku.

 

U ovih tjedan i pol koliko se družimo već, stvarno sam oduševljen sa camera setup, sve 4 su mi jednako dobre ali ove telephoto jednostavno obožavam!

 Daj nabaci i više noćnih s prime kamerom.. Bome, i telefoto je jako dobra..

 

 

 

 

 

Sad baš gledal P60P, ima varijabilnu blendu, ma to te ja pitam

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

malo ovih između 30x i 100x

s23u

bez ikakve obrade, direkt iz moba

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2023 20:24 (digitall).
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Nakon cca 4 godine sa kracim prekidima sa Mate 20 PRO prije mjesec dana prešao na iPhone 14 PRO.
Nakon Huaweia reklo bi se logican izbor jer iPhone kao i Huawei...jednostavno, radi sve kako se i očekuje bez iznenadjejja, bugova i gluposti.
Probao Xiaomi vise modela u tom periodu i pocetno odusevljenje splasne vrlo brzo kada pocnem otkrivati sta sve niie kako treba.
Samsung je tek ove godine napravio S seriju kako treba iako sam bio vrlo zadovoljan sa Note 20 PRO.
iPhone 14 PRO mi odgovara po svemu, kompaktan je, ravan ekran, brz i fluidan, odlicne kamere.
Imam osjecaj da cemo se dugo druziti.😁

kad se samo sjetim rasprava od prije par godina...većina ih je bila sa ovim argumentom, da parafraziram: "Meni je jasno da prosječnom korisniku kamera sa auto modom je dobra, ali nama koji se razumijemo u fotografiju je bespredmetno uopće razmatrati mobitele koje nemaju manual mode na kameri. Ja ne znam što bi s takvim mobitelom radio, jer je inferioran, pa ga zato nikad ne bi ni uzeo, niti ga razmatram. Probao jesam, ali da ga imam i koristim, nije opcija.".

 

😂😂😂 E moj oceane...

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...
ocean77 kaže...
Nakon cca 4 godine sa kracim prekidima sa Mate 20 PRO prije mjesec dana prešao na iPhone 14 PRO.
Nakon Huaweia reklo bi se logican izbor jer iPhone kao i Huawei...jednostavno, radi sve kako se i očekuje bez iznenadjejja, bugova i gluposti.
Probao Xiaomi vise modela u tom periodu i pocetno odusevljenje splasne vrlo brzo kada pocnem otkrivati sta sve niie kako treba.
Samsung je tek ove godine napravio S seriju kako treba iako sam bio vrlo zadovoljan sa Note 20 PRO.
iPhone 14 PRO mi odgovara po svemu, kompaktan je, ravan ekran, brz i fluidan, odlicne kamere.
Imam osjecaj da cemo se dugo druziti.😁

kad se samo sjetim rasprava od prije par godina...većina ih je bila sa ovim argumentom, da parafraziram: "Meni je jasno da prosječnom korisniku kamera sa auto modom je dobra, ali nama koji se razumijemo u fotografiju je bespredmetno uopće razmatrati mobitele koje nemaju manual mode na kameri. Ja ne znam što bi s takvim mobitelom radio, jer je inferioran, pa ga zato nikad ne bi ni uzeo, niti ga razmatram. Probao jesam, ali da ga imam i koristim, nije opcija.".

 

😂😂😂 E moj oceane...

 Ne brini vec je nakrdasio par pro aplikacija na njega i gusta u pro raw formatu :)

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kolega Batman sve objasnio 👍😎...instaliran sijaset apps sa full manualnim postavkama i podrskom za Apple Pro Raw u punom 48MP raw formatu bez kompresijeu kombinacij sa LR...daleko je to od vremena na koje se referiras kada mi iphone nije dolazio u obzir jer nista od toga nije bilo podrzano...ovo su druga vremena.😎

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

podržano je dosta dugo ali se plaća, standardne apple gluposti...

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo još malo fotki sa Xiaomi 13 Ultra. (Main+tele i večina je Leica Authentic profil)

Primijetio sam nakon zadnjeg ažuriranja kamere, HDR malo kaska u određenim situacijama kada se fotka iz sjene prema jakom svjetlu.

 

Uskoro će i Gcam VS Stock cam usporedba samo da prilagodim configove, dosta ih se još ruši.

 

https://flic.kr/s/aHBqjAEhSJ

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Cromaki daj nabaci noćne fotke s prime kamerom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
jedna sa s23+
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Opet san otisa u pm sa minjanjem mobitela. Nakon dobre godine ipo sa p30, izvrtio sam u mjesec dana s21 ultra, s21fe, mi10 pro, pixel 6 pro.

 

Najzadovoljniji sa kamerom sam bio sa pixelom, ali ostatak telefona je malo rec "za tukce" tako da sam imao odabrati izmedju ostala 3.

 

S21 ultra i s21fe se nadju za 300-400e i to su dobri telefoni, ali radi nekih detalja, i ne mogu virovat da ovo govorin, ipak san se odlucio preljetit sa mi 10 pro... jebeni xiaomi.

 

SW su mu popeglali, pogotovo na eu verziji i za cca 200e mob je boli glava.

 

Za priko lita je odlican, a kraj godine cu docekat vjerojatno s nekim malo kompaktinijim flagshipom, npr s23.

 

 

anyway evo par fotki sa mi10 pro od zadnjih par dana, vecinom gcam i neka od telephoto leca. 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo par komada i sa pixela 6 pro.

Stvarno odlicna kamera, nema drkanja sa gcam verzijama, namjestanja itd. Pogotovo je impresiva telephoto kamera koja i po noci ne drka nego okine dobru fotku.

Svaka fotka ispadne kako treba, doslovce mozak na pasu. Da je bar ostatak telefona takav.

 

Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ne znam koliko vas prati to, ali novi gcam je bolesno dobar, barem u kombinaciji sa HMX senzorom (mi 10, mi note 10, mi10t pro).

Stari gcam je bio vec odlican, al novi je bas next lvl.

 

Par usporedbi starog i novog gcama. Dakle na njuskalu nekakav mi10/pro/t pro/ note nac za 100/150e i zabavi nema kraja.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Ne znam koliko vas prati to, ali novi gcam je bolesno dobar, barem u kombinaciji sa HMX senzorom (mi 10, mi note 10, mi10t pro).

Stari gcam je bio vec odlican, al novi je bas next lvl.

 

Par usporedbi starog i novog gcama. Dakle na njuskalu nekakav mi10/pro/t pro/ note nac za 100/150e i zabavi nema kraja.

 

 

 Daj link, koja verzija?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice