Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

poruka: 60
|
čitano: 8.597
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
bobica257 kaže...
boxer kaže...

Hmmm, nije da mi ne dođe da sve pošaljem u neku stvar, nekad se stvarno prezasitim, ALI gledajući posao koji radim uglavnom mi tehnologija pomaže u radu.

 

Maštam o uređaju manjih dimenzija, slično mobitelu, sa touchscreen ekranom, nakrcanim bazama podataka i povezan preko neta sa drugima  i da to radi ekstremno brzo. Ihh koliko bi mi to pomoglo na terenu, efikasnost bi bila povećana 100%.

Uglavnom ne pratim najnovije trendove što se tiče tehnologije, ali gledajući unatrag uglavnom mi je pomagala i olakšavala posao.

JEJJEJEJ KONACNO netko pametan. A ne ovi selski frikovi.

Tehnologija itekako pomaže pogledaj život danas i život prije 30-40-50 godina. Ali netreba pretjerivati u tome, neke tvrtke rade bespotrebne uređaja kako bi ameri rekli a blast from the past! I neki ljudi jednostavno pretjeruju. Internet je itekako važan i mobitel. No pogledaj malo koliko ljudi troše na takve stvari a koliko u ulaganje (u budićnost recimo). Tehnologija je važna ali svakako nije važno imati mobitel ok 5-6k. Mršti se

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
16 godina
neaktivan
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Meni samo Fejs ide na živce

 

bilo bi mi draže da ga nisu izmislili

 

ja ga imam jer ga svi imaju i nisi netko ako nemaš fejs

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Da nema mobitela moja majka bi sad bila vec pokopana a ne na intezivnoj. Pri samom mozdanom udaru prije par dana zahvaljujem dragom Bogu sto je imala mobitel uz sebe.
,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
14 godina
protjeran
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
ukay1000 kaže...
Da nema mobitela moja majka bi sad bila vec pokopana a ne na intezivnoj. Pri samom mozdanom udaru prije par dana zahvaljujem dragom Bogu sto je imala mobitel uz sebe.

Mogla je imati iphone ili Siemens C35 isto bi bilo Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Ma slažem se sa svima da je mobitel nekada dobro imati, kad je netko u frci ili tako to, ali zar stavrno mislite da nema mobitela da bi bilo lošije i da koliko je mobitel spasio života, što samo mislite koliko ih je oduzeo i oduzima dan danas. Pa zar stvarno mislite da stvar koja kuha kokice kao u onom videu ne kuha i naše mozgove. Kokica se skuha za 30 sekundi, a ljudi ponekad pričaju i po nekoliko sati. Što je onda naš mozak u tome trenutku.

http://www.nasice.com/
15 godina
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Hall3008 kaže...

Ma slažem se sa svima da je mobitel nekada dobro imati, kad je netko u frci ili tako to, ali zar stavrno mislite da nema mobitela da bi bilo lošije i da koliko je mobitel spasio života, što samo mislite koliko ih je oduzeo i oduzima dan danas. Pa zar stvarno mislite da stvar koja kuha kokice kao u onom videu ne kuha i naše mozgove. Kokica se skuha za 30 sekundi, a ljudi ponekad pričaju i po nekoliko sati. Što je onda naš mozak u tome trenutku.

Što se tiče onog videa, ne vjeruj baš svemu što vidiš, posebno na internetu.

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
odjavljen
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Hall3008 kaže...

Ma slažem se sa svima da je mobitel nekada dobro imati, kad je netko u frci ili tako to, ali zar stavrno mislite da nema mobitela da bi bilo lošije i da koliko je mobitel spasio života, što samo mislite koliko ih je oduzeo i oduzima dan danas. Pa zar stvarno mislite da stvar koja kuha kokice kao u onom videu ne kuha i naše mozgove. Kokica se skuha za 30 sekundi, a ljudi ponekad pričaju i po nekoliko sati. Što je onda naš mozak u tome trenutku.

Koji pak je tebi? Da mikrovalna i mobitel imaju isti jacinu radijacije? OVo ja Za FACEPALM x 1018....

Pinky je zakon... I ♥ π
16 godina
online
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Hall3008 kaže...

Ma slažem se sa svima da je mobitel nekada dobro imati, kad je netko u frci ili tako to, ali zar stavrno mislite da nema mobitela da bi bilo lošije i da koliko je mobitel spasio života, što samo mislite koliko ih je oduzeo i oduzima dan danas. Pa zar stvarno mislite da stvar koja kuha kokice kao u onom videu ne kuha i naše mozgove. Kokica se skuha za 30 sekundi, a ljudi ponekad pričaju i po nekoliko sati. Što je onda naš mozak u tome trenutku.

OMG koliko naivnih ljudi ima, pa ja ne vjerujem!

Ljudi trce po vodi, mobiteli im rade kokice od mozga...

Taj video je bila nekakva glupa reklama koja je trebala biti nekakva sala.

- Psiho246
14 godina
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Moja BAKA ima mobitel ( EMPORIJA ) ??? Ono WTF?? Di svijet ide???

14 godina
protjeran
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

S jedne strane digne mi zivac kad vidim klince s mobitlima, ali opet mi je lakse kad se moj mali brat vraca kuci po mraku iz skole s mobitelom u džepu. Mobiteli ne moraju biti state of the art, ali mislim da ih je svakako korisno imati uz sebe. Samo ih treba znati koristiti. Nikad ne zovem ako ne moram, ne zovem tek toliko da s nekim pricam i imam ugaseno zvono od 14-16; ne radim pa si to mogu proustiti, student sam, na vibri mi je i javljam se samo ako me zovu starci i li netko od doma. Racunalo takoder treba znati koristiti, nisam fan igri, ali jednom u 3 mj si odigram neki hit na par dana (i onda me pusti), ostatak sam na njemu sto trebam zbog faksa (studij dizajna), pola sata za citanje vijesti jer ne kupujem novine, a pratim politiku i (vjerovali ili ne) 5 min da pogledam statuse od frendova na facebooku. Tehnologija je korisna ako nam pomaze, ne ako smo njeni robovi i ovisnici.

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2010 19:38 (Bigkix).
 
3 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Slažem se sa tobom, osim facebooka. Ja sam obrisao svoj acc prije 6 i više mjeseci i vjeruj mi ništa mi nefali i bolje se osječam. Mob je nužno zlo kojeg jednog dana neću imati. To mi je je plan

http://www.nasice.com/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Psiho246 kaže...
Hall3008 kaže...

Ma slažem se sa svima da je mobitel nekada dobro imati, kad je netko u frci ili tako to, ali zar stavrno mislite da nema mobitela da bi bilo lošije i da koliko je mobitel spasio života, što samo mislite koliko ih je oduzeo i oduzima dan danas. Pa zar stvarno mislite da stvar koja kuha kokice kao u onom videu ne kuha i naše mozgove. Kokica se skuha za 30 sekundi, a ljudi ponekad pričaju i po nekoliko sati. Što je onda naš mozak u tome trenutku.

OMG koliko naivnih ljudi ima, pa ja ne vjerujem!

Ljudi trce po vodi, mobiteli im rade kokice od mozga...

Taj video je bila nekakva glupa reklama koja je trebala biti nekakva sala.

Možda je video varka... ali te ne ostavlja ravnodušnim ... Mene sigurno ne.... Ode ja na svoj ribnjak bolje pecati ribe :)

http://www.nasice.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2010 23:09 (Hall3008).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Hall, pa ti si još na forumu?! Ja sam mislio da si poslušao moj savjet pa bacio mobitel u 3 pi...plava mora i otišao živit u vukojebinu...
Vidiš, da jesi, možda bi i curu našao (ako je nemaš), jer ipak 'Ljubav je na selu' (RTL emisija za neupućene)... :D
Eto, i ti si rob tehnologije....
Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Šef kaže...
Hall, pa ti si još na forumu?! Ja sam mislio da si poslušao moj savjet pa bacio mobitel u 3 pi...plava mora i otišao živit u vukojebinu...
Vidiš, da jesi, možda bi i curu našao (ako je nemaš), jer ipak 'Ljubav je na selu' (RTL emisija za neupućene)... :D
Eto, i ti si rob tehnologije....

hehe curu... ma ja sam stari konj (37) i oženjen itd. Meni treba raketa i mjesec i jedna špilja i u toj špilji mali ribnjačić i tamo pecam mjesecsomove :)

http://www.nasice.com/
15 godina
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Na proslom poslu sam imao sluzbeni mob koji je morao biti 24/7 upaljen i ja, naravno, dostupan. Kada te ljudi zovu iz dosade ili radi gluposti mobitel ce ti se zgaditi. Tada sam dnevno imao 2 - 3 sata razgovora preko mobitela. Tada su mi se mobiteli gadili, dva puta su letili u zid.

 

Sada je drugacija prica, promijenio sam posao, mob ne zvoni toliko. Bez mobitela... tesko... uvijek se dogodi neko sra*e, crkne auto, zakasni bus, dobijes srcani u vukojebini.

Bez mobitela danas? Neznam kako bi mogao.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

ti imas 37 godina, znaci kad su mobiteli poceli ti vec odavno nisi bio tinejdzer, proso si te godine bez toga, i sad te ubacuju u to...i normalno je da nisi naviko..

to sta omladina sad radi je starijim pretjerano, nama je normalno jer smo tako navikli..prije nisi imo mobitela, sad imas, imas msn, fb, tako da si u svakom trenutku u kontaktu s kim god hoces na svijetu (sto je prije 20 godina bilo nezamislivo, sjecam se kako se kod nas jedva telefon tad koristio, posebno da se prica sa rodbinom iz inostranstva, a sad ih imamo na msn i gledamo preko kamere lol)

 

bitno je samo znat sve to koristit, i najbitnije od svega, bitno je prepoznat sta je korisno, a sta prosto marketing..

facebook je kolko tolko koristan ako se zna koristit (poslat besplatno poruku prijatelju koji nije online na msn, pokazat neki link, neku sliku, malo vidjet sta ko radi, ako te bas zanima, i to je to, i veoma bitno, kasnije se zapravo VIDJETI sa tim osobama, jer dobro druzenje ne ide preko fb ili msn, nego uzivo)

nama je to sasvim normalno i ne vidim nista lose u tome, bitno je razlikovat stvarne potrebe (mobitel za sms i razgovor, mozda koja slika za uspomenu nabrzinu) od beskorisnih stvari koje skupo placamo ( preskup mobitel sa hrpom opcija koje nikad necemo koristit, tablet koji malo kome treba, a svi lete za njim itd..)

 

sve u svemu mislim da tehnologija pomaze, jer mnoge stvari su nama sad normalne, a ljudi prije to nisu mogli ni zamislit..

i jos jedna stvar u vezi interneta, treba prepoznat sta je stvarno, a sta prosto s*anje..ko to sa kokicama, ili svakakve price koje kruze netom, facebook-om i slicno..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Pa nije on bas TOLIKO star... 37 godina... wrf!?

 

Sto se tice facebooka... meni je zalosno to sto se ljudi vise druze po facebooku nego sto se druze u real life-u, ono... kava, kino, gitara, gajba pive, rostilj. Zalosno je sto klinci cijele dane vise ispred kompa ili PS-a umjesto da se vani igraju. Kad sam ja bio klinjo, jednino vrijeme kad sam bio kuci je bilo za rucak/veceru, kad bih isao spavati ili kad bih ucio nesto. Inace sam non stop bio vani sa prijateljima. Neznam, vrijeme bi "kratili" igrajuci se grupa trazi grupu, radili bi logore po shumi... da ne nabrajam sad sve. Tim sto si se zabio u kucu i cijele dane si ispred kompa/TV-a mozes jedino postici da postanes acocijalan.

I'm going woo woo
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
tnakir kaže...

Pa nije on bas TOLIKO star... 37 godina... wrf!?

 

Sto se tice facebooka... meni je zalosno to sto se ljudi vise druze po facebooku nego sto se druze u real life-u, ono... kava, kino, gitara, gajba pive, rostilj. Zalosno je sto klinci cijele dane vise ispred kompa ili PS-a umjesto da se vani igraju. Kad sam ja bio klinjo, jednino vrijeme kad sam bio kuci je bilo za rucak/veceru, kad bih isao spavati ili kad bih ucio nesto. Inace sam non stop bio vani sa prijateljima. Neznam, vrijeme bi "kratili" igrajuci se grupa trazi grupu, radili bi logore po shumi... da ne nabrajam sad sve. Tim sto si se zabio u kucu i cijele dane si ispred kompa/TV-a mozes jedino postici da postanes acocijalan.

nisam reko da je star, nego ja ne znam ko je u mojoj okolini prije 10 godina imao mobitel, a tad je on imao 27 godina..znaci fakticki je odrasto bez toga, koliko je star nije bitno..

a to za fb se slazem, pretjerano je..bilo bi daleko bolje kad bi se preko toga djeca samo dogovarala, kad ce izac, gdje, kako itd..a ne bukvalno se druzit preko toga..

 

za buducnost vidim da ce djeca u nekom virutalnom svijetu preko interneta igrat igre, ili ici u 'prirodu', il nesto slicno...stavis neke 3d naocale haha, ili na ogromnom 3d televizoru gledas kompe i ides na expidiciju xD

sad nezamislivo, meni i ostalima glupost i ludo, za 20 godina mozda bude normalno..kad vidim onaj projekt natal i slicno, imam osjecaj da bi se tako nesto moglo dogodit..

14 godina
neaktivan
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Naslov teme više odgovara nekom statusu na Facebooku nego na Bug forum. Toliko od mene. Ž

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Hall3008 kaže...

Znam da se sda pitate koji je ovo frik, ali oni po meni samo stvaraju probleme. Rado bi se vratio 100 godina unazad i odmah potpisujem da nema televizije, mobitela, auta, aviona, računala i svega ostalog što je kao moderan čovijek izmislio. 20 godina radnim na računalima i već mi na uši izlaze a kad me netko zove sa mobitelom odmah mi je muka a kao moram ga imati ... bljak...Bez uvrede ikome to je moje mišljenje.

Meni je zivot bez toga ne zamisliv bolje bi bilo da si napisa da bi volio da nisu izmislili oruzje s kojim ljudi unistavaju s ve oko sebe.

http://trackmill.com/free-rider-2/Tracks/796682
14 godina
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

kad me netko zove na mobitel odmah mi se diže kosa,bacim ga u kut da ga ne gledam,ali danas ga je nužnost imati

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Život bez tehnologije je lako zamisliti i ostvariti - pogledaj Amiše kako žive, i ako ti se svidi odeš u središnju Ameriku i uđeš u njihovu zajednicu. Tehnologija nije sama sebi svrha već treba olakšavati ljudima život, a problem je kada počne raditi teror nad svakodnevnim životom, što se vidi u mjenjanju mobitela, Tv-a i PC-a svake godine jer "novo je in a staro je za neuspješne ljude." Osobno TV ne gledam više od pola sata dnevno, mob mi dosta zvoni ali PC radi 24-7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Misilim si da bi svi se trebali jednom ''ugasiti''. Malo se odmoriti od svega, pa i mobitela. Udriti brigu na veselje Osmijeh

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

a znaš što je najžalosnije od svega što ima ljudi koji će rađe biti na facebooku i na forumu nego da naprimjer petkom ili subotom izađu vanka i zabave se s ekipom,ili da odu ne neki izlet u prirodu,prošeću gradom i sl.

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Imam mobitel SE Naite.Nije nešto posebno,ali nije ni loš.Meni mobitel treba da nazovem nekoga(ili pošaljem SMS) i za slušanje glazbe.

Neki ljudi su zahtjevniji,treba im GPS ako često putuju,bolji fotoaparat ako vole slikati itd. A koliko bi koštalo da se kupuje posebno kamera,posebno GPS i posebno MP3 player?A i njima ne možete nikoga kontaktirati,tako da ga fućkaj

Fućkaj ga!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Pa ovako ... imam 37 godina i mob imam mislim već preko 15 godina. Točnije od kad se uveo. I još vijek imam isti broj koji sam tada dobio. Znači promjenio sam i poslova i mobitela preko glave. Naravno da je bolje da nisu izmislili oružije koje ubije milion ili dva bez frke ali ja sam mislio u ovoj temi reći da je frka u tome što su ljudi previše zaokupljeni sa tom tehnologijom i vezom koja ona vuće za sobom. Da li me danas netko zvao... joj nije itd. U svoje slobodno vrijeme imam obilazak oko svoje farme i tamo se odmorim. Tamo imam mali ribnjak i to mi je omiljeno mjesto. Bez mobitela i bez ikakve gnjavaže koja dolazi iz tvz. civiliziranog društva. E sad idem na ono pravo. Kad zovem prijatelje, bilo da su stariji ili mlađi, na pecanje ili roštiljadu, njima se neda jer su umorni. Umorni od posla. I onda šta rade zavale se u naslonjač i čačkaju na PC-u ili zivkaju ljude okolo. Ili naravno bulje u ekran. Eto ti problema. Umjesto da se odmaraju sa slamkom od slame u zubima i pecaju, njima se to neda. A da je u pitanju neka ratna igra ili tako nešto što vrtiš na kompu, e onda moež. Ja se samo pitam da li je to ljudsko ludilo ili ljudska glupost. Ja sam hvala Bogu shvatio da ipak moram živjeti u prirodi i sa prirodom a ne u nekom sobičku i svoje tvz frendove gledati u 2D ili 3D obliku.

http://www.nasice.com/
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Hall3008 kaže...

Umjesto da se odmaraju sa slamkom od slame u zubima i pecaju, njima se to neda. A da je u pitanju neka ratna igra ili tako nešto što vrtiš na kompu, e onda moež. Ja se samo pitam da li je to ljudsko ludilo ili ljudska glupost. Ja sam hvala Bogu shvatio da ipak moram živjeti u prirodi i sa prirodom a ne u nekom sobičku i svoje tvz frendove gledati u 2D ili 3D obliku.

Kako tebi nije jasno kako se oni opuštaju uz računalo, tako i njima nije jasno kako se ti opuštaš uz pecanje (što i ja smatram dosadnim) ... :)

Potpis ;)
14 godina
protjeran
offline
RE: Bolje da nisu izmišljeni mobiteli
Danijel kaže...
Hall3008 kaže...

Umjesto da se odmaraju sa slamkom od slame u zubima i pecaju, njima se to neda. A da je u pitanju neka ratna igra ili tako nešto što vrtiš na kompu, e onda moež. Ja se samo pitam da li je to ljudsko ludilo ili ljudska glupost. Ja sam hvala Bogu shvatio da ipak moram živjeti u prirodi i sa prirodom a ne u nekom sobičku i svoje tvz frendove gledati u 2D ili 3D obliku.

Kako tebi nije jasno kako se oni opuštaju uz računalo, tako i njima nije jasno kako se ti opuštaš uz pecanje (što i ja smatram dosadnim) ... :)

Ono što želi reći je: Nađite si život

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
13 godina
neaktivan
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Upravo tako. Prije bi ljudi bili vani i uživali u prirodi a sada će gledati slike na mobitelu i uživati u razgovoru ... preko žice

http://www.nasice.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bolje da nisu izmišljeni mobiteli

Danas mi je lik reko da bi volio raditi negdje u prirodi di nema ničega ... skoro da bi čuvao ovce... a direktor je u jednoj poznatoj firmi.. To je samo pokazatelj što sve ljudi osječaju za vrijeme svog radnog vremena. Jučer je bila kiša igrmilo je i ugasili smo TV i komp i mob i igrali se ja i žena sa djetetom. baš me zanima kad ste zadnji put tako provodili vijeme navećer od 8 do 10 a ne blejili u nešto "tehnološko".

http://www.nasice.com/
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice