Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.270.873
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
njuskac kaže...
sandokan111 kaže...
njuskac kaže...

Pozdrav, trebao bi savjet šta napraviti, nije ducan nego usluge.

Građevinska firma mi je poslala ponudu za jedan posao betoniranja i tražili su 50% predujam, to sam uplatio na račun firme, na ponudi piše da će poceti raditi  u roku od 7 dana, ni nakon 10 dana natezanja nista.. svaki dan je sutra,pa sutra pa sutra..  da bi se nakraju  prestali javljati na telefon.Zovem sa drugog broja i kazem da odustajem i zelim novac nazad.. opet krece natezanje ,uplatiti cemo danas, sutra , pa opet sutra itd. znaci ne žele mi vratiti novce.. prijavio sam policiji  sa svim dokazima (ponuda i uplata), sutra idem na građevinsku inspekciju .. kome da se još obratim.. kako da to riješim?

 Dovoljno si napravio.

 Dovoljno za šta? to mi neće vratiti novac

 Kako mislis za sta? Cilj ti je povrat novca, znaci moj odgovor je povezan s tim, da mislim da je to dovoljno za povrat novca. Zasto mislis da ti to nece vratiti novac? Upleo is policiju i inspekciju, sto bi dalje trebao napravit? Meni se cini kao da je to dovoljno, stoga i moj odgovor da je dovoljno.

10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
njuskac kaže...
sandokan111 kaže...
njuskac kaže...

Pozdrav, trebao bi savjet šta napraviti, nije ducan nego usluge.

Građevinska firma mi je poslala ponudu za jedan posao betoniranja i tražili su 50% predujam, to sam uplatio na račun firme, na ponudi piše da će poceti raditi  u roku od 7 dana, ni nakon 10 dana natezanja nista.. svaki dan je sutra,pa sutra pa sutra..  da bi se nakraju  prestali javljati na telefon.Zovem sa drugog broja i kazem da odustajem i zelim novac nazad.. opet krece natezanje ,uplatiti cemo danas, sutra , pa opet sutra itd. znaci ne žele mi vratiti novce.. prijavio sam policiji  sa svim dokazima (ponuda i uplata), sutra idem na građevinsku inspekciju .. kome da se još obratim.. kako da to riješim?

 Dovoljno si napravio.

 Dovoljno za šta? to mi neće vratiti novac

 Kako mislis za sta? Cilj ti je povrat novca, znaci moj odgovor je povezan s tim, da mislim da je to dovoljno za povrat novca. Zasto mislis da ti to nece vratiti novac? Upleo is policiju i inspekciju, sto bi dalje trebao napravit? Meni se cini kao da je to dovoljno, stoga i moj odgovor da je dovoljno.

 Da je htio vratiti novac vratio bi ga, ne bi riskirao policiju ,inspekcije i medije. Ono sto sam pitao da li postoji još nešto osim toga da prijavim ili napravim?Šta ako zatvori firmu?

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
njuskac kaže...
sandokan111 kaže...
njuskac kaže...
sandokan111 kaže...
njuskac kaže...

Pozdrav, trebao bi savjet šta napraviti, nije ducan nego usluge.

Građevinska firma mi je poslala ponudu za jedan posao betoniranja i tražili su 50% predujam, to sam uplatio na račun firme, na ponudi piše da će poceti raditi  u roku od 7 dana, ni nakon 10 dana natezanja nista.. svaki dan je sutra,pa sutra pa sutra..  da bi se nakraju  prestali javljati na telefon.Zovem sa drugog broja i kazem da odustajem i zelim novac nazad.. opet krece natezanje ,uplatiti cemo danas, sutra , pa opet sutra itd. znaci ne žele mi vratiti novce.. prijavio sam policiji  sa svim dokazima (ponuda i uplata), sutra idem na građevinsku inspekciju .. kome da se još obratim.. kako da to riješim?

 Dovoljno si napravio.

 Dovoljno za šta? to mi neće vratiti novac

 Kako mislis za sta? Cilj ti je povrat novca, znaci moj odgovor je povezan s tim, da mislim da je to dovoljno za povrat novca. Zasto mislis da ti to nece vratiti novac? Upleo is policiju i inspekciju, sto bi dalje trebao napravit? Meni se cini kao da je to dovoljno, stoga i moj odgovor da je dovoljno.

 Da je htio vratiti novac vratio bi ga, ne bi riskirao policiju ,inspekcije i medije. Ono sto sam pitao da li postoji još nešto osim toga da prijavim ili napravim?Šta ako zatvori firmu?

Onda si popušio. Ostaje ti jedino sudski ga goniti za prevaru.

Usosio si se i sad bi ti to riješio u jednom danu, ne ide. Rekli su ti kolege da si napravio sve što treba, možeš ga i dalje pokušavati kontaktirati ili otići do njega. Dogovor je najbolja opcija, sve druge opcije su upitne i dugotrajne.

7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Njuskac , nažalost, ništa on ne riskira , pogotovo ako je uhodani prevarant.

Građevinska inspekcija nema ništa sa vašim poslovnim odnosom, a ako imaš kakvi ugovor sa tim građevincem onda bu te inspekcija tražila papirine u svezi legalnosti planiranog zahvata.

Policija će rutinski odraditi obavijesne razgovore, staviti će to na papir na propisane obrasce i poslati dorh-u, a na sudu je jako upitno kada i kako bu se završilo. Ako i bude neka presuda, opet upitno da li bu se mogla provesti i da li će to tebi išta korisno donijeti.

Ubuduće, za imalo veće cifre neposluj bez bankovne garancije za firmu sa kojom ćeš poslovati. Ak nemože ishoditi bankovnu garanciju onda se rađe kloni takvih.

Nađi tipa i "dogovori se" .

👍
Bunker
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Znaci otvorim jdoo uzmem brdo love od ljudi zatvorim firmu i to je to?nitko mi nista ne moze?ili napravim jdoo sa web shopom prodam 100 računala cim sjedne lova zatvorim jdoo i odem na odmor ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Gledaš ti tv, čitaš novine ?? Pa te rupe u zakonu su si napravili za sebe oni koji to rade sa cifrma od šest nula i sl, tako da...
Bunker
9 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
njuskac kaže...

Da je htio vratiti novac vratio bi ga, ne bi riskirao policiju ,inspekcije i medije. Ono sto sam pitao da li postoji još nešto osim toga da prijavim ili napravim?Šta ako zatvori firmu?

 Pa onda si spusio novce a on je prevarant. Pitanje ti je kao da vodis trgovinu, dodje netko opljacka je, ti prijavis policiji i pitas sada tu na forumu "sto sad". Pa nista, opljackalo te i cekas policiju da obavi posao, sto bi dalje mogao? Mozes ga ici tuci, prrijetiti, slati kamatare, baciti mu bombu pod auto? Neznam jel to neki savjet sto se ocekuje, napravio si sve sto bih i ja recimo napravio, dalje od toga ne mozes. Ako je netko prevarant ili pljackas, sto ti tu mozes napraviti osim uzdati se u pravne institucije drzave? Dal ga mozes tuzit, nisam siguran obzirom da je uplata na firmu, nisam odvjetnik ne znam kako to dalje ide, tema je potrosacki savjeti ne rjesavanje prevara, mislim da tu nema nitko tko je dovoljno potkovan da ti rece kako da to rjesis.

Znaci po meni sada treba cekati da policija obavi svoj posao. Imas dokaz o uplati. Ako ga bude trebalo tuziti za to, onda nazalost to ti moze samo neki pravnik savjetovat kako i sto. Ako firma kojoj si uplatio nije osnovana jucer, vec je neki legit izvodjac, nece riskirat kazne i sto sve vec ne radi tvoje uplate. Mozda ce potrajat ali ce radove vjerojatno obavit. Dal u roku ili ne, opet, mozda postoje i naknade za isto ako ces ga tuzit, opet, nisam odvjetnik niti se time bavim pa ni neznam da li imas zasto i koja je uspjesnost.

 

Osnova svega je da ako je to neka legit firma stvar ce se rjesit. Ako je to neki prevarant koji te prevari, nazalost, nitko ti tu ne moze pomoc vec moras cekat policiju te nakon toga vidjeti o cemu se radi.

bunker kaže...

Njuskac , nažalost, ništa on ne riskira , pogotovo ako je uhodani prevarant.
Građevinska inspekcija nema ništa sa vašim poslovnim odnosom, a ako imaš kakvi ugovor sa tim građevincem onda bu te inspekcija tražila papirine u svezi legalnosti planiranog zahvata.
Policija će rutinski odraditi obavijesne razgovore, staviti će to na papir na propisane obrasce i poslati dorh-u, a na sudu je jako upitno kada i kako bu se završilo. Ako i bude neka presuda, opet upitno da li bu se mogla provesti i da li će to tebi išta korisno donijeti.
Ubuduće, za imalo veće cifre neposluj bez bankovne garancije za firmu sa kojom ćeš poslovati. Ak nemože ishoditi bankovnu garanciju onda se rađe kloni takvih.
Nađi tipa i "dogovori se" .

👍

 Nemozes ti sebi pomoc. Slusajuci tebe, svatko te na svakom cosku moze zaje*at al se eto tom istom ne moze nista dogodit. Smanjit dozivljaje krimi prica. Citajuci tebe svaki dan te netko vara i nista mu se ne dogadja, a nakon toga, policija, sudac i plenkovic idu s tim prevarantom na gablec (svaki dan s drugim). ..

7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Sandokan, svaki dan je na stotine građana prevarenih na razne načine, a do medija dođe manji broj jer niti oni nemaju interes da pišu dvadeset članaka o dvadeset naivčina prevarenih danas u zagrebu.

Postotak onih koji su uspjeli se obeštetiti je mizeran, koliko god to porazno zvučalo.
Bunker
6 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Jel on može s potvrdom na finu pa tražiti ovrhu ili to mora čekati neku presudu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Love2ml86, postoji dokumentacija sa ovršnom klauzulom no nekako sumnjam da ju je taj građevinac potpisao i dao kolegi forumašu. Platna lista npr može poslužiti za ovršni postupak i sl....

I opet, ako firma nema love na računu mačku o rep ovrha....ili ako je to još samo jedna ovrha u nizu za isti subjekt....
Bunker
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 13:26 (bunker).
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kontaktirao sam udrugu potrošaca pa su mi savjetovali da prijavim tržišnoj i građevinskoj inspekciji.. ici cu sutra osobno u tržišnu inspekciju pise na portalu Služba nadzora trgovine i usluga pa cemo vidjet.

Kontaktrao sam odvjetnika i idem privatno tužiti, policija je kontaktirana cekam potvrdu o prijavi.

Ja cu na sve fejs grupe i forume javno stavit ime firme da upozorim ljude.Kontaktirati cu i neke portale mozda objave priču.. 

To je za sada sve sto mi pada napamet, a i osobno cu posjetiti sjedište firme.

Firma postoji par mjeseci,nema blokada i dugova, vidi se da rade imaju bagere,kombije sa logom firme itd..ima i slike i video filmovi kak rade..prije par mjeseci su tražili radnike i inžinjere..  ne znam kako se nekome isplati to sve okaljati za par tis. kuna. ali ok.. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Ovisno, no....

Za d.o.o. ako nema para na racunu firme, nista od toga, ne pomaze ni sud, ni ovrha, ni nista....

Od cijele price ostaje zabiljeska u fini da ako se ikada pojave sredstva na tom racunu, ide ovrha, i naplata po listi..... Znaci, nikad.

Ako je firma uredna, onda postoji sansa naplate preko stecaja, no ako je drp-krad d.o.o, takvi su se odavno pobrinuli da firma kao takva nema nikakve imovine, pokretne ili nepokretne, sve je iznajmljeno, posudjeno, od bake, tetke, susjeda, vlasnik ne odgovara financijski za nista, tako da stecajni upravitelj moze samo fiktivno i papirnato odraditi posao, takva firma nema ni stolicu koja se moze prodati da bi se netko namirio....

Vlasnik ce sutra registrirati novu firmu, otvoriti novi racun, i dalje se baviti istim poslom.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 13:58 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ono sto znam je da nikad necu odustati od svojih novaca makar trajalo 20 godina ja cu svoju lovu dobit na ovaj ili onaj način.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
njuskac kaže...
sandokan111 kaže...
njuskac kaže...
sandokan111 kaže...
njuskac kaže...

Pozdrav, trebao bi savjet šta napraviti, nije ducan nego usluge.

Građevinska firma mi je poslala ponudu za jedan posao betoniranja i tražili su 50% predujam, to sam uplatio na račun firme, na ponudi piše da će poceti raditi  u roku od 7 dana, ni nakon 10 dana natezanja nista.. svaki dan je sutra,pa sutra pa sutra..  da bi se nakraju  prestali javljati na telefon.Zovem sa drugog broja i kazem da odustajem i zelim novac nazad.. opet krece natezanje ,uplatiti cemo danas, sutra , pa opet sutra itd. znaci ne žele mi vratiti novce.. prijavio sam policiji  sa svim dokazima (ponuda i uplata), sutra idem na građevinsku inspekciju .. kome da se još obratim.. kako da to riješim?

 Dovoljno si napravio.

 Dovoljno za šta? to mi neće vratiti novac

 Kako mislis za sta? Cilj ti je povrat novca, znaci moj odgovor je povezan s tim, da mislim da je to dovoljno za povrat novca. Zasto mislis da ti to nece vratiti novac? Upleo is policiju i inspekciju, sto bi dalje trebao napravit? Meni se cini kao da je to dovoljno, stoga i moj odgovor da je dovoljno.

 Da je htio vratiti novac vratio bi ga, ne bi riskirao policiju ,inspekcije i medije. Ono sto sam pitao da li postoji još nešto osim toga da prijavim ili napravim?Šta ako zatvori firmu?

 Tržišna inspekcija - MINGO

http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp

 

Budi spreman na jako dugo čekanje da se nešto pokrene...

 

njuskac kaže...

Znaci otvorim jdoo uzmem brdo love od ljudi zatvorim firmu i to je to?nitko mi nista ne moze?ili napravim jdoo sa web shopom prodam 100 računala cim sjedne lova zatvorim jdoo i odem na odmor ?

 Otprilike tako nešto, ali direktora se može ganjati kao odgovornu osobu, a u ovakvoj situaciji (primjer sa računalima) bi bilo lako dokazati da je sve napravljeno planski.

Naplata prvo ide iz imovine firme, a ako je nema, što je normalno i često kad je j.d.o.o. u pitanju onda se može pokrenuti sudska parnica...

 

love2ml86 kaže...

Jel on može s potvrdom na finu pa tražiti ovrhu ili to mora čekati neku presudu?

 S kakvom potvrdom? Da mu je uplatio novce? S tim ne može apsolutno ništa po pitanju ovrhe, za ovrhu mu treba sudska pravomoćna presuda, zadužnica, rješenje o ovrsi...

https://www.fina.hr/gradani/pokretanje-ovrhe-na-novcanim-sredstvima

 

njuskac kaže...

Kontaktirao sam udrugu potrošaca pa su mi savjetovali da prijavim tržišnoj i građevinskoj inspekciji.. ici cu sutra osobno u tržišnu inspekciju pise na portalu Služba nadzora trgovine i usluga pa cemo vidjet.

Kontaktrao sam odvjetnika i idem privatno tužiti, policija je kontaktirana cekam potvrdu o prijavi.

Ja cu na sve fejs grupe i forume javno stavit ime firme da upozorim ljude.Kontaktirati cu i neke portale mozda objave priču.. 

To je za sada sve sto mi pada napamet, a i osobno cu posjetiti sjedište firme.

Firma postoji par mjeseci,nema blokada i dugova, vidi se da rade imaju bagere,kombije sa logom firme itd..ima i slike i video filmovi kak rade..prije par mjeseci su tražili radnike i inžinjere..  ne znam kako se nekome isplati to sve okaljati za par tis. kuna. ali ok.. 

Dobro su te savjetovali.

Privatna tužba će imati svoju cijenu i trajanje, pa budi spreman na to, naravno u slučaju da je dobiješ svi troškovi padaju na tuženu stranu, ali ti ćeš vjerojatno svog odvjetnika odmah plaćati, a onda će ti to biti refundirano u slučaju da sud presudi u tvoju korist.

 

Moje osobno mišljenje je da bi prvo trebao o svemu ovome upozoriti i obavijestiti tu građevinsku firmu i reći da ukoliko ti ne isplati novce u roku od xx dana ćeš biti prisiljen na sve što si napisao. Ovo ti je najbolje i najbrže riješenje. Sve drugo će trajati jako dugo.

 

Damir22 kaže...
Ovisno, no....

Za d.o.o. ako nema para na racunu firme, nista od toga, ne pomaze ni sud, ni ovrha, ni nista....

Od cijele price ostaje zabiljeska u fini da ako se ikada pojave sredstva na tom racunu, ide ovrha, i naplata po listi..... Znaci, nikad.

Ako je firma uredna, onda postoji sansa naplate preko stecaja, no ako je drp-krad d.o.o, takvi su se odavno pobrinuli da firma kao takva nema nikakve imovine, pokretne ili nepokretne, sve je iznajmljeno, posudjeno, od bake, tetke, susjeda, vlasnik ne odgovara financijski za nista, tako da stecajni upravitelj moze samo fiktivno i papirnato odraditi posao, takva firma nema ni stolicu koja se moze prodati da bi se netko namirio....

Vlasnik ce sutra registrirati novu firmu, otvoriti novi racun, i dalje se baviti istim poslom.....

Može pokrenuti privatnu tužbu protiv vlasnika (odgovorne osobe), ali takve stvari obično traju godinama. Ročišta se zakazuju svakih 4-5 mjeseci, znači 3-4 puta godišnje, par odgoda, par svjedoka i eto parnice koja će potrajati 2-3 godine. Pa onda ide rok za žalbu, pa dok se ona riješi i ukoliko prođe radi nekakve proceduralne greške sve se može vratiti na početak...

 

U skladu sa temom:

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/crna-kronika/megadirektor-mario-b-povezan-s-353-firme-nije-iznimka-u-hrvatskoj-rekorder-je-sef-javno-poznatog-biznisa-pri-vrhu-je-i-brat-bivseg-potpredsjednika-sabora-1216494

 

Kod nas je sve moguće. 

10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Vlasnik firme je kontaktiran, odnosno nije on vlasnik na papiru ,na papiru je zenska osoba. Uglavnom, kontaktiran je više puta pozivom i porukama i uvijek isti odgovor.. "danas ce bit sigurno uplaćen povrat.."  imam to sve u porukama koje sam dao policiji. Svaki dan je sigurna uplata i povrat i tako danima.. ne želim više komunicirat sa tim čovjekom preko piziva ili porukama, slijedeća komunikacija ce biti uživo.

Poznanik mi je odvjetnik pa cu proc nesto jeftinije, ali spreman sam na plaćanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 15:12 (njuskac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
njuskac kaže...

Vlasnik firme je kontaktiran, odnosno nije on vlasnik na papiru ,na papiru je zenska osoba. Uglavnom, kontaktiran je više puta pozivom i porukama i uvijek isti odgovor.. "danas ce bit sigurno uplaćen povrat.."  imam to sve u porukama koje sam dao policiji. Svaki dan je sigurna uplata i povrat i tako danima.. ne želim više komunicirat sa tim čovjekom preko piziva ili porukama, slijedeća komunikacija ce biti uživo.

Poznanik mi je odvjetnik pa cu proc nesto jeftinije, ali spreman sam na plaćanje.

Ne znam što si mu rekao u tim kontaktima, osobno bi ga pismeno obavijestio o svemu što ćeš poduzeti ukoliko ne napravi povrat uplate i dao mu nekakav rok za to. Kad si već u kontaktu s odvjetnikom može i on složiti dopis, ostaviti će bolji efekt na dotičnog kad vidi potpis i pečat odvjetnika. Ukoliko to ne ispoštuje, pokušao si na fini način bez previše komplikacija, on nije to prihvatio i sad ide teži način.

 

Pozivi ništa, komunikacija u živo isto ništa, samo pismeni trag. Osim ako naravno ne želiš to riješiti na drugačiji način u 4 oka, ali to je sad na tebi i ja to ne bi savjetovao.

7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Mzopg , u teoriji možeš podnijeti kaznenu prijavu ( tužiti, kolokvijalno ) protiv koga hod hoćeš, no za poslovanje firme nije odgovoran vlasnik nego direktor tako da bi prijava protiv vlasnika firme bila odbačena na prvoj parnici zbog formalno pravnih razloga.

Zbog toga, onaj tko to ciljano radi nikad nema nikakvu imovinu na tvrtku, sve je unajmljeno ili su angažirani kooperanti pa je sve njihovo, za direktora se imenuje osoba kojoj se nema kaj zaplijeniti, plus još mali milijun provjernih kombinacija kojima se koriste uhodani prevaranti...
Bunker
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

Mzopg , u teoriji možeš podnijeti kaznenu prijavu ( tužiti, kolokvijalno ) protiv koga hod hoćeš, no za poslovanje firme nije odgovoran vlasnik nego direktor tako da bi prijava protiv vlasnika firme bila odbačena na prvoj parnici zbog formalno pravnih razloga.

Zbog toga, onaj tko to ciljano radi nikad nema nikakvu imovinu na tvrtku, sve je unajmljeno ili su angažirani kooperanti pa je sve njihovo, za direktora se imenuje osoba kojoj se nema kaj zaplijeniti, plus još mali milijun provjernih kombinacija kojima se koriste uhodani prevaranti...

 Pisao sam sa pretpostavkom da firma nije osnovana isključivo radi varanja, ukoliko je onda je to drugi par opanaka, ali je i na korisniku njihovih usluga provjeriti kome će dati svoje novce. Kolega kaže da ova firma ima reference, vozni park, strojeve... pa mislim da je u pitanju prije da su se prebukirali s poslom koji sad nisu u stanju odraditi na vrijeme i da zato otežu nego da su sve napravili sa nekakvim drugim ciljem. Naravno ovo je samo moja pretpostavka.

10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mzopg kaže...
njuskac kaže...

Vlasnik firme je kontaktiran, odnosno nije on vlasnik na papiru ,na papiru je zenska osoba. Uglavnom, kontaktiran je više puta pozivom i porukama i uvijek isti odgovor.. "danas ce bit sigurno uplaćen povrat.."  imam to sve u porukama koje sam dao policiji. Svaki dan je sigurna uplata i povrat i tako danima.. ne želim više komunicirat sa tim čovjekom preko piziva ili porukama, slijedeća komunikacija ce biti uživo.

Poznanik mi je odvjetnik pa cu proc nesto jeftinije, ali spreman sam na plaćanje.

Ne znam što si mu rekao u tim kontaktima, osobno bi ga pismeno obavijestio o svemu što ćeš poduzeti ukoliko ne napravi povrat uplate i dao mu nekakav rok za to. Kad si već u kontaktu s odvjetnikom može i on složiti dopis, ostaviti će bolji efekt na dotičnog kad vidi potpis i pečat odvjetnika. Ukoliko to ne ispoštuje, pokušao si na fini način bez previše komplikacija, on nije to prihvatio i sad ide teži način.

 

Pozivi ništa, komunikacija u živo isto ništa, samo pismeni trag. Osim ako naravno ne želiš to riješiti na drugačiji način u 4 oka, ali to je sad na tebi i ja to ne bi savjetovao.

 On meni posalje potvrdu povrata novaca koja nije izvršena i takve stvari.. svaki dan nešto novo.. ne znam koji je smisao takvih poruka kada je vec prijavljen policiji ,a i tužba ide uskoro.. zakaj slat poruke i jos više se zakopavat?Ne mogu to shvatiti.. to je jdoo star par mjeseci koji vidim da radi.. logo na kombiju i bageru, sumnjam da je njihov ali ipak je nešto.. imaju i internet stranicu, prijavljeni na emajstoru itd.. sve to kosta.. da je prevario vec nekoga pa valjda bi ta osoba prijavila to policiji ili pisala po internetu.. ili sam ja možda prvi.. moguće je.. 

A ništa, moja borba se sutra nastavlja, idem na inspekciju i kod odvjetnika da dam punomoć pa cemo vidjeti dalje.. 

8 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...


Zbog toga, onaj tko to ciljano radi nikad nema nikakvu imovinu na tvrtku, sve je unajmljeno ili su angažirani kooperanti pa je sve njihovo, za direktora se imenuje osoba kojoj se nema kaj zaplijeniti, plus još mali milijun provjernih kombinacija kojima se koriste uhodani prevaranti...

 Tocno ovo....

 

Temeljni kapital za d.o.o. je (bio, mozda se promjenilo) 20.000kn.

 

To ne znaci da onaj koji otvara mora imati 20.000kn gotovog novca, vec u temeljni kapital moze ulaziti doslovce sve - stol, stolica, kompjuter, mobitel, uguraju apsolutno svasta u taj "opis".

 

No, cak niti s time, vlasnik ne odgovara, jer, on, iako je u osnovi glavna figura, izvrsna vlast, uvijek je imenovana "funkcija" direktora na nekog drugog. No, niti taj ne odgovara svojim imenom i prezimenom, svojom imovinom.

 

Sav inventar, od stolica na kojima se sjedi, preko ureda, prostora, opreme - sve je to necije tudje, odnosno, nije uvedeno u inventar firme. Vozila se uzmu na baku, s kojom se onda pravi ugovor i baki se "placa" koristenje vozila, ured iznajmljuju od tetke, stolice od strica....

 

Za obavljanje poslovanja, ovo apsolutno nije prepreka, a odlicno sluzi u slucaju ovakvih stvari - nemogucnosti placanja obaveza, duga dobavljacu i slicno....

 

I tu pojede vuk magare, jer, iako i ides preko odvjetnika, traje dugo (sto bunker kaze), rezultat u startu znas koji ce biti - firma nema novaca, nista nije na ime firme, dakle, svejedno je tko postavi stecajnog upravitelja, nema se nitko od cega naplatiti, jedino ces dobiti satisfakciju u vidu sudske odluke da ti "xy" treba isplatiti iznos od "xx", uvecan za kamate.....

 

A s time obrises dupe, jer, kako rekoh, na racunu firme novaca nema, racuni vlasnika, direktora, svih "igraca" su nedodirljivi, osim, mozda nekom privatnom tuzbom, no to je tek pojeo vuk magare.....

 

Imao sam takvo iskustvo prije dosta godina, no ne vjerujem da se ista nabolje promjenilo.

 

Firma, ostala duzna bogu i vragu, dobavljaci, place, najam, mjesecima nista nikome nisu placali, i jedan dan samo zatvorili firmu. To je to. Uredno potpisali sve papire po kojima se obvezuju isplatiti sve zaostatke, place i slicno.

 

Drzava imenovala stecajnog upravitelja, mi svi redom uzeli odvjetnike, i.... par mjeseci kasnije (brzo je i islo) - pravomocno rjesenje da nam mora isplatiti "to i to". No, kako firma nema apsolutno ni za burek.....

 

Kasnije je isplivalo da je apsolutno SVE bilo na vlasnika, ili nekog od njegove uze rodbine - prostor je iznajmljen na njegovo ime i prezime, ne na firmu. Auti koje su koristili "direktori" - na vlasnika. Namjestaj - tetka. Pare, kako su stizale na racun, tako su dizane tih zadnjih mjeseci, nista nikome nije placano.

 

I mos se....

 

Zalosno je sto je ISTI taj covjek, u ISTOM gradu, na ISTOJ adresi, s ISTIM ljudima otvorio firmu koja se bavi ISTIM poslom kao i ova "propala". Mjesec dana poslije. I jos par firmi slicnog profila po zemlji.

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Čisto da otprilike znaš koliko para pripremiti, plus kaj moraš biti spreman da izgubiš i sve te pare kojima ćeš platiti pristojbe, vještake, odvjetnika .... Može doći njegov odvjetnik i reći da te oni nikad vidli i čuli, i onda htio ne htio buš morao angažirati vještaka da potvrdi autentičnost ugovora, uplati raznih i sl... Fotokopije i snimke ekrana koje buš ti donio sud može neprihvatiti i naložiti vještačenje koje buš ti platio .....

Kad i ako dobiješ sud, u presudi bu pisalo koliko ti ovaj drugi mora platiti za sve to, no ako on to neće ili mu nemreju prisilno naplatiti , moral buš se pozdraviti s parama.


Za nekakve prijetnje i nasilništvo ideš odmah pred suca istrage ( zrinjevqc ) koji će ti odrediti pritvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela ....


https://www.tportal.hr/biznis/clanak/tuzili-biste-susjeda-ili-bivseg-bracnog-druga-pogledajte-koliko-bi-vas-to-moglo-stajati-foto-20181102/print
Bunker
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Nema veze, tužba ide i sve sto je moguće da napravim.Nikad se necu odreci svojih novaca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
njuskac kaže...
..

 On meni posalje potvrdu povrata novaca koja nije izvršena i takve stvari.. svaki dan nešto novo.. ne znam koji je smisao takvih poruka kada je vec prijavljen policiji ,a i tužba ide uskoro.. zakaj slat poruke i jos više se zakopavat?Ne mogu to shvatiti.. to je jdoo star par mjeseci koji vidim da radi.. logo na kombiju i bageru, sumnjam da je njihov ali ipak je nešto.. imaju i internet stranicu, prijavljeni na emajstoru itd.. sve to kosta.. da je prevario vec nekoga pa valjda bi ta osoba prijavila to policiji ili pisala po internetu.. ili sam ja možda prvi.. moguće je.. 

A ništa, moja borba se sutra nastavlja, idem na inspekciju i kod odvjetnika da dam punomoć pa cemo vidjeti dalje.. 

 -podvučeno.. u slučaju prevare ili normalnog poslovanja 'firme u problemima' (bilo koji razlog, covid, cijene goriva..)... kad jedna strana kaže da će ispuniti-vratiti.. to je to, tj policija-sud nema što dalje, za razliku od primjera da kaže suprotno.. dok pokazuje želju za riješiti problem nema svrhe ići na sud, neće biti brže itd. tj institucije i zakon ne predviđaju da prevarant može lagati i otezati, no tako se iskorištva zakon-sustav i oni koji to rade su majstori kao u svakom drugom poslu...

-kao odrasala-samostalna, odgovorna osoba, prije nego u neki posao kreneš trebaš provjeriti.. kasnije je često prekasno tj u najboljem slučaju ćeš vratiti svoj novac, u nešto manje dobrom dobit ćeš dio.. a troškvi privatne tužbe i ostalo možeš naplatiti tek po okončanju i sudskoj presudi-pravomoćnoj, pri čemu opet imaš problem ako je fiktivna firma jer nemaš od čega naplatiti.. imaš komad papira u ruci kao i zakon, no to nije samo po sebi riješenje tj zato neovisno što će te zakon zaštititi, moraš prije provjeriti, kao i preuzeti dio rizika, tj razumjeti da si prevaren i da možda nećeš vratiti 100% .. tj pazi kod trošova parnce, frend-odvjetnik.. ne znači ništa, svi rade za novac i praktički nema odvjetnika koji će pristait na plaćanje po završetku postupka i naplati, svi traže prije kao i dio koji moraš za sam sud, npr neko vještačenje i sl.

-zato, ako je ikako moguće izvuči bilo koji iznos, ako posotji dogovor, iskoristi.. no ako mu je to rutina tj ako se bavi takvim prevarama tad nećeš dobiti ništa, gubljenje vremena.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
njuskac kaže...
mzopg kaže...
njuskac kaže...

Vlasnik firme je kontaktiran, odnosno nije on vlasnik na papiru ,na papiru je zenska osoba. Uglavnom, kontaktiran je više puta pozivom i porukama i uvijek isti odgovor.. "danas ce bit sigurno uplaćen povrat.."  imam to sve u porukama koje sam dao policiji. Svaki dan je sigurna uplata i povrat i tako danima.. ne želim više komunicirat sa tim čovjekom preko piziva ili porukama, slijedeća komunikacija ce biti uživo.

Poznanik mi je odvjetnik pa cu proc nesto jeftinije, ali spreman sam na plaćanje.

Ne znam što si mu rekao u tim kontaktima, osobno bi ga pismeno obavijestio o svemu što ćeš poduzeti ukoliko ne napravi povrat uplate i dao mu nekakav rok za to. Kad si već u kontaktu s odvjetnikom može i on složiti dopis, ostaviti će bolji efekt na dotičnog kad vidi potpis i pečat odvjetnika. Ukoliko to ne ispoštuje, pokušao si na fini način bez previše komplikacija, on nije to prihvatio i sad ide teži način.

 

Pozivi ništa, komunikacija u živo isto ništa, samo pismeni trag. Osim ako naravno ne želiš to riješiti na drugačiji način u 4 oka, ali to je sad na tebi i ja to ne bi savjetovao.

 On meni posalje potvrdu povrata novaca koja nije izvršena i takve stvari.. svaki dan nešto novo.. ne znam koji je smisao takvih poruka kada je vec prijavljen policiji ,a i tužba ide uskoro.. zakaj slat poruke i jos više se zakopavat?Ne mogu to shvatiti.. to je jdoo star par mjeseci koji vidim da radi.. logo na kombiju i bageru, sumnjam da je njihov ali ipak je nešto.. imaju i internet stranicu, prijavljeni na emajstoru itd.. sve to kosta.. da je prevario vec nekoga pa valjda bi ta osoba prijavila to policiji ili pisala po internetu.. ili sam ja možda prvi.. moguće je.. 

A ništa, moja borba se sutra nastavlja, idem na inspekciju i kod odvjetnika da dam punomoć pa cemo vidjeti dalje.. 

Mislim da sam jasno napisao zašto bi ja postupio onako kako sam napisao. Ne vidim gdje se to zakopavaš slanjem nekakvog dopisa, kako tebi to nije shvatljivo tako ni meni nije tvoje razmišljanje. Sorry.

Angažirao si j.d.o.o. koji postoji par mjeseci, uplatio im 50% ponude i sada si u problemu. Nekako mi se čini da si od samog početka sumnjao u to sve skupa, ali očito je dobra ponuda prevagnula, jesam li u pravu?

 

Kažeš da postoje par mjeseci, a onda izvlačiš pretpostavku da je već nekoga prevario da bi taj već reagirao, e tu se varaš, to što si ti "kratkog" fitilja, ne znači da su i drugi, većinu će on moći muljati mjesecima prije nego nešto poduzmu. Uostalom znaš kako to ide sa građevinarima, uzmu 10 puta više posla nego što mogu odraditi i onda rade na smjene, malo kod jednog, malo kod drugog... prošao sam i vidio to previše puta.

 

Normalno da nećeš odustati od svojih novaca, ali postoji više načina kako do njih doći, a diplomacija je u ovakvim situacijama dobro došla. Koliko su naša policija, inspekcija i sudstvo poduzetni ćeš se sada i sam uvjeriti. Čast izuzecima, ali moja iskustva s njima su jako loša. Trenutno evo preko 70 dana, više ni ne brojim čekam da se netko javi i nešto poduzme na moju prijavu tržišnoj inspekciji, za sada od njih ni traga ni glasa.

 

EDIT: krivotvorenje dokumentacije spada u kazneno djelo, a ovo što je on napravio vrlo lako spada u tako nešto, pa eto još malo materijala za odvjetnika. https://vaic.hr/novosti-i-publikacije-hr/krivotvorenje-isprava/

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 18:07 (mzopg).
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Nije prevagnula dobra ponuda nego preporuka emajstor portala.. eto pogriješio sam.

Ne znam koje dokumente je krivotvorio, slao je potvrdu uplate koja nije izvršena nego je u status u prijenosu tako da ju on slika i povuče nazad novce,a meni kaze da je plaćeno.. mislim to su tako glupe fore da je to strašno..

Što se tice policije imao sam davno davno nesto  i odmah su zvali čovjeka na razgovor i sva sreća tip mi je vratio lovu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
njuskac kaže...

Nije prevagnula dobra ponuda nego preporuka emajstor portala.. eto pogriješio sam.

Ne znam koje dokumente je krivotvorio, slao je potvrdu uplate koja nije izvršena nego je u status u prijenosu tako da ju on slika i povuče nazad novce,a meni kaze da je plaćeno.. mislim to su tako glupe fore da je to strašno..

Što se tice policije imao sam davno davno nesto  i odmah su zvali čovjeka na razgovor i sva sreća tip mi je vratio lovu.

Ukoliko nema dovoljno novaca na računu uplata neće biti proknjižena, tako da i to može biti u pitanju.

 

Kako god, nadam se da ćeš brzo i pozitivno riješiti svoj problem. 

9 godina
online
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kriva tema.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Počeli se javljati ljudi iz svih dijelova HR da ih je prevario, vidim na fejs stranici građevinski radovi.. imao je par firmi i dalje radi.. smeće.. čudo da su takve osobe još uvijek žive.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Misliš da se ikome robija 10+tak godina radi njega ? Pa on vara prosječne građane koji su u biti vrlo mekani i zatvor bi ih slomio u svakom smislu. Toga su svjesni i ti građani a i prevarant, sa time i računa.

Ide se tebi u ćuzu za njega, pa da budeš hanuma trojici bradatih grdosija kaj služe 40 god pa im isti vrag kaj god još napravili u zatvoru .... ?

Bunker
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

A gle jedan od 100 prevarenih je mozda lud i nije ga briga..kad tad naiđeš na takvog na kojem izgled vara

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice