Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.270.352
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

ozbiljne naravi narusavanja prava potrosaca

 Prava potrošača se čitaju u narodnim novinama, a izglasao ih je HR sabor, prava potrošača se ne traže slanjem e-maila Intelu negdje u Ameriku, Irsku ili šta ti ja znam.

To ti možeš s njima privatno rješavat neke nedoumice, ali oni ti ne mogu pomoći sa zakonske strane. :)

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...

I dalje ne shvaćaš nego samo lupetaš?

Znaš tko su sve reselleri?

Znaš tko su sve partneri, distributeri?

Ajde malo prouči, ako te baš zanima što oni ugovorno (ne zakonski!) moraju, njih pitaj.

 Nisam ja izbirljiv, slobodno mi posalji od ijednog od tih navedeno.

Lenovo33 kaže...

Prava potrošača se čitaju u narodnim novinama, a izglasao ih je HR sabor, prava potrošača se ne traže slanjem e-maila Intelu negdje u Ameriku, Irsku ili šta ti ja znam.

To ti možeš s njima privatno rješavat neke nedoumice, ali oni ti ne mogu pomoći sa zakonske strane. :)

 Pa ne trebaju mi pomagat nista s zakonske strane, al mozda tebi pomognu, stoga molim, potvrda sluzbena nalupetanih gluposti, mozes poceti od citata u postu s mailom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 21:13 (sandokan111).
3 godine
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

stoga molim, potvrda sluzbena nalupetanih gluposti,

 Ne treba ti potvrda niti je ona jača od zakona, čitaj zakon koji je na strani nas par koji ti govore kako stvari stoje.

Ako ne znaš tumačit zakon onda barem čitaj ono što ti neki pametniji sugeriraju.

16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
Old Iggy kaže...

I dalje ne shvaćaš nego samo lupetaš?

Znaš tko su sve reselleri?

Znaš tko su sve partneri, distributeri?

Ajde malo prouči, ako te baš zanima što oni ugovorno (ne zakonski!) moraju, njih pitaj.

 Nisam ja izbirljiv, slobodno mi posalji od ijednog od tih navedeno.

Da si mi pripravnik, sad bi dobio jezikovu juhu i inventuru.

Ako se već praviš pametan, napravi domaću zadaću. Prouči resellere, distributere (Top Tier, OEM).

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Lenovo33 kaže...

Ne treba ti potvrda niti je ona jača od zakona, čitaj zakon koji je na strani nas par koji ti govore kako stvari stoje.

Ako ne znaš tumačit zakon onda barem čitaj ono što ti neki pametniji sugeriraju.

 I dalje nema potvrde :)))))))

Old Iggy kaže...

Da si mi pripravnik, sad bi dobio jezikovu juhu i inventuru.

Ako se već praviš pametan, napravi domaću zadaću. Prouči resellere, distributere (Top Tier, OEM).

Za pricu je apsolutno (trenutno) nebitno da ja proucavam razliku izmedju a,b ili c, ako prihvacam od ijednog potvrdu tvojih (i njihovih) tvrdnji. Skreces s teme jer su vam se gace pocele trest. picajzla0707 je uteko odmah kad je vidio da sam ja stvarno ozbiljan u naumu da prijavim sverc pa se brze bolje vise ne javlja u temi nakon tog.

Stoga, izvoli, prilozi mi tu potvrdu.

11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

picajzla0707 je uteko odmah kad je vidio da sam ja stvarno ozbiljan u naumu da prijavim sverc pa se brze bolje vise ne javlja u temi nakon tog.

evo usro sam se živ 

 

16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

Old Iggy kaže...

Da si mi pripravnik, sad bi dobio jezikovu juhu i inventuru.

Ako se već praviš pametan, napravi domaću zadaću. Prouči resellere, distributere (Top Tier, OEM).

Za pricu je apsolutno (trenutno) nebitno da ja proucavam razliku izmedju a,b ili c, ako prihvacam od ijednog potvrdu tvojih (i njihovih) tvrdnji. Skreces s teme jer su vam se gace pocele trest. picajzla0707 je uteko odmah kad je vidio da sam ja stvarno ozbiljan u naumu da prijavim sverc pa se brze bolje vise ne javlja u temi nakon tog.

Stoga, izvoli, prilozi mi tu potvrdu.

Za tu priču je apsolutno bitno što je a, b i c, jer imaju drugačije ugovore, obaveze i prava. I sve to bez ikakve veze s našim zakonima na koje se kupac može pozvati.

Svaki trgovac može robu kupiti i prodati na n načina. Ako sam HungChang d.o.o., robu mogu uzeti kod distributera - Intel me ne zanima, zanima me zakon. Rješavam preko distributera, Intel ne postoji. Kupac može Intelu kukati i plakati, ja mu se smijem u facu.

Ako sam uvezao, mogao sam uzeti kod bilo koga (osim Intela, nisam distributer / reseller), Intel za mene ne postoji, opet se kupcu smijem u facu.

 

Gaće počele tresti?

Imaš ti još enormno kruha za pojesti da imalo shvatiš tu priču, nemaš ti apsolutno nikakvog pojma o tom poslu, obavezama i pravima svih strana u priči.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
sandokan111 kaže...
Old Iggy kaže...

Sorry, ne radim ti ja u nijednom od Intel partnera u RH.

 Ma normalno, ne radis nigdje kad treba pokrijepit gluposti koje lupetas po forumu :P Sad cemo malo "ne bi se stel mesat".

Ne, ne radim u nijednom partneru, da prodajemo tonu Intela, ne ne interesira me njihovo stajalište nimalo.

Jasnije?

 Pa nema nista onda lakse od ovoga napraviti sto te sandokan trazi. Da vidimo na konkretnom primjeru kako stvari stoje :) u cemu je problem ?

16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, ne radim u nijednom partneru, da prodajemo tonu Intela, ne ne interesira me njihovo stajalište nimalo.

Jasnije?

 Pa nema nista onda lakse od ovoga napraviti sto te sandokan trazi. Da vidimo na konkretnom primjeru kako stvari stoje :) u cemu je problem ?

Traži što?

Potpis i žig (kojeg niti smijem koristiti na takav način), niti se time bavim, niti radim za RH?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
mandrake kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, ne radim u nijednom partneru, da prodajemo tonu Intela, ne ne interesira me njihovo stajalište nimalo.

Jasnije?

 Pa nema nista onda lakse od ovoga napraviti sto te sandokan trazi. Da vidimo na konkretnom primjeru kako stvari stoje :) u cemu je problem ?

Traži što?

Potpis i žig (kojeg niti smijem koristiti na takav način), niti se time bavim, niti radim za RH?

 Sto znaci "ne radim za RH" ? Jesi li mozda mislio "ne radim u RH" u smislu da firma za koju radis uopce ne posluje u RH ?

16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...
Old Iggy kaže...

Traži što?

Potpis i žig (kojeg niti smijem koristiti na takav način), niti se time bavim, niti radim za RH?

 Sto znaci "ne radim za RH" ? Jesi li mozda mislio "ne radim u RH" u smislu da firma za koju radis uopce ne posluje u RH ?

Ne, ja ne radim za RH, zaposlen sam u RH.

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
picajzla0707 kaže...

evo usro sam se živ 

 Pa naglo si nestao kad treba malo potkrijepit izjave :P Da odes pitat uzija da ti da izjavu? :)

Old Iggy kaže...

Za tu priču je apsolutno bitno što je a, b i c,

Apsolutno je nebitno ako cu ja prihvatit izjavu od a, b ili c. Al se koprcas :P

Old Iggy kaže...
Ako sam uvezao, mogao sam uzeti kod bilo koga (osim Intela, nisam distributer / reseller), Intel za mene ne postoji, opet se kupcu smijem u facu.

 Pa eto, kad ne postoji, izvoli :) Intel je zainteresiran :)

Old Iggy kaže...

Traži što?

Potpis i žig (kojeg niti smijem koristiti na takav način), niti se time bavim, niti radim za RH?

 Da, tocno to, i da, tocno to smijes. Ako si vlasnik firme, mozes bez apsolutno ikakvog problema poslati dopis koji podupire stavove koje bauljas po forumu i potpisat se iza tog. Nitko ti ne brani. Ako nisi vlasnik vec si zaposlenik, to je naravno druga prica jer si samo mrtvo puhalo na papiru koje nema ovlasti niceg i dobio bi nogom u tur. Ali eto, ako se tvoj sef slaze s tvojim stajalistima, on lako moze to poduprijet.

Ovo da "ne radis za RH" nema apsolutno nikakvog smisla. Pogubio si se.

16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

Old Iggy kaže...

Traži što?

Potpis i žig (kojeg niti smijem koristiti na takav način), niti se time bavim, niti radim za RH?

 Da, tocno to, i da, tocno to smijes. Ako si vlasnik firme, mozes bez apsolutno ikakvog problema poslati dopis koji podupire stavove koje bauljas po forumu i potpisat se iza tog. Nitko ti ne brani. Ako nisi vlasnik vec si zaposlenik, to je naravno druga prica jer si samo mrtvo puhalo na papiru koje nema ovlasti niceg i dobio bi nogom u tur. Ali eto, ako se tvoj sef slaze s tvojim stajalistima, on lako moze to poduprijet.

Ovo da "ne radis za RH" nema apsolutno nikakvog smisla. Pogubio si se.

Vlasnik firme?

Stvarno valjaš gluposti jednu za drugom. Isto tako, svaki zaposlenik svake firme ima odgovornosti i prava vezana uz poziciju.

I da, ne radim ništa za RH. Tu moram priznati ne znam što ti nije jasno.

11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

 Pa naglo si nestao kad treba malo potkrijepit izjave :P Da odes pitat uzija da ti da izjavu? :)

 odustao sam od natezanja s budalama, nema ama baš nikakve koristi od toga 

16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
picajzla0707 kaže...
sandokan111 kaže...

 Pa naglo si nestao kad treba malo potkrijepit izjave :P Da odes pitat uzija da ti da izjavu? :)

 odustao sam od natezanja s budalama, nema ama baš nikakve koristi od toga 

Da. Iskreno, meni je zabavan ovaj thread, u principu su OK kad su postupci trgovac - zakon u igri, ali kad su krenuli u domenu vendora, tu se ne snalaze.

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...

Vlasnik firme?

Stvarno valjaš gluposti jednu za drugom. Isto tako, svaki zaposlenik svake firme ima odgovornosti i prava vezana uz poziciju.

I da, ne radim ništa za RH. Tu moram priznati ne znam što ti nije jasno.

Apsolutno je nebitno dal radis ista za RH... O tome se uopce ne prica. Ne radim ni ja nista za RH... I opet lagano skretanje s teme :) Gdje su te potvrde od a, b ili c.

picajzla0707 kaže...

odustao sam od natezanja s budalama, nema ama baš nikakve koristi od toga 

 Stislo :)

Old Iggy kaže...

Da. Iskreno, meni je zabavan ovaj thread, u principu su OK kad su postupci trgovac - zakon u igri, ali kad su krenuli u domenu vendora, tu se ne snalaze.

 Zabavno je meni s tobom i takvima odavna. U principu, reko bi da si ok, i onda se sjetim ovakvih izjava Link.

Tad mi je sve jasno :) S istom sigurnoscu si i tada pisao gluposti :P I evo, vidimo par godina kasnije koliko blage veze nisi imao. Potpuno je ista stvar i sada.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
mandrake kaže...
Old Iggy kaže...

Traži što?

Potpis i žig (kojeg niti smijem koristiti na takav način), niti se time bavim, niti radim za RH?

 Sto znaci "ne radim za RH" ? Jesi li mozda mislio "ne radim u RH" u smislu da firma za koju radis uopce ne posluje u RH ?

Ne, ja ne radim za RH, zaposlen sam u RH.

 Kakve to veze ima, sto ne radis za RH, s time sto te Sandokan trazio :D ?

16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

Old Iggy kaže...

Da. Iskreno, meni je zabavan ovaj thread, u principu su OK kad su postupci trgovac - zakon u igri, ali kad su krenuli u domenu vendora, tu se ne snalaze.

 Zabavno je meni s tobom i takvima odavna. U principu, reko bi da si ok, i onda se sjetim ovakvih izjava Link.

Tad mi je sve jasno :) S istom sigurnoscu si i tada pisao gluposti :P I evo, vidimo par godina kasnije koliko blage veze nisi imao. Potpuno je ista stvar i sada.

Nećeš vjerovati, ne ispadne sve uvijek po slovu zakona.

 

Zakone treba tumačiti, ne čitati.

mandrake kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, ja ne radim za RH, zaposlen sam u RH.

 Kakve to veze ima, sto ne radis za RH, s time sto te Sandokan trazio :D ?

 Nema ni žiga ni potpisa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...

Traži što?

Potpis i žig (kojeg niti smijem koristiti na takav način), niti se time bavim, niti radim za RH?

 

Old Iggy kaže...

 Nema ni žiga ni potpisa.

 

Dosta nejasno pises iz posta u post. Velis da zakone treba tumaciti, pa ja se slazem s time. Zato sam te i pitao ranije stojis li jos uvijek iza onih tumacenja zakona sa screenshotova koji su linkani ranije, gdje se vidi tvoje tumacenje odredjenih djelova zakona :) Jos uvijek nisam cuo odgovor, a za to ti ne treba ni zig ni potpis ni odobrenje šefa, vec samo da/ne :)

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Lenovo33 kaže...

.. 

Bilo koji Intelov partner/uvoznik/trgovac koji s njima ima ugovor će logično raditi po pravilima Intela.

Dakle, ako je Intel rekao da je jamstvo 3 godine, onda je to tako.

 

.. 

Manji proizvođači IT komponenata ne znaju gdje je hrvatska na karti pa probaj njima uputit isto ovo glupo pitanje. :)

 -pazi, čisto preciznosti-nejasnoće-nesporazumi.. riječ trgovac u nizu partner/uvoznik/trgovac je višak-uljez, tj trgovac je sve kao skupni pojam, dok je za ovu temu, konkretno, maloprodaja, trgovac s kojim kupac (mali, potrošač, ne firme, jer je uključen i zakon o zaštiti potrošača..) direktno posluje, tj trgovac=malorpdaja, račun r1+fiskkal+pdv .. kranja točka lanca robe od proizvodnje do konzumacije tj kupca. Ne za daljnju prodaju itd.

-tj možeš li prihvatiti da je to stvar uvoznika (ne koristiti riječ trgovac)? -razumljivo? Jednako je nevažan odnos, tj partner-uvoznik-distributer-predstavnik-filijala.. špediter bilo što, kao oblik organizacije tj hoće li netko imati status prartner-predstavnik i sl je nevažno za bitnu stvar, uvoz, hr-eu tržište, što može biti domaća pravna osoba ili pošto smo sad eu, bilo koja unutar eu, time pod eu jurisdikcijom, sjedište itd. a partner je tad samo titula ili što već.. -nevažno. Uvoz robe izvan eu u eu ili hr.

 

-intel kaže 3god. Potvrđuješ.. :)

 

Lenovo33 kaže...

Sve je jasno i više puta objašnjeno, uvoznik/trgovac diktira i daje jamstvo, hoće li ga dati u dogovoru s proizvođačem ili ne - to ovisi o proizvodu.

 

 

 -gore objašnjeno. ok?

-jamstvo, zakon.. zakon ne uvjetuje postojanje jamstva, ne mora ga nitko dati, može ako želi. Uobičajeno postoji jamstvo proizvođača koje on daje i zato se upravo tako naziva (jamstvo proizvođača i tako se referira u zakonima itd.). Neovisno o postojanju jamstva, eu je uveo materijalni nedostatak, 2god. Odgovornost trgovine, maloprodaja, kranji kupac kao mjesto gdje se rješava sve po toj osnovi. Nevažno tko je proizvođač-uvoznik itd. Trgovac tj trgovina stavlja robu u promet, maloprodaju, dok je zakon o zaštiti potrošača, naslov teme POTROŠAČ, ne paradajz, ne vendor, ne mjesečeve mjene.. a taj zakon precizno kaže da je potrošač u eu mala-fizička osoba, koja kupuje u maloprodaji-trgovini i zakon se odnosi samo tad, samo na njega ne na npr firmu-pravnu osobu, nego isključvo fizičku. OK?

-ako jamstvo postoji, ako ga netko daje, ako je to riješeno uvozom.. to tad ne određuje trgovac-trgovina (treba opet distinkcija uvoz-veleprodaja i maloprodaja?). Trgovac nema pravo mijenjati ništa, ambalažu, izgled, jamstvo, ovlašteni servis.. sve to daje netko drugi i dio je opisa, reklame, deklaracije.. trgovac samo stavi maržu-cijenu-porez i proda. Trgovac je samo posrednik koji se bavi maloprodajom robe kranjem kupcu, u ovoj temi ne to što može biti i astronaut ili imati tri druge firme, uloge, biti uvoznik ili nešto deseto tj može jednako imati frizeraj ili biti muško-žensko s obitelji no to nema veze s temom.

-jamstvo, servis, support, prijevod uputa.. sve to riješava uvoznik-distributer, ne trgovac-maloprodaja. To što to može biti ista firma nije isti posao, odvojeno. Ako to ne možeš razlikovati promašio si sve. Kiosk tiska je jednako malopordajno mjesto gdje možeš kupit npr čokoladu ili mobitel, možeš u shoping centru, možeš u kvartovskoj trgovini, to je trgovina-trgovac, ne uvoz-distribucija tj zato postoje različite riječi, jer imaju različito-specifično značenje (i ne treba miješati u ovoj temi).

-Može ista firma biti uvoznik i tad na deklaraciji pod oznakom uvoznik piše upravo to, ime firme koja je uvezla robu, što može biti ista trgovina-maloprodaja, ali nije isto i ne mora uopće biti ista trgovina, tj može svaka druga, tj trgovina veleprodajom od dobavljača uzme robu, to je za trgovinu ulaz i maloprodaja nije uvoznik, čak i kad je to ista firma, tj to su dva odvojena pojma koji mogu i ne moraju biti ista firma, tj najčešće nisu, jer se uvozom bave veći itd. kao što za istu robu trgovac može imati više distributera, tj može po uvjetima-cijeni ili dostupnosti istu robu povući s različitih izvora i tad je jasno da ta trgovina nije uvoznik te robe (čak i kad je sama uvozi, nema na lageru..).

-čemu to o trgovini.. pa tome da shvatiš razliku, npr deklaracija, tko-što u lancu radi, što smije... i razlika, uvoznik-distributer je naveden, kao i jamstvo. To je jednako kao sve ostalo povezano s robom, kao i ambalaža-logo-brand.. i baš ništa trgovac ne smije promijeniti, čak ni boju iil cocacola font na kutiji, jer to je stvar proizvođača-branda, ne trgovca koji je samo posrednik u lancu.

-Trgovac može podrapati deklaraciju, no tad dobije kaznu jer takva roba ne smije na policu maloprodaje jednako kao bez istaknute cijne.. ok?

-ono što nektko daje je njegovo pravo odluke, dati ili osporiti.. ono što daje netko drugi-treći, ne može biti tvoje pravo ili osporiti ga, jer naprosto ne odlučuješ, nego prihvaćaš uvjete kao dio lanca, tj ako proizvođač daje jamstvo, ako je tako navedeno na deklaraciji uvoznika, tad je to to, tad postoji i netko treći ne može to oduzeti-osporiti jer nije ni dao i nije vlasnik koji odlučuje dok bi recimo kupac mogao odbiti i reći ne želim jamstvo.. njegovo pravo, čisto kao karikrian primjer mogućeg ali se nikad neće desiti.

-kad god postoji jamstvo proizvođača, neovisno što je izvan hr, jer tad uvoznik-distributer radi istu stvar, tj daje (ili ne daje) jamstvo, zakonom je to jamstvo proizvođača ili uvoznika tj isto, tj nevažno tko formalno od to dvoje daje, jer proizvođač nije tu-jurisdikcija nego distributer-uvoznik i time je on taj koji daje jamstvo (dok je on ugovorom povezan s proizvođačem, no to nas se ne tiče..) ... tj daje jamstvo u ime proizvođača, onako kako to proizvođač traži, jer inače mu proizvođač neće dati ugovor o distribuciji kao uvjet ispunjenja čisto zbog interesa-renomea branda-reklame npr logitech miš 5god ili kia auto 7god..

-sve to piše već na ambalaži, koja se većinom proizvodi ''tamo'' ne tu, i time baš ništa ne može čak ni uvoznik promijeniti jer je npr jamstvo kao reklama na kutiji npr 5god.. tj ako je različito od deklaracije tad ne smije na tržište u toj ambalaži tj ili kazna za deklaraciju itd itd.

- možda ti je sad dovoljno jasno tko i kako određuje pravila, jamstva itd.. .. nije?

 

Lenovo33 kaže...
sandokan111 kaže...

 I ja i dalje cekam da mi posaljes tu potvrdu s sluzbenog maila firme ili nekakav dokument s pecatom.

 Ne bavim se prodajom, da imam IT trgovinu ja bi ti dao 12 mjeseci jamstvo na Intel procesor i nogu u guzicu, pa im idi plakati na e-mail :D

Ne bi ti puno pomogli...

 -ne baviš se prodajom? .. kul, bar znamo da ne kršiš zakon slučajno iz neznanja. :) kao btw ne bavi se ni oldiggy nego je 'vendor'.. pa iz svog rakursa prosipa mudrosne bisere umjesto da skuži što je maloprodaja, potrošač i ova tema-naslov.

-ti bi dao jamstvo 12mj? -zašto? ničim izazvan? .. tj znaš da ne moraš dati jamstvo? to je trošak-odgovornost, a ako daš tad moraš ispoštovati. Tj trgovac može ako želi dati neko svoje (dodatno) jamstvo, no ovo je jamstvo proizvođaća-distibutera/uvoznika i već je navedeno na deklaraciji robe-ambalaži. Ne daješ niti možeš oduzeti. Ako želiš možeš dati.. ali neovisno o postojanju jamstva, zakon, materijalni nedostatak eu +2god si odgovoran i moraš o svom trošku riješiti kvar.. tj trgovcu je u interesu da postoji jamstvo, jer tad nije na njegov trošak, tj kao što kupcu nema smisla odbiti jamstvo, jednako nema smisla (još manje) trgovcu, ... tak da besmislen si, tek da počneš raditi (u prodaji, maloprodaji..) možda bi razumio-naučio.

-tj sad si neki šef koji daje ili nogom u guzicu :)) -da smiješno, no ovo je ozbiljna tema, na temelju zakona, prava potrošača.. ako si zalutao, odskakući ili kvalitetno sudjeluj.

 

Lenovo33 kaže...
sandokan111 kaže...

ozbiljne naravi narusavanja prava potrosaca

 Prava potrošača se čitaju u narodnim novinama, a izglasao ih je HR sabor, prava potrošača se ne traže slanjem e-maila Intelu negdje u Ameriku, Irsku ili šta ti ja znam.

To ti možeš s njima privatno rješavat neke nedoumice, ali oni ti ne mogu pomoći sa zakonske strane. :)

 -ah, .. vidi, u narodnim novinama? a što kažeš s nogom u gizicu? tj misliš da trgovac određuje kad se koji zakon čita ili vrijedi?

 

-tema je zakon o zaštiti potrošača, potrošač je mali-kranji kupac, trgovac-maloprodaja, ne ostali oblici trogvine kao riječi koja obuhvaća sve vidove trgovine od karavene deva nadalje.

-naravno da piše u narodnim novinama tj u zakonu, no pročitaj ga .. i pridržavaj se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...

Nećeš vjerovati, ne ispadne sve uvijek po slovu zakona.

Zakone treba tumačiti, ne čitati.

Kako se koprcas u svojim glupostima :P Pokusavas politicki pisat, al eto, nismo u novinama pa da izjave tipa "institucije rade svoj posao" prolaze. Jasno i glasno si natrabunjao one gluposti prije par godina s istom sigurnoscu kao sto i sada trabunjas nove gluposti. Eto samo jos da potvrdis da li i dalje stojis iza napisanih gluposti ili si mozda promjenio pricu.

Evo ja cu za tebe pretpostaviti, da ces opet reci da sve sto si napisao stoji :) Zajebano je kad sebi ne mozes priznat da nesto ne znas i da si izgubio "online" debatu.

Old Iggy kaže...
Nema ni žiga ni potpisa.

 Normalno da nema kad je stislo kad treba stat iza napisanog.

3 godine
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...

 Kakve to veze ima, sto ne radis za RH, s time sto te Sandokan trazio :D ?

 zamisli, "sandokan je tražio", kao da je on neki bitan faktor da mu netko mora polagat račune... :facepalm:

Evo ja tražim tebe i njega potvrdu/kopiju vaših diploma da vidimo što ste po struci, čisto radi daljnje rasprave.

Nemate šta radit u ovoj temi ako ste recimo pekari, ili frizeri, a po pravnom znanju ste taman u tom rangu. :D

 

ihush kaže...
no ovo je ozbiljna tema, na temelju zakona, prava potrošača.. ako si zalutao, odskakući ili kvalitetno sudjeluj.

 Ne može ovo biti ozbiljna tema sve dok vas par koji nemate veze o zakonima tumačite iste, kratko i jasno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Lenovo33 kaže...
mandrake kaže...

 Kakve to veze ima, sto ne radis za RH, s time sto te Sandokan trazio :D ?

 zamisli, "sandokan je tražio", kao da je on neki bitan faktor da mu netko mora polagat račune... :facepalm:

Evo ja tražim tebe i njega potvrdu/kopiju vaših diploma da vidimo što ste po struci, čisto radi daljnje rasprave.

Nemate šta radit u ovoj temi ako ste recimo pekari, ili frizeri, a po pravnom znanju ste taman u tom rangu. :D

 

ihush kaže...
no ovo je ozbiljna tema, na temelju zakona, prava potrošača.. ako si zalutao, odskakući ili kvalitetno sudjeluj.

 Ne može ovo biti ozbiljna tema sve dok vas par koji nemate veze o zakonima tumačite iste, kratko i jasno.

 Rekao sam ti vec ranije, fejk tipu koji se srami pravog nicka, da si jedan od losijih trolova na ovoj temi. Sandokan je nesto predlozio, Iggy je na to dao besmislen odgovor, pa sam ga pitao da to pojasni. To uopce ne implicira, ko sto svojom trollogikom pokusavas nametnuti, da je sandokan neki bitan faktor kojem netko mora polagati racune ili ovaj absurd do kojeg guras svoj trolovski argument, da ljude treba traziti diplomu prije nego sto im se dopusti da pricaju u ovoj temi. To je bio pokusaj drzanja jasne niti u komunikaciji, odnosno suporotnog od ovoga sto ti upravo radis sa svojeg fejk nicka.

 

Tema je svakako ozbiljna, unatoc tvojim "trgovcima-proizvođačima", bunkerovim imaginarnim HT korisnicma i Iggyevim nekadasnjim tumacenjima zakona kojih se sada srami. Ne pridonosite samoj tematici, ali vasa prozirna trollovska logika i svako-toliko pojavljivanje s novih nickova, samo po sebi moze covjeka koji je u nedoumici uvjeriti koja strana pise istinu, a moze povremeno i nasmijati :)

3 godine
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...

samo po sebi moze covjeka koji je u nedoumici uvjeriti koja strana pise istinu

 Kojeg čovjeka?

Nitko odavno ne čita i ne prati ovu temu otkad ste ju usrali ti, sandoka i ihush sa svojim prepirkama koje se svedu na 15 stranica i svejedeno ste u krivu.

Tek tu i tamo netko nešto pita i dobije naravno krivi odgovor od vas "pravnika".

Temu na pravi put izvlači eto jedino Iggy, bunker i ja koliko mogu, jedino mi citiramo zakone i laik može nešto naučiti od nas i dobiti točnu informaciju.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Lenovo33 kaže...
mandrake kaže...

samo po sebi moze covjeka koji je u nedoumici uvjeriti koja strana pise istinu

 Kojeg čovjeka?

Nitko odavno ne čita i ne prati ovu temu otkad ste ju usrali ti, sandoka i ihush sa svojim prepirkama koje se svedu na 15 stranica i svejedeno ste u krivu.

Tek tu i tamo netko nešto pita i dobije naravno krivi odgovor od vas "pravnika".

Temu na pravi put izvlači eto jedino Iggy, bunker i ja koliko mogu, jedino mi citiramo zakone i laik može nešto naučiti od nas i dobiti točnu informaciju.

 Temu vi samo zamagljujete uporno s apsurdnim, parcijalnim tumacenjima zakona s jedne strane (ti i Iggy) do banalnim i lako provjerivim neistinama (bunker i njegovi HT korisnici), te inzistiranjima da ste u pravu s izjavama tipa "ja imao svoju firmu, uredjivao rubriku o potrosackim pravima u "jednim dnevnim novinama", isao s inspektorima na gablece i sl." (picajzla i bunker). Dakle logicke pogreske argumenta iz autoriteta, kada sve drugo padne.

 

Ti si nova varijanta trolla tu koji u monty python maniri jednostavno tvrdi "no it isnt". Iako je jasno da jedino s cime mozes potrkijepiti svoju tvrdnju je ako zakon protumacis proizvoljno i apsurdno sto dodje do toga da svaki trgovac u hrvatskoj postaje proizvođač po tvojim tumacenjim i da firme van hrvatske ne mogu nikako na tebe tu utjecati, kao nevidljivi oni u RH.

 

Ova tema je sada hvala bogu dosta dugacka i moze se naci x primjera gdje se netko javio, gdje su sandokan/iHush tog nekoga uputili i gdje je taj isti javio da se stvar rijesila u njegovu korist. Međutim nema JEDNOG JEDINOG primjera gdje su bunker ili Iggy nesto tako napravili, a ni ti koji god da ti je pravi nick s kojeg ti je bed javiti se. A vi kao znate zakone i gurate temu u pravom smjeru.

 

Vas doprinos je pak, kao sto sam rekao vec, jedino da nehotice date dodatni kredibilitet drugoj strani, a i da zabavite pri tome :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 18:55 (mandrake).
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Lenovo33 kaže...
mandrake kaže...

samo po sebi moze covjeka koji je u nedoumici uvjeriti koja strana pise istinu

 Kojeg čovjeka?

Nitko odavno ne čita i ne prati ovu temu otkad ste ju usrali ti, sandoka i ihush sa svojim prepirkama koje se svedu na 15 stranica i svejedeno ste u krivu.

Tek tu i tamo netko nešto pita i dobije naravno krivi odgovor od vas "pravnika".

Temu na pravi put izvlači eto jedino Iggy, bunker i ja koliko mogu, jedino mi citiramo zakone i laik može nešto naučiti od nas i dobiti točnu informaciju.

-tema je prava potrošača, zakon o zaštiti potrošača, reklamacije, povrat, zamjena.

Trgovački trol si daje pravo vrijeđati ili određivati tko će što misliti-pisati ili dijeliti dobre-loše, smiješno tj dok modovi ne rade svoj posao moguće.

 

imaš li pitanje ili odgovor, možeš li pomoći? ili je bunkerovo tumačenje 'jači su' odgovor neovisno o zakonu-pravima pa i forumskim pravilima?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...

Ova tema je sada hvala bogu dosta dugacka i moze se naci x primjera gdje se netko javio, gdje su sandokan/iHush tog nekoga uputili i gdje je taj isti javio da se stvar rijesila u njegovu korist. Međutim nema JEDNOG JEDINOG primjera gdje su bunker ili Iggy nesto tako napravili, a ni ti koji god da ti je pravi nick s kojeg ti je bed javiti se. A vi kao znate zakone i gurate temu u pravom smjeru.

 I ne samo to, nego je nevjerovatno kako je sandokan uporan u pomaganju, bez imalo umora, a too se rijetko viđa. Ostali su samo smarači i jahači magle.

Ako bi mi trebala pomoć u svezi garancije/reklamacije i sl., zasigurno bih pitao sandokana...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
3 godine
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...
isao s inspektorima na gablece i sl." (picajzla i bunker). 

 Eto picajzlu sam zaboravio, svakako čovjek koji ima znanje.

 

mandrake kaže...
moze se naci x primjera gdje se netko javio, gdje su sandokan/iHush tog nekoga uputili i gdje je taj isti javio da se stvar rijesila u njegovu korist.

 aha :DDD

Jedino što oni mogu i što rade je reći "obrati se inspektoratu", to je jedino gdje oni mogu uputiti jer zakon ne znaju.

Osim toga, sve bitno je na prvoj strani teme objašnjeno.

 

9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Jadni troll trgovac ne zeli da ljudi znaju svoja prava. Zamisli, morat ce nesto i radit oko tih reklamacija, nece moc vise "saljite to u servis" ili "saljite to proizvodjacu" spiku prodavat :P

Pomalo pomalo, stvari idu na bolje iz godine u godinu, nema straha.

 
4 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

"saljite to u servis" ili "saljite to proizvodjacu" spiku prodavat :P

 hehe, fala bogu pa to nitko ni ne radi, pošto je trgovac proizvođač i daje jamstvo (kako smo ranije utvrdili), on će i preuzeti reklamaciju...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice