Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

poruka: 34
|
čitano: 11.649
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pokretanje vlastitog IT businessa - ideje?

Eto da malo cujem druga misljenja, posto je to tema koju volim pokrenuti sa svojim prijateljima koji su u ITu, da vidim kakve tko ima ideje... U sta bi ste se vi upustili da idete otvarat neku malu IT firmicu?

 

Da li bi to bio jos jedan u moru IT ducana (i cime bi Vas bio poseban da se odmakne od prenatrpanosti trzista), da li bi to bila firma za izradu stranica (danas kad manje vise svatko uz postojece templatee kreira odlicne siteove u pet minuta), firma za prodaju IT usluga, distribucija nekog branda (sta, kad vec skoro sve postoji kod nas :D) ili nesto trece?

 

Yes, No.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.7.2008 17:20 (Vedran).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Jako dobro pitanje - dapače čestitam. 

 

Sumnjam da su dućani ili web stranice svjetla budućnost. Ali nikad ne znaš.....

Ali usluge, izrada softvera i sl. je možda izglednije. No - najbolje bi bilo povezati se sa nekim većom

firmom izvana i biti - recimo kooperant - samo kako doći do kapitala i referenci da te shvate ozbiljno?

 

Pozdrav

 

 

 

16 godina
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Ideje koštaju Šutim

 

Bilo šta da izabereš, nastoj djelovati i misliti Globalno.


OS: Linux 2.6.18.8-0.9-default i686 Current user: nikola@linux System: openSUSE 10.2 (i586) KDE: 3.5.9 "release 51.2"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Nix kaže...

Ideje koštaju Šutim

 

Bilo šta da izabereš, nastoj djelovati i misliti Globalno.


 
Odlična preporuka!
16 godina
neaktivan
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Evo na prvi pogled neoriginalnog prijedloga za firmu: izradba komercijalnih knjigovodstvenih aplikacija...ali na Linuxu!

 

I've got four words for you: I. Love. This. Company! Yeaaaahhhh!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2008 1:39 (nema_šanse3).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Ponudi usluge gradnje i odrzavanja mreze i racunalne infrastrukture, servera, te prilagodavanje ili razvijanje te odrzavanje aplikacija, za firme. Ako ste strucni i radisni, (prva godina nema spavanja) nemate problema (osim kad govorimo o naplate za dane usluge, no to ostavljam tebi na brigu).

***Think Global, Act Local***


e.......
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
AlterA kaže...

Ponudi usluge gradnje  i odrzavanja  mreze i racunalne  infrastrukture, servera,  te prilagodavanje ili razvijanje te odrzavanje  aplikacija, za firme. Ako ste strucni i radisni, (prva godina nema spavanja) nemate problema (osim kad govorimo o naplate  za dane usluge, no to ostavljam tebi na brigu).

***Think Global, Act Local***


  ovo mi se cini nekako najisplativije i najlogicnije
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Sumnjam da će ti netko reći dobru ideju na forumu, ali nikad se ne zna. :) A i sumnjam da će te dobro savjetovati bilo tko iz industrije jer nikome ne treba konkurencija.

 

Što se tiče mog osobnog savjeta, topla preporuka je da u ništa ne ideš bez investitora sa sigurnim temeljima. Jednom kada troškovi krenu i kada se rasplamsaju, ako ideja unaprijed nije dovoljno dobro marketinški i ekonomski razrađena, sve što od toga možeš dobiti je bolno iskustvo i financijski dug.

 

Zato, pamet u glavu. :)


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Linux. Da da samo se smijte. Ako se mogu Končar laptopi prodavati mogu i ja imati glupe ideje.

DAkle neka firma koja bi radila preobraćenje(mislim prekvalifikaciju, ne neke dosadne iritantne filozovske tečajeve o free this bla bla)

nekih firmi na linux i što je veći problem(ali i veća ušteda) na OOffice. Veći problem je jer OO suxa u odnosu na novi Office, ali i puno manje košta. Naravno koristito bi se ubuntu OS. Šefove bi naravno namzli dobrim starim forama kak je Linux besplatan i kak su Windowsi puni sigurnosnih rupa i kako im konkurencija bez problema može uletiti na komp i pokrasti im podatke. Naravno najpogodnije  tržište za linux su oni poslodavci koji imaju piratski sw, škrti su i da ih se uvjeriti da ih BSA bude sve strpala u zatvor. Naravno ovo bi bilo propast u kratkom roku, ali priznajte da barem nije dosadna ideja. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2008 9:57 (Zoidberg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Ni u jednom slucaju ne otvaraj igraonu \ net cafe ;) Zao krug idiotskih korisnika i HW apgrejdova.

IT support outsorcing je uvijek dobra ideja. Odrzavanje mreza za 3-4 manje firme je moguce. Onda zaposlis jos jednog pa se prosiris.

 

Sto se linux obrazovanja tiche, znam za jednu kompaniju zove se linpro, i ok rade skroz. Rade sa kojekakvim kursevima, i odrzavanju i podrsci linux mreza.

Na zalost malo javnih ili privatnih ustanova je spremo preci na linux bez  dobre ideje i prezentacije. Znaci sjesti zagrijati stolicu, napraviti kompletan klient \ server sistem sa ldap\samba, open office, remote storage, backup, pop \ smtp, firewall, dns,  vpn as (sigurno ima jos puno stvari, ali ovo su mi najjednostavnije potrebe jedne manje firme). Naravno inicijalna investicija moze biti zestoka za progutati, poslje toga ne placas za nove verzije programa, sve je besplatno. Sto se linux ideje tice, fokus ne moze biti na cinjenicu da je sve besplatno, mora se fokusirati na jednostavnost i stabilitet samog sistema.

 

1337
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2008 10:05 (zeleni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Ajde drago mi je da se moj topic probudio iz mrtvih, stajao je tri dana prazan pa sam se pitao sto se dogada, nitko nema ideja ili ih svi cuvaju za sebe :D

 

2_Nix: Shvacam sto hoces reci, slazem se - globalno, ne lokalno :D

 

2_nema_sanse: Ideja ti nije losa, ali evo kicker: Svi poslovni korisnici (vecina) koja zasniva informatizaciju na linuxu (small bussines) su na linuxu upravo zbog ustede i smanjenja troskova, tako da su sami po definiciji dosta "skrti"... Ali ima nesto i u tvojoj ideji, svakako. Mislim da bi veci problem bio prodati to rijesenje jel je tesko naci takve klijente, ali linux se svakim danom sve vise siri tako da...

 

2_AlterA: Radio sam u takvoj jednoj firmi 4 godine, dobro sam upoznat jel sam i sam bio jedan od tih koji je to radio za druge, sve sto si nabrojao (osim programiranja ali i u tome sam malo, iz hobbya). Problem dolazi kod pausalnih ugovora i cijene sata, tesko je naci stranke koje pristaju na pausal a to je osnova da budes siguran da mozes nekog dalje zaposliti... Drugo, cijena sata zbog konkurencije je smijesna. Da ne nabrajam sad imena firmi reci cu samo da neke dobro znane zagrebacke firme rade po 50 Kn/sat, 100 Kn/sat system administrator itd itd.

 

Ali opet, to je ulog na sigurno bez puno ulaganja (jedini ulog je znanje, ako raspolazes dobrim ulogom imas velike sanse da uspijes). Uz dobru politiku i radisnu ekipu moze se puno...

 

2_nexeem: Lijepo zvuci, ali kako naci investitore? Odnosno nekoga tko ce te pogurati dok zapravo ni sam nisi krenuo?

 

2_Zoidberg: Znas sta je tu problem? Svi koji i zele preobracenje zele zadrzati sve poslovne aplikacije. I onda se nades u situaciji, sve super radi, Linux na masinama, mail server pici ko lud, babe lupaju po OO a onda te direktor pita: "A sta je s nasom starom DOS aplikacijom? Naime, bez toga mi nista ovo ne vrijedi, morat cemo nazad."


Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Level1: I sam o tome razmisljam, mislim da u tome lezi uspjeh, samo se pitam isto sta i ti - sta?

Nesto sto je dobro a nitko se nije sjetio donijeti na nase trziste... Neki brand, neka tehnologija...

Uglavnom, tesko je stupiti u neki kontakt ako se ne kreces u tim krugovima. Vjerujem da je nekom novinaru koji recimo posjecuje sve muguce IT sajmove takva inicijativa puno laksa nego recimo meni, kojemu je krug novosti puno manji...
16 godina
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Sve ti je vec godinama tu na nasem trzistu. Nema ti fore za brzu zaradu, znaj "kako dodze tako i ode".
Mislis nesto dugorocno, okreni se SAP-u, pa napokon imaju sad i Small Business Solution, ili slicno, konkurencija ne posustaje.
Ima toga hrpa, pogledaj si malo netom prije nego sto odlucis baciti novac i vrijeme u nesto.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Investitore nađeš tako da im daš dobru ideju i uvjeriš ih da će im iznos u tvojim rukama dobit barem još jednu nulu. :)


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Vedran kaže...

Ajde drago mi je da se moj topic probudio iz mrtvih, stajao je tri dana prazan pa sam se pitao sto se dogada, nitko nema ideja ili ih svi cuvaju za sebe :D

 

2_Nix: Shvacam sto hoces reci, slazem se - globalno, ne lokalno :D

 

2_nema_sanse: Ideja ti nije losa, ali evo kicker: Svi poslovni korisnici (vecina) koja zasniva informatizaciju na linuxu (small bussines) su na linuxu upravo zbog ustede i smanjenja troskova, tako da su sami po definiciji dosta "skrti"... Ali ima nesto i u tvojoj ideji, svakako. Mislim da bi veci problem bio prodati to rijesenje jel je tesko naci takve klijente, ali linux se svakim danom sve vise siri tako da...

 

2_AlterA: Radio sam u takvoj jednoj firmi 4 godine, dobro sam upoznat jel sam i sam bio jedan od tih koji je to radio za druge, sve sto si nabrojao (osim programiranja ali i u tome sam malo, iz hobbya). Problem dolazi kod pausalnih ugovora i cijene sata, tesko je naci stranke koje pristaju na pausal a to je osnova da budes siguran da mozes nekog dalje zaposliti... Drugo, cijena sata zbog konkurencije je smijesna. Da ne nabrajam sad imena firmi reci cu samo da neke dobro znane zagrebacke firme rade po 50 Kn/sat, 100 Kn/sat system administrator itd itd.

 

Ali opet, to je ulog na sigurno bez puno ulaganja (jedini ulog je znanje, ako raspolazes dobrim ulogom imas velike sanse da uspijes). Uz dobru politiku i radisnu ekipu moze se puno...

 

2_nexeem: Lijepo zvuci, ali kako naci investitore? Odnosno nekoga tko ce te pogurati dok zapravo ni sam nisi krenuo?

 

2_Zoidberg: Znas sta je tu problem? Svi koji i zele preobracenje zele zadrzati sve poslovne aplikacije. I onda se nades u situaciji, sve super radi, Linux na masinama, mail server pici ko lud, babe lupaju po OO a onda te direktor pita: "A sta je s nasom starom DOS aplikacijom? Naime, bez toga mi nista ovo ne vrijedi, morat cemo nazad."


>>>>wine ,Wine is not an emulator! siguran sam da ima i ostalih mogucnosti za pokretanje programa namijenjenih drugim OS-ovima
 
16 godina
neaktivan
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Ako imas bash potrebu za windows aplikacijama, cusnes jedan windows server, i picis remote desktop.


1337
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Jel ima ko iskustva sa investicijskim fondovima i kakva?

 

Negdje sam pročitao da im je menagment, tj. iskustvo u njemu važnije i od same ideje i čitavog razvojnog plana..


Prokleti ekonomisti, svugdje su se uguzili.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Vedran kaže...
Level1: I sam o tome razmisljam, mislim da u tome lezi uspjeh, samo se pitam isto sta i ti - sta?

Nesto sto je dobro a nitko se nije sjetio donijeti na nase trziste... Neki brand, neka tehnologija...

Uglavnom, tesko je stupiti u neki kontakt ako se ne kreces u tim krugovima. Vjerujem da je nekom novinaru koji recimo posjecuje sve muguce IT sajmove takva inicijativa puno laksa nego recimo meni, kojemu je krug novosti puno manji...
 
Ma stvar počinje i prestaje sa onim što si napisao - jako je teško doći do sredstava kako bi zaposlio još ljudi,
a naročito stručnih ljudi i posao ti se svede nazad na "firmicu".
A kad si firmica onda ti ni kontakt sa velikima izvana ništa ne znači jer te ne percipiraju kao interesantnog.

To je "catch 22" i tu ne pomažu nikakve genijalne ideje.
Od istitucionalnih igrača (banke, investicijski fondovi) teško ćeš dobiti i lipe.
Još se sječam scene iz "poljoprivredne emisije" koju sam slučajno gledao jedno nedjeljno prijepodne gdje je
neki čovjek urlao da u banci nema šanse da mu daju kredit za traktor, ali su mu zato neformalnim kanalima ponudili
da kupi auto na kredit - proda ga i za gotovinu kupi traktor.

Baš lijepi okoliš za tražiti sredstva za svoju "ideju".
Uopće ne znam što reč nakon toga.

Pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
2_Level 1: Ne trazim ja svoju "ideju" na BUG forumu gdje je sve puno potencijalnih konkurenata :D

Cak niti mislim da sam jos spreman za pokrenuti nesto svoje samostalno (mozda s nekim)...

Al cisto da malo pokenem temu, da vidim kako ostali razmisljaju, mozda netko nabaci neku dobru ideju koje se ja nisam sjetio, ne mora to biti ideja koja uopce ne postoji na trzistu (HR ili nekom drugom).

Ili da me netko razuvjeri da nesto sto ja mislim da je OK nije i tako dalje...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
2_zeleni: Kako mislis cucnes jedan windows server i picic remote desktop?

Znaci jos jedan stroj, server licenca i terminal server CAL licence... I vec si potrosio dovoljno novaca da te posalju kuci :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Vedran kaže...
2_Level 1: Ne trazim ja svoju "ideju" na BUG forumu gdje je sve puno potencijalnih konkurenata :D

Cak niti mislim da sam jos spreman za pokrenuti nesto svoje samostalno (mozda s nekim)...

Al cisto da malo pokenem temu, da vidim kako ostali razmisljaju, mozda netko nabaci neku dobru ideju koje se ja nisam sjetio, ne mora to biti ideja koja uopce ne postoji na trzistu (HR ili nekom drugom).

Ili da me netko razuvjeri da nesto sto ja mislim da je OK nije i tako dalje...
Ne, ne, ne krivo smo se shvatili.
Nisam mislio da ćeš ovdje tražiti ideju (iako svaka diskusija može pomoć).
Htio sam samo ukazati na neke od problema koji  uvjek vrebaju, a  ne možeš ih skinuti s vrata.
Barem sam ja valjda nesposoban za to.
Naime i sam živim od takve firmice i lagano mi je dosta .... stalno se sve vrti u krug.


16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Vedran kaže...
2_zeleni: Kako mislis cucnes jedan windows server i picic remote desktop?

Znaci jos jedan stroj, server licenca i terminal server CAL licence... I vec si potrosio dovoljno novaca da te posalju kuci :D
 Pa ako moras imati neku vrstu windows softwera, npr neku vrstu activex aplikacije ala Oracle Siebel ili slicno, bolje je da placas jedanu windows licencu, nego 20, za cistu windows infrastrukturu.

Takve se stvari obicno skontaju u fazi planiranja, zajedno sa budgetom :P

1337
16 godina
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Vedran kaže...
2_Level 1: Ne trazim ja svoju "ideju" na BUG forumu gdje je sve puno potencijalnih konkurenata :D

Cak niti mislim da sam jos spreman za pokrenuti nesto svoje samostalno (mozda s nekim)...

Al cisto da malo pokenem temu, da vidim kako ostali razmisljaju, mozda netko nabaci neku dobru ideju koje se ja nisam sjetio, ne mora to biti ideja koja uopce ne postoji na trzistu (HR ili nekom drugom).

Ili da me netko razuvjeri da nesto sto ja mislim da je OK nije i tako dalje...
 
Mislim da 99,99% ljudi na ovom forumu razmišlja o nekakvom biznisu (ili je barem jednaput u životu razmišljalo).

Neko je spomenio da nikako ne bi pokretao posao nekakve trgovinice ili preprodaje, s time se apsolutno slažem. Pretpostavljam da većina ljudi razmišlja kako bi napravila proizvod koji bi bio opće prihvaćen na svim područjima. Mene više privlače stvari koje su usko specijalizirane i koje nisu namjenjene širokom krugu ljudi, pa čak nisu ni vidljive krajnjem korisniku. Ali u onom području kojem su namjenjene, tu (ti proizvodi) rulaju. Govorim o raznim servisima za državne službe, kompanije, pa i pojedince. Vrsta servisa naravno ovisi o ideji i poznavanju pojedinog područja. Ali....problem: ako i napraviš nešto tako, nemožeš očekivati da će ti krenuti kad-tad. Jer, imaš usko specijaliziran proizvod koji nije namjenjen masama. Ili će te ciljano tržište prihvatit (tj. tvoj proizvod), ili si izgorio puno prije nego neko ko nudi masivnost. A da ne zaboravimo, politika igra veliku ulogu u tome
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
2_noob007: Na sta mislis kad kazes "razni servisi"? Mislis li na servis i popravak opreme ili mislis na softverska rijesenja?

Ali na sto god mislis, ne znam da li se kreces u tim krugovima, vjerujem da nemas sanse upasti - zbog korupcije. Naime, u manje-vise svakoj drzavnoj ustanovi je netko preko veze, uz mito...

Cijene sata su jako mizerne (cca 50 Kn) da ne mozes proci na natjecaju ni da hoces...

To je sve politika i korupcija, pitas se kako oni prezivljavaju sa 50 Kn/sat - jednostavno: pisu recimo 10 sati za upgrade baze koja je trajala 2 sata a onaj tko prima mito to lijepo potpise i svi zadovoljni...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
AlterA kaže...

Ponudi usluge gradnje i odrzavanja mreze i racunalne infrastrukture, servera, te prilagodavanje ili razvijanje te odrzavanje aplikacija, za firme. Ako ste strucni i radisni, (prva godina nema spavanja) nemate problema (osim kad govorimo o naplate za dane usluge, no to ostavljam tebi na brigu).

***Think Global, Act Local***


 
is iskustva (radim u jednoj takvoj firmi i bavimo se upravo time):
veliki ti stvaraju probleme.
mozes dobiti samo manje djelove kolaca.. tj. manje firmice.
ponekad moze i uletiti neka veca firma ali sve dok god ne otkriju nekoga velikog ili netko velik ne pokaze interes za njih.
postoji i mogucnost da budes izvrsitelj za neke vece firme na svom podrucju a da oni tamo nisu fizicki prisutni.. no to je sve puka sreca da te pronadju i kontaktiraju.

Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us?
Xerxes: Brought peace?
Reg: Oh, pea-- Shut up!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Strontium kaže...
Vedran kaže...

 

2_Zoidberg: Znas sta je tu problem? Svi koji i zele preobracenje zele zadrzati sve poslovne aplikacije. I onda se nades u situaciji, sve super radi, Linux na masinama, mail server pici ko lud, babe lupaju po OO a onda te direktor pita: "A sta je s nasom starom DOS aplikacijom? Naime, bez toga mi nista ovo ne vrijedi, morat cemo nazad."


>>>>wine ,Wine is not an emulator! siguran sam da ima i ostalih mogucnosti za pokretanje programa namijenjenih drugim OS-ovima
 
 Ah dakle kada se obogatim na lotu(kojega ni ne igramSmijeh) kreće Linux revolucija u HR.
16 godina
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
Vedran kaže...
2_noob007: Na sta mislis kad kazes "razni servisi"? Mislis li na servis i popravak opreme ili mislis na softverska rijesenja?

Ali na sto god mislis, ne znam da li se kreces u tim krugovima, vjerujem da nemas sanse upasti - zbog korupcije. Naime, u manje-vise svakoj drzavnoj ustanovi je netko preko veze, uz mito...

Cijene sata su jako mizerne (cca 50 Kn) da ne mozes proci na natjecaju ni da hoces...

To je sve politika i korupcija, pitas se kako oni prezivljavaju sa 50 Kn/sat - jednostavno: pisu recimo 10 sati za upgrade baze koja je trajala 2 sata a onaj tko prima mito to lijepo potpise i svi zadovoljni...
 Mislim na softverska riješenja. I da, to je sve politika i korupcija. Al nisam samo mislio na državne službe. I velike firme (t-com npr.) trbaju takve servise.
Primjera radi: jučer plaćam račune u fini i od svih računa (a bilo ih je oko 12-13) mislim da je jedino t-com-ov imao onaj bar kod. Za sve ostale je službenica ručno tipkala, a to je otprilike 3-4 minute. Pa kad imaš red ljudi prije tebe, ode pola sata nizašta (nemojte sad "a zakaj ne plaćaš putem neta", to sam naveo tek tako). Zašto svi računi nemaju bar kod? jel to toliko teško implementirat u postojeći sustav tiskanja računa (pretpostavljam da tako funkcionira).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?
2_noob007: Ja pak mislim skroz suprotno - da je tu tesko uspijeti. Kao prvo moras imati odlicne, vrhunske strucnjake koji ce se znati prilagoditi bilo kojem postojecem sistemu (a takvi ne rade ispod 10.000 mjesecno).

Drugo, sve vece firme (t-com, banke, pliva, itd) imaju svoje vlastite razvojne timove, ne kupuju ostala rijesenja. Cak i ako kupe, mora biti nesto abnormalno dobro da to oni ne mogu razviti.

A danas je tesko nesto skroz novo izmisliti, da se probijes od konkurencije.
16 godina
offline
Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Slažem se da je teško, ali ako uspiješ sa jednim, uspijet ćeš i sa ostalima. Lagano počneš nametati standarde.....ufffffffff......teška riječ.

Nije ni čudo što se većinom velike firme bave takvim poslovima (IBM, SAP.....)


What Would Biran Boitano Do?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pokretanje vlastitog IT bussinesa - ideje?

Iskreno, sumnjam da će ti itko tu napisati ako uistinu ima neku dobru ideju, jer će to sam pokušati unovčiti, kaj ne?

Namigiva


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice