Izrada custom webshopa (print on demand)

poruka: 7
|
čitano: 4.429
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Izrada custom webshopa (print on demand)

Bok ljudi. Nadam se da će netko vidjeti post i udijeliti koji pametan savjet. 

 

Napravio sam webshop za firmu. Firma već prodaje proizvode u fizičkoj poslovnici. Webshop ne bi prodavao te prozivode nego bi koristio dropshipping (print-on-demand) za totalno nevezane proizvode i njih prodavao. Ciljana publika mi je EU tržište, ne nužno Hrvatska. Onemogućio sam odabir non-EU država prilikom kupovine kako bih si olakšao knjigovodstvene stvari. Prodaovao bih printify proizvode i spojio sam svoj webshop sa njihovim API-em. Webshop je napravljen u Next.js (frontend) i .net core (backend). U biti provlačim njihov api kroz svoj backend. 

 

Prvo sam napravio stranicu na engleskom jeziku jer mi domaće tržište nije bitno, ali sam nedugo nakon čuo da moram imati hrvatski prijevod zato što je firma iz hrvatske. Dodao sam hrvatski jezik u webshop (uz engleski). Zatim sam zaboravio da moram imati dvojne cijene iako ne mislim prodavati u hrvatskoj, pa sam i to napravio. Zatim sam imao muke i patnje po odabiru payment gatewaya pa sam odlučio na najjednostavnije rješenje - paypal. Koliko sam se uspio informirati fiskalizacija nije potrebna u slučaju plaćanja sa paypalom? To mi je super jer onda moram samo račune napraviti i njih predati knjigovođi. Knjigovođa mi je rekla također i da bih trebao odvojiti račune prema zemaljama, što mogu automatizirati pa ne bi trebao biti problem. Paypal planiram kasnije zamijeniti domaćim gatewayom jer uzima preveliku proviziju, ali s obzirom da nisam siguran hoće itko išta kupovati s tog mog webshopa, išao sam sa najjednostavnijom opcijom. 

 

Zanima me dalje što je sa terms and conditions, returns, privacy i sličnim stranicama? Napisao sam ih uz pomoć ChatGPT-a, a returns page sam napisao shodno tome što sam vidio na printify support stranici (jer oni obavljaju returns, a ne ja). Moram li tu na nešto posebno paziti? Kako se inače pišu te pravne stranice? Napravio sam onaj checkbox pri checkoutu "I accept terms and conditions and privacy terms..." i linkao stranice privacy i terms and conditions. Jel' to ok? Treba li na još nešto paziti? 

Postoji li nešto još na što trebam obratiti pažnju? Radim sve manualno, od webshopa pa do checkouta pa do ispisa računa, slanja confirmation maila itd. U biti je sve gotovo, testirano i mislim si mogao bih to pustiti live... No međutim ovo mi je prvi webshop projekt pa imam mali strah da ću nešto opasno fulati, radim ga potpuno sam i nemam se kome obratiti za pitanja (osim knjigovođi za ta neka basic pitanja oko knjigovodstva...). Nadam se da će netko malo pripomoći!

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 10:00 (Cordas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izrada custom webshopa (print on demand)


Bok.
A ti bi sve besplatno.. pa imaš taj svoj chatgpt:P
 
[0] Namah za fiskalizaciju narodno dobro https://gprivate.com/64dk8,  a ako ti knjigovođa kaže da za paypal nije potrebno - onda valjda još uvijek nije.
[1] Gdpr, terms and conditions i ostalo, ovise o tebi(webshopu) no npr. u slučaju naših kupaca sadrže i nužne podatke koje moraš uključiti iz npr. narodnih novina (izvod iz Zakona o zaštiti potrošača:Pravo na raskid ugovora - Članak 45) i tako dalje.
[2] Pravne stranice i ostale nevažne stvari kada prodaješ na hreliću.. vrijeme je novac ili tako nešto pa tebi najlakše je otvoriti nekoliko naših trgovina i pogledati njihove verzije tih stvari; ili plati pravniku kojem na čelu ne piše chatgpt:)

Nego..deder link na taj shop, da se ljudi mogu povezati emotivno sa patnjom poduzetnika chatgpt doba? :)

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
12 godina
offline
Izrada custom webshopa (print on demand)

A jesi zapeo za taj ChatGPT... Ne vidim ništa loše u korištenju alata koje imamo na raspolaganju. A što se tiče da bih ja sve besplatno, ne bih se složio. Uložio sam 2 mjeseca svojeg vremena u ovaj projekt, a to je sve samo ne besplatno. Da ne govorim vrijeme koje je bilo potrebno da bih stekao to znanje koje je potrebno za napraviti ovakav projekt. 

Doduše, nisam niti rekao da ne bih platio nekakav konzultacijski sat ukoliko se netko stručan ponudi za tako nešto. Kao što sam rekao, nemam se komu obratiti - hence moj post ovdje. 

 

Ako te baš zanima, shop chatgpt poduzetnika možeš vidjeti ovdje. Iako gluplji termin dugo nisam čuo s obzirom da je ChatGPT popularan tek nekoliko mjeseci, ali ajde... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 17:04 (Cordas).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izrada custom webshopa (print on demand)

Zanimalo me da, koliko je ozbiljan shop, hobistički ili nešto više i odakle takva pitanja koje poduzetnici riješe samostalno (plavi ured sa besplatnim savjetovanjem/zicer/   ili štogod  slično) proučavanjem ili kod pravnika, nije da savjetovanje košta puno ako ti  je potrebno.

Nazoveš besplatno neki br. (npr. googlanjem pravnika u svom  mjestu/gradu na google)  i pitaš da li se bave stvarima  tim i tim te da koje bi došao pitati. Jel  to teže od besplatnog  foruma gdje možeš dobiti  savjet od malog sa 5-15 godina?

Negdje sam te vidio na forumu  oko poslova developera, zašto Verecel?

Taj shop možeš dijeliti na posjetnicama kupcima u fizičkom  dućanu, da će  imati  veči  doseg od  toga  - neće, ukoliko ti to nije nekakva test platforma.

Uglavnom, sretno. 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
12 godina
offline
Re: Izrada custom webshopa (print on demand)
kunof00 kaže...

Zanimalo me da, koliko je ozbiljan shop, hobistički ili nešto više i odakle takva pitanja koje poduzetnici riješe samostalno (plavi ured sa besplatnim savjetovanjem/zicer/   ili štogod  slično) proučavanjem ili kod pravnika, nije da savjetovanje košta puno ako ti  je potrebno.

Nazoveš besplatno neki br. (npr. googlanjem pravnika u svom  mjestu/gradu na google)  i pitaš da li se bave stvarima  tim i tim te da koje bi došao pitati. Jel  to teže od besplatnog  foruma gdje možeš dobiti  savjet od malog sa 5-15 godina?

Negdje sam te vidio na forumu  oko poslova developera, zašto Verecel?

Taj shop možeš dijeliti na posjetnicama kupcima u fizičkom  dućanu, da će  imati  veči  doseg od  toga  - neće, ukoliko ti to nije nekakva test platforma.

Uglavnom, sretno. 

Zašto ne Vercel? Deploy je super jednostavan, a besplatno pokriva ovaj dio što meni (za sada) treba. 

13 godina
offline
Re: Izrada custom webshopa (print on demand)
Cordas kaže...
kunof00 kaže...

Zanimalo me da, koliko je ozbiljan shop, hobistički ili nešto više i odakle takva pitanja koje poduzetnici riješe samostalno (plavi ured sa besplatnim savjetovanjem/zicer/   ili štogod  slično) proučavanjem ili kod pravnika, nije da savjetovanje košta puno ako ti  je potrebno.

Nazoveš besplatno neki br. (npr. googlanjem pravnika u svom  mjestu/gradu na google)  i pitaš da li se bave stvarima  tim i tim te da koje bi došao pitati. Jel  to teže od besplatnog  foruma gdje možeš dobiti  savjet od malog sa 5-15 godina?

Negdje sam te vidio na forumu  oko poslova developera, zašto Verecel?

Taj shop možeš dijeliti na posjetnicama kupcima u fizičkom  dućanu, da će  imati  veči  doseg od  toga  - neće, ukoliko ti to nije nekakva test platforma.

Uglavnom, sretno. 

Zašto ne Vercel? Deploy je super jednostavan, a besplatno pokriva ovaj dio što meni (za sada) treba. 

Još jedan propust - nije besplatan za komercijalnu upotrebu.

12 godina
offline
Re: Izrada custom webshopa (print on demand)
ministar kaže...
Cordas kaže...
kunof00 kaže...

Zanimalo me da, koliko je ozbiljan shop, hobistički ili nešto više i odakle takva pitanja koje poduzetnici riješe samostalno (plavi ured sa besplatnim savjetovanjem/zicer/   ili štogod  slično) proučavanjem ili kod pravnika, nije da savjetovanje košta puno ako ti  je potrebno.

Nazoveš besplatno neki br. (npr. googlanjem pravnika u svom  mjestu/gradu na google)  i pitaš da li se bave stvarima  tim i tim te da koje bi došao pitati. Jel  to teže od besplatnog  foruma gdje možeš dobiti  savjet od malog sa 5-15 godina?

Negdje sam te vidio na forumu  oko poslova developera, zašto Verecel?

Taj shop možeš dijeliti na posjetnicama kupcima u fizičkom  dućanu, da će  imati  veči  doseg od  toga  - neće, ukoliko ti to nije nekakva test platforma.

Uglavnom, sretno. 

Zašto ne Vercel? Deploy je super jednostavan, a besplatno pokriva ovaj dio što meni (za sada) treba. 

Još jedan propust - nije besplatan za komercijalnu upotrebu.

"Besplatno pokriva ovaj dio što meni (za sada) treba". Meni za sada treba deploy demo verzije shopa (što je ovo što sam linkao). Kad budem išao live sa svojom domenom onda ću vidjeti gdje ću deployati. Vjerojatno najjeftinija opcija budući da je ovo sve vrlo eksperimentalno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice