Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/flat

poruka: 13
|
čitano: 6.697
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/flat

Pozdrav, trenutno za kućni internet koristim od A1 Flatericu, znači 270 kn mjesečno za 1TB interneta (u prosjeku potrošim oko 600 GB mjesečno).

No već neko vrijeme se nisam "osvježio" sa novostima vezanim uz tarife pa me zanima da li postoje još neke slične tarife koje nude puno prometa? Jer bi možda imao veće brzine kod drugih operatera na mojoj lokaciji.

 

Zasad sam još našao Bonbonu tjedni flat što bi ispalo 300-ak kn više po godini nego Flaterica (budem uskoro testirao da vidim kakve su brzine na mojoj lokaciji).

 

Pročitao sam da u nekim tarifama Internet je "neograničen" no uz slanje poruka svakih par potrošenih GB. Ovo je isto opcija jer bi to možda mogao automatizirati.

 

Tako da ako imate neke preporuke, slušam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla
Telemach:
11 godina
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla

i to je zapravo neograničeno (uz slanje poruka svakih 10 GB) ? Nije ono kao što je prije bilo, samo prvih 200 GB ?

2 godine
offline
Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/flat

Ne, to je ono što piše, Unlimited. Dakle, bez ikakvih ograničenja, neograničen broj gigabajta, tj FLAT.

Imaju to i T-com i VIP, mislim svi.

Cijene si pogledaj, usporedi sam.

 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 9:47 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/flat

Ja sam ti uzeo u a1 savrsenu tarifu, milsilm nekakvih 175kn mjesecno i ubacio tu karticu u ruter.

Na mojoj lokaciji mi je a1 najbolji signal.

 

Nakon 10-15 dana dobijem poruku:

 

OBAVIJEST l Postovani, iskoristili ste internet promet po maksimalnoj brzini iz vase tarife.

Za nastavak koristenja internet prometa po maksimalnoj brzini, odgovorite SURFAJ na ovu poruku.

Nastavit cete neograniceno surfati bez dodatne naplate, uz najvecu dostupnu brzinu. Vas A1

 

Ali iskreno ne saljem nista jer oni uopce ne spustaju brzinu :)

 

 

Prije toga sam imao telemachov pokucni, 169kn, ali oscilacije u brzini i ping je bio nesnosan.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla
cistamlaka kaže...

Pozdrav, trenutno za kućni internet koristim od A1 Flatericu, znači 270 kn mjesečno za 1TB interneta (u prosjeku potrošim oko 600 GB mjesečno).

No već neko vrijeme se nisam "osvježio" sa novostima vezanim uz tarife pa me zanima da li postoje još neke slične tarife koje nude puno prometa? Jer bi možda imao veće brzine kod drugih operatera na mojoj lokaciji.

 

Zasad sam još našao Bonbonu tjedni flat što bi ispalo 300-ak kn više po godini nego Flaterica (budem uskoro testirao da vidim kakve su brzine na mojoj lokaciji).

 

Pročitao sam da u nekim tarifama Internet je "neograničen" no uz slanje poruka svakih par potrošenih GB. Ovo je isto opcija jer bi to možda mogao automatizirati.

 

Tako da ako imate neke preporuke, slušam.

 Ja sam bio na A1 savrsenoj i zbog zagušenja mreže i padanja brzine i velikog pinga presao na t-com flat, 206 kn,  sad me hebe kaj moram slat poruke svakih potrošenih 20-50gb "brzina" na njihov broj, imam dvije aplikacije za automatsko slanje poruka koje salju svakih sat vremena, pa namjestio da to sve bude u razmaku od pola sata, nekad moram i manualno poslat sms jer skine 20gb za 10-15 minuta pa stane download a nekad aplikacije i ne pošalju sms. Sad tražim app koja bi mogla poslat sms svakih 10 minuta al 99% aplikacija ima opciju slanja sms'a samo "hourly". Autoreply sms aplikacije ne rade jer ne prepoznaju poruku od HT'a kao sms, radi samo sheduled sms.  Kako si ti mislio automatizirat?

13 godina
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla
Pokušao sam saznati odgovor preko Telemach chata, ali nisam uspio. Evo ti transkript pa sam zaključi koliko ima smisla prelaziti na njihove usluge.
11 godina
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla

ja bi SIM stavio u Huawei router (b535) koji ima mogućnost slanja poruka. Automatizirao bi preko pythona, nedavno našao neki cool library koji omogućuje praktički full kontrolu nad Huawei routerima, makar još nisam probao da li radi slanje poruka (čitanje pristiglih poruka i informacija poput signala/brzine radi) - ako ne bude onda mogu nešto iskombinirati koristeći selenium.

 

ako imaš android probaj nešto poput macrodroida (iz iskustva znam da može čitati tekst poruke, prilično lagano postaviti jer možeš staviti da samo ako poruka sadrži neki tekst radi određenu akciju) ili taskera ili slično, za iOS mislim da defaultni shortcuts bi trebao moći čitati poruke/periodički slati.

 

Da li t-com javi prije nego što brzina padne ili je kad jave je već kasno? Ne bi htio da dok normalno koristim internet samo odjednom užasno uspori jer to je skoro kao da je pukla veza što bi htio izbjeći.

11 godina
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla

"ja sam prodaja" lol, ako ne zna odgovoriti na jednostavna pitanja koji vrag onda radi uopće.

 

Bio sam na tele2 prije A1 (dok su još imali 1TB prometa) i mislim da je signal/brzina bila ok no koliko sam čuo, dosta su se pogoršali u zadnje vrijeme.

Budem probao vidjeti da li postoji neka jefina tarifa na bonove čisto da mogu testirati kakav je signal/brzine pa onda ću detaljnije istražiti te limite ako ih ima.

Svejedno, hvala.

12 godina
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla
cistamlaka kaže...

ja bi SIM stavio u Huawei router (b535) koji ima mogućnost slanja poruka. Automatizirao bi preko pythona, nedavno našao neki cool library koji omogućuje praktički full kontrolu nad Huawei routerima, makar još nisam probao da li radi slanje poruka (čitanje pristiglih poruka i informacija poput signala/brzine radi) - ako ne bude onda mogu nešto iskombinirati koristeći selenium.

 

ako imaš android probaj nešto poput macrodroida (iz iskustva znam da može čitati tekst poruke, prilično lagano postaviti jer možeš staviti da samo ako poruka sadrži neki tekst radi određenu akciju) ili taskera ili slično, za iOS mislim da defaultni shortcuts bi trebao moći čitati poruke/periodički slati.

 

Da li t-com javi prije nego što brzina padne ili je kad jave je već kasno? Ne bi htio da dok normalno koristim internet samo odjednom užasno uspori jer to je skoro kao da je pukla veza što bi htio izbjeći.

 Nakon testiranja jedno 10 aplikacija unazad mjesec dana, jedna ne posalje kad treba, druga zasteka, zivi kaos i evo napokon našao app koji radi kako treba, app se zove Auto sms, napravio 4 taska u :15, :30, :45 i :00 i svaki task šalje svakih sat vremena i pokriveno mi je slanje poruka svakih 15 minuta, ako ce bit potrebno svakih 10 minuta, dodam jos 1 task i stavim svaki na razmak od 10 minuta u sat vremena i app šalje svakih 10 min, finally.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla
Koji je točno app sa Play store?
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 22:27 (Zagizag).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla
Kako je gore kolega vec naveo aplikacija macrodroid https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid ne treba namjestat svakih 15min slanje da si zatrpavate smsovima, ili u slucaju da unutar tih 15min potrosite vise gb pa da moraze cekat, nego po primitku sms-a koji sadrzi odredjenu frazu broj se pokrece macro naredba da salje sms s predefiniranom porukom za primjer slika macro naredbe za telemach u mom slucaju
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preporuke za mobilne tarife s puno prometa/fla
Tcom internet tjedan

Prva aktivacija 70kn
Svaka reaktivacija 60kn

Nije nesto povoljno, opet je slicno kao a1 flaterica
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice