Birali ste broj koji se ne koristi

poruka: 5
|
čitano: 10.399
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Birali ste broj koji se ne koristi

Naime, netko me nazove s broja +385 91 xxx xxx, javim se, s druge strane samo šutnja. Nakon nekoliko sekundi prekinem vezu i gotovo odmah uputim povratni poziv da bih dobio odgovor tel sekretarice "Birali ste broj koji se ne koristi". Sutradan potpuno ista stvar samo ovaj put iz tele2 mreže s broja +385 95 xxx xxx. Ima li netko ideju što bi moglo biti? Očito je da se netko zajebava sa mnom, ali mi je čudno kako te netko može zvati s broja koji "se ne koristi", zašto ne dobijem znak zauzeća ili odgovor da je uređaj isključen, nedostupan... budući sam nekoliko sekundi ranije dobio poziv s tog broja? I što je indikativno, oba broja imaju samo 6 znamenki kao oni prvi gsm brojevi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 17:41 (neomax99).
 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Birali ste broj koji se ne koristi

Mene zovu ljudi iz Tunisa, Madzarske, Slovačke... Ne javljam se. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Birali ste broj koji se ne koristi

Broj se lako lažira, veleprodajni provideri idu na povjerenje (isto kao što i skriveni broj zapravo nije skriven sve dok zadnji server u lancu ne obriše iz headera, ako i tad), što znači da ti netko može poslati poziv sa brojem kineske ambasade ako želi...

 

Može biti dio ovog lanca s pozivima iz Tunisa i sl., netko provjerava koji brojevi postoje da bolje ciljaju idući put, tko bi znao to... (netko iz tehnike kod tvog ISP-a da vidi otkud je došao poziv ali to nećeš dobiti bez poznanika)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Birali ste broj koji se ne koristi
Ista situacija samnom skroz
Neznam koji je to kurac i kako saznati
3 godine
neaktivan
offline
Re: Birali ste broj koji se ne koristi
Ista situacija kao s korisnikom neomax
Zna li netko kako saznati broj
Dali na policiju
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice