4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.125.662
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dabar_solta_V2 kaže...

da, zva szk i rekli isto, sad radi.
btw proba sam onaj slican zte router od tele2 283 ili tako nesto s a1 karticom i ne radi a trebalo bi, signal je bolji nego s a1 koji je 283R i umjesto lte+ na a1 piše lte_A.
ima li neko da je uspi rješit da a1 radi s ovim od teletne? proba sam sve moguce kombinacije postavki i apn-a, ima signal ali ne zeli spojit internet.

proba sam prebacit mpcie modem s tele na a1 u tom slucaju nije tilo niti otvorit http stranicu od rutera, u a1 je tvornicki jedan koaksijalac bi slabo spojen pa sam bar to zamjeni ako išta ali brzine su iste cca 70/10

 Trebao bi raditi taj 283 sa bilo kojom sim karticim očito nešto krivo radiš. LTE_A je isto što i 4G+,  a LTE je isto što i 4G ovaj od A1 koji spominješ je 286R a ne 283R. Ako ne riješiš od 01.07 sam na Šolti pa ti riješim taj od Tele2.

7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
u pravu si 286 je, zapravo oba su 286 jedina razlika na ovome od a1 je da nema utor za bateriju iako je isti main pcb(i ona unutrasnja plastika ima rupu za bateriju) i sam modem je drukcij pcb(zeleni na tele crni na a1) nisam skida rf shield za vidit koji tocno chipset ali izgleda da nije isti jer ne radi kad zamjenim.

da dodam kad sam presa s tele na a1 ovaj 286 od tele sam prvo isproba s a1 karticom na bonove i radilo je.

nemoras se zamarat 70/10 je ok kad mi bude trebalo bolje kemijat cu s antenama i nekim novijim ruterima tj plan je u firewall ubacit modem i stavit dobre antene a ovo sam proba cisto informativno pa ako radi bolje sam misli ostavit ali ne radi uopce. isproba sam stvarno sve cak sam pisa onaj broj telefona koji vip ima na razne nacine i s 00385 i s +385 i samo broj i bez broja i sve te kombinacije s apn stari gprs.vip i data.vip i jednostavno ko da mreža odbija konekciju s tele ruterom. u postavkama na tele ruteru jedino fale one remote tr096 stvari tj uopce nema te opcije.

ako nekoga zanimaju slike pcb-a mogu poslikavat pa stavit tu.
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imat ću 5G router pa ako ćeš htjeti mogi ti posuditi da testiraš i da vidiš kakvo je stanje.

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Book
Pitanje posto na baktu nemrem vise od 4 meg a na mobu s21 mobilni podaci od 15-20 mega. E sad posto sam u a1 uzeo bi njihov homebox bi dobio sta sa tim brzi internet? Ili da kupim svoj ruter plus antena? Prvi repetitor mi je cca 5km zracne linije
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Dejan123 kaže...
Book
Pitanje posto na baktu nemrem vise od 4 meg a na mobu s21 mobilni podaci od 15-20 mega. E sad posto sam u a1 uzeo bi njihov homebox bi dobio sta sa tim brzi internet? Ili da kupim svoj ruter plus antena? Prvi repetitor mi je cca 5km zracne linije

 

Vidim da A1 za Homebox dijeli ZTE MF297D koji ima 3CA DL i 2CA UL, mogao bi imati vjerojatno jednake brzine kao na mobu ili nešto veće sa vanjskim antenama, posebno upload.

Ali A1 često pokriva uglavnom samo sa 2 banda (što znači da nema koristi ni ako kupiš svoj 4CA/5CA router jer neće raditi više od 2CA).

 

Napiši mjesto gdje si pa da vidimo na Cellmapperu stanje s tornjevima i bandovima ako su mapirani na tvom području.

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bok
Donji Mihaljevec Palih Boraca 40 40326 Sveta Marija
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Dejan123 kaže...
Bok
Donji Mihaljevec Palih Boraca 40 40326 Sveta Marija

 Imaš tri tornja koja bi mogao loviti prvi je na HE Dubrava 3.2km drugi je u Hemuševcu 4.2km i treći je Velikom bukovcu 5.14km. Trebaš vidjeti mobitelom kada testiraš na koji eNBID tornja se spaja.

11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zna li netko koji vanjski modem koristi T-Com za Max2 5G (ili 5G Biz) i kako ih pricvrscuju na npr cijev (horizontalnu ili vetikalnu) na ravnom krovu? Mislio sam montirati cijev na konstrukciju od solara, pa da oni na to pricvrste vanjski modem, a onda provedu mrezni kabel po predviđenim buzirima koji su pored. Moze i A1, al mislim da Tcom ima trenutno bolju ponudu za 5g pod uvjetom da imaju jednako dobar signal/propusnost na tom podrucu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2023 23:02 (DGS).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
nokiu al ne znam tocan model
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav svima,
Imam trenutno u kući A1 trio paket, parica, puštena brzina 20Mbps, presporo je postalo zbog povećanja spojenih uređaja. Imam jedan Homebox kojim sam testirao brzine. Na mjestu gdje se nalazi stari modem primam oko 60Mbps. Zbog napučenosti naselja, u prizemlju kuće gdje se nalazi ruter je loš prijem signala (-112dBm). Izvadio sam karticu, stavio u mobitel i otišao na krov kuće i odmah mi je brzina skočila na 100 Mbps i prijem signala od -81dBm. Sigurno je i veća, imam p30pro koji je star 3 i pol godine pa nije relevantan. Ideja mi je sljedeća: kupiti vanjsku antenu i usmjeriti ju prema odašiljaču - koju odabrati? Zračne linije je to nekih 420m. Nakon toga, provući kabel od antene na krovu do prizemlja gdje bi bio ruter, dužina bi bila oko 15-18 metara. Koji ruter odabrati? A1 nudi trenutno ZTE MC801A Cat22. Nije mi problem neki drugi kupiti, ako ima bolje za otprilike sličnu cijenu. Na ruter bi bili spojeni 2-3 mobitela, 1 TV, 1 kompjuter (služi samo za pregledavanje weba) i dvije nadzorne kamere. Ono što mi je želja je namjestiti IPTV, ne plaćati više A1 televiziju. Bude 500gb mjesečno bilo dosta? Bitno mi je da odašiljani WiFi signal bude jak, jer su kamere udaljene nekih 15m od rutera, sa 2-3 zida između.

Hoće li to biti tako dobro ili predlaže te neku drugu opciju?
Stavljam screenshot iz cellmappera dok mi je kartica iz Homeboxa u mobitelu pa da vidite o kojem odašiljaču se radi.

Hvala unaprijed svima
DDD
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imam ZTE MC8020.
Kako vidjeti na koji se toranj prikačio?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Darko150 kaže...
Imam ZTE MC8020.
Kako vidjeti na koji se toranj prikačio?

 Jedino sa skriptom za Chrome ako radi ova od 801a.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
defranko kaže...
Pozdrav svima,
Imam trenutno u kući A1 trio paket, parica, puštena brzina 20Mbps, presporo je postalo zbog povećanja spojenih uređaja. Imam jedan Homebox kojim sam testirao brzine. Na mjestu gdje se nalazi stari modem primam oko 60Mbps. Zbog napučenosti naselja, u prizemlju kuće gdje se nalazi ruter je loš prijem signala (-112dBm). Izvadio sam karticu, stavio u mobitel i otišao na krov kuće i odmah mi je brzina skočila na 100 Mbps i prijem signala od -81dBm. Sigurno je i veća, imam p30pro koji je star 3 i pol godine pa nije relevantan. Ideja mi je sljedeća: kupiti vanjsku antenu i usmjeriti ju prema odašiljaču - koju odabrati? Zračne linije je to nekih 420m. Nakon toga, provući kabel od antene na krovu do prizemlja gdje bi bio ruter, dužina bi bila oko 15-18 metara. Koji ruter odabrati? A1 nudi trenutno ZTE MC801A Cat22. Nije mi problem neki drugi kupiti, ako ima bolje za otprilike sličnu cijenu. Na ruter bi bili spojeni 2-3 mobitela, 1 TV, 1 kompjuter (služi samo za pregledavanje weba) i dvije nadzorne kamere. Ono što mi je želja je namjestiti IPTV, ne plaćati više A1 televiziju. Bude 500gb mjesečno bilo dosta? Bitno mi je da odašiljani WiFi signal bude jak, jer su kamere udaljene nekih 15m od rutera, sa 2-3 zida između.

Hoće li to biti tako dobro ili predlaže te neku drugu opciju?
Stavljam screenshot iz cellmappera dok mi je kartica iz Homeboxa u mobitelu pa da vidite o kojem odašiljaču se radi.

Hvala unaprijed svima

 Taj toranj na koji se spajaš ima 5G e sad ovisi jeli je puštena 1Gbps na tom tornju. Za MC 801a ne trebaju ti vanjske antene ne rade sa ovim 5G NSA. router namjesti gdje si mjerio mobitelom i imat ćeš iste ili veće brzine koje si dobio mobitelom. Imaš na 58 strani ove teme u mom postu sve o MC801a. A i imam jednog viška koji ima priključak za telefon i radi telefon.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2023 18:26 (DDavorin).
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, ima netko preporuku koju antenu uzeti za tplink mr6400 ruter, ali da se moze spojiti i na Huawei B818-263 koji planiram uzeti u skoroje vrijeme? Toranj nema u blizini niti ga vidim, udaljenost zracne linije oko 2 km, šuma je između. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Prebacio sam se na novu lokaciju i dosadasnji A1 setup sa P-56 i Huawei B818 mi nije dao bas dobre rezultate. Sinr je znao pasti i na -6db iako se kretao izmedju -1 i 2. dl je bio izmedju 9 i 35 a ul od 1 do 30, ali blize donjem dijelu. 

 

Uzeo sam maloprije od Tcom Godigital L za probu i ocito je T.com toranj na koji se spaja puno bolji za ovu poziciju iako je udaljen tek mozda 100m od A1 tornja, ali je t-com toranj nesto visi.

 

U prilogu znacajke na routeru. 

 

Trenutne brzine isto nisu bajne od 15-65 download i od 12-50 upload, ali s obzirom na signal pretpostavljam da je stvar u zagusenju samog tornja?

 

2. ovo bi trebala biti tarifa koja podrzava i 5g, pa ako bi uzeo zte801 i druge antene bi li zagusenje bilo i na 5g il je razdijeljeno po "g-ovima"?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 19:01 (DGS).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DGS kaže...

Prebacio sam se na novu lokaciju i dosadasnji A1 setup sa P-56 i Huawei B818 mi nije dao bas dobre rezultate. Sinr je znao pasti i na -6db iako se kretao izmedju -1 i 2. dl je bio izmedju 9 i 35 a ul od 1 do 30, ali blize donjem dijelu. 

 

Uzeo sam maloprije od Tcom Godigital L za probu i ocito je T.com toranj na koji se spaja puno bolji za ovu poziciju iako je udaljen tek mozda 100m od A1 tornja, ali je t-com toranj nesto visi.

 

U prilogu znacajke na routeru. 

 

Brzine isto nisu bajne od 15-60 download i od 12-50 upload, ali s obzirom na signal pretpostavljam da je stvar u zagusenju samog tornja?

 

2. ovo bi trebala biti tarifa koja podrzava i 5g, pa ako bi uzeo zte801 i druge antene bi li zagusenje bilo i na 5g il je razdijeljeno po "g-ovima"?

 

Isprobaj pojedinačno bandove da vidiš jesu li svi zagušeni ili ne.

Isprobaj i samo B1+B3 agregaciju.

 

Čudno da ti je spojen na main B3@10MHz a ne B3@20MHz, možda su ugasili dio ćelija.

Signal i SINR su ti super.

 

Probaj antene okretati prema drugim tornjevima i testirati bandove i brzine.

 

Stavi taj SIM u mob ako imaš 5G mob i napravi speedtest kada je spojen na 5G, HT za sada pušta 5G NSA samo na N78 (3,6 GHz) koji ide do gigabitnih brzina što si bliže centru i tornju.

I na mobu vidi na Cellmapper aplikaciji na koji toranj se spaja kada izmjeriš velike brzine.

 

A ipak je to grad uz more, kreće turizam, budi spreman i na koma brzine kada navale turistići, bilo na 4G-u ili 5G-u.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 19:08 (Tirkiz).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DGS   Stavi mu samo B3 da vidiš jeli ima obje ćelije od B3 (10+20Mhz)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav kolege!

 

trebao bi pomoc vezano za skriptu(huawei 535-232) vezano za automatsko slanje sms nakon potrosenog limita kod telemacha, stoga ako ima da pomogne bio bih zahvalan! 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima, 4g+ je sa 3 i bude na 20mhz ali je sporije nego na 1+3+20. Testirao sam po noci i isao je preko 200mbps download pa izgleda da je do opterecenja tornja. Preko dana ide od 15-110mbps, ali neovisno o prikazanoj brzini u tom trenutku net je dosta responzivan i ne vuce se nikad. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
@ddavorin mogu ti u pp poslati lokaciju i zamoliti pomoć u provjeri dostupnosti signala, udaljenosti tornja i drugih bitnih parametara kojih moram biti svjesna prije pokusaja spajanja na homebox.

Naime, u srpnju idem na lokaciju na kojoj do sada nisam bila i nisam sigurna što me čeka po pitanju dostupnosti interneta, a radit ću online pa mi je internet neophodan.

Planiram kupiti sim karticu homebox od A1 i trebam preporuku za router (ciljala sam polovni do max 100€, po mogućnosti niže) ali ne znam što mogu očekivati i ne znam imam li uopce sanse osposobiti net da mogu funkcionirati (raditi).

Pročitala sam jako puno postova, ali što više čitam sve mi je manje jasno... :(
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo da stavim i ovdje, na Cellmapper 5G karti (klik) pod provider HT pojavila su se dva gNB SA tornja na N78 u Novigradu i Umagu.

 

Ako ima forumaša s tog područja ili netko planira tamo na more, neka provjeri i testira HT 5G SA :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

mozda je jos negdje samo treba mapirati sada. danas se vozim po puli pa pustim upaljenu aplikaciju mozda se pojavi nesto

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jedini problem sa ta dva SA tornja je taj dali su na pravom mjestu. Jer ne vjerujem da korisnik koji ga je mapirao chris_dvb i stavio na lokaciju zna njihove točne lokacije. Ulovio ih je kao u Italiji i ako se gleda po signalima ovaj u Novigradu ima dosta bolji signal, a veća je udaljenost od točke mapiranja tak da mi to nije realno tek kada netko iz HR bude mapirao na tim mjestima onda će se vidjeti samo problem je taj što su stavljeni na lokaciju jer da nisu svakim mapiranjem bi im se točnost pozicije povečavala. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

HT je negdje kod Pule prije koji mjesec imao testiranje 5G preko satelita, moguće da su zato upalili koji 5G SA toranj.

 

Davorin, kod HT gNB ID 801880, pod Location/deletion History, pokazuje da je taj toranj otkriven dosta blizu Umaga, pa ga je taj user poslije smjestio u Novigrad, moguće je da je i taj toranj ustvari u Umagu ili oko Umaga a u Novigradu niti nema SA tornja.

 

 

 

Kod 5G SA mapiranja bi možda trebalo postaviti na mobu da se spaja na samo NR mrežu.

Ima u Netmoster app-u, dolje u kutu klik na tri točkice, di otvori mali izbornik > Phone info, kod mene na Samsungu otvara se app di imam postavku da se spaja na samo NR, tada mob traži baš 5G SA mrežu i ako je nađe, spojit će se na nju a Cellmaper snimiti te podatke. 

Jer u postavkama Androida ne nudi ovu opciju.

 

Ovako dok mapiramo naši se mobovi većinom primarno drže na 4G pa preko tih 4G bandova odu na 5G NSA i onda cellmapper ne mapira SA tornjeve i ako ih ima.

 

Pa probajte i tako.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2023 11:23 (Tirkiz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

probam ja danas od posla do doma upaliti samo NR da vidim jel ima sta.

3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo ga, u Puli još novih HT 5G SA tornjeva !

 

Na cellmapper 5G karti uključiti Filters > kvačicu na Show Low Accuracy/Decommissioned Towers da se vide novi neverificirani tornjevi

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2023 16:48 (Tirkiz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže.. 

Davorin, kod HT gNB ID 801880, pod Location/deletion History, pokazuje da je taj toranj otkriven dosta blizu Umaga, pa ga je taj user poslije smjestio u Novigrad, moguće je da je i taj toranj ustvari u Umagu ili oko Umaga a u Novigradu niti nema SA tornja.

 

 

 

 

 Location/deletion History pokazuje na koja  je sve mjesta stavljan taj toranj, a lokacija gdje je prvi puta se pokazao na mapi i bio crveni kružić može se sad dobiti samo sa resetore calculated location. Jer ako gledaš 801768 ima samo jedno micanje u Location/deletion History i po tvom gdje je bio kad je otkriven i bio crveni kružić. I mob se spojio samo na jednu ćeliju i to u IT na oba tornja. Možda i jesu na pravom mjestu ali to se može samo ispitati točno na toj lokaciji provjerom jačine signala ili jel se može uopće uloviti te N78 ćelije na toj lokaciji gdje je stavljen.

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

Evo ga, u Puli još novih HT 5G SA tornjeva !

 

Na cellmapper 5G karti uključiti Filters > kvačicu na Show Low Accuracy/Decommissioned Towers da se vide novi neverificirani tornjevi

 te u puli sam ja danas mapirao. signal pun al nema interneta.

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...

 te u puli sam ja danas mapirao. signal pun al nema interneta.

 

Zanimljivo.

 

Možda su samo za HT max2 5G internet di propuštaju samo te korisnike...

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

moguce. jbg trebat ce se jos malo strpiti

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice