4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.126.741
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
MUĆAK kaže...

Stručnjaci trebam pomoć koristim HT Unlimited tarifu na SIM 099 .....  koja inače radi normalno na mobitelima , tabletu Samsung S8+  ALI

neće radit u mobilnom routeru 

TP-LINK M7350 4G LTE .

Da napomenem da su u njemu uredno radile sve SIM  kartice sa podatkovnom i glasovnom tarifom od

A1, Telemach ,Bonbon čaj sa SIMPA SIM je sve bilo OK  ali sa ovom HT SIM 099 koja je u pretplati

ni slučajno ne radi u čemu je problem i usput ako netko zna postoji li razlika u signalu i brzinana kod HT  sa SIM 098 i 099 , ni sam be znam zašto sam dobio 099 a kupio tablet i sa tarifom Unlimited .

 

Pa jesi li provjerio APN koji je?

 

Treba biti internet.ht.hr

 

 

Koristim i ja tu tarifu, isto 099 broj mreže, skoro dvije godine u routeru

 

098 i 099 su HT-ovi brojevi, nema nikakve razlike, bar koliko ja znam

 

 

Upravo taj , provjereno već ranije . 

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
MUĆAK kaže...
Tirkiz kaže...
MUĆAK kaže...

Stručnjaci trebam pomoć koristim HT Unlimited tarifu na SIM 099 .....  koja inače radi normalno na mobitelima , tabletu Samsung S8+  ALI

neće radit u mobilnom routeru 

TP-LINK M7350 4G LTE .

Da napomenem da su u njemu uredno radile sve SIM  kartice sa podatkovnom i glasovnom tarifom od

A1, Telemach ,Bonbon čaj sa SIMPA SIM je sve bilo OK  ali sa ovom HT SIM 099 koja je u pretplati

ni slučajno ne radi u čemu je problem i usput ako netko zna postoji li razlika u signalu i brzinana kod HT  sa SIM 098 i 099 , ni sam be znam zašto sam dobio 099 a kupio tablet i sa tarifom Unlimited .

 

Pa jesi li provjerio APN koji je?

 

Treba biti internet.ht.hr

 

 

Koristim i ja tu tarifu, isto 099 broj mreže, skoro dvije godine u routeru

 

098 i 099 su HT-ovi brojevi, nema nikakve razlike, bar koliko ja znam

 

 

Upravo taj , provjereno već ranije . 

 

Ok, daj onda detalje, u kom smislu neće raditi?

Jel se uopće spoji na mobilnu mrežu?

Imaš li neki drugi router da isprobaš jel radi?

7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
MUĆAK kaže...
Tirkiz kaže...
MUĆAK kaže...

Stručnjaci trebam pomoć koristim HT Unlimited tarifu na SIM 099 .....  koja inače radi normalno na mobitelima , tabletu Samsung S8+  ALI

neće radit u mobilnom routeru 

TP-LINK M7350 4G LTE .

Da napomenem da su u njemu uredno radile sve SIM  kartice sa podatkovnom i glasovnom tarifom od

A1, Telemach ,Bonbon čaj sa SIMPA SIM je sve bilo OK  ali sa ovom HT SIM 099 koja je u pretplati

ni slučajno ne radi u čemu je problem i usput ako netko zna postoji li razlika u signalu i brzinana kod HT  sa SIM 098 i 099 , ni sam be znam zašto sam dobio 099 a kupio tablet i sa tarifom Unlimited .

 

Pa jesi li provjerio APN koji je?

 

Treba biti internet.ht.hr

 

 

Koristim i ja tu tarifu, isto 099 broj mreže, skoro dvije godine u routeru

 

098 i 099 su HT-ovi brojevi, nema nikakve razlike, bar koliko ja znam

 

 

Upravo taj , provjereno već ranije . 

 

Ok, daj onda detalje, u kom smislu neće raditi?

Jel se uopće spoji na mobilnu mrežu?

Imaš li neki drugi router da isprobaš jel radi?

 

Jednostavno nema signala kad SIM ubacim u router i nemam neki drugi router .

4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz

Trebam savjet kako pokriti stan wifi signalom. Naime koristim fiksnu optiku od A1 i to 1Gbit/s a router je iskratel Innbox u92. Zbog položaja routera u drugom djelu stana mi je wifi signal loš. Probao sam to rješiti sa powerline TP link WA7510 ali ne znam iz kojeg razkoga i wifi i lan konekcija je do 50 mbps (probao sa više utičnica ). Dali bi bilo rješenje dodatni router i koji ili postoji neko drugo rješenje ? LP

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pako1990 kaže...

Pozz

Trebam savjet kako pokriti stan wifi signalom. Naime koristim fiksnu optiku od A1 i to 1Gbit/s a router je iskratel Innbox u92. Zbog položaja routera u drugom djelu stana mi je wifi signal loš. Probao sam to rješiti sa powerline TP link WA7510 ali ne znam iz kojeg razkoga i wifi i lan konekcija je do 50 mbps (probao sa više utičnica ). Dali bi bilo rješenje dodatni router i koji ili postoji neko drugo rješenje ? LP

 

 

Ovo ti je tema za mobilni internet :)

 

Pitaj ovdje: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

 

Kupi neki mesh WiFi sustav koji podržava WiFi 5 ili 6 standard i ubodi na ISP-ov router.

Ono što ti imaš je WiFi repeater i to nije dobro rješenje za proširiti WiFi signal, na linku je cijela rasprava o tome.

 

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
MUĆAK kaže...
Tirkiz kaže...
MUĆAK kaže...
Tirkiz kaže...
MUĆAK kaže...

Stručnjaci trebam pomoć koristim HT Unlimited tarifu na SIM 099 .....  koja inače radi normalno na mobitelima , tabletu Samsung S8+  ALI

neće radit u mobilnom routeru 

TP-LINK M7350 4G LTE .

Da napomenem da su u njemu uredno radile sve SIM  kartice sa podatkovnom i glasovnom tarifom od

A1, Telemach ,Bonbon čaj sa SIMPA SIM je sve bilo OK  ali sa ovom HT SIM 099 koja je u pretplati

ni slučajno ne radi u čemu je problem i usput ako netko zna postoji li razlika u signalu i brzinana kod HT  sa SIM 098 i 099 , ni sam be znam zašto sam dobio 099 a kupio tablet i sa tarifom Unlimited .

 

Pa jesi li provjerio APN koji je?

 

Treba biti internet.ht.hr

 

 

Koristim i ja tu tarifu, isto 099 broj mreže, skoro dvije godine u routeru

 

098 i 099 su HT-ovi brojevi, nema nikakve razlike, bar koliko ja znam

 

 

Upravo taj , provjereno već ranije . 

 

Ok, daj onda detalje, u kom smislu neće raditi?

Jel se uopće spoji na mobilnu mrežu?

Imaš li neki drugi router da isprobaš jel radi?

 

Jednostavno nema signala kad SIM ubacim u router i nemam neki drugi router .

 

MUĆAK vidi ovu temu - TP link M7350, isti uređaj, isti problem na HT-u, netko je to riješio updateom firmwarea, jesi to probao?

 

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin 

Veci problem je taj sto se ZTE ne spaja uopce na 1+3+20, odnosno rijetko.

zna se spojit kad npr zadam fiksno jednu frekvenciju i onda vratim na 1+3+20. Tako ga drži par sekundi i onda se vrati na 2CA.

 

Netgear mi na 1+3 odrađuje 1+3+3, a na auto sam provjerio preko telneta kad je bio spojen na 1+3+20 svejedno je bila veća brzina nego na zte..

kao sto sam već u nekoliko postova rekao Netgear mi nažalost ne radi 1+3+3+20 agregaciju, pa ga sad držim na 3+20 jer imam 3CA i s tom agregacijom najveću i najstabilniju vezu.

 

a ZTEov problem je kao sto je i Tirkiz rekao taj da ne odrađuje 3CA kak treba Tj jako rijetko drži 3CA.

znam da ne može 1+3+3 ili 3+3+20, ali neće ni 1+3+20 držat duže od par sekundi/minuta.

 

nisam pokušavao fiksno preko telneta spremat pojedinačne frekvencije na netgearu jer ima neki bug da mogu spremit maksimalno 4 “CA profila“, a posto ni kod mene ni kod Tirkiza ne radi 3CA kak treba  odustao sam bez daljnjeg testiranja ZTEa.

Realno jedina prednost ZTEa je CA upload ali ako ostalo ne radi onda mu džabe i taj upload. Iako čak ni njega ne odraduje uvijek.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2023 23:37 (chorba69).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...

DDavorin 

Veci problem je taj sto se ZTE ne spaja uopce na 1+3+20, odnosno rijetko.

zna se spojit kad npr zadam fiksno jednu frekvenciju i onda vratim na 1+3+20. Tako ga drži par sekundi i onda se vrati na 2CA.

 

Netgear mi na 1+3 odrađuje 1+3+3, a na auto sam provjerio preko telneta kad je bio spojen na 1+3+20 svejedno je bila veća brzina nego na zte..

kao sto sam već u nekoliko postova rekao Netgear mi nažalost ne radi 1+3+3+20 agregaciju, pa ga sad držim na 3+20 jer imam 3CA i s tom agregacijom najveću i najstabilniju vezu.

 

a ZTEov problem je kao sto je i Tirkiz rekao taj da ne odrađuje 3CA kak treba Tj jako rijetko drži 3CA.

znam da ne može 1+3+3 ili 3+3+20, ali neće ni 1+3+20 držat duže od par sekundi/minuta.

 

nisam pokušavao fiksno preko telneta spremat pojedinačne frekvencije na netgearu jer ima neki bug da mogu spremit maksimalno 4 “CA profila“, a posto ni kod mene ni kod Tirkiza ne radi 3CA kak treba  odustao sam bez daljnjeg testiranja ZTEa.

Realno jedina prednost ZTEa je CA upload ali ako ostalo ne radi onda mu džabe i taj upload. Iako čak ni njega ne odraduje uvijek.

 

chorba69 kompliciraš :P

 

3CA DL izgleda da radi samo ako ne može agregirati 2CA upload.

Čim vidi da može agregirati upload, na download strani može kombinirati samo 2CA ili 4CA, zato 3CA DL izbaci.

 

Ako ti je važan upload, bit ćeš zadovoljan i sa 2CA DL i UL ili samo 1CA na B3 di ti je download uvijek skoro duplo veći (ako toranj nije opterećen).

 

Nema smisla da forsiraš 3CA DL ako ti je ipak važniji upload u cijeloj priči.

 

Što se tiče toga da ne agregira uvijek upload, to sam i sam vidio kod sebe, mislim da je to više problem koje ćelije ZTE kombinira a time ne možemo upravljati.

 

Do sada si mogao shvatiti da ne postoji savršeni router, kod svih imaš neke kompromise.

Ako ti ovaj ZTE MF289F daje bolji upload od Netgeara, trebaš biti zadovoljan i sa 2CA downloadom na ZTE-u i odustati od 3CA DL kombinacije :)

 

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
chorba69 kaže...

DDavorin 

Veci problem je taj sto se ZTE ne spaja uopce na 1+3+20, odnosno rijetko.

zna se spojit kad npr zadam fiksno jednu frekvenciju i onda vratim na 1+3+20. Tako ga drži par sekundi i onda se vrati na 2CA.

 

Netgear mi na 1+3 odrađuje 1+3+3, a na auto sam provjerio preko telneta kad je bio spojen na 1+3+20 svejedno je bila veća brzina nego na zte..

kao sto sam već u nekoliko postova rekao Netgear mi nažalost ne radi 1+3+3+20 agregaciju, pa ga sad držim na 3+20 jer imam 3CA i s tom agregacijom najveću i najstabilniju vezu.

 

a ZTEov problem je kao sto je i Tirkiz rekao taj da ne odrađuje 3CA kak treba Tj jako rijetko drži 3CA.

znam da ne može 1+3+3 ili 3+3+20, ali neće ni 1+3+20 držat duže od par sekundi/minuta.

 

nisam pokušavao fiksno preko telneta spremat pojedinačne frekvencije na netgearu jer ima neki bug da mogu spremit maksimalno 4 “CA profila“, a posto ni kod mene ni kod Tirkiza ne radi 3CA kak treba  odustao sam bez daljnjeg testiranja ZTEa.

Realno jedina prednost ZTEa je CA upload ali ako ostalo ne radi onda mu džabe i taj upload. Iako čak ni njega ne odraduje uvijek.

 

chorba69 kompliciraš :P

 

3CA DL izgleda da radi samo ako ne može agregirati 2CA upload.

Čim vidi da može agregirati upload, na download strani može kombinirati samo 2CA ili 4CA, zato 3CA DL izbaci.

 

Ako ti je važan upload, bit ćeš zadovoljan i sa 2CA DL i UL ili samo 1CA na B3 di ti je download uvijek skoro duplo veći (ako toranj nije opterećen).

 

Nema smisla da forsiraš 3CA DL ako ti je ipak važniji upload u cijeloj priči.

 

Što se tiče toga da ne agregira uvijek upload, to sam i sam vidio kod sebe, mislim da je to više problem koje ćelije ZTE kombinira a time ne možemo upravljati.

 

Do sada si mogao shvatiti da ne postoji savršeni router, kod svih imaš neke kompromise.

Ako ti ovaj ZTE MF289F daje bolji upload od Netgeara, trebaš biti zadovoljan i sa 2CA downloadom na ZTE-u i odustati od 3CA DL kombinacije :)

 

 

ma znam da kompliciram haha. ali volim kemijati i isprobavati sto se da napraviti da izvucem najbolje.

ali izgleda ne bu islo u ovom slucaju.

 

ZTE izgelda radi bas tako kako si rekao u zadnja dva posta.

samo iskreno ne mislim bas da je do tornja. naravno i tamo sigurno ima nesto sto ne pase ali i ZTE i celije se ne kombiniraju kako treba.

 

ali ipak ostajem za sad na Netgearu, tako da ako netko bude trebao ZTE nek se javi.

Otkad sam neki dan zakljucao na 1+3+3 Netgear mi vrti preko 100/30, cak nekad imam i preko 60-65 upload, a to mi je sasvim dosta.

ZTE je dosao u kucu vise zbog "za*bancije" s njim nego sto mi je zapravo trebao. naravno, da radi bolje nego Netgear isao bi Netgear na njuskalo.

 

Ukoliko neko cuje nesto za neki ruter da sljaka bolje od M2, rado me taggajte pa da isprobam :D

hvala i lp svima.

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...

Otkad sam neki dan zakljucao na 1+3+3 Netgear mi vrti preko 100/30, cak nekad imam i preko 60-65 upload, a to mi je sasvim dosta.

 

Jesi na ZTE-u stavio 1+3 i testirao brzine?

 

Kod mene na 1+3 daje 200+/110 Mbps na HT-u, vanjske antene i 3 km udaljeni toranj.

Tako da bi i kod tebe ZTE trebao dati veće brzine na samo 1+3 naspram Netgeara kojeg si stavio na 1+3+3

 

Testiraj bar na jedan dan 1+3 na ZTE-u :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2023 23:02 (Tirkiz).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
chorba69 kaže...

Otkad sam neki dan zakljucao na 1+3+3 Netgear mi vrti preko 100/30, cak nekad imam i preko 60-65 upload, a to mi je sasvim dosta.

 

Jesi na ZTE-u stavio 1+3 i testirao brzine?

 

Kod mene na 1+3 daje 200+/110 Mbps na HT-u, vanjske antene i 3 km udaljeni toranj.

Tako da bi i kod tebe ZTE trebao dati veće brzine na samo 1+3 naspram Netgeara kojeg si stavio na 1+3+3

 

Testiraj bar na jedan dan 1+3 na ZTE-u :D

 

Testirao sam na ZTE sve pojedinacno i u agregaciji, ali nije bilo kao na Netgearu.

Ali budem veceras prebacio karticu u ZTE pa cu ga pustit sutra cijeli dan da vidim kak se ponasa.

I jos nesto, gore sam krivo rekao. Nisam Netgear fiksirao na 1+3 nego na 20+3+3.. :-) na 20+3 radi bolje nego na 1+3.

 

Ali, danas sam malo cackao po Netgearu preko telneta i mislim da "znam" zasto ne radi 4CA. 

Eventualno pitanje/info za DDavorin 

 

OVDJE su prikazani profili koje sam nariktao (00, 01, 02, 03, 04) i pokraj toga "agregirani" hex kodovi

ispod toga su moguce frekvencije i njihovi hex kodovi koje sam koristio za agregacije.

 

Isprobao sam svaku frekvenciju posebno i nakon toga u agregaciji i nes primjetio.

OVDJE je prikazano koje frekvencije su aktivne kod gore navedenih CA profila.

B1B3 mi ne radi agregaciju 1+3+3 nego samo 1+3 i spaja se na Physical Cell ID 154.

svi ostali CA profili se spajaju na Physical Cell ID 361.

 

ne razumijem zasto se na CA profilu 04 (B1B3B20) ne zeli spojit na 1+3+3+20, iako je vidljivo da su sve frekvencije dostupne na Cell ID 361.

Mozda je na tornju limitirano na maksimalno 3 frekvencije s jednog Cell ID, a Netgear se ne moze spojit na Cell ID 154 i 361 istovremeno.

Nemam pojma, zadnji put kad sam zvao HT rekli su da je sve u redu (logicno).

Znaci cim je Band 1 u CA ne radi 3+3, nebitno jel samo 1+3 ili 1+3+20.

Ako ima netko ideju sta bih mogao pokusati super. Ako ne, izgleda da moram zivjet s tim haha.

Do sad nisam primjecivao da je 1+3 samo 2CA a ne 3CA...

 

 

17 mjeseci
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav ljudi,

Zelim kupiti jedan od ova dva rutera za 4g samo sto su od Vodafona i imaju njihov logo, pretpostavljam da je i firmware od vodafona a ne original od Huaweia ili ZTE pa me zanima jel to utjece na koristenje u nasim mrezama ( A1, Telemach i  HT)? Negdje sam ovdje vec bio procitao da je netko postavio to pitanje da ima problem jer nije originalni firmware.

Usput veliko hvala DDavorin na pomoci

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Barcov kaže...

Pozdrav ljudi,

Zelim kupiti jedan od ova dva rutera za 4g samo sto su od Vodafona i imaju njihov logo, pretpostavljam da je i firmware od vodafona a ne original od Huaweia ili ZTE pa me zanima jel to utjece na koristenje u nasim mrezama ( A1, Telemach i  HT)? Negdje sam ovdje vec bio procitao da je netko postavio to pitanje da ima problem jer nije originalni firmware.

Usput veliko hvala DDavorin na pomoci

 Do sad sam ih imao nekoliko i svi su bili otkljucani na sve mreze, tako da nemas problema.

Navodno na B818 ne radi telefonski prikljucak ako je brendiran na vodafone. Ali za internet nisam imao problema.

 

Ako je ovaj prvi ZTE MF289F javi se u pp ako si zainteresiran.

17 mjeseci
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Telefonski prikljucak svakako ne trebam, trebam samo za internet i otkljucana su oba rutera.

13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozz.. molim za pomoć i eventualnu preporuku za neki bolji ruter, naime koristim Homebox ZTE 4G MF286R kupljen od A1 s njihovom SIM karticom (1 TB) koji se najviše koristi za IPTV i Internet.

Zbog estetike položaj mu je u zatvorenom ormaru dnevnog boravka ispod TV na kojeg je spojen Lan kablom te se još jedan TV, Firestick, jedan lap i 4 mobitela/tableta spajaju na njega (WIFI) u stanu cca 45 kvadrata.

U posljednje vrijeme je problem da se svaka cca dva dana gubi konekcija na internet te se ruter mora restartati da bi se sve posložilo i onda sve funkcionira do slijedećeg restarta.

Telefonski priključak svakako ne trebam, trebam samo za internet jer bih A1 SIM karticu nastavio koristiti pa molim preporuku za neki solidan ruter s SIM card slotom kojem su domet i brzina odlični.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,ima koja dobra dusa da prodaje huawei router (b535)???

obo na fb marketplace je vecinom prodano

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
imam ja, ali wifi iz nekog razloga ne radi, neki ga ne nalaze neki se spoje neki se spoje a nema interneta.....preko kabela normalno radi :)
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da li je po vama bolji Huawei B818 ili ZTE MF289F? Cijena prvog je oko 140 EUR polovan, a drugog sa dostavom iz Finske oko 180 EUR (nov). Upotreba u stanu, bez vanjskih antena (isključivo unutarnje).

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2023 17:39 (falstaff).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zamijenio danas B818 sa MF289F i mogu reći da je to isti vrag.

Malo veći upload sam dobio i to je to...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,istekla mi ugovorna obveza sa a1 za homebox

htio sam produzit ugovor al nema vise te tarife na postojecoj adresi.Zanima me s obzirom da imam router b535 huawei od a1 tada

dal taj router radi na telemach ili tcom???

Kako provjerit dal uredaj moze radit na ostale stranice ili moze iskljucivo na a1???

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Svi su routeri od 2015. otkljucani na sve mreze. Jednostavno testiras tako da u njega ubacis SIM drugog telekoma, u postavkama APN mozda rucno upisati i radit ce ti net
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
croGOREatia kaže...

Pozdrav,istekla mi ugovorna obveza sa a1 za homebox

htio sam produzit ugovor al nema vise te tarife na postojecoj adresi.Zanima me s obzirom da imam router b535 huawei od a1 tada

dal taj router radi na telemach ili tcom???

Kako provjerit dal uredaj moze radit na ostale stranice ili moze iskljucivo na a1???

 Pa nema veze što ti je istekao ugovor ti samo nastavi koristiti homebox bez UO i to je to nemoj ga odjavljivati ako ti je ok usluga.

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav ekipa,moze mala pomoc!

kupila sam zeljeni router huawei b535 no medutim imam problema ili sam ja naprosto smotana.Dakle uvalila sam unutra od tcoma gigabox karticu!

nade mi mrezu al mi ne radi mreza https://imgur.com/a/ZQX63i1

 

sve je spojeno al mi kazuje veza s internetom u prekidu.Probala sam i ovaj tutorial da postavim samo 4 g onda mi tek ne radi(nema signala)

 https://youtube.com/shorts/8LZa2Pm8U1k?feature=share

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

jesi provjerila apn da je ispravan postavljen, internet.ht.hr ili je sa gigabox neki drugi apn vise se ne sjecam....

 

 

jesi li prije svega napravila factory reset routera, iza sa cackalicom 10 sec, ako je mozda router korišten u drugoj mreži da se sve izbriše

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 14:44 (dado16).
11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Poštovani svi: na slijedećem linku se nalazi live cam na mom balkonu, na T-moile routeru i ujedno i moj video nadzor sa 4 kamere. Stvar od početka NIKAKO ne radi!!!! U kontaktu sa "Stručnjacima" koji održavanje masno i debelo naplaćuju-pomaka nema. Oni mene ubjeđuju kako je sve 5 i kako sve radi besprijekorno. Od njih nikakove koristi.

https://www.whatsupcams.com/en/webcams/croatia/zadar/drage/webcam-drage-panorama-view/

pogledajte trenutnu funkcionalnost. Kada im pišem, intelektualno podcjenjuju i tvrde da ja loše vidim-SVE RADI !!!! Na fotki vidite sve. Imam namjeru izbaciti ih van svog posjeda, i to ne toliko zbog nefunkcionalnosti, koliko zbog bahatosti i prepotentnosti. Preporuku molim: za svoje 4 kamere što od mobilnog interneta uzeti. Na karti vidite fizički položaj apartmana i T-mobile, A-1 i Telemach baznih stanica.

Da li A1 SuperHome box sa pridruženim ZTE Homebox MF297D Cat12 routerom ili ????

HVALA svima koji znaju i žele pomoći.

LP

Jasmin

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Nemucimenadimkom kaže...

Poštovani svi: na slijedećem linku se nalazi live cam na mom balkonu, na T-moile routeru i ujedno i moj video nadzor sa 4 kamere. Stvar od početka NIKAKO ne radi!!!! U kontaktu sa "Stručnjacima" koji održavanje masno i debelo naplaćuju-pomaka nema. Oni mene ubjeđuju kako je sve 5 i kako sve radi besprijekorno. Od njih nikakove koristi.

https://www.whatsupcams.com/en/webcams/croatia/zadar/drage/webcam-drage-panorama-view/

pogledajte trenutnu funkcionalnost. Kada im pišem, intelektualno podcjenjuju i tvrde da ja loše vidim-SVE RADI !!!! Na fotki vidite sve. Imam namjeru izbaciti ih van svog posjeda, i to ne toliko zbog nefunkcionalnosti, koliko zbog bahatosti i prepotentnosti. Preporuku molim: za svoje 4 kamere što od mobilnog interneta uzeti. Na karti vidite fizički položaj apartmana i T-mobile, A-1 i Telemach baznih stanica.

Da li A1 SuperHome box sa pridruženim ZTE Homebox MF297D Cat12 routerom ili ????

HVALA svima koji znaju i žele pomoći.

LP

Jasmin

 

1. Kako je to složeno, da li same kamere direktno šalju stream na Whatsuppcams ili to ide preko nekog PC-a/servera koji prima stream sa kamera i prosljeđuje na Whatsupcams?
Da se ti uređaji nisu zblesirali?

2. Da li su kamere WiFi ili LAN?

3. Ako to ide preko mobilne mreže, možda je potrošen sav data promet (GB) - kakvu tarifu imate i koliko GB na mjesec? Da nije tarifa u kojoj morate nakon potrošenih GB slati SMS za brzinu?

4. Koji je točno model tog routera?

5. Na kojoj rezoluciji rade te kamere i koji bitrate?

6. Kolika vam je upload brzina sa trenutnim routerom, bar neki prosjek tokom dana i noći? To trebate pratiti više puta po danu i noći.

 

24/7 live stream cucla jako puno prometa ali i opterećuje ove obične ISP routere koje treba restartati svaki dan ili nekoliko dana jer se zblesiraju, nisu snažni podnositi stalni data promet.

Isto se i same kamere zblesiraju nakon nekog vremena pa ako nemaju postavku za automatski restart bar jednom tjedno ili mjesečno, treba ih ručno nadzirati rade li ili isključiti/uključiti u struju ili staviti pametnu utičnicu na kojoj se može podesiti automatsko gašenje/paljenje...

 

 

I ja puštam live stream u 1440p na svoj YT kanal preko HT mobilne mreže i to mi mjesečno troši oko 1,8-2,5 TB (da, terabajta) zajedno sa mojim radom od kuće i ukućanima koji isto surfaju.

Koristim tarifu HT Unlimited GB i Teltonika router u kombinaciji sa vanjskim Iskra P-60 MIMO, te sam na svom kućnom serveru koji ujedno radi stream sa kamera na YT isprogramirao skriptu koja iz routera čita SMS-ove i šalje SMS za brzinu nakon potrošenih GB.

 

Tako da sa običnim ISP-ovim routerima ne očekujte čuda za stream čak 4 kamera, morat ćete (deblje) investirati u opremu koja će podnositi stalni data promet da bi to sve radilo 24/7 na nestabilnoj mobilnoj mreži na kojoj brzine jako variraju.

 

Idealno bi bilo da stream ide preko optike ako je dostupna.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 13:28 (Tirkiz).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel imate preporuku za 4G router na kojem radi telefonski prikljucak?

 

Imam Huawei B818 ali je brendiran na Vodafone, a na njemu ne radi. Navodno na "obicnim" B818 koji nisu brendirani radi, ali ne znam jel to 100% tocno?

Nasao sam par B818 na njemackom Kleinanzeigen koji nemaju vodafonov znak pa pretpostavljam da bi na njima trebalo radit. Jel ima netko iskustva?

 

Ili eventualno preporuku za nesto drugo do 150€. Vidio sam ima i ZTEMF289F  ali nasao sam samo brendirane na vodafone, pa pretpostavljam da i na njima ne radi telefonski prikljucak.

Za dalje ne znam sto bih gledao, jer su ti ruteri best-buy pa nisam dalje ni trazio.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ima li ko na a1 pokucni da ima problema sa spajanjem, proba sam 2 rutera i nece da se spoji na network?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sinoć bili neki problemi sa internetom od A1, jednostavno nestane i za pola sata opet dođe. Zovem s.z.k. nemoš ih dobit gužva u eteru puno kvarova i poziva....
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2023 14:41 (Rocki).
7 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

da, zva szk i rekli isto, sad radi.
btw proba sam onaj slican zte router od tele2 283 ili tako nesto s a1 karticom i ne radi a trebalo bi, signal je bolji nego s a1 koji je 283R i umjesto lte+ na a1 piše lte_A.
ima li neko da je uspi rješit da a1 radi s ovim od teletne? proba sam sve moguce kombinacije postavki i apn-a, ima signal ali ne zeli spojit internet.

proba sam prebacit mpcie modem s tele na a1 u tom slucaju nije tilo niti otvorit http stranicu od rutera, u a1 je tvornicki jedan koaksijalac bi slabo spojen pa sam bar to zamjeni ako išta ali brzine su iste cca 70/10

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2023 15:32 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice