4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.055
|
čitano: 1.133.678
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
A1
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

dobit ćeš veće brzine od B535 pošto B818 može odraditi 3CA 1+3+20 ili 1+3+28 a b535 samo dvije i još ako se spoji na one frekvencije koje su više opterećene dobiješ te brzine koje imaš.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A gdje se može kod nas kupiti B818?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Onda ako neko slucajno ima B818 za prodaju, moze se slobodno javit u inbox.

Edit: router nabavljen, hvala svima

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2022 17:49 (tomy92).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
the chosen one07 kaže...

 A još nisu u stanju napraviti da 5G radi na Iphoneovima....

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin ili netko drugi,

sta smo rekli za ZTE MC801a u vezi antena? Rade samo za 5G signal ili?

imam P56 i htio bih ga isprobati oce li radit bolje nego MR2100, ali ako antene ne pomažu mislim da neće biti bolji rezultat.

Neznam jel imam 5G u Petrinji odnosno jel unlimited tarifa od t-coma uopce radi na 5G.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

chorba69 - vanjske antene na ZTE MC801a idu samo za 5G, dakle trebao bi nabaviti P-60 ali prvo testiraj sa integriranim antenama u routeru.

Mogu se i P-56 iskoristiti za 5G ali na 700 MHz.

 

Svi su na svim tarifama pustili spajanje na 5G, HT Unlimited se uredno spaja na 5G ako je dostupan, to si i jednostavno možeš preko 5G moba provjeriti :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 22:31 (Tirkiz).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Nije do njih nego do ajfona….
Ista shema je i sa Pixelima - kupis ga u Švabiji 5G nece kod nas raditi.

Ja dajem jedan + za Telemach. Ovo ljeto u špici sezone sam kupio onu neku njihovu prepaid karticu za tjedan dana interneta. U Vodicama bio spojen na 5G-NSA i oglasavnih 75Mbit imao non stop na ZTE-u (ogranicena 5G brzina je na bonovima).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Jedno je reklamiranje drugo stvarnost - evo iz prve ruke tvrdim da A1 nije pustio 5G na svim tarifama kako govore. U firmi imamo 30ak brojeva kod njih i neku bizMis tarifu na kojoj nema 5G-a. Korisnicka rekla da moze za 12kn+pdv po broju ako se ne varam…. I da, nije neka žnj tarifa posto imam 60ak GB po punoj brzini, unlimited pozive unutar EU…
16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
the chosen one07 kaže...
Nije do njih nego do ajfona….
Ista shema je i sa Pixelima - kupis ga u Švabiji 5G nece kod nas raditi.

 Zašto onda radi na HT i A1?

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sasoon kaže...
the chosen one07 kaže...
Nije do njih nego do ajfona….
Ista shema je i sa Pixelima - kupis ga u Švabiji 5G nece kod nas raditi.

 Zašto onda radi na HT i A1?

Ne znam, pretpostavljam da je samo ograničenje u softwareu. 

Do nedavno sam imao Motorolu Moto G 5G Plus kupljenu u A1 i koristio ju najihovoj mreži, svugdje su iskakale specke o mogućnostima 5G-a na tom mobitelu ali nakon što sam upalio mob samo se moglo odabrati max 4G mreža.

Nakon ne znam ni ja koliko mjeseci korištenja izašao je neki software update (ne veliki, nego onak neke manje zakrpe) i odjednom mogu odabrati 5G i najnormalnije ga koristiti na istom mob - nije do kartice, nije do pokrivenosti jer sam isprbavao sa burazovim mobitelom i njegovom karticom i kod njega je bilo 5G Zamzungu a kod mene ne.

 

Tako da i dalje mislim da je to samo do software-a jer sumnjam da Telemach gradi mmWave mrežu pa da nije dostupna na ajfonima (barem prije su samo ajfouni u USA podržavali mmWave, za novije ne znam).

 

Edit: evo i LINK - znam da sam pročitao negdje davno da je neki software glitch. U komentarima imaš odgovor HAKOM-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 9:25 (the chosen one07).
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Uzeo gigabox na probu od HT-a i dobio Huawei B535-232a router, moguća je nadoplata za b818-263 od 25 kn/mj pa me zanima isplati li se? Zasad je solidan signal (područje Popovače, navuče se 30/8 Mbps što je prolazno jer koristim internu antenu, probao još s dvije klasične routerske antene, malo je nešto bolje pa pretpostavljam da bi dobrodošle vanjske? Mislio sam još uzeti i isprobati A1 homebox, ali ne radi im webshop pa zasad ništa od toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ako izmeš b818 biti će veća brzina ali samo ako je na tvojoj baznoj više frekvencija. Ako su ti samo dvije onda nema potrebe za b818, onda je dovoljno i b535. Mala je to brzina, iptv ti neće raditi a možda se navečer spusti i niže poradi većeg broja korisnika. Treba probati sa vanjskom antenom ali ako je preopterećeno velikim brojem korisnika onda i antene slabo pomažu. Treba ispitati situaciju?Imaš cellmaper pa vidi što on kaže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 15:40 (Rocki).
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

pozdrav , dali ima netko huawei official firmware od huawei B818-263 da mi posalje u inbox. trazim po netu ali sve su placeni linkovi

potrebno mi je da bi imao softverski omogucen rj11 port za telefon..

Ili ako netko ima taj router sa huawei softverom instaliranim a da mu ne treba fiksni telefon i da bi radio zamjenu ili prodaju slobodno neka se javi, lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 15:08 (August).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znaci, nabavio sam Huawei B818 i nakon malo igranja sa skriptom i agregacijama, skuzio sam da mi se spaja na toranj koji podrzava manje bandova. Spaja se na onaj koji podrzava B3+20, dok drugi podzrava B1+B3+B20+B28.

Zanima me moze li se ikako postaviti na toranj koji ja zelim? Ako sam dobro skuzio to na Huawei-u nije moguće, jedino možda sa usmjerenim antenama prema tornju, ali i to je upitno. Jesam li u pravu?

 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa jesi isprobao u skriptu upisati samo B1 i vidio na koji toranj se spaja?

 

Ako je B1 na tom drugom tornju preslab, onda će ti pisati da nema signala pa ćeš znati da ga sa internim antenama ne može uloviti.

 

Ako ti se spoji, onda znaš da ga možeš preko skripte natjerati da se spaja na taj drugi toranj sa više bandova samo tako da uneseš u agregacije i B1 iako ni to nije garancija, vanjske antene bi bile najbolje.

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

Pa jesi isprobao u skriptu upisati samo B1 i vidio na koji toranj se spaja?

 

Ako je B1 na tom drugom tornju preslab, onda će ti pisati da nema signala pa ćeš znati da ga sa internim antenama ne može uloviti.

 

Ako ti se spoji, onda znaš da ga možeš preko skripte natjerati da se spaja na taj drugi toranj sa više bandova samo tako da uneseš u agregacije i B1 iako ni to nije garancija, vanjske antene bi bile najbolje.

 Jesam al nije mi imalo nikakve logike, jer mi se spajalo na i dalje na isti toranj, sto onda ocito znaci da na cellmaperu nije dodan i taj band, znaci on ima B1+B3+B20. Kad bi upisa samo B28 onda bi se spojilo na taj drugi toranj ali bi signal bio uzasno los, pa sam jos proba B28 + neki od ostalih bandova, prispoji me na prvi toranj.

Jedino sta me muci je to da sa istom karticom u Iphone-u dobijam jedno 50% vece brzine, a ne mogu vidit na koji se toranj spaja, jer Apple...

Ocito Iphone ima bolje antene nego Huawei pa se dobijaju vece brzine, to mi je jedno od objasnjenja.

Na huawei-u rsrp mi je vecinom konstantan 98dBm dok rrsq varira od 8-12 dB

16 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

U samom centru Osijeka, po iskustvu - koji provider ima najbolji mobilni internet ? Pretpostavljal sam da T-com no upload je 3x veci od downloada... Download ide kakvih 5Mbit/s sa vulgaris modemom na kojem je signal zadovoljavajuc.

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imam Huawei B315s od 2017., nedavno je signal počel divljati - vrlo je loš i stalno varira između 1 i 3 crtice.

Na njega su spojene dvije Iskre P56 i prije sam imal konstantno pun signal sa sve četiri statistike "Excellent" u Stats for Huawei Routers programu.

Tehnička služba Telemacha je ustvrdila kako je na mom području sve ok sa signalom.
Zamijenil sam i SIM karticu.

Je li routeru došel kraj?

Nemam nažalost drugi niti nekog ko ima da provjerim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
tomy92 kaže...

 Jesam al nije mi imalo nikakve logike, jer mi se spajalo na i dalje na isti toranj, sto onda ocito znaci da na cellmaperu nije dodan i taj band, znaci on ima B1+B3+B20. Kad bi upisa samo B28 onda bi se spojilo na taj drugi toranj ali bi signal bio uzasno los, pa sam jos proba B28 + neki od ostalih bandova, prispoji me na prvi toranj.

Jedino sta me muci je to da sa istom karticom u Iphone-u dobijam jedno 50% vece brzine, a ne mogu vidit na koji se toranj spaja, jer Apple...

Ocito Iphone ima bolje antene nego Huawei pa se dobijaju vece brzine, to mi je jedno od objasnjenja.

Na huawei-u rsrp mi je vecinom konstantan 98dBm dok rrsq varira od 8-12 dB

 

Da, očito na Cellmaperu nisu dodani bandovi jer nitko ne mapira ili se slabo mapira tvoje područje.

 

Šteta što imaš iPhone, Cellmapper app radi samo za Androide.

Veće brzine na iPhoneu mogu biti i znak da koristi više agregacija pa postiže veće brzine.

Možeš i posuditi od nekoga tko ima što noviji Android mob pa ubaciti svoju SIM karticu, instalirati Cellmapper, NetMonster i Ookla Speedtest aplikacije te vidjeti na koji toranj se spaja, agregacije i brzine.

 

 

 

Batista kaže...

U samom centru Osijeka, po iskustvu - koji provider ima najbolji mobilni internet ? Pretpostavljal sam da T-com no upload je 3x veci od downloada... Download ide kakvih 5Mbit/s sa vulgaris modemom na kojem je signal zadovoljavajuc.

 

Najbolje ti je sam isprobati, kod svakog možeš uzeti probni period.

S time da u cijelu priču ulazi i odabir routera, router koji podržava što više agregacija će postizati veće brzine od routera koji nema agregacije.

 

Baš nemaš dostupnu optiku u centru Osijeka?

Optika je daleko bolji izbor nego mobilni net čija brzina varira o opterećenju i drugim faktorima.

 

 

 

 

Armor kaže...
Imam Huawei B315s od 2017., nedavno je signal počel divljati - vrlo je loš i stalno varira između 1 i 3 crtice.

Na njega su spojene dvije Iskre P56 i prije sam imal konstantno pun signal sa sve četiri statistike "Excellent" u Stats for Huawei Routers programu.

Tehnička služba Telemacha je ustvrdila kako je na mom području sve ok sa signalom.
Zamijenil sam i SIM karticu.

Je li routeru došel kraj?

Nemam nažalost drugi niti nekog ko ima da provjerim.

 

Možda toranj na kojem je imao najbolji signal više ne radi pa se spaja na neki udaljeni?

Sa tim starim modelom routera ćeš to teško saznati jer ne daje informaciju na koji toranj ili ćeliju se spaja.

 

Možeš probati antene okrenuti na neki drugi toranj ako ih imaš više oko sebe.

Možda su se i antene malo zakrenule u stranu pa loše love?

 

Kada vidiš te probleme sa divljanjem signala kao i kada je odličan signal, tu SIM karticu možeš prebaciti u mob i testiraš preko Cellmapper aplikacije na koji toranj se spaja i jačinu signala.

Tek toliko da elimiraš jel problem u routeru ili pak Tele2 nešto čeprka po svojim tornjevima.

 

4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima netko skriptu za MF289F? Na prvi pogled cini mi se osjetna razlika u odnosu na B818, pogotovo UL. Imao sam prilike jeftino nabaviti, pa gledam što si ostaviti.

 

Izgleda da radi i sa skriptom od 286, ne znam zasto nisam uspio prvi put.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 19:58 (Mahegiarct).
 
0 0 hvala 0
20 mjeseci
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Poz ljudi, imam od Telemacha router Huawei B525s-23a, vidim da sad nude ovaj B535-333 pa razmišljam isplati li mi se uzeti to za moje potrebe. Ovdje gdje živim mi hvata 4G+, brzina pokućnog mi se većinom vrti oko 40-50mbps dok 4G+ na mobitelu barem oko 70mbps, a vecinom i preko 100mbps. Osim povećanja brzine zanima me da li bi mi taj novi router malo smanjio ping(sada je vecinom oko 55-60), nisam hardcore gamer, ali dobro bi mi doslo malo manje latencije za neke fps igre.

PS. citao sam malo i vidim da ima i boljih routera za ne puno vise novaca, ali ovo mi odgovara jer je ponuda u Telemachu 25kn/mj. Trenutno ne bi vise od toga ulagao tako da me baš zanima striktno usporedba ova dva routera i isplati li se?
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 16:41 (Mladen62).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Mladen62 kaže...
Poz ljudi, imam od Telemacha router Huawei B525s-23a, vidim da sad nude ovaj B535-333 pa razmišljam isplati li mi se uzeti to za moje potrebe. Ovdje gdje živim mi hvata 4G+, brzina pokućnog mi se većinom vrti oko 40-50mbps dok 4G+ na mobitelu barem oko 70mbps, a vecinom i preko 100mbps. Osim povećanja brzine zanima me da li bi mi taj novi router malo smanjio ping(sada je vecinom oko 55-60), nisam hardcore gamer, ali dobro bi mi doslo malo manje latencije za neke fps igre.

PS. citao sam malo i vidim da ima i boljih routera za ne puno vise novaca, ali ovo mi odgovara jer je ponuda u Telemachu 25kn/mj. Trenutno ne bi vise od toga ulagao tako da me baš zanima striktno usporedba ova dva routera i isplati li se?

Sve ovisi koje su ti frekvencije dostupne na tornju na koji se spajaš

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Mahegiarct kaže...

Ima netko skriptu za MF289F? Na prvi pogled cini mi se osjetna razlika u odnosu na B818, pogotovo UL. Imao sam prilike jeftino nabaviti, pa gledam što si ostaviti.

 

Izgleda da radi i sa skriptom od 286, ne znam zasto nisam uspio prvi put.

 Imaš ovdje prolistaj stranicu  

20 mjeseci
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Na Cellmapperu piše 1,3 i 28 za toranj na koji se spajam, ali ja se spojim npr. na B3+B7(sta mi cak nekad pokazuje i 4G+ na router settingsima) i i dalje mi piše da je spojeno na isti toranj, to mi nije jasno, dok recimo B1+B7 spaja na neki skroz drugi i 3G mrežu
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2022 12:18 (Mladen62).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Mladen62 kaže...
Na Cellmapperu piše 1,3 i 28 za toranj na koji se spajam, ali ja se spojim npr. na B3+B7(sta mi cak nekad pokazuje i 4G+ na router settingsima) i i dalje mi piše da je spojeno na isti toranj, to mi nije jasno, dok recimo B1+B7 spaja na neki skroz drugi i 3G mrežu

 Imaš na ovoj stranici tablicu routera malo prolistaj  i usporedi B525 sa B535-232 agregacije

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel ZTE MF289F odraduje HTovu agregaciju 1+3+3+20?

MR2100 ne odraduje, iako bi trebao, a ne znam jel do rutera ili do HT-a.

Prijavio sam smetnju prije 2-3 mjeseca i kazu kao ima nesto na odasiljacu ali i dalje nema pomaka.

Pa sam odlucio eventualno isprobati MF289F. Navodno je i bolji od B818, ili?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...

Jel ZTE MF289F odraduje HTovu agregaciju 1+3+3+20?

MR2100 ne odraduje, iako bi trebao, a ne znam jel do rutera ili do HT-a.

Prijavio sam smetnju prije 2-3 mjeseca i kazu kao ima nesto na odasiljacu ali i dalje nema pomaka.

Pa sam odlucio eventualno isprobati MF289F. Navodno je i bolji od B818, ili?

 

ZTE MF289F ne podržava 3+3 agregaciju, dakle raditi će ti samo 1+3+20.

Koristim taj router i to baš na HT-u, sa vanjskim antenama.

Bolji je od B818 jer ima 2CA upload (duplo veći upload) i bolje interne antene (malo veće download brzine od Huaweia).

 

ZTE MC801a ti odrađuje 3+3 agregaciju pa možeš dobiti 1+3+3+20.

Al taj ima konektore samo za 5G vanjske antene, za 4G koristi isključivo interne antene.

 

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
chorba69 kaže...

Jel ZTE MF289F odraduje HTovu agregaciju 1+3+3+20?

MR2100 ne odraduje, iako bi trebao, a ne znam jel do rutera ili do HT-a.

Prijavio sam smetnju prije 2-3 mjeseca i kazu kao ima nesto na odasiljacu ali i dalje nema pomaka.

Pa sam odlucio eventualno isprobati MF289F. Navodno je i bolji od B818, ili?

 

ZTE MF289F ne podržava 3+3 agregaciju, dakle raditi će ti samo 1+3+20.

Koristim taj router i to baš na HT-u, sa vanjskim antenama.

Bolji je od B818 jer ima 2CA upload (duplo veći upload) i bolje interne antene (malo veće download brzine od Huaweia).

 

ZTE MC801a ti odrađuje 3+3 agregaciju pa možeš dobiti 1+3+3+20.

Al taj ima konektore samo za 5G vanjske antene, za 4G koristi isključivo interne antene.

 

 Hvala. Mislio sam kupiti MC801a ali zbog antena nazalost ne dolazi u obzir, jer imam samo 4G u gradu, a antene su mi uveliko poboljsale signal/brzinu.

 

Posto mi na Netgearu svejedno (bar meni) ne radi 1+3+3+20, a B818 isto imam doma, koji jer realno u ovom slucaju onda isto dobar kao i Netgear, MF289F bi cak bio i upgrade za sadasnje stanje.

Mozda cak narucim ZTE, jer ga mocu dobiti za ca. 100€, samo se moram lagano i rjesavati rutera, jer imam 2x B818 koji samo stoje i Netgear koji je trenutno u "funkciji".

Zvao sam vec SZK i dva mjeseca nisu otklonili smetnju na tornju, koja je navodno odgovorna zasto 1+3+3+20 ne radi. danas opet zvao i navodno ce se u petak javiti, pa cemo vidjeti.

 

Jesi zadovoljan sa ZTE? Jel ima mogucnost Cell-Locka ili samo band selection preko skripte?

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zadovoljan sam sa MF289F, sa vanjskim antenama na samo B1+B3 potegne 270/110 Mbps, HT toranj na 3 km čiste optičke vidljivosti udaljen, selo.

Jutrošnji speedtest kod mene: https://www.speedtest.net/result/c/3268807c-5eb7-4f90-9fc1-0e2bea73745b

 

No kod HT-a je problem što su mi počeli gasiti B1 zbog uštede energije, pale ga tu i tamo i ne uvijek u mom smjeru pa sam većinom na B3+B20/B28... Pa mi brzine padnu i na 100/60 Mbps tako da već neko vrijeme razmatram kupnju MC801a upravo zato što podržava 3+3 agregaciju pa da probam koristiti 3+3+20 i možda +28 ako može.

 

I nema celllock (MF289F), preko skripte unosim bandove i agregacije, al ja sam na selu, imam samo dva tornja u dometu u suprotnim smjerovima pa nemam tih problema da bi mi trebao celllock (iako mi dobro dođe).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice