4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.127.105
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dado16 kaže...

 gle ak ukljucis vpn i ne kicka te više, onda je do t-coma i mreže....ako te bude kickalo i sa vpnom apsolutno imas neki drugi problem

 Igram na PS5 i tamo se ne mogu povezati preko VPNa ...na kompu do dobro radi. 

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sandro HR Zagorje kaže...
dado16 kaže...

 gle ak ukljucis vpn i ne kicka te više, onda je do t-coma i mreže....ako te bude kickalo i sa vpnom apsolutno imas neki drugi problem

 Igram na PS5 i tamo se ne mogu povezati preko VPNa ...na kompu do dobro radi. 

 na kompu je ok?, onda nije ni do EA, nego do tvog ps5...neznam jel koriste na sonyu drugacije servere pa imas problema, probaj roknit rucni dns od googla u networku u ps5, iako sumnjam da ce i to biti riješenje.... 

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dado16 kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...
dado16 kaže...

 gle ak ukljucis vpn i ne kicka te više, onda je do t-coma i mreže....ako te bude kickalo i sa vpnom apsolutno imas neki drugi problem

 Igram na PS5 i tamo se ne mogu povezati preko VPNa ...na kompu do dobro radi. 

 na kompu je ok?, onda nije ni do EA, nego do tvog ps5...neznam jel koriste na sonyu drugacije servere pa imas problema, probaj roknit rucni dns od googla u networku u ps5, iako sumnjam da ce i to biti riješenje.... 

 Ne znam dal je ok na PCu , ne mogu testirati kad nemam graficku, prodao sam ju prije cca 1god i od onda samo na ps5 gejmam. 

 

Ma probao sam sve sto znam kaj se ps5 tice..

7 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sandro HR Zagorje 

To ti je do t-coma 100%, ja dok ne uključim VPN sve mi stane nakon 4 do 5 minuta i onda se nanovo pokrene, uključim vpn, nikakvih problema, stremam muziku sa https://www.deeplink.stream/ i muzika staje dok ne uključim VPN kad ga ukljućim sve normalno, dok sam bio na A1 nikad problema.Tako da ti je do njih. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ne mozes reci 100%, da moze isprobati na pc-u sa tim istim igrama onda bi mogli reci 100%...ovako nagađamo, 5g je još u beta fazi tak da je svašta moguce
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

2kg elektronike željeza i plastike  link1  link2

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Cekamo prva testiranja i rezultate :D
5 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

2kg elektronike željeza i plastike  link1  link2

 Nema sumnje da je 7010 odličan!

13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, postavio sam pitanje na Mrežni hardver, ali evo bih i ovdje.

 

Naime, Alcatel SIM router (LINK HUB HH40V) se ruši svaki put kada krenem skidati neku veću datoteku. Radi se o T-Com 4G ruteru.

Nekada se sruši nakon 5 minuta, nekada nakon 20, najbrže se sruši kada download brzo dođe do brzine od ~50mbps što je otprilike maksimum na mom području, ali se ruši i pri znatno manjim brzinama (10-20mbps), neovisno o zagušenju u kući.

Nije stvar interneta jer mi hotspot na mobitelu (ista mreža) radi normalno. Probao sam staviti SIM karticu u mobitel i isto radi normalno.

Probao sam razne lokacije rutera, odspojiti druge uređaje i ne pomaže. Ruter malo downloada pa crasha i moram ga resetirati i opet iznova. T-comovci jedino znaju za restart ili evenutalno novi uređaj (kažu da imaju samo taj Alcatel).

 

Zanima me može li se što popraviti, isplati li se tražiti zamjenu od T-coma ili najbolje da kupim neki drugi uređaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Očito je do samog routera pošto kažeš da ti je 4G signal ok. Tako da uzmi drugi router tipa Huawei B535-232 ili B535-235 imat ćeš veće brzine i stabilnii internet. Može i rabljeni imaš ih na njuški.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam Huawei B315s-22 brendiran na ex TELE2, za moje potrebe zadovoljan sam. Ono što me zanima, pretpostavljam da se o tome pisalo na prethodnim stranicama. Kako mogu vidjeti RSRP, RSRQ i SINR? Kad uđem u postavke routera tamo toga nema, skinuo sam na smartphone i HiLink aplikaciju no ni u njoj tih parametara nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

To je stari router, ne rade ti te aplikacije s njime...

 

Instaliraj LTEwatchH aplikaciju za Windows, kod mene je jedino ona radila većim dijelom dok sam koristio taj router.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 14:48 (Tirkiz).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Instalirao sam aplikaciju i pokrenuo no nisam došao do podataka. Traži me da upišem ip adresu i lozinku, pretpostavljam ip adresu od routera i lozinku to kad upišem javlja mi da se nije povezao i ponovno se otvara isti prozor. Da li sam što uradio krivo?

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Trebaš LTEwatch za Huawei routere, skini odavde: https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

 

I da, u login upisuješ IP routera i lozinku koju upisuješ kada ulaziš u web sučelje routera 

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

obrisano

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 11:30 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Na A1 sam. Nabavio sam karticu Telemacha. Mogu li u router ZTE MF286r ubaciti tu karticu da provjerim kako radi? Na što moram obratiti pozornost ako ide?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Možeš ubaciti i karticu telemacha. Moraš unijeti apn od telemacha i treba raditi. Namjestiš si ssid, ulaz u sučelje rutera, antenu ako imaš, vrijeme i to je to. Neke će postavke i ruter sam povući.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2022 17:50 (Rocki).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Jel ima koji operater 5G na Pagu?
Konkretno Vlasici i Povljana
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
creat1n kaže...
Jel ima koji operater 5G na Pagu?
Konkretno Vlasici i Povljana

 https://www.nperf.com/hr/map/HR/-/-/download/?ll=44.49672604958&lg=16.465000000000035&zoom=7

8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Cryogenic kaže...
creat1n kaže...
Jel ima koji operater 5G na Pagu?
Konkretno Vlasici i Povljana

 https://www.nperf.com/hr/map/HR/-/-/download/?ll=44.49672604958&lg=16.465000000000035&zoom=7

 Ukratko nista do daljnjega, sumnjam da ce biti nekog

pomaka jer su to mjesta s manje od 700 stanovnika godisnje,

zagusenje je samo preko ljeta do te mjere da se ne moze

mail poslati

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Cryogenic kaže...
creat1n kaže...
Jel ima koji operater 5G na Pagu?
Konkretno Vlasici i Povljana

 https://www.nperf.com/hr/map/HR/-/-/download/?ll=44.49672604958&lg=16.465000000000035&zoom=7

 Ta karta jako jako netočna i neprecizna

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Što se tiče Paga i ta dva mjesta, na stranicama operatera možes otprilike vidjeti kakvo je stanje.
Trenutno: HT nulla bodova, Telemach u Povljani, A1 u oba mjesta piše da je pokriveno.

Mene je 5G ove sezone spasio na moru jer 4G je bio na razini GPRS-a :)
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Samo da se javim vezano uz moj slucaj 5G pokucnog 

internet od HTa.

 

Priznali su problem sa svojom uslugom i rekli mi da ce 

ukloniti "bug" kako su to oni nazvali do 15.10.2022.

Navodno CGNET ne mogu iskljuciti te imaju problem sa

IP adresom.

Ja sam se meduvremenu dogovorio sa A1 da mi prikljuce svoj net 

tako da cu 10. mjesecu testirati 5G internet od

dva nasa najveca operatera. 

Eto , za sada HT 5G i dalje ne radi, problemi sa CGNATom i opcenito

IP adresom, a kao sto sam rekao u pon bi trebali doci tehnicari iz A1 

i postaviti svoj net.

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 20:46 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Meni došao tehničar i instalirao A1 5G autdor. Uglavnom radi na 4G jer je 5G slab signal ili ga nema. Brzina zasad do 100 mbps, uglavnom na 4G. Neke stvari rade bolje neg na 4G i to telefonija. Nema prekida interneta kada uspostaviš tel vezu, toga je na 4G bilo. Tehničar bio pred dva dana tako da imam 14 dana na probi, mogu vratiti. Uglavnom vanjska jedinica Askey rtl6300 i unutra fritzbox 7530. Unutra kažu da se fritz može zamjeniti sa 5G ruterom jer on radi kao ap. Nisam još probao ali hoću vidjeti dali se poveća brzina-imam 5G ruter zte mc801a. Nedaju mi bez ug. obveze na 24 mj pa ga možda i vratim. Ne vidim neki dobitak zasad u odnosu na 4G osim što je veća cijena 239 kn mjesečno sa telefonom. Meni dođe 209 kn jer imam još 3 usluge u A1, 4G super hombox plaćam 169 kn mjesečno.
5G ima 1 T za mjesečnu potrošnju a 4G 500 Gb.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 7:21 (Rocki).
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

pozdrav svima

 

trebao bi preporuku neke mrežne opreme i kako sve najbolje posložiti. planiram u kuću novogradnju postaviti neki 4g router(možda 5g jednoga dana), spojiti antenu na krovu za bolji signal, neki switch gdje će biti povezani svi priključci kroz kuću. 

 

koje bi bile trenutne preporuke za neki dobar router i switch? gdje to sve smjestiti najbolje, neki multimedijski ormar?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
bozhan kaže...

pozdrav svima

 

trebao bi preporuku neke mrežne opreme i kako sve najbolje posložiti. planiram u kuću novogradnju postaviti neki 4g router(možda 5g jednoga dana), spojiti antenu na krovu za bolji signal, neki switch gdje će biti povezani svi priključci kroz kuću. 

 

koje bi bile trenutne preporuke za neki dobar router i switch? gdje to sve smjestiti najbolje, neki multimedijski ormar?

 Kažeš da je kuća u gradnji novogradnja. Ono što ti je za početak najbitnije postaviti plastične cijevi(kasnije provučeš lan kabel) od tavana pa do prostorija gdje želiš internet ako će swicth biti na tacanu. Ako ga planiraš u nekoj prostoriji onda razvod od te prostorije prema drugim prostorijama i prema tavanu. A koja 4G 5G oprema ovisi o tvojoj lokaciji sto ti je trenutno dostupno od operatera.Može PP 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 21:00 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
bozhan kaže...

pozdrav svima

 

trebao bi preporuku neke mrežne opreme i kako sve najbolje posložiti. planiram u kuću novogradnju postaviti neki 4g router(možda 5g jednoga dana), spojiti antenu na krovu za bolji signal, neki switch gdje će biti povezani svi priključci kroz kuću. 

 

koje bi bile trenutne preporuke za neki dobar router i switch? gdje to sve smjestiti najbolje, neki multimedijski ormar?

 Tocno to sam i ja prosli mjesec radio, ne u novogradnji. :-)

 

Na krovu imam 2x P56 antene, spojene u potrovlju na Netgear M2 MR2100. 

Netgear spojen na Netgear Swtich (moze biti bilo koji drugi) LAN-Kabelom.

Switch spojen LAN kablom sa 4 TP LINK Archer 1200 routera, koji imaju opciju odabira nacina rada kao access point.

TP Linkove stavio u dnevnu, sobu, radnu sobu i imam 5GHz WiFi u svakoj "bitnoj" prostoriji za internet.

Naravno imao sam buzire provedene kako mi trebaju, tako da ostavi prazan buzir u svakoj prostoriji gdje planiras imati internet, kao sto je DDavorin rekao.

Ne moras pod hitno odmah stavljati access points, ali ti mozda nekad kasnije zatreba LAN Port u toj prostoriji a neces ga imati.

 

13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ako neko moze potvrdit moje razmisljanje, znaci trenutno imam Huawei B535 i brzine su mi nekih 30-60Mb, ali sam nedavno vidio da na odasiljacu u blizinu je dodano jos bandova, sada podrzava 1,3,20 i 28. Napravio sam testiranje na Iphone-u 12 i dobijam brzine 140-200 Mb, i sad sam razmisljanja da si nabavim Huawei B818. On bi triba spajat agregacije slicno kao i Iphone, ili sam u krivu?
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 19:50 (tomy92).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
tomy92 kaže...
Ako neko moze potvrdit moje razmisljanje, znaci trenutno trenutno imam Huawei B535 i brzine su mi nekih 30-60Mb, ali sam nedavno vidio da na odasiljacu u blizinu je dodano jos bandova, sada podrzava 1,3,20 i 28. Napravio sam testiranje na Iphonu 12 i dobijam brzine 140-200 Mb, i sad sam razmisljanja da si nabavim Huawei B818. On bi triba spajat agregacije slicno kao i Iphone, ili sam u krivu?

 Koji operater?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice