4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.121.962
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Tako je kod svih operatera ako si spojen na frekvenciju koja je primarna za 5G pisat će i u cellmapperu da si spojen na 5G a na ostalima 4G a mob i router 5G

 Jasno!

Sad kužim kako i zašto vas velčina zna frekvencije na pamet

Thanks.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav kod nas na području grada Virovitice iskljucili b1 i b7 radi ustede energije, radi 800+1800 mhz sa mizernim brzinama 

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Kakva vam je brzina interneta na A1? Naime, kod mene preko zime ide i preko 250 mbps, dok se sada u špici to spustilo na 50 mbps. Prekobrojni se osjete, nažalost novih baznih nema i to je to.
Rješenje, kad isteče ugovor van iz A1, i u bolje ako toga ima?
Lokacija zadnjih 15 dana Poreč.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 12:52 (Rocki).
16 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Trogir, A1 5G homebox, Askey+Fritz, za sad nema promjene u brzini, 160-170 dl kao i preko zime, upravo skidam nešto sa steam-a. Nemreš bilivit. Ali sam primjetio na mobitelu kako se približavam aerodromu, zna bit koma pogotovo 4g, totalno neupotebljivo na momente, očito im kapaciteti pucaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kad smo vec kod vanjskih antena, moram priznat da malo nemirnije spavam kad je nevrijeme :) Kad se samo sjetim kolko mi je modema pregorilo dok sam jos bio na zici.. Sad mi je vecina (skupljih) uređaja na ruter spojeno LAN-om, pa sam takoreci u istoj situaciji. Znam da je udar groma u krovne antene dosta rijedak, ali svejedno da pitam kolko je realno da ruter i uređaji spojeni zicom mogu nastradati? Da li i samo nakupljanje elektriciteta na antene moze necemu stetiti, ili ima neka "tolerancija" koju ruter moze izdrzati (bio nesto citao i za tv tunere, pa naisao na to). Antena naravno nije uzemljena, tim vise mi je nezgodno jer mi je uzemljenje na drugom kraju kuce. Enivej, zasad imam jednu LAN spojnicu koju odspojim kad je vani gadno, bar da potencijalno spasim uređaje spojene na ruter :) Spojnicu lako odspojim za sekundu, dok mi se antene bas i ne daju svako malo skidat sa rutera. Zanima me misljenje iskusnijih forumasa :)

Moj tata je jači!
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 13:29 (Burs).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

chorba69  Obavezno antene van i montirati ih ovako ne možeš ništa. Da uključiš cellmaper app možeš i od kuće ostavi oko cca pola sata i napravi Upload točaka na server i nakon nekog vremena će se pojaviti novi stanje no može potrajati i dan dva ovisi o gužvi na serveru

Napravio sam upload tocaka na server i jucer i navodno su na tom istom tornju samo Cell 1, 4 i 7 aktivne, samo B3 i B20.

B1 nije nasao iako sam ga u aplikaciji vidio. Isto tako je bio i B28 ali kad sam se direktno spojio na B28 preko JS-Skripte nije imao internet.

B7 mi se isto prikazuje i skripti i kad se spojim samo na B7 imam nekih 10ak MBit Download ali losu kvalitetu signala.

Nove tornjeve nije nasao tj gledao sam u aplikaciju i cijelo vrijeme je bio spojen na 150011.

Imas jos kakvih ideja?

 

I jos jedna stvar.. Prije sam bio na A1 i IPTV mi je stekao.

Kad sam presao na HT radi sve. Na A1 sam ugasio CGNAT, na HT jer radilo i prije i poslije gasenja CGNAT-a.

Jel moguce da je stvarno do A1 i ako da jel se moze sta napraviti ili je to to?

Na A1 mi je cak brzina bila veca ali sam morao mijenjati zbog IPTV-a.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

chorba69  Da treba napraviti više prolazaka i mapiranja jer cellmpper app mapira samo ćeliju na koju je spojen.1,3,7 su ćelije u istom smjeru i njih je osvježio što govori da nisu išao sve okolo tornja jer da si išao vidio bi da se promjenio ID ćelije a frekvencija ista. Pošto HT ima na 1800 dvije širine pojasa 20 i 10 na tom tornju i jednom smjeru ima 2 ćelije na 1800 pošto tornjevi zraće u tri smjera imao bi 6 ćelija oznaćene redosljedom 0,1,2,3,4,5,6 i vidi se da ti fali ćelija 0 nitko se na nju nije spojio sa cellmapper app.U cellmapper app ti ovako piše eNB ID 150011:4, 4 oznaćava br ćelije i tako možeš znati da se spojio na drugu ćeliji kada 4 se promijeni npr u 6. Ovisi i o mobitelu što više frekvencija može spajati veća vjerojatnost da će sve mapirati. Ja sam to obično rješavao rottanim mobom da sam mu zadao frekvenciju na koju da se spaja isto kao i na routeru. Mapiraj kada si u pokreti ideš na posao u šoping jer ovako je teško otkriti nove tornjeve ako ih ima i ako so statičan na jednom mjestu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pogasili su vecinu bandova ostao je osnovni 800+1800 mhz.

Neke ustede su im na snazi tako kazu iz korisničke.

Naravno probao sam i karticu od homeboxa u mob S10+ kraj bazne prve druge trece i samo b20 + b 3 nekih jadnih 100 tinjak mbps,inace je islo preko 300mbps i bili su svi bandovi aktivni.

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
horihoro kaže...

Pogasili su vecinu bandova ostao je osnovni 800+1800 mhz.

Neke ustede su im na snazi tako kazu iz korisničke.

Naravno probao sam i karticu od homeboxa u mob S10+ kraj bazne prve druge trece i samo b20 + b 3 nekih jadnih 100 tinjak mbps,inace je islo preko 300mbps i bili su svi bandovi aktivni.

 To HT radi već više od godinu dana ne na svim tornjevima ali samo noću zasad.

8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Probo sam Telemach karticu b28 700mhz b3 1800 b1 2100mhz i B7 2600mhz mhz ugodno su me iznenadili 

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2022 22:20 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

chorba69  Da treba napraviti više prolazaka i mapiranja jer cellmpper app mapira samo ćeliju na koju je spojen.1,3,7 su ćelije u istom smjeru i njih je osvježio što govori da nisu išao sve okolo tornja jer da si išao vidio bi da se promjenio ID ćelije a frekvencija ista. Pošto HT ima na 1800 dvije širine pojasa 20 i 10 na tom tornju i jednom smjeru ima 2 ćelije na 1800 pošto tornjevi zraće u tri smjera imao bi 6 ćelija oznaćene redosljedom 0,1,2,3,4,5,6 i vidi se da ti fali ćelija 0 nitko se na nju nije spojio sa cellmapper app.U cellmapper app ti ovako piše eNB ID 150011:4, 4 oznaćava br ćelije i tako možeš znati da se spojio na drugu ćeliji kada 4 se promijeni npr u 6. Ovisi i o mobitelu što više frekvencija može spajati veća vjerojatnost da će sve mapirati. Ja sam to obično rješavao rottanim mobom da sam mu zadao frekvenciju na koju da se spaja isto kao i na routeru. Mapiraj kada si u pokreti ideš na posao u šoping jer ovako je teško otkriti nove tornjeve ako ih ima i ako so statičan na jednom mjestu.

 Jucer sam setao po svom dijelu grada i mapirao. Uglavnom speedtest 10m od tornja 150011 mi je 190/80, a doma trenutno preko rutera 80/1.3. Antene idu popodne na krov pa cu to provjeriti.

Na tom tornju sada pise 1,3,20, jucer je bilo 3,20, tako da je dodao malo i vise cellova je vidljivo.

 

Zanimljiva stvar, jucer je otkrio novi toranj (150677), ali je crven na cellmapperu i na njega se ne spaja uopce kad sam doma, iako prdnem do njega (ca. 20m udaljenost).

Kvaliteta signala po cellmapperu nije nesto, pitanje je jel i radi uopce jer ga ja fizicki uopce ne vidim, ali na neki vrag se spaja.

Jel mogu ikako fiksirati spajanje na taj 150677 da ga isprobam? neki dan kad su mi antene bile na garazi su bile tocno okrenute prema 150677 iako nisam znao da je tu jer su drugi daljnji tornjevi bili u tom smjeru.

ali i dalje sam se spajao na 150011.

nemam ja nista protiv da i dalje bude 150011, ali kad vec u 21h kad su svi doma na speedtestu ispod tornja mi pokaze 190/80, i dalje imam neku nadu da mogu od doma s antenama dobit bar 100/40.

ako imas jos kakve ideje/savjete javi. u najgorem slucaju cu pokusati s A1 opet. tamo sam imao vece brzine ali mi je IPTV stekao. mozda se promjenilo nesto ;)

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

chorba69   To što je crveni taj 150677 znači da nije stavljen na pravu lokaciju koja može biti i par km dalje od sadašnje pozicije zeleni su na pravoj lokaciji. Ajde antene van.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 10:21 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

chorba69   To što je crveni taj 150677 znači da nije stavljen na pravu lokaciju koja može biti i par km dalje od sadašnje pozicije zeleni su na pravoj lokaciji. Ajde antene van.

 Antene vani, razmak 37,5cm. kvaliteta signala poprilicno bolja na odredjenim CELL IDs (link za screenshot)

Test na ruteru je radjen na balkonu, izvadio sam ga na terasu da mogu spojit antene radi testa. Inace je losija kvaliteta signala kad je ruter u kuci, logicno.

 

Na 38402823 i na 38402820 su mi brzine najbolje, 105/45, ali nije stalno lockan na tu celiju nego mijenja i stalno mi puca signal odnosno pokusam otvoriti nesto, kaze nije dostupno. refresham stranicu onda ide.

Screenshot je s najbolje uhvacenim vrijednostima. Tu i tamo se pogorsa RSRQ, RSSI, SINR za par dB.

Jel se mogu ikako lockat na 38402823 ili xxx20? izgleda da mi te cell id's daju najbolje rezultate i za sad je hvala bogu skoro stalno spojen na 23, ali mijenja pa mi onda brzina padne na ispod 20/10 pa ide lagano gore. i ping se poveca naravno.

Problema sa pingom imam samo na xx17, na 20 i 23 je stalno 30-50 preko cmd na 8.8.8.8 -t.

 

Kao sto vidis pronalazi mi i B7 koji je na ENB ID: 150609 CELL ID:38555926. Nisam nasao taj toranj jos pa cu se morati opet provozati.

Vrijednosti nisu bas nes posebno (RSRP:-115dBm RSRQ:-13.0dB RSSI:-85dBm SINR:-6dB)

 

Iskreno kad bi ostalo na 100/50 bio bih zadovoljan.

Jel to to sto se moze napraviti ili bih trebao pokusati okrenuti jos antene ili slicno?

Po mom misljenju antene idu tocno u toranj, ali naravno moguce i da sam krivu par centimetara lijevo desno.

Jel par taj okret od par centimetara znaci ista ili je ok ovako?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 12:27 (chorba69).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ma signal ti je sad super isprobaj 1+3 ili 1+20 ili 3+20 i gdje su ti najbolje brzine tu ostavi jer na auto postavkama mijenja agregacije pa može upariti dvije najsporije frekvencije. Da ti router podržava agregacije kao i mob imao bi iste ili veće brzine na routeru. Idi na google maps pronađo di je točno toranj i na opciju izmjeri udaljenost klik na toranj i svoju kuću i dobiješ liniju po kojoj vidiš jesi dobro usmjerio antene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 12:50 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koristim B310s,prešao bi na bolji router,gledam da uzmem rabljeni b715? koristi li on 4g+?

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Ma signal ti je sad super isprobaj 1+3 ili 1+20 ili 3+20 i gdje su ti najbolje brzine tu ostavi jer na auto postavkama mijenja agregacije pa može upariti dvije najsporije frekvencije. Da ti router podržava agregacije kao i mob imao bi iste ili veće brzine na routeru. Idi na google maps pronađo di je točno toranj i na opciju izmjeri udaljenost klik na toranj i svoju kuću i dobiješ liniju po kojoj vidiš jesi dobro usmjerio antene.

 ok hvala. budem isprobao kak ce bit sa 1+20 i 3+20. za sad mi te dvije daju ove dobre cell id's i stim brzine cak i preko 100MBit.

Kako mislis podrzava agregacije? zar Huawei B818 ne podrzava ili? Mislio sam da je. Ako ne, imas prijedlog koji kupiti odnosno koji je best-buy?

 

EDIT: vidim da je B818-260 odnosno B818-263 high-end. taj imam i imam brzine preko na 3+20 trenutno 130MBit. Pretpostavljam da ne mogu imati 190MBit kao kad sam jucer bio 5m zracne linije od tornja ali i ovo je ok.

Mislio sam da ce 1+3+20 davati jos vecu brzinu ali na 3+20 ipak nije iako se spoji na isti cell id.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 13:33 (chorba69).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...

Ma signal ti je sad super isprobaj 1+3 ili 1+20 ili 3+20 i gdje su ti najbolje brzine tu ostavi jer na auto postavkama mijenja agregacije pa može upariti dvije najsporije frekvencije. Da ti router podržava agregacije kao i mob imao bi iste ili veće brzine na routeru. Idi na google maps pronađo di je točno toranj i na opciju izmjeri udaljenost klik na toranj i svoju kuću i dobiješ liniju po kojoj vidiš jesi dobro usmjerio antene.

 ok hvala. budem isprobao kak ce bit sa 1+20 i 3+20. za sad mi te dvije daju ove dobre cell id's i stim brzine cak i preko 100MBit.

Kako mislis podrzava agregacije? zar Huawei B818 ne podrzava ili? Mislio sam da je. Ako ne, imas prijedlog koji kupiti odnosno koji je best-buy?

 

EDIT: vidim da je B818-260 odnosno B818-263 high-end. taj imam i imam brzine preko na 3+20 trenutno 130MBit. Pretpostavljam da ne mogu imati 190MBit kao kad sam jucer bio 5m zracne linije od tornja ali i ovo je ok.

Mislio sam da ce 1+3+20 davati jos vecu brzinu ali na 3+20 ipak nije iako se spoji na isti cell id.

  Na tom tornju ima 3 frekvencije 4CA(1+3+3+20) što router B818 ne podržava. Podržava 3CA(1+3+20) 

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...

Ma signal ti je sad super isprobaj 1+3 ili 1+20 ili 3+20 i gdje su ti najbolje brzine tu ostavi jer na auto postavkama mijenja agregacije pa može upariti dvije najsporije frekvencije. Da ti router podržava agregacije kao i mob imao bi iste ili veće brzine na routeru. Idi na google maps pronađo di je točno toranj i na opciju izmjeri udaljenost klik na toranj i svoju kuću i dobiješ liniju po kojoj vidiš jesi dobro usmjerio antene.

 ok hvala. budem isprobao kak ce bit sa 1+20 i 3+20. za sad mi te dvije daju ove dobre cell id's i stim brzine cak i preko 100MBit.

Kako mislis podrzava agregacije? zar Huawei B818 ne podrzava ili? Mislio sam da je. Ako ne, imas prijedlog koji kupiti odnosno koji je best-buy?

 

EDIT: vidim da je B818-260 odnosno B818-263 high-end. taj imam i imam brzine preko na 3+20 trenutno 130MBit. Pretpostavljam da ne mogu imati 190MBit kao kad sam jucer bio 5m zracne linije od tornja ali i ovo je ok.

Mislio sam da ce 1+3+20 davati jos vecu brzinu ali na 3+20 ipak nije iako se spoji na isti cell id.

  Na tom tornju ima 3 frekvencije 4CA(1+3+3+20) što router B818 ne podržava. Podržava 3CA(1+3+20) 

 Jasno. Navodno CPE Pro 2 ima 4CA ali je malo skup. Jel ima alternativa? Eventualno ZTE MC801A? Na njemu navodno ima lock celija.

Vidio sam i da ljudi moddaju B818 da mozes 4 antene spojit ali to bih izbjegao tj raidje bih kupio nesto sto podrzava 4CA, ako ima.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 14:59 (chorba69).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...

Ma signal ti je sad super isprobaj 1+3 ili 1+20 ili 3+20 i gdje su ti najbolje brzine tu ostavi jer na auto postavkama mijenja agregacije pa može upariti dvije najsporije frekvencije. Da ti router podržava agregacije kao i mob imao bi iste ili veće brzine na routeru. Idi na google maps pronađo di je točno toranj i na opciju izmjeri udaljenost klik na toranj i svoju kuću i dobiješ liniju po kojoj vidiš jesi dobro usmjerio antene.

 ok hvala. budem isprobao kak ce bit sa 1+20 i 3+20. za sad mi te dvije daju ove dobre cell id's i stim brzine cak i preko 100MBit.

Kako mislis podrzava agregacije? zar Huawei B818 ne podrzava ili? Mislio sam da je. Ako ne, imas prijedlog koji kupiti odnosno koji je best-buy?

 

EDIT: vidim da je B818-260 odnosno B818-263 high-end. taj imam i imam brzine preko na 3+20 trenutno 130MBit. Pretpostavljam da ne mogu imati 190MBit kao kad sam jucer bio 5m zracne linije od tornja ali i ovo je ok.

Mislio sam da ce 1+3+20 davati jos vecu brzinu ali na 3+20 ipak nije iako se spoji na isti cell id.

  Na tom tornju ima 3 frekvencije 4CA(1+3+3+20) što router B818 ne podržava. Podržava 3CA(1+3+20) 

 Jasno. Navodno CPE Pro 2 ima 4CA ali je malo skup. Jel ima alternativa? Eventualno ZTE MC801A? Na njemu navodno ima lock celija.

Vidio sam i da ljudi moddaju B818 da mozes 4 antene spojit ali to bih izbjegao tj raidje bih kupio nesto sto podrzava 4CA, ako ima.

 

 Cpe pro2 ima iste 4G agregacije kao i B818 i B818 podrzava 4CA ali 1+3+7+20 ne podržava agregaciju koju ima ht 3+3 sa drugim frekvencijama samo 3+3 podržava zadaj mu samo 3 i pisat će ti 4G+ znači agregacija 3+3. Da ZTE MC801a podržava 1+3+3+20. Na 58 stranici imaš u ovoj temi o ZTE MC801a u mom postu

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 15:23 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...

Ma signal ti je sad super isprobaj 1+3 ili 1+20 ili 3+20 i gdje su ti najbolje brzine tu ostavi jer na auto postavkama mijenja agregacije pa može upariti dvije najsporije frekvencije. Da ti router podržava agregacije kao i mob imao bi iste ili veće brzine na routeru. Idi na google maps pronađo di je točno toranj i na opciju izmjeri udaljenost klik na toranj i svoju kuću i dobiješ liniju po kojoj vidiš jesi dobro usmjerio antene.

 ok hvala. budem isprobao kak ce bit sa 1+20 i 3+20. za sad mi te dvije daju ove dobre cell id's i stim brzine cak i preko 100MBit.

Kako mislis podrzava agregacije? zar Huawei B818 ne podrzava ili? Mislio sam da je. Ako ne, imas prijedlog koji kupiti odnosno koji je best-buy?

 

EDIT: vidim da je B818-260 odnosno B818-263 high-end. taj imam i imam brzine preko na 3+20 trenutno 130MBit. Pretpostavljam da ne mogu imati 190MBit kao kad sam jucer bio 5m zracne linije od tornja ali i ovo je ok.

Mislio sam da ce 1+3+20 davati jos vecu brzinu ali na 3+20 ipak nije iako se spoji na isti cell id.

  Na tom tornju ima 3 frekvencije 4CA(1+3+3+20) što router B818 ne podržava. Podržava 3CA(1+3+20) 

 Jasno. Navodno CPE Pro 2 ima 4CA ali je malo skup. Jel ima alternativa? Eventualno ZTE MC801A? Na njemu navodno ima lock celija.

Vidio sam i da ljudi moddaju B818 da mozes 4 antene spojit ali to bih izbjegao tj raidje bih kupio nesto sto podrzava 4CA, ako ima.

 

 Cpe pro2 ima iste 4G agregacije kao i B818 i B818 podrzava 4CA ali 1+3+7+20 ne podržava agregaciju koju ima ht 3+3 sa drugim frekvencijama samo 3+3 podržava zadaj mu samo 3 i pisat će ti 4G+ znači agregacija 3+3. Da ZTE MC801a podržava 1+3+3+20. Na 58 stranici imaš u ovoj temi o ZTE MC801a u mom postu

 Ok, hvala na info. Nasao sam vec jedan ZTE MC801a za 130e privatno pa mozda isprobam.

Jel za njega isto trebaju antene ili radi bez antena?

Malo sam citao po netu i sad ne znam jel 4CA radi samo s njegovim internim antenama ili radi i s P56 sto sad imam na krovu?

 

I.. Ako vec ima lock celija, jeli mogu lockat 2 celije ili samo jednu? npr da lockam na 38402823 (800MHz) i 38402820 (1800MHz) jer mi na tim dvjema radi top.

Onda bih imao 3+3+20 sto bi mi bilo "dovoljno". Naravno ako bi ZTE radio 1+3+3+20 bi bilo jos bolje, ali bih bio zadovoljan i s 3+3+20 odnosno cak samo da mogu lockat gore navedene cells.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 16:07 (chorba69).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...
chorba69 kaže...
DDavorin kaže...

Ma signal ti je sad super isprobaj 1+3 ili 1+20 ili 3+20 i gdje su ti najbolje brzine tu ostavi jer na auto postavkama mijenja agregacije pa može upariti dvije najsporije frekvencije. Da ti router podržava agregacije kao i mob imao bi iste ili veće brzine na routeru. Idi na google maps pronađo di je točno toranj i na opciju izmjeri udaljenost klik na toranj i svoju kuću i dobiješ liniju po kojoj vidiš jesi dobro usmjerio antene.

 ok hvala. budem isprobao kak ce bit sa 1+20 i 3+20. za sad mi te dvije daju ove dobre cell id's i stim brzine cak i preko 100MBit.

Kako mislis podrzava agregacije? zar Huawei B818 ne podrzava ili? Mislio sam da je. Ako ne, imas prijedlog koji kupiti odnosno koji je best-buy?

 

EDIT: vidim da je B818-260 odnosno B818-263 high-end. taj imam i imam brzine preko na 3+20 trenutno 130MBit. Pretpostavljam da ne mogu imati 190MBit kao kad sam jucer bio 5m zracne linije od tornja ali i ovo je ok.

Mislio sam da ce 1+3+20 davati jos vecu brzinu ali na 3+20 ipak nije iako se spoji na isti cell id.

  Na tom tornju ima 3 frekvencije 4CA(1+3+3+20) što router B818 ne podržava. Podržava 3CA(1+3+20) 

 Jasno. Navodno CPE Pro 2 ima 4CA ali je malo skup. Jel ima alternativa? Eventualno ZTE MC801A? Na njemu navodno ima lock celija.

Vidio sam i da ljudi moddaju B818 da mozes 4 antene spojit ali to bih izbjegao tj raidje bih kupio nesto sto podrzava 4CA, ako ima.

 

 Cpe pro2 ima iste 4G agregacije kao i B818 i B818 podrzava 4CA ali 1+3+7+20 ne podržava agregaciju koju ima ht 3+3 sa drugim frekvencijama samo 3+3 podržava zadaj mu samo 3 i pisat će ti 4G+ znači agregacija 3+3. Da ZTE MC801a podržava 1+3+3+20. Na 58 stranici imaš u ovoj temi o ZTE MC801a u mom postu

 Ok, hvala na info. Nasao sam vec jedan ZTE MC801a za 130e privatno pa mozda isprobam.

Jel za njega isto trebaju antene ili radi bez antena?

Malo sam citao po netu i sad ne znam jel 4CA radi samo s njegovim internim antenama ili radi i s P56 sto sad imam na krovu?

 

I.. Ako vec ima lock celija, jeli mogu lockat 2 celije ili samo jednu? npr da lockam na 38402823 (800MHz) i 38402820 (1800MHz) jer mi na tim dvjema radi top.

Onda bih imao 3+3+20 sto bi mi bilo "dovoljno". Naravno ako bi ZTE radio 1+3+3+20 bi bilo jos bolje, ali bih bio zadovoljan i s 3+3+20 odnosno cak samo da mogu lockat gore navedene cells.

 piše ti na 58 stranici

14 godina
moderator
online
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima li neka indoor antena za B818 od koje ima koristi?

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

trebam kratku pomoć. Doma sam imao dosta problema sa internetom (Homebox A1) loš signal daleko od baznih stanica, i to sam rješio sa Chateau LTE12 i Iskra P54 antenom - zahvaljujući korisniku Barni sa ovog foruma koji mi je puno pomogao situacija je sada dosta dobra.

E sada, imam novu kuću opet A1 Homebox, u koju bi unutra išla Ubiquity oprema (AP-ovi). Koji router tu preporučate da ne miješam sada Mikrotik i Ubiquity. Vidim da Ubiquity ima neki LTE router ali u speckama stoji da je to backup za žicu, pa nemam pojma da li je to to i zanima me da li ima netko iskustva s time, ili idem opet na Mikrotik Chateau LTE12?

 

Hvalaa

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sve ono sto sam prije dvije godine prozivljavao sa Tele2 (sadasnji Telemach), sada ponovno prozivljavam sa T-Com mobilnim internetom. Imam neogranicenu tarifu i ljeti jednostavno nemam mogucnost uopce surfati. Ping mi svako malo ide preko 100, download ide preko 4 Mbps samo rano ujutro ili kasno navecer. Upoad je uvijek dobar. 

 

Tehnicka sluzba uvijek resetira mrezu nakon 20 minuta cekanja da ih dobijem na telefon i problem bude rijesen narednih sat vremena i nakon toga opet isti problemi. Mijenjao sam i karticu, nista. Koristim ju u Huawei B525 uredjaju, software je nadogradjen na zadnju verziju. Zanima me postoji li neka opcija koju mogu promijeniti na routeru da dobijem brzinu bar da mogu poslati mail sa provitkom. Zalosno je da placam 229 kn mjesecno i ne mogu u mail zakaciti sliku iloi excel tablicu jer dok otvorim mail, prodje cijela vjecnost. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mesomeone kaže...

Sve ono sto sam prije dvije godine prozivljavao sa Tele2 (sadasnji Telemach), sada ponovno prozivljavam sa T-Com mobilnim internetom. Imam neogranicenu tarifu i ljeti jednostavno nemam mogucnost uopce surfati. Ping mi svako malo ide preko 100, download ide preko 4 Mbps samo rano ujutro ili kasno navecer. Upoad je uvijek dobar. 

 

Tehnicka sluzba uvijek resetira mrezu nakon 20 minuta cekanja da ih dobijem na telefon i problem bude rijesen narednih sat vremena i nakon toga opet isti problemi. Mijenjao sam i karticu, nista. Koristim ju u Huawei B525 uredjaju, software je nadogradjen na zadnju verziju. Zanima me postoji li neka opcija koju mogu promijeniti na routeru da dobijem brzinu bar da mogu poslati mail sa provitkom. Zalosno je da placam 229 kn mjesecno i ne mogu u mail zakaciti sliku iloi excel tablicu jer dok otvorim mail, prodje cijela vjecnost. 

 ak te tješi isto se i meni dešava u manjem gradu u Slavoniji di nema uopce turista pa je svejedno isti problem. Pingu nema spasa i nikad nije bio dobar preko ht mreže, preko tele2 se jos i moglo ugodno gejmat. Cekati pravi 5G ili optiku, nažalost neznam sta cemo duze od tog cekat

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ja sam podstanar, gazda je star i ne zeli uvest ni internet ni telefon. Tako da bilo koja druga vrsta interneta nazalost meni nije opcija.
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mesomeone kaže...
Ja sam podstanar, gazda je star i ne zeli uvest ni internet ni telefon. Tako da bilo koja druga vrsta interneta nazalost meni nije opcija.

 Ništa čeka se 5G onda ili da starlink pojeftini :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mesomeone kaže...

Sve ono sto sam prije dvije godine prozivljavao sa Tele2 (sadasnji Telemach), sada ponovno prozivljavam sa T-Com mobilnim internetom. Imam neogranicenu tarifu i ljeti jednostavno nemam mogucnost uopce surfati. Ping mi svako malo ide preko 100, download ide preko 4 Mbps samo rano ujutro ili kasno navecer. Upoad je uvijek dobar. 

 

Tehnicka sluzba uvijek resetira mrezu nakon 20 minuta cekanja da ih dobijem na telefon i problem bude rijesen narednih sat vremena i nakon toga opet isti problemi. Mijenjao sam i karticu, nista. Koristim ju u Huawei B525 uredjaju, software je nadogradjen na zadnju verziju. Zanima me postoji li neka opcija koju mogu promijeniti na routeru da dobijem brzinu bar da mogu poslati mail sa provitkom. Zalosno je da placam 229 kn mjesecno i ne mogu u mail zakaciti sliku iloi excel tablicu jer dok otvorim mail, prodje cijela vjecnost. 

 

Upravo uplatio Internet tjedan na Simpi, i katastrofa.

Ping preko 200, upload 0.5, download 5. Prošlih godina je bilo puno bolje

 

Edit: router je Huawei B818-263, a signal 4/5 crtica u appu pokazuje, a na samom routeru sva tri svjetla za signal su upaljen, tako da nije do routera

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 10:00 (Sasoon).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sasoon kaže...
mesomeone kaže...

Sve ono sto sam prije dvije godine prozivljavao sa Tele2 (sadasnji Telemach), sada ponovno prozivljavam sa T-Com mobilnim internetom. Imam neogranicenu tarifu i ljeti jednostavno nemam mogucnost uopce surfati. Ping mi svako malo ide preko 100, download ide preko 4 Mbps samo rano ujutro ili kasno navecer. Upoad je uvijek dobar. 

 

Tehnicka sluzba uvijek resetira mrezu nakon 20 minuta cekanja da ih dobijem na telefon i problem bude rijesen narednih sat vremena i nakon toga opet isti problemi. Mijenjao sam i karticu, nista. Koristim ju u Huawei B525 uredjaju, software je nadogradjen na zadnju verziju. Zanima me postoji li neka opcija koju mogu promijeniti na routeru da dobijem brzinu bar da mogu poslati mail sa provitkom. Zalosno je da placam 229 kn mjesecno i ne mogu u mail zakaciti sliku iloi excel tablicu jer dok otvorim mail, prodje cijela vjecnost. 

 

Upravo uplatio Internet tjedan na Simpi, i katastrofa.

Ping preko 200, upload 0.5, download 5. Prošlih godina je bilo puno bolje

 

Edit: router je Huawei B818-263, a signal 4/5 crtica u appu pokazuje, a na samom routeru sva tri svjetla za signal su upaljen, tako da nije do routera

 
iskreno ne mora značit. Ja danima/tjednima kemijam s HT-ovim internetom i skužio sam da mi samo na određenim ćelijama radi internet savršeno. Za ove ostale sam prijavio smetnju pa me bas zanima sta će bit krajem tjedna kad dođe tehničar.

 

uglavnom imam band 3 i band 20 koji rade perfekt kad su u agregaciji i imam brzine 100/50, čak nekad i vise od toga.

ali isto tako svako malo mi se ruter spaja na ove “loše“ ćelije i onda mi padne nekad na 30/10, nekad 2/1 s užasnim pingom.


Tako da ovisno koji ruter imas probaj mijenjat Bands i vidi kak ti funkcionira.

6 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zna li netko koje su antene kompatibilne s Huawei 4G routerom za A1?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice