4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.291
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Probaj najnovije drivere instalirati na kompu i u postavkama mrezne nemoj staviti na auto negotiationcnegoo 1000 full duplex ili tako nekako…
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

probao jos 2 kabla, nije htio ni jedan, vratio prvobitni i proradilo nazad...

 

 

sad na novoj mrezi telemach pise da sam spojen na n48

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...

probao jos 2 kabla, nije htio ni jedan, vratio prvobitni i proradilo nazad...

 

 

sad na novoj mrezi telemach pise da sam spojen na n48

 

 očito negdje ti prekida kabel traži novog  n48 bi bio TDD3500 što baš ne vjerujem da je Telemach pustio a možda je treba mapirati taj toranj sa 5G mobitelom osim ako si krivo napisao da nije n28 i n48 nije ni bio ponuđen kod hakom-a taj n48 je samo US. Na koji eNBID tornja se spajaš

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2022 22:27 (DDavorin).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ma nije do kabla vec ga koristim par godina, ocito je neki "bug" bio dal do rutera ili maticne, jer mi to prije nije radio

 

toranj 40227

 

a lte hmonitor pise da je taj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2022 22:30 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav..stigla savršena a1..i spojen huawei 525-23a....s uređajem nije došle one plastične antene...pa pitanje? što kupiti i da li bi bila veća brzina da nabavim neke eksterne antene (plastične na sami ruter..ili na tavanu da ga stavim s onim metalnim velikima koje svi preporučujete..), naime download a toranj je  optčki vidljiv cca do 500m, download je 38, upload 30....a kad s mobitelom se spajam s21 onda je 140/70...nisam još stavio skriptu od Ddavorina..hoće li to pomoći dodatno?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sve antene su metalne, samo neke proizvođači prekriju plastikom, gumom ili stakloplastikom.

Antene nisu za povećenje brzine već za bolji signal, a povećanje je moguće samo ako ti je sad loš signal i ako bazna stanica nije preopterećena.

Kad na ruteru uključiš CA npr. dva banda trebalo bi biti veća brzina ukoliko na toj baznoj imaš dva banda od A1 .

2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

imam tri banda na tornju...ali ruter može maks 2. koristiti  jel ? 525 huawei...

2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ddavorine skripta radi..imam 4 banda..kako da odaberem koja komb je najbolja? Probao sa speedtestom pojedinacni band ali i razne komb.  1+3, 1+7..ima neki nacin kako naci najbolju komb?

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Goran3001 kaže...

Ddavorine skripta radi..imam 4 banda..kako da odaberem koja komb je najbolja? Probao sa speedtestom pojedinacni band ali i razne komb.  1+3, 1+7..ima neki nacin kako naci najbolju komb?

 Imaš na 16 strani ove teme u mom postu tablicu routera i agregacije koje podržavaju. Spojiš dvije najbrže koje router podržava.

2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

jel moguće da je brzina veća koristeći samo jedan band 800 (B20), jer ostale kombinacije kao da su sporije? 

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav ekipa, malo sam čitao temu i pokušao naći odgovore na svoja pitanja, al jednostavno nisam dovoljno potkovan za ovo da se snađem.

 

Punac na moru u Sovlji ima apartmane u jednoj većoj kući na 3 etaže. Trenutno ima Wifi preko bakrene parice i brzina je očajna a njegovim gostima je taj Wifi useless.

 

Testirao sam lani signal od t-mobile i katastrofa je, jedva se može uspostaviti poziv dok je A1 signal ok i hvatam 4g+.

 

Ono što ja želim je ili kupit A1 homebox pa na njega spojiti dobar wifi modem sa više antena ili možda kupiti neki kvalitetan sim ruter.

 

Ako išta znači tamo ima antena/satelitska i razvučen koaksijalni kabel kroz bužire.

 

Tu su i koordinate za google maps ako išta znači: 43.764454,15.730493

 

Koji je vaš savjet?

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Homebox je ok ali će vjerojatno brzo ispucati limit koji je sramotno malen. Ja sam zato uzeo savršenu pa planiram slati SMS-ove ručno dok ne skužim da li može skripta na B535.
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

zavisi od objekta, najbolje mozda rjesenje sim ruter na jednom katu i wifi extender na druga dva kata spojeni kablom da se ne gubi brzina, a sim ruter vidis di najbolje hvata signal i brzinu.

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sil kaže...
Homebox je ok ali će vjerojatno brzo ispucati limit koji je sramotno malen. Ja sam zato uzeo savršenu pa planiram slati SMS-ove ručno dok ne skužim da li može skripta na B535.

 

Super Homebox ima 400 GB/mj. prometa čiji promet se broji po danu a po noći ne broji promet do 10 h ujutro, tako da veće downloade i sl. može raditi po noći i trošiti ako hoće i silne terabajte ako mu ne budu niske brzine zbog opterećenja.

Jedino treba paziti jer je brzina limitirana do max. 200 Mbps tako da mu neki bolji router neće imati smisla jer neće dobiti veće brzine pošto telekom limitira brzinu.

 

 

@Sil čitati starije stranice, jedan forumaš je radio skriptu ili app koja automatski provjerava SMS i šalje za brzinu, mislim za HT i Tele2 a možda i A1.

 

Inače, za B535 ima hrpe skripti većinom Python, manjinom PHP koje rade samo što nemaju ovo za automatsko slanje SMS-ova kod brzine.

Ako si developer, možeš i samostalno prepraviti neku od tih skripti, tako da okine slanje SMS-a za brzinu kada naiđe unread SMS sa određenim tekstom o potrošenoj brzini i staviti u cron npr. svakih sat vremena ili kraće.

 

Naravno, za to treba složiti neki serverić/virtualku, makar najslabiji rabljeni PC ili Raspberry Pi sa Linuxom bez UI-a, ušteka u LAN, staviti skriptu u cron, ostaviti PC upaljen 24/7 i skripta će raditi svoje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 11:55 (Tirkiz).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

nigdje ne pise po danu 400gb. ili ja ne vidim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Mjesečno 400GB. E sad... Nas petero s mobitelima, laptopima, tableti, Netflix, HBO, Youtube, Tidal HiFi, i još rad od kuće. Tko je smislio limit, ne znam na koga je ciljao.
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...

nigdje ne pise po danu 400gb. ili ja ne vidim?

 

Krivo sam se izrazio, evo editirao sam, "400 GB/mj. prometa čiji promet se broji po danu..." 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 11:55 (Tirkiz).
5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala na savjetima.

 

 

Našao sam jedan apartman koji se nalazi relativno centralno u cijeloj kućerini. Uzeti ću onda Homebox od A1 pa na njega mislim spojiti wifi modem koji će odašiljati dalje.

 

Trebam samo preporuku ako neko zna za vrlo snažan wifi modem, to jest nešto što će sa srednjeg kata starije kuće odašiljati oko sebe do 15ak metara 360°.

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Jaki wifi imaš preko rutera b818-263 ali cijena je preko 1000 kn. Malo slabiji wifi u odnosu na ovaj prvi može se dobiti na b535-333, cijena oko 600 kn. Na A1 sam već dugo, brzina sve manja, uzmi bez ugovorne obveze, da možeš kada želiš izaći. Imam oba rutera pa prenosim iz iskustva.
Živim na katu kuće P+1, na katu je ruter, hvata i prizemlje bez problema te 30 m oko kuće. Uz b818 su na krovu kuće i 2 antene iskra p56.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 9:33 (Rocki).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imao sam sli nu situaciju i patio se s wifi extenderima, posto imas kanalice kroz koje prolazi kabel imas mjesta pa uzmi par access pointova i spoji ih sve na LTE modem, pokrit ces uredno svaki dio kuce. S time da uzmi u obzir iako ti je A1 relativno dobar sada preki sezone se stvar moze pogorsati i mozes imati slabe brzine, tako je kod mene, ocito susjedi pouzimali homeboxove i zagusili mrezu, a drugo krivim i sebe sto sam to pricao okolo pa ljudi uzeli A1 mrezu
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav. Jedno pitanje.

Postoji koja stranica koja vodi evidenciju svih trenutnih ponuda operatora 4G, 5G interneta?

Bilo bi fora sve imati na jednom mjestu. Kad gledam jednog po jednog, na četvrtom više nemam pojma što sam pročitao kod prvoga :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Davorin izašli su Netgear M6 i M6 pro pa javi dojmove ako nabaviš koji od njih.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 17:24 (JohnMatrix).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Davorin izašli su Netgear M6 i M6 pro pa javi dojmove ako nabaviš koji od njih.

 Možda i nabavim i to M6 Pro zbog 2.5Gbps lan porta iako mislim da su stavili premalu propusnost naspram mogučnosti samog modema. Prvo čekam ZTE MC888 seriju nekako mi zanimljivija pošto su napravili veliki pomak sa serijom3  MC801a tako da serija 4 bi trebala biti top. U igri je još OPPO 5G CPE Omni njega bi već nabavio ali nema ga u prodaji, a ko zna hoće li i biti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
Sil kaže...
Homebox je ok ali će vjerojatno brzo ispucati limit koji je sramotno malen. Ja sam zato uzeo savršenu pa planiram slati SMS-ove ručno dok ne skužim da li može skripta na B535.

 

Jedino treba paziti jer je brzina limitirana do max. 200 Mbps tako da mu neki bolji router neće imati smisla jer neće dobiti veće brzine pošto telekom limitira brzinu. 

 

 Ovaj limit ti je za 5g. Za 4g izgleda da nema limita jer meni ide i do 280mbps, ali uglavnom između 180 i 230. Upload je do cca 45, ali B535 ni ne podržava više.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dio koji me zanimao vezano uz snimanje 5G signala, ne znam dal je do sad netko napisao (vjerojatno je, al sam zaboravio  ) pa ak još nekog zanima, iz FAQ od CellMappera:

 

 

To record 5G, your phone must be connected 5G-network (Your should see 5G State CONNECTED). On CellMapper App you should 5G data like on screenshot. 

 

NOT_RESTRICTED -> Your device is not connected to 5G, but this tower can act as anchor to 5G. Move closer to tower and make sure your device support 5G band what your network use.

 

  • RESTRIECTED -> Your plan does not allow your phone connect to 5G. Please contact to your service provider.
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Gledam malo cijene 5G modema, dosta je to papreno sve.

 

Ima li išta ispod 1500?

 

Za ovu sezonu uzimam za apartmane ovaj modem i uzet ću homebox tarifu na 3 mjeseca bez ugovora. Ne znam samo jel ovo legit shop i jel to ok uređaj i cijena?

 

Malo sam gledao, ne znam što bi drugo.

 

P.S. na krovu kuće se nalazi riblja kost i coax od nje ide u sve sobe. Planiram na Data izlaz iz utičnice u sobi spojiti coax i onda u taj ruter. Jel to ima smisla?

 

 

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

nemoj to uzeti slucajno ako mozes sacekati uzmi na satshop.fi ili nadji neki na njuskali b 715 ili b818 barem. tu su cijene negdje. taj ne vrijedi 50€

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
CyberDemonVZ kaže...

Dio koji me zanimao vezano uz snimanje 5G signala, ne znam dal je do sad netko napisao (vjerojatno je, al sam zaboravio  ) pa ak još nekog zanima, iz FAQ od CellMappera:

 

 

To record 5G, your phone must be connected 5G-network (Your should see 5G State CONNECTED). On CellMapper App you should 5G data like on screenshot. 

 

NOT_RESTRICTED -> Your device is not connected to 5G, but this tower can act as anchor to 5G. Move closer to tower and make sure your device support 5G band what your network use.

 

  • RESTRIECTED -> Your plan does not allow your phone connect to 5G. Please contact to your service provider.

 Da, ovo sam i ja primjetio, pošto mi se za neke lokacije nisu prikazala mapiranja išao sam čitati FAQ i skužio u čemu je problem.

Nadam se da sada otkad je A1 pustio u svim tarifama i na bonovima 5G da bi moglo biti više izmapirano i eventualno prvi tornjevi postavljeni na mapi. Ovaj vikend sam testno prošao po zapadu Zagreba (dio Španskog i Vrapča) i vidio sam jutros kako su se "točkice" pojavile na mapi

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
the chosen one07 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Dio koji me zanimao vezano uz snimanje 5G signala, ne znam dal je do sad netko napisao (vjerojatno je, al sam zaboravio  ) pa ak još nekog zanima, iz FAQ od CellMappera:

 

 

To record 5G, your phone must be connected 5G-network (Your should see 5G State CONNECTED). On CellMapper App you should 5G data like on screenshot. 

 

NOT_RESTRICTED -> Your device is not connected to 5G, but this tower can act as anchor to 5G. Move closer to tower and make sure your device support 5G band what your network use.

 

  • RESTRIECTED -> Your plan does not allow your phone connect to 5G. Please contact to your service provider.

 Da, ovo sam i ja primjetio, pošto mi se za neke lokacije nisu prikazala mapiranja išao sam čitati FAQ i skužio u čemu je problem.

Nadam se da sada otkad je A1 pustio u svim tarifama i na bonovima 5G da bi moglo biti više izmapirano i eventualno prvi tornjevi postavljeni na mapi. Ovaj vikend sam testno prošao po zapadu Zagreba (dio Španskog i Vrapča) i vidio sam jutros kako su se "točkice" pojavile na mapi

 Meni u firmi dali HT tarifu koja ne podržava 5G (RESTRICTED). Al već su mi to ovdje na temi rekli da je slučaj. Sad sam pronašao i službeno.

Sad ih na poslu žicam za 5G pa da malo bolje mappiram VŽ i okolicu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice