4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.125.078
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav imam problem koji neznan kako da rjesin.
Kupljen huawei b818 i iskra p-56 antene. Razmak stavljen za 2100mhz frekvenciju jer toranj koji vatan ima 1,3,7,20 i antene su okrenute put tornja koji je iza malog brda al odlicne brzine i sve mi odgovara.
Problem je sta su mi se antene pocele spajat na tornjeve koji uopce nisu u smjeru antene. Desilo se drugi put sad prvi put san rjesia tako da san antene okrenia put drugog tornja i onda vratia nazad na prvu poziciju i onda je antena vatala toranj koji meni triba 2 dana i evo danas opet vata druge tornjeve. btw oko ovog tornja sta mi treba nema nikojih drugih tornjeva. Jel zna neko zasto se to desava?
Edit:
Pokusao istom metodom kao prvi put sad se nikako nemogu spojit na taj toranj. Poslan mail A1 jel se na tornju mozda nesto popravlja
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 11:18 (Lukach99).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zna li netko može li se (i kako ) podesiti Huawei B818-263 da se automatski restarta svakih XY sati/dana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Vjerovatno moze, b715 s dna softverom moze, vjerovatno moze i taj posto je bolji ruter. Kod mene je u postavkama rutera advanced-system-system settings-scheduled restart. Pogledaj...

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

jel ima neko sa podrucja pule da ima 5g ruter ili mobitel i da je testirao brzine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može li netko stavit sliku ili reći samo, kolika mu bude brzina na mobitelu 4G na A1, nalazim se na Črnomercu-Zagreb?!

I kako znati da li određeni mobitel podržava agregaciju?? 

 

Može li mi netko reći šta znači ovo na slikama, da li mobitel podržava ili ne podržava agregaciju, u pitanju je Redmi Note 9S??

 

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 21:38 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Evo mojih rezultata sa b818, antena iskra p56, bs na 3 km udaljenosti rad sa 4CA, mreža A1(fletbox 1T):
www.speedtest.net/my-result/a/7406833391
Iliti prosječna mjesečna brzina je 268 Mbps. Najveća kod mene izmjerena brzina 323 mbps, mjereno na mob redmi note8 pro. Isproban rad sa preko 15 korisnika istovremeno, radi stabilno (turisti). Na ruteru mi najbolje radi mreža/wifi kada je uključen istovremeno 2.4G/5G, podešavanje oko CA vršim sa apl. Huactrl.
CPU ja imam redmi note8 pro i stariji je model od tvog i pretpostavljam da tvoj radi sa CA (agregacije). Obično ruteri CAT4 podržavaju 1CA. CAT6 2CA. CAT9 3CA i CAT18 4 i 5CA.
Što bs imaju više CA koje ruter podržava to je veća brzina, naravno uz max jačinu signala i što manje korisnika na mreži.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 10:54 (Rocki).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
CPU kaže...

Može li netko stavit sliku ili reći samo, kolika mu bude brzina na mobitelu 4G na A1, nalazim se na Črnomercu-Zagreb?!

I kako znati da li određeni mobitel podržava agregaciju?? 

 

Može li mi netko reći šta znači ovo na slikama, da li mobitel podržava ili ne podržava agregaciju, u pitanju je Redmi Note 9S??

 

Hvala unaprijed!

 Taj mob ti radi samo na jednoj frekvenciji u HR. Treba ti ova kombinacija da bi radio na svim dostupnim agregacijama kod naših operatera

 

20 + 7 + 3 + 1 evo primjer 4G moba koji to ima  https://smartphonecombo.it/?device=M1902F1G

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 11:13 (DDavorin).
5 godina
online
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koliko vidim, tesko je naci router koji ce pokrivati sirok spektar bandova, i treba proucavati sto odasilju tornjevi koji su blizu itd.... koji bi bio best buy za nekoga tko se ne zeli zajebavati s rucnim namjestanjem frekvencija, nego samo "da radi"? Mogu eventualno flashati FW i namjestiti jednom, al nemrem se zajebavati svaki dan, mjeriti koliko odasilje toranj itd ako je to na redovitoj bazi. Ima dosta postova unazad par stranica o problemima tih routera, postoji li uopce pouzdano rjesenje?

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ekipa trebam nekakav flat internet na 3 mjeseca, to mi je za vikendicu. Imam Huawei B525 router/modem. Najjednostavije mi je ubaciti neku SIM karticu i aktivirati 3x mjeseca nekakav flat paket. Što mi preporučate?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja sam uzeo za sezonu a1 super homebox sim, ako ne daju u centrima uzmi online preko chata u webshopu. 179kn, 400gb full speed, 00-10h se ne racuna promet.

 

Ako ti je 100gb dovoljno, mozes i internet posvuda od ht ili od iskona za 49kn.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 8:22 (srcipesak).
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Treba vidjeti prvo koji operater ima najbolji signal na toj lokaciji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 8:37 (bonzai).
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
bonzai kaže...

Treba vidjeti prvo koji operater ima najbolji signal na toj lokaciji.

 :D

 

2021va godina je, svi su na 99% pokrivenosti 4G signalom... BTW jačina signala ne garantira upotrebljivu uslugu, tako da... 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imaš dobro iskustvo kad tako tvrdiš.....

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
srcipesak kaže...

Ja sam uzeo za sezonu a1 super homebox sim, ako ne daju u centrima uzmi online preko chata u webshopu. 179kn, 400gb full speed, 00-10h se ne racuna promet.

 

Ako ti je 100gb dovoljno, mozes i internet posvuda od ht ili od iskona za 49kn.

 Emmm kaj nije ovih 100GB promo ponuda samo do kraja srpnja (ako se ne varam), a redovno je 60GB? :/

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

I to jos samo magenta ta, ja imam preko isona i sad sam islo gledat 60gb

10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ne koristim internet posvuda pa ne znam iz prve ruke. Pricalo se da je dignuto na 100gb cak do listopada 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav! Ja bi si kupio 4g vanjsku antenu,al mene zanima koristim ruter od tele2 Huawei b525s-23a, on ne podržava 3 frekvencije koje imam na baznoj stanici nego samo 800+2100 ili 800+1800,pa me zanima kad bi kupio tu 4g antenu dal bi mogao koristiti 800+1800+2100 ili,hvala!

Ta antena je u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 20:00 (D30102).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A na koju foru bi ti koristio te frekvencije ako ti ih router ne podrzava odnosno agregaciju. A i ta antena mislim da ti nije bas nesto, al pricekaj nekog strucnijeg za to.

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ako vec oces antene idi na provjereno iskre

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dobro hvala,ili da si kupim neki bolji ruter? Koji mi preporučate a da radi na 800+1800+2100 i da nije preko 1000 kn...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
D30102 kaže...

Dobro hvala,ili da si kupim neki bolji ruter? Koji mi preporučate a da radi na 800+1800+2100 i da nije preko 1000 kn...

 3CA router nemaš ispod 1000kn. I naravno iskre p56 kao vanjske antene.

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Evo ja u srbiji koristim Netgear Aircard 810s dosta lepo radi.Od a1 u srb dobio zte mf 283u koji je cat 4 pa bio uzeo b525s-23a za 50e prosle godine i skoro naleteh za 70e na ovaj nov i kupio sam i dosta radi lepo svidja mi se sto radi bez baterije sa 18w adapterom bez problema pa kad idem negde ubacim bateriju i miran sam u jednoj sobi gde sam pre imao oko 25 mb sa ovim imam 50 dok u drugoj gde sam imao 75 imam 100mb konstantno
Pozdrav.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, uzeo bih A1 Homebox 179kn, ali samo karticu koji bih router uzeo a da podržava 4CA agregaciju signala da imam full brzinu?

 

Na kojim frekfencijama radi router Huawei B535 (Telemach ga ima u prodaji)?? Podržava li on agregaciju ili radi samo na jednoj frekfenciji??

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 21:39 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ful brzinu neces znati dok ne testiras sa boljim ruterom. jer je mozda toranj preopterecen pa ce brzina biti losa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koji je to bolji router, usporedno s kojim drugim routerom??

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ruter b535 radi na 2CA. Ruter sa 3CA je b715 a sa 4CA radi b818. Valjda je sada lako zaključiti koji je bolji ruter! Sa aplikacijom cellmaper provjerite na vašoj baznoj stanici sa koliko CA radi, namjestiš na kojim frekvencijama da radi ruter sa apl. Hua ctrl, barem je to jednostavno. Idu tj pomažu u jačem signalu antene iskra p56.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 16:38 (Rocki).
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Rocki kaže...
Ruter b535 radi na 2CA. Ruter sa 3CA je b715 a sa 4CA radi b818. Valjda je sada lako zaključiti koji je bolji ruter! Sa aplikacijom cellmaper provjerite na vašoj baznoj stanici sa koliko CA radi, namjestiš na kojim frekvencijama da radi ruter sa apl. Hua ctrl, barem je to jednostavno. Idu tj pomažu u jačem signalu antene iskra p56.

 Hvala, e takav mi je odgovor trebao!

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima. Trenutno koristim B715s-23c s Iskra antenama (2), ali nisam zadovoljan. Koji 5g router preporucate? 

Telegram: @EdoFazlinovic
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 11:00 (jojo_surf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sve rečeno u prethodnom postu, pitaš isto. Možeš kupiti bilo koji ruter ali ako
bazna stanica radi sa samo 2CA što će ti ruter b818. Ako misliš na pravi 5G onda ukucaj u google ruteri 5G i traži. Ako tražiš
ruter za hibridni 5Ghz onda to imaju ovi koji rade sa 2CA i više.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 13:26 (Rocki).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jedino što valja trenutno je Huawei cpe Pro 2,ja ga imam Al čekam pravo uključenje 5g ovaj hibrid radi isto ko i običan 4g

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice