4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.632
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima li neko iskustva sa D-Link DWR - 921 C3 routerom na mreži Hrvatskog telekoma?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da li etko mozda zna u cemu je prob:

Hhuawei B818-263 uzet preko TCom u Gigabox, otkljucan. Bilo koji sim da stavim nakon nekog vremena pocinje blokirati, tj. ima signala ali nema interneta. Tako je i na ZTE MF286 od Tele2. Na mobu sve radi normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja imam b525 i brzine su mi puno više nego susjedu koji je malo udaljen od mene, a on ima mf286. Ja imam oko 30 mbita, a on oko 10. Ponekad mu pada na 3 mbita. Meni ne pada ispod 10. Je li to do routera ili ga internet ne voli?  

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imaš uključen sync nat (type 3 NAT). Na podatkovnim tarifama možeš nazvati HT i reči da trebaš forwardiranje portova radi video nadzora, pa te stave na type 2 NAT.
Nezma da li to rade za simpu i bonove.

8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
pqweasdyxc kaže...

Ja imam b525 i brzine su mi puno više nego susjedu koji je malo udaljen od mene, a on ima mf286. Ja imam oko 30 mbita, a on oko 10. Ponekad mu pada na 3 mbita. Meni ne pada ispod 10. Je li to do routera ili ga internet ne voli?  

 Imam ja kao i ti Huawei b525 i ZTE MF286, kod mene je situacija obrnuta. Znači na istom mjestu, ZTE ima 60mbit DL dok Huawei ima max 30mbit. UL je otprilike isti ili malo bolji na Huawei. Za sada drzim Huawei iz prostog razloga jer kad izgubi 4g automatski se prebaci na 3g i onda vrati na 4g, dok ZTE ode na 3g ali se nemože sam vratiti na 4g. Isto tako ako ostane bez konekcije ZTE moram ručno gasiti i paliti dok Huawei to odradi sam.

8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Catch_Me kaže...

burazzy da li ti se popravilo pucanje? meni isto svako malo puca veza, i onda jos nestane neta (signala ima, ali kao ogranicena mreza). Bar jednom dnevno ga moram resetirati...wtf

 ne, iskamcio sam novi ruter...i mislio sam da se rijesila stvar, kad ono...vraga...

jesi li uspio sto? 

 

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kolka je sansa da mi bez ugovora uspijemo zamjenit ovaj ZTE za 535, ja trenutno imam svoj stari b315 i u njemu karticu jel je i to bolje od ovog dreka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
R4zOR229 kaže...

Kolka je sansa da mi bez ugovora uspijemo zamjenit ovaj ZTE za 535, ja trenutno imam svoj stari b315 i u njemu karticu jel je i to bolje od ovog dreka.

 Ja sam danas poslao zahtjev,javim odgovor.

Kolega došao sa svojim B535 i izvukao 80 bez antena vanjskih a ja muku mučim sa B310 na 10 sa antenama.

Sjedi 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
burazzy kaže...
Catch_Me kaže...

burazzy da li ti se popravilo pucanje? meni isto svako malo puca veza, i onda jos nestane neta (signala ima, ali kao ogranicena mreza). Bar jednom dnevno ga moram resetirati...wtf

 ne, iskamcio sam novi ruter...i mislio sam da se rijesila stvar, kad ono...vraga...

jesi li uspio sto? 

 

 Jos nista. Bio u Tcentru, mislio zamijeniti za novi, kad ono nemaju ga trenutno ahahahah. 

Mislim da je nesto u vezi prebacivanja 3g/4g i frekvencijama tornja. Stavio sam sim u ZTE286 i sito se dogadja, je manje puta ali isto. Na Tele2 je sve stabilno samo sto je slaba brzina.

Mozda ga treba ograniciti na neki band, nezz. Pokusati cu jos sa nekom dr. karticom. Na bonbon je isto bilo prekida. Imam jos 4 dana za zakonski povrat, pa cu vidjeti.

8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Catch_Me kaže...
burazzy kaže...
Catch_Me kaže...

burazzy da li ti se popravilo pucanje? meni isto svako malo puca veza, i onda jos nestane neta (signala ima, ali kao ogranicena mreza). Bar jednom dnevno ga moram resetirati...wtf

 ne, iskamcio sam novi ruter...i mislio sam da se rijesila stvar, kad ono...vraga...

jesi li uspio sto? 

 

 Jos nista. Bio u Tcentru, mislio zamijeniti za novi, kad ono nemaju ga trenutno ahahahah. 

Mislim da je nesto u vezi prebacivanja 3g/4g i frekvencijama tornja. Stavio sam sim u ZTE286 i sito se dogadja, je manje puta ali isto. Na Tele2 je sve stabilno samo sto je slaba brzina.

Mozda ga treba ograniciti na neki band, nezz. Pokusati cu jos sa nekom dr. karticom. Na bonbon je isto bilo prekida. Imam jos 4 dana za zakonski povrat, pa cu vidjeti.

 ne neznam da li sam sredio...u postavkama rutera sam upalio DMZ i Upnp...i radi evo skoro 24h ce sada biti...
iako sada kada sam usao u ruter DMZ je bio ugasen...

p.s. obrisao sam i onu aplikaciju za mob... pa cemo vidjeti...

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Koristim mali alcatel mw40v ruter, i posto dosta radim upload na youtube,baterija se zagrijava toliko da mi jednostavno odspoji konekciju, kad sam mobitel koristio kao hotspot takoder se baterija jako brzo praznila.
U cemu je caka da upload tako jako djeluje na ruter i konkeciju.
Nekad radi normalno a nekada eto tako svako malo puca veza
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

evo me opet...skoro 2 dana je radilo sve bezprijekorno...do maloprije...

e sada nisam napravio tvornicki reset, vec sam samo sa autoprofila stavio fixno da je ovo...

sta je uopce ovo drugo? 

slika u linku..

http://prntscr.com/131gdw1

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ma i meni isto, iako nisam danas morao resetirati, vec samo on/off. Ali tako mi je pocelo i na drugom routeru sad.

FMS je file maker server... e sad, sto je tocno nisam bas siguran

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 0:06 (Catch_Me).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jucer je puko opet net...i nisam ga vratio na tvornicke, vec sam igrom slucaja u znatizelji stavio na zadani APN internet.ht.hr. I vidi cuda, net se vratio, odnosno komekcija...maknuo sam sa automatskog APN-a, i fiksirao na taj internet.ht.hr i radi...pokusao sam promjeniti i na taj fms, odmah naravno ne radi...

13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja sam neki dan uzeo A1 box i dobio sam novi huawei B535 router, koje izmjene bi trebao na njemu napraviti da imam što bolju/bržu vezu? 

 

Najbliži odašiljač mi je na 700m od mene i ima 1,3,20 bandove

još dva odašiljača na 1,9 i 2 km od mene sa bandovima 1,3,7,20.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
burazzy kaže...

Jucer je puko opet net...i nisam ga vratio na tvornicke, vec sam igrom slucaja u znatizelji stavio na zadani APN internet.ht.hr. I vidi cuda, net se vratio, odnosno komekcija...maknuo sam sa automatskog APN-a, i fiksirao na taj internet.ht.hr i radi...pokusao sam promjeniti i na taj fms, odmah naravno ne radi...

 moram se pohvaliti, i nemrem belivit...i dalje radi. Sad ce sigurno nakon ovog napisanog prekinuti hahaha

8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Catch_Me kaže...
burazzy kaže...

Jucer je puko opet net...i nisam ga vratio na tvornicke, vec sam igrom slucaja u znatizelji stavio na zadani APN internet.ht.hr. I vidi cuda, net se vratio, odnosno komekcija...maknuo sam sa automatskog APN-a, i fiksirao na taj internet.ht.hr i radi...pokusao sam promjeniti i na taj fms, odmah naravno ne radi...

 moram se pohvaliti, i nemrem belivit...i dalje radi. Sad ce sigurno nakon ovog napisanog prekinuti hahaha

 kaj si napravio da i dalje radi? 

 

tak je i meni bilo, napisao da radi 2 dana... i crkne drugo popodne...haha

 

p.s. ja za te bandove ni ne znam di bi ih trebalo namjestiti..haha

14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može li se na na t-com-u na moblinoj tarifi NAJBOLJA MOBILE NET 1 TB dobiti statični IP? Uopće je li moguće to? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

burazzy ma nisam nista sto je najgore . Na mobu i laptopu nekad mi se pojavi da nema neta, samo se odspojim i opet spojim, i sve radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

imam ponekad kratki prekidi tijekom dana, po 2-3 sek mozda, i to je to. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Obostrano zadovoljne strane, huawei 5g cpe pro2 sretno udomljen

 
6 0 hvala 3
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

imam mf286r od tele2 pokucnog,

 

jel postoji fw od telemacha ili tvornički? jer ovo trenutno nije upotrebljivo

 

evo neki za austriju

 

https://androidhost.ru/Yuc

 

i service manual za BiH

 

https://androidhost.ru/Y29

 

ajde gurui da ne zbrikam, dajte savjet

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 15:30 (bArut pLahor).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

bArut pLahor   Nemoj pokušavati zbrikat ćeš ga. Osim ako imaš rezervu.... i zanima te ishod

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja sam mislio naa B31p ali kad sam vidio upute i rastavljanje routera pa žicom povezati na usb.

doduše cat4 je pa nee mogu puno ni očekivati od njega.

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

b715 ruter na prodaju jos malo pa nestalo koga zanima, pula i okolica ili saljem postom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Koja je ip adresa za ulazak u ruter Huawei b535 (A1 flatbox) 192.168.x,x
Isto tako koja je lozinka za prijavu nakon unosa te ip adrese.
Prijatelj je uzeo flatbox ali slabo kuži u to, a htio bi pogledati potrošnju i još neke stvari, pa da mu pomognem na daljinu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 20:18 (kran).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Piše na poleđini ili dnu routera. Najvjerojatnije 192.168.0.1 ili 192.168.8.1. Šifra admin ili serijski broj.

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Da, trebalo bi to pisati, a on ne može nikako to naći.
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Možda piše u uputama koje dođu uz router, a ne na njemu. Tako je na B715.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Lil Dice kaže...

Piše na poleđini ili dnu routera. Najvjerojatnije 192.168.0.1 ili 192.168.8.1. Šifra admin ili serijski broj.

 Klik na Start -> upiše CMD (Command Prompt) i pokrene ga -> u njega upiše "ipconfig" bez navodnika -> neka potraži redak Default Gateway - to je IP od routera

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice