4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.126.033
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Naručit ću taj Huawei, našao sam ga na njemačkom Amazonu. Treba li voditi računa o nekoj posebnoj verziji ili mogu naručiti bez problema? Čovjek iz T-com zamijenio mi je jutros ZTE router za isti model ali sa nekim poboljšanim softwerom. Zamolim ga da provjeri brzinu na speedtestu, a on kaže da je na routeru brzina softverski ograničena na 30 Mbs i da bi sa Huaweijem trebao dobiti puno veće brzine. Kako je rekao tako je i bilo, brzina max 30.

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Adoon kaže...

Naručit ću taj Huawei, našao sam ga na njemačkom Amazonu. Treba li voditi računa o nekoj posebnoj verziji ili mogu naručiti bez problema? Čovjek iz T-com zamijenio mi je jutros ZTE router za isti model ali sa nekim poboljšanim softwerom. Zamolim ga da provjeri brzinu na speedtestu, a on kaže da je na routeru brzina softverski ograničena na 30 Mbs i da bi sa Huaweijem trebao dobiti puno veće brzine. Kako je rekao tako je i bilo, brzina max 30.

 Ako misliš na B818, i ja sam ga naručio sa Amzn DE  (B818-263 verzija, za HR ti je svejedno da li je v. 263 ili 260)

 

Inaće, zgodno je na njemu da ima opciju za wireless da možeš odvojiti GUEST WiFi, tako da uređaji koji se spoje na nju, ne vide jedan drugoga.

Drugi SSID koristiš kao kučnu mrežu za sebe, ako imaš npr neke smart devices, lampe, prekidače, uređaje...

 

Ovisno o lokaciji gdje ga postaviš, možda ti čak UBQT AP neće ni trebati   :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 14:40 (ZdravacVZ).
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Da, uzet ću 818, nekako mi se čini optimalna u ovome trenutku. Ta opcija sa guest wifi mi je super. Javim iskustvo oko stabilnosti i dometa kad sve stigne i bude podeseno.
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može jedno blic pitanje, šogor mi ima od A1 onaj huawei homebox ruter, net je katastrofa spor max 7Mbps ⇑ i 10Mbps ⇓, probali seliti po stanu i stalno isti rezultat (žica nije opcija). E sad, pitanje glasi isplati li se investitrati u neki bolji ruter? Vidim da ima u ponudi svakakvih, tipa od 150kn pa do par tisuća kuna. Što bi se dobilo, kakve su šanse da se ubrza net?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Fule99 kaže...

Može jedno blic pitanje, šogor mi ima od A1 onaj huawei homebox ruter, net je katastrofa spor max 7Mbps ⇑ i 10Mbps ⇓, probali seliti po stanu i stalno isti rezultat (žica nije opcija). E sad, pitanje glasi isplati li se investitrati u neki bolji ruter? Vidim da ima u ponudi svakakvih, tipa od 150kn pa do par tisuća kuna. Što bi se dobilo, kakve su šanse da se ubrza net?

 Kolega već je više puta spominjano.. Cellmaper, nađi lokaciju nađi obližnje repetitore i koje bandove imaju, karticu u mob i probat s balkona/van zgrade speed test, itd. Pa ako onda bude kvaliteta bolja onda se isplati bolji ruter i čak I antene ako je unutar stana slab signal.

 

Cijena poštenog lte rutera ti je od 500kn pa na dalje, te od 150kn ni ne gledaj

LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 18:34 (zabbax21).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

UPDATE:
Rezultati stigli. https://www.speedtest.net/result/11083779392

Nešto je još trebalo podesiti da bi išlo preko 150.
Sve u svemu, ne preporučam za ljude slabog srca.

 

Za ne upućene radi se o razbijenom s8 spojenim na šrot Router od 455 kn. Preko open wrt firmwera. 


Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 11:34 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Centar Zagreba,malo se popravila brzina na 5G.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zna li netko radi li A1 fiksni telefon na Huawei B715?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Buki6 kaže...

Centar Zagreba,malo se popravila brzina na 5G.

 Ma nema još ništa dok oni ne presele 5G na njegove frekvencije... Ovo sa DSS-om to mi liči kao marktinški trik ili su zbog EU morali neke rokove ispoštovati da ne plate penale za razvoj 5G mreže pa ajmo ga "zamaskirati" malo u postojeću mrežu.

Evo niže dolje test na 4G+, doduše nije na HT nego na A1 ali brzina je itekako zadovoljavajuća ;)

5 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nadam se da imaš odgovarajuću tarifu na A1,da ju možeš bezbrižno koristiti!?

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Buki6 kaže...

Nadam se da imaš odgovarajuću tarifu na A1,da ju možeš bezbrižno koristiti!?

Ne sjećam se, ali oko 65GB imam u paketu ako se ne varam, i do sada ih nisam uspio skuriti na mjesečnoj bazi ;)

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
UPDATE (ZADNJI DO DALJNJEGA) :

čini se da taj Router iako ima USB 3.0 port i gigabitni ethernet, ne može routati više od 250 mbitsa, s usb porta na lan.

Zato jer ima slab procesor, dvojezgreni 880 mhz i 128 MB RAM

Osim ako netko zna neki tweak za linux, molio bi da se javi.

Inače sve u svemu. Mogu proglasiti fejl eksperimenta.

Eto toliko, da ne pokušavate to i sami kod kuće. Ili barem uzmite jači cpu s više memorije.

Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 7:45 (ccc2002).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sutra mi dolazi Huawei 818, zna li netko postavke za T-com mobilni internet?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Adoon kaže...
Sutra mi dolazi Huawei 818, zna li netko postavke za T-com mobilni internet?

samo upiši APN internet.ht.hr  ili ako ne radi sa time onda  fms.ht.hr

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 18:32 (DDavorin).
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel netko ima info da li Huawei B618s-22d podržava CA preko obje eksterne antene ili je npr. kao kod ZTE-a da se CA radi pomoću vanjske i unutarnje?

Konkretno me zanima za A1 (na tornju su B1,B3 i B20) i Tele2 (B1, B3)...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Adoon kaže...
Sutra mi dolazi Huawei 818, zna li netko postavke za T-com mobilni internet?

samo upiši APN internet.ht.hr  ili ako ne radi sa time onda  fms.ht.hr

 Probao sam i jedno i drugo ali ne radi. Piše da je spojen na HT i signal je 4G+ ali ne mogu se spojiti na internet preko mobitela. Treba li upisivati išta u ova polja username i password?

 

Riješio. Kod mene je neka posebna tarifa pa su drugačije APN postavke od klasičnih. Ono što me neugodno iznenadilo je da je brzina i dalje ograničena na 30/5. Mislio sam da je oni ograničavaju kroz postavke routera, ali očito je ograničenje vezano za sim karticu i tarifu. Napominjem da ovu uslugu koristim nekih 5-6 godina i da brzina nikada nije bila ograničena, hvatao sam onoliko koliko je mogla dati bazna stanica, zimi do 100 a ljeti 30-50, ovisno o dobu dana i broju korisnika na okolnom području. Na speed testu router odmah potegne preko 100 ali ga limit odmah spusti točno na 30. Kontaktirat ću danas SZK da vidimo o čemu se radi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 8:00 (Adoon).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Adoon kaže...
DDavorin kaže...
Adoon kaže...
Sutra mi dolazi Huawei 818, zna li netko postavke za T-com mobilni internet?

samo upiši APN internet.ht.hr  ili ako ne radi sa time onda  fms.ht.hr

 Probao sam i jedno i drugo ali ne radi. Piše da je spojen na HT i signal je 4G+ ali ne mogu se spojiti na internet preko mobitela. Treba li upisivati išta u ova polja username i password?

 

Riješio. Kod mene je neka posebna tarifa pa su drugačije APN postavke od klasičnih. Ono što me neugodno iznenadilo je da je brzina i dalje ograničena na 30/5. Mislio sam da je oni ograničavaju kroz postavke routera, ali očito je ograničenje vezano za sim karticu i tarifu. Napominjem da ovu uslugu koristim nekih 5-6 godina i da brzina nikada nije bila ograničena, hvatao sam onoliko koliko je mogla dati bazna stanica, zimi do 100 a ljeti 30-50, ovisno o dobu dana i broju korisnika na okolnom području. Na speed testu router odmah potegne preko 100 ali ga limit odmah spusti točno na 30. Kontaktirat ću danas SZK da vidimo o čemu se radi.

Kupi Simpa karticu na kiosku (20kn i dobiš 20kn na njoj ako se ne varam) i aktiviraj Internet dan za 10kn (neograničeni net 24h) i probaj s njom istestirati da vidiš jel ograničenje na SIM-ici.

Pretpostavljam da testiraš tako da ti je laptop spojen LAN kabelom na router ili na 5GHz WiFi ili...?

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo taman završio chat sa SZK, tarifa je ograničena na 30/5, ne može se dobiti veća brzina, samo više prometa po toj brzini. Ali imaju drugu uslugu (koja je naravno skuplja) gdje nema ograničenja brzine, pa ću se prebaciti na nju (ako uopće bude turističke sezone ove godine).

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Uzeo bi mobilni internet i tarifu, te bi isti koristio preko mobilnog hotspota za spajanje na laptop.

 

Što uzeti- Tomato 30GB za 130kn ili Tele 2 sve flat za 169kn mjesečno?

 

Najvažnija mi je kvaliteta signala tj. da ovaj internet koji platim ispravno radi za svakodnevno surfanje internetom (znači mailovi i slanje istih, malo vijesti i to je to).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja imam taj tele 2 na 3 mjesta, sve radi odlično, nikad problema. Vodi samo računa da ti je dnevni ''fair usage'' 5GB, ako ih potrošiš, treba poslati SMS na neki broj da ti se odobri novih 5GB. Za taj Tomato ne znam koja je priča.

4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam problema sa routerom Huawei B818-263 na LG smart tv-u (wi-fi veza), neke aplikacije kao youtube i iptv se sporo učitavaju, a kad se

učitaju ne mogu na njima ništa pokrenuti, a recimo Plex streaming radi u redu. Kada prebacim na drugu mrežu na tv-u sve radi ispravno.

Na pc-u koji je isto spojen na B818 sve radi u redu.

Resetirao sam B818 na tvorničke postavke, ali se problem nastavlja. Ima li tko ideju što bi još mogao probati? Na A1 flatboxu sam,

a router je brendiran na finskog teleopreatera DNA.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
bibappu kaže...

Imam problema sa routerom Huawei B818-263 na LG smart tv-u (wi-fi veza), neke aplikacije kao youtube i iptv se sporo učitavaju, a kad se

učitaju ne mogu na njima ništa pokrenuti, a recimo Plex streaming radi u redu. Kada prebacim na drugu mrežu na tv-u sve radi ispravno.

Na pc-u koji je isto spojen na B818 sve radi u redu.

Resetirao sam B818 na tvorničke postavke, ali se problem nastavlja. Ima li tko ideju što bi još mogao probati? Na A1 flatboxu sam,

a router je brendiran na finskog teleopreatera DNA.

 Ako ti svi drugi spojeni uređaji rade ok, onda mislim da je nešto na TV-u. Probaj na TV-u resetirati mrežne postavke, pusti da mu router dodjeli lokalnu IP adresu i spoji se na 2.4 GHz mrežu (ne na 5)

 

Kad resetirađ network (ili forget network, ne znam točno kak imaš postavke na TV-u, nemam LG), a prije nego se opet spojiš na router, u routeru pod Devices izbriši taj TV.

 

Javi jel šta od ovoga pomoglo.

4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Davorin istrčalo je reizdanje B618 rutera u obliku B628,izgleda kao da su CA opcije napucane na 5CA barem na papiru jedino zasad nije jasna cijena koja je ista kao B818. Javi ako ćeš imati priliku istestirati ga.

 

https://www.satshop.fi/huawei-b628-265.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 11:24 (JohnMatrix).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

To je nasljednik B618 a ne B818 tako da teško da ću ga testitati pošto nije baš zanimljiv .

 

LTE Cat12 DL (4*4+2*2)@2CC+256QAM or 2*2@3CC+256QAM/UL 2CC

FDD-LTE: 600Mbps(DL), 100Mbps(UL) 

TDD-LTE: 440Mbps(DL), 20Mbps(UL

B818 je bolji a i 5G je pred vratima

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 9:33 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...
bibappu kaže...

Imam problema sa routerom Huawei B818-263 na LG smart tv-u (wi-fi veza), neke aplikacije kao youtube i iptv se sporo učitavaju, a kad se

učitaju ne mogu na njima ništa pokrenuti, a recimo Plex streaming radi u redu. Kada prebacim na drugu mrežu na tv-u sve radi ispravno.

Na pc-u koji je isto spojen na B818 sve radi u redu.

Resetirao sam B818 na tvorničke postavke, ali se problem nastavlja. Ima li tko ideju što bi još mogao probati? Na A1 flatboxu sam,

a router je brendiran na finskog teleopreatera DNA.

 Ako ti svi drugi spojeni uređaji rade ok, onda mislim da je nešto na TV-u. Probaj na TV-u resetirati mrežne postavke, pusti da mu router dodjeli lokalnu IP adresu i spoji se na 2.4 GHz mrežu (ne na 5)

 

Kad resetirađ network (ili forget network, ne znam točno kak imaš postavke na TV-u, nemam LG), a prije nego se opet spojiš na router, u routeru pod Devices izbriši taj TV.

 

Javi jel šta od ovoga pomoglo.

Izgleda da ipak nije problem u routeru, probao sam sa drugim routerom i problem se nastavlja. Tražio sam od A1 da me skinu sa CGNAT-a, ali ni to nije pomoglo.

Njihova korisnička služba nema ideju što bi mogao biti problem osim pokrivenosti signalom, koji nije idealan, ali i s njim postižem barem 40-50 Mbps.

A problemi mi se javljaju i na mobitelu u par aplikacija (recimo, youtube na mobu radi ok za razliku od tv-a) i playstationu, čudno skroz...

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stigli ruteri 2x b818-263, h112-370 i h122-373

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav kupio sam B818 novi iz DE, problem je što odjednom izgubi konekciju sa odašiljačem(Pšie da sve radi normalno ali zapravo nije spojen na internet). Jedini način da ga vratim u funkciju je Hard reset. Brandiran je na vodafone, neznam dali bi zamjena firmware-a pomogla?

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Lord22
Taj ruter h122-373 je 5G ruter. Ako si ga spojio htio bi te čuti kako to radi. Obzirom da sam čuo da nema priključke za vanjske antene, pa kako je sa signalom, jel to radi? Kako radi sa unutarnjim antenama? Kažu tamo di je slabija pokrivenost sa signalom to slabo šljaka -
tj. ne radi??
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 8:30 (Rocki).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Subi91
Imam b818 i radi odlično. Nemam iskustva sa promjenom softwera, i nebi se upuštao u zamjenu istog dok je garancija. Probaj reset sa čačkalicom, pa vidi dali ponavlja grešku, ja imam dna softwer. Na koliko frekvencija radi tvoja bazna stanica?
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 22:41 (Rocki).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Danas je na Ht hr mrezi neograničen internet pa damalo probamo samsung s10+

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice