4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.348
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ako je istina onda je jedini koji je u takvoj situaciji... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

Ja mislim da vi mješate kruške i jabuke.

 

Spominješ samo  2 frekvencije, a lijepo sam ti napisao da isprobaš sve 4, pa javiš pojedinačne rezultate od sve 4

 

EDIT:

Nikakvu sliku nisi priložio, ne znamo rezultate, ne znamo ni jačine signala po frekvencijama, ništa ne znamo. Samo znamo da je ZTE "brži" za 35%

 Možda sam ipak totalni idiot, ali na ovom repetitoru pokraj mene ima samo B3 i B20. Možda sam nešto propustio ali ja je znam kakav da testiram sve 4 ako ih je samo dvije. Sutra ću ponovo sa prntscreenovima sve to odraditi pa da vidimo jel negdje griješim. Svaki prijedlog i pomoć su dobrodošle.

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...

 Možda sam ipak totalni idiot, ali na ovom repetitoru pokraj mene ima samo B3 i B20. Možda sam nešto propustio ali ja je znam kakav da testiram sve 4 ako ih je samo dvije. Sutra ću ponovo sa prntscreenovima sve to odraditi pa da vidimo jel negdje griješim. Svaki prijedlog i pomoć su dobrodošle.

 Ako uistinu ima samo 2 banda kod tebe, onda u ovome trenutku nećeš profitirati sa B715. Možda kasnije, ako A1 doda na repetitor još koji band, ali sada ne.

Profitirati ćeš jedino da ti wireless neće pucati kak se ljudi žale ovdje, da se često događa kod ZTE routera.

Ono što mi nikako nije jasno, kako B715 da ima toliko lošiju brzinu. To se do sada nitko ovdje nije žalio.

 

Puno je varijabli u ovoj priči oko signala, frekvencija, zagušenosti...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 10:24 (ZdravacVZ).
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Lik trola, ignore. :D

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

 Ako uistinu ima samo 2 banda kod tebe, onda u ovome trenutku nećeš profitirati sa B715. Možda kasnije, ako A1 doda na repetitor još koji band, ali sada ne.

Profitirati ćeš jedino da ti wireless neće pucati kak se ljudi žale ovdje, da se često događa kod ZTE routera.

Ono što mi nikako nije jasno, kako B715 da ima toliko lošiju brzinu. To se do sada nitko ovdje nije žalio.

 

Puno je varijabli u ovoj priči oko signala, frekvencija, zagušenosti...

Zapravo ZTE ima možda i najbolji Wifi od svih do 300€.

Doslovno ama baš nikad ni jednog prekida.

Ljudima se zapravo odspoji s mobilne mreže i stalno odkapča, pa zato misle da je wifi kriv, ali nije, samo se isto manifestira.

A više bandova na lokaciji slobodno zaboravite, kak je je, išlo bude samo na gore dok se ne usuglase u IEEE i ostalim udrugama i pritisnu vlasti.

deepshitcro kaže...

Lik trola, ignore. :D

 Ne trola, znam i ja par takvih primjera, jednostavno s mobilnom mrežom nikad ne znaš, možeš i s netgearom i 818 dobit i lošije rezultate na istim postavkama, kak ti se karte poslože...

Većini je bolje, ne svima.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 11:07 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...
ajeto007 kaže...

 Možda sam ipak totalni idiot, ali na ovom repetitoru pokraj mene ima samo B3 i B20. Možda sam nešto propustio ali ja je znam kakav da testiram sve 4 ako ih je samo dvije. Sutra ću ponovo sa prntscreenovima sve to odraditi pa da vidimo jel negdje griješim. Svaki prijedlog i pomoć su dobrodošle.

 Ako uistinu ima samo 2 banda kod tebe, onda u ovome trenutku nećeš profitirati sa B715. Možda kasnije, ako A1 doda na repetitor još koji band, ali sada ne.

Profitirati ćeš jedino da ti wireless neće pucati kak se ljudi žale ovdje, da se često događa kod ZTE routera.

Ono što mi nikako nije jasno, kako B715 da ima toliko lošiju brzinu. To se do sada nitko ovdje nije žalio.

 

Puno je varijabli u ovoj priči oko signala, frekvencija, zagušenosti...

 

 

Evo današnja mjerenja. Routeri su se nalazali na istom mjestu i jeda i drugi kad su se  vršila mjerenja. Danas su se nalazili iza cca 3 zida i spojeni su žičano sa računalom dok sam jućer mjerio tako da su imali "pogled" na repetitor pa preko wifi-ja sam radi test, ali žica je žica. Ono što je istina za zte da veza puca kad se skidaju velike datoteke bez obzira dal se skida preko torrenta ili neki veliki update(veza pukne na 15-50 sec). Prntscr rezultata su u postu pa ako neko želi može komentirati ili možda me ispraviti ako sam nešto krivo odradio.

 

ZTE ZTE
ZTE SPEED ZTE SPEED
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
7 dislajkova?? , što reći? koju posluku porati?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...

Evo današnja mjerenja. Routeri su se nalazali na istom mjestu i jeda i drugi kad su se  vršila mjerenja. Danas su se nalazili iza cca 3 zida i spojeni su žičano sa računalom dok sam jućer mjerio tako da su imali "pogled" na repetitor pa preko wifi-ja sam radi test, ali žica je žica. Ono što je istina za zte da veza puca kad se skidaju velike datoteke bez obzira dal se skida preko torrenta ili neki veliki update(veza pukne na 15-50 sec). Prntscr rezultata su u postu pa ako neko želi može komentirati ili možda me ispraviti ako sam nešto krivo odradio.

 

 Zanimljivo, hvala na testovima. Neću onda zasad ništa dirati dok god sam zadovoljan sa ZTE. Ne mogu reći da sam primijetio ikakvo pucanje veze. Gledao sam 2 tekme preko IPTV-a jučer i danas i tu bih sigurno osjetio. Skidao sam nešto preko torrenta danas, ali nije baš da sam pazio dal je veza stalna. U postavkama routera piše da je trenutno 33h spojen. Ne vidim nikakav izlist spajanja da mogu provjeriti kad je možda puklo. Ali meni osobno, ako će do pucanja i dolaziti samo u slučajevima kad se skida neka velika datoteka, to mi ne igra neku preveliku ulogu.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ccc2002 kaže...
7 dislajkova?? , što reći? koju posluku porati?

 Pa poruka je da ljudi ne vole preseravanje.

 

Mogao si ko normalna osoba napisati što i kako si složio ili reći da budeš naknadno ili ne pisati ništa uopće. A ne ovo dajte mi lajk pa ću napisati tutorial. 

 

Evo kolega iznad je nešto testirao i fino stavio screenshotove koji će možda nekome pomoći. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ajeto007  nekak mi se čini, iako mi je teško povjerovati, da kod tebe ne radi agregacija te 2 frekvencije. Sad dalje mogu samo pogađati zašto, i priznati da nisam dovoljno stručan da sa ovim podacima odgovorim tj. rješim problem.

Možda se javi netko sa sličnim problemom.

To je pod uvjetom da nas ne zezaš i da su B3 + B20 uistinu jednako mjerenje kao pojedinačne frekvencije. Inaće, lagano bi trebao imati brzine bar 55 Mbps DL sa B715.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

ajeto007  nekak mi se čini, iako mi je teško povjerovati, da kod tebe ne radi agregacija te 2 frekvencije. Sad dalje mogu samo pogađati zašto, i priznati da nisam dovoljno stručan da sa ovim podacima odgovorim tj. rješim problem.

Možda se javi netko sa sličnim problemom.

To je pod uvjetom da nas ne zezaš i da su B3 + B20 uistinu jednako mjerenje kao pojedinačne frekvencije. Inaće, lagano bi trebao imati brzine bar 55 Mbps DL sa B715.

 Zdravac, ne znam zašto bi vas zezao. Modem sam prvenstveno zbog toga da bi preko njega imao dignut ftp server da mi kamera snima na hdd jer na zte routeru nisam moga nikako podići server jer očito je usb port sa nekim restrikcijama i A1 softver gore pa ne može da se ubiješ. Onda, umjesto da uzmem novi NAS koji bi me došao oko 2500 kn uzeo sam b715 misleći da ću uz to što ću uspjeti dignuti na njemu ftp dobiti i nešto veće brzine (nije da mi baš treba, ali ono, mami te :).  Uglavnom, ako prolaziš kroz zagorje u slijedećih tjedan dana možemo se dogovoriti da staneš na gemištu-pivici pa da se osobno uvjeriš . Sutra ga nosim u zgb da prijatelj isproba kod sebe, pa ako šljaka nakon tjedan dana mu ga prodajem.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
OK bez preseravanja mada ja tu ne vidim preseravanje,
1. Kupio router, sa usb 3.0 portom, gigabitni ethernet, wifi 5 ghz i 2.4 ghz, 455 kn.

2. Na njega dignuo open-wrt firmware, jer OEM, ne podržava USB tethering

3. Priključio razbijeni S8, s uključenim usb tetheringom

4. I to je to, plus još malo konfiguracije. U web sučelje. I malo u konzoli.

Zašto sam to napravio?
1.
Jer znam unaprijed koje brzine ću dobiti, s s8 bez da kupujem skupi Router pa se razočaram.

2. Jer će radit i s boljim mobitelom kad bude odpisan. Radit će i s 5g , jer je modularan.

3. Zato jer sam sve potrebne dijelove dobio za manje od 3 dana čekanja. Za Cash lovu, bez korištenja kartice.


Zašto nisam direktno spojio pc na s8?
Zato jer će se više računala na to spajati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 8:23 (ccc2002).
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...
ZdravacVZ kaže...

ajeto007  nekak mi se čini, iako mi je teško povjerovati, da kod tebe ne radi agregacija te 2 frekvencije. Sad dalje mogu samo pogađati zašto, i priznati da nisam dovoljno stručan da sa ovim podacima odgovorim tj. rješim problem.

Možda se javi netko sa sličnim problemom.

To je pod uvjetom da nas ne zezaš i da su B3 + B20 uistinu jednako mjerenje kao pojedinačne frekvencije. Inaće, lagano bi trebao imati brzine bar 55 Mbps DL sa B715.

 Zdravac, ne znam zašto bi vas zezao. Modem sam prvenstveno zbog toga da bi preko njega imao dignut ftp server da mi kamera snima na hdd jer na zte routeru nisam moga nikako podići server jer očito je usb port sa nekim restrikcijama i A1 softver gore pa ne može da se ubiješ. Onda, umjesto da uzmem novi NAS koji bi me došao oko 2500 kn uzeo sam b715 misleći da ću uz to što ću uspjeti dignuti na njemu ftp dobiti i nešto veće brzine (nije da mi baš treba, ali ono, mami te :).  Uglavnom, ako prolaziš kroz zagorje u slijedećih tjedan dana možemo se dogovoriti da staneš na gemištu-pivici pa da se osobno uvjeriš . Sutra ga nosim u zgb da prijatelj isproba kod sebe, pa ako šljaka nakon tjedan dana mu ga prodajem.

 A da probas skinit aplikaciju Huactrl na mob i preko nje zadat 800+1800mhz pa izmjerit , kod mene se preko te aplikacije fino mogu kombinirati frekvencije na Huawei b535 ruteru

-
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ccc2002 kaže...
OK bez preseravanja mada ja tu ne vidim preseravanje,
1. Kupio router, sa usb 3.0 portom, gigabitni ethernet, wifi 5 ghz i 2.4 ghz, 455 kn.

2. Na njega dignuo open-wrt firmware, jer OEM, ne podržava USB tethering

3. Priključio razbijeni S8, s uključenim usb tetheringom

4. I to je to, plus još malo konfiguracije. U web sučelje. I malo u konzoli.

Zašto sam to napravio?
1.
Jer znam unaprijed koje brzine ću dobiti, s s8 bez da kupujem skupi Router pa se razočaram.

2. Jer će radit i s boljim mobitelom kad bude odpisan. Radit će i s 5g , jer je modularan.

3. Zato jer sam sve potrebne dijelove dobio za manje od 3 dana čekanja. Za Cash lovu, bez korištenja kartice.


Zašto nisam direktno spojio pc na s8?
Zato jer će se više računala na to spajati.

 jos da se podesi da mob sam odg na poruku kad se brzina smanji slucaj kod t-coma i rjeseno sve.

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

USB2.0 normalno (na dužini kabla do 5m) radi brzinom 480 Mbps ....ili si uzeo USB3.0 jer misliš dobiti više brzine.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Da, to je bila logika iza usb 3.0, jer na drugom mobitelu imam brzine veće od 480 mbitsa.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 13:39 (ccc2002).
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Još i bolje puni mob preko usb.3.0 ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
horihoro kaže...
ajeto007 kaže...
ZdravacVZ kaže...

ajeto007  nekak mi se čini, iako mi je teško povjerovati, da kod tebe ne radi agregacija te 2 frekvencije. Sad dalje mogu samo pogađati zašto, i priznati da nisam dovoljno stručan da sa ovim podacima odgovorim tj. rješim problem.

Možda se javi netko sa sličnim problemom.

To je pod uvjetom da nas ne zezaš i da su B3 + B20 uistinu jednako mjerenje kao pojedinačne frekvencije. Inaće, lagano bi trebao imati brzine bar 55 Mbps DL sa B715.

 Zdravac, ne znam zašto bi vas zezao. Modem sam prvenstveno zbog toga da bi preko njega imao dignut ftp server da mi kamera snima na hdd jer na zte routeru nisam moga nikako podići server jer očito je usb port sa nekim restrikcijama i A1 softver gore pa ne može da se ubiješ. Onda, umjesto da uzmem novi NAS koji bi me došao oko 2500 kn uzeo sam b715 misleći da ću uz to što ću uspjeti dignuti na njemu ftp dobiti i nešto veće brzine (nije da mi baš treba, ali ono, mami te :).  Uglavnom, ako prolaziš kroz zagorje u slijedećih tjedan dana možemo se dogovoriti da staneš na gemištu-pivici pa da se osobno uvjeriš . Sutra ga nosim u zgb da prijatelj isproba kod sebe, pa ako šljaka nakon tjedan dana mu ga prodajem.

 A da probas skinit aplikaciju Huactrl na mob i preko nje zadat 800+1800mhz pa izmjerit , kod mene se preko te aplikacije fino mogu kombinirati frekvencije na Huawei b535 ruteru

 Jesam, isprobao sam i s tom app kad sam vidio da brzine baš ne lete. Skinuo sam free verziju i s njom se malo poigrao ali nije išlo.  Mislim da ćeš morati uzeti svoj router i doći na gemišt da se uvjeriš da neće pa neće. Uglavnom, router sam danas ostavio kod kolege na poslu pa nestrplivo očekujem da mi se javi da vidim kako kod njega šljaka. (ako nije još u žalosti :))

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...
horihoro kaže...
ajeto007 kaže...
ZdravacVZ kaže...

ajeto007  nekak mi se čini, iako mi je teško povjerovati, da kod tebe ne radi agregacija te 2 frekvencije. Sad dalje mogu samo pogađati zašto, i priznati da nisam dovoljno stručan da sa ovim podacima odgovorim tj. rješim problem.

Možda se javi netko sa sličnim problemom.

To je pod uvjetom da nas ne zezaš i da su B3 + B20 uistinu jednako mjerenje kao pojedinačne frekvencije. Inaće, lagano bi trebao imati brzine bar 55 Mbps DL sa B715.

 Zdravac, ne znam zašto bi vas zezao. Modem sam prvenstveno zbog toga da bi preko njega imao dignut ftp server da mi kamera snima na hdd jer na zte routeru nisam moga nikako podići server jer očito je usb port sa nekim restrikcijama i A1 softver gore pa ne može da se ubiješ. Onda, umjesto da uzmem novi NAS koji bi me došao oko 2500 kn uzeo sam b715 misleći da ću uz to što ću uspjeti dignuti na njemu ftp dobiti i nešto veće brzine (nije da mi baš treba, ali ono, mami te :).  Uglavnom, ako prolaziš kroz zagorje u slijedećih tjedan dana možemo se dogovoriti da staneš na gemištu-pivici pa da se osobno uvjeriš . Sutra ga nosim u zgb da prijatelj isproba kod sebe, pa ako šljaka nakon tjedan dana mu ga prodajem.

 A da probas skinit aplikaciju Huactrl na mob i preko nje zadat 800+1800mhz pa izmjerit , kod mene se preko te aplikacije fino mogu kombinirati frekvencije na Huawei b535 ruteru

 Jesam, isprobao sam i s tom app kad sam vidio da brzine baš ne lete. Skinuo sam free verziju i s njom se malo poigrao ali nije išlo.  Mislim da ćeš morati uzeti svoj router i doći na gemišt da se uvjeriš da neće pa neće. Uglavnom, router sam danas ostavio kod kolege na poslu pa nestrplivo očekujem da mi se javi da vidim kako kod njega šljaka. (ako nije još u žalosti :))

 

Mali udate o ruteru. Juće sam ga ostavio kod kolege sa posla na probu (on je za takve stvari baš teški antitalent :)) i čekam da mi se javi pa da zajedno probamo mu to što bolje podesiti. Sad mi se javio (od danas je na go) i tip presretan, tj stavio svoju simicu, gurnuo ga pokraj A1 zte , upalio, odvrtio speedtest na laptopu i sa 12-15 u dl na zte ruteru - b715 potegnuo odmah od 48-60 :). Još mu je velim da ajde idemo probati po frekvencijama i otvaram cellmaper i gledam on je žitnjak-pešćenica negdje doma, kad tamo tornjevi sa po 4 frekvencije , ali ne, nema šanse, ovako kak ima sad ne misli dirati lol. Uglavnom, nekom mora smrknuti da bi drugome svanulo :):):).

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...

Mali udate o ruteru. Juće sam ga ostavio kod kolege sa posla na probu (on je za takve stvari baš teški antitalent :)) i čekam da mi se javi pa da zajedno probamo mu to što bolje podesiti. Sad mi se javio (od danas je na go) i tip presretan, tj stavio svoju simicu, gurnuo ga pokraj A1 zte , upalio, odvrtio speedtest na laptopu i sa 12-15 u dl na zte ruteru - b715 potegnuo odmah od 48-60 :). Još mu je velim da ajde idemo probati po frekvencijama i otvaram cellmaper i gledam on je žitnjak-pešćenica negdje doma, kad tamo tornjevi sa po 4 frekvencije , ali ne, nema šanse, ovako kak ima sad ne misli dirati lol. Uglavnom, nekom mora smrknuti da bi drugome svanulo :):):).

 Stvarno onda nema pravila nego kako se potrefi. Dobro za kolegu :D

 

I sad sam se sjetio da sam te zaboravio prošli tjedan pitati dal ga mogu isprobati na sat dva kod sebe čisto da vidim ima li smisla razmišljati o kupnji. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hexfire kaže...
ajeto007 kaže...

Mali udate o ruteru. Juće sam ga ostavio kod kolege sa posla na probu (on je za takve stvari baš teški antitalent :)) i čekam da mi se javi pa da zajedno probamo mu to što bolje podesiti. Sad mi se javio (od danas je na go) i tip presretan, tj stavio svoju simicu, gurnuo ga pokraj A1 zte , upalio, odvrtio speedtest na laptopu i sa 12-15 u dl na zte ruteru - b715 potegnuo odmah od 48-60 :). Još mu je velim da ajde idemo probati po frekvencijama i otvaram cellmaper i gledam on je žitnjak-pešćenica negdje doma, kad tamo tornjevi sa po 4 frekvencije , ali ne, nema šanse, ovako kak ima sad ne misli dirati lol. Uglavnom, nekom mora smrknuti da bi drugome svanulo :):):).

 Stvarno onda nema pravila nego kako se potrefi. Dobro za kolegu :D

 

I sad sam se sjetio da sam te zaboravio prošli tjedan pitati dal ga mogu isprobati na sat dva kod sebe čisto da vidim ima li smisla razmišljati o kupnji. 

 lol, pa sad vidim od kud si , susjedi smo , 10 km udaljenosti . Dogovorio sam s kolegom da mi ga u petak vrati bez obzira jel zadovoljan ili nije da se još malo poigram s njime tako da u petak se čujemo-pišemo pa da se poigraš za vikend malo s njime :)

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
:)

E super, javi ako bude moguće. Ma dovoljno mi je na samo da ubacim karticu unutra i provjerim.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Čisto info ako si neko razmišlja uzeti Huawei B535-232

 

Našo sam upravo na ebayu '' router shop '' iz Latvije koji ih ima par komada i prodaje po 500kn, dok su npr na Finskom Satshopu hiljadu kuna. Upravo sam ga kupio pa ćemo da vidimo šta će doć.

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Evo i moj problem vezan za ovu temu pa da podijelite svoje mišljenje ako nije problem.
Imam na vikendici (Ražanj/Rogoznica) moblini internet preko T-coma, router je ZTE 4G LTE M283, u pogonu je nekih 5-6 godina. Nalazi se u kući za iznajmljivanje i prvih par godina koristio sam samo njega, ali kako sam u međuvremenu digao kategorizaciju na 5 zvjezdica, dodao bazen i sl., trebalo je malo uložiti i u wifi. Ugovorio sam flat uslugu i na spomenuti ruter dodao Ubiquiti AC LR koji mi baca signal iz kuće do bazena, ima 2,4 i 5 GHz frekvencije i dobro se nosi sa više uređaja odjednom (kuća je za 14 ljudi tako da nerijetko bude i preko 20 uređaja zakačeno na internet). Od prošlog ljeta mi se počelo događati da ZTE router jednostavno ''otkači'' Ubiquiti sa sebe, odnosno na svim uređajima zakačenim na AP piše ''connected, no internet''. Nakon što se resetira router sve bude ok neko vrijeme, ali u zadnjih par mjeseci internet ispada svakih par sati. Probao sam i sa sami routerom i sa AP na njemu ali problem je konstantan. Prijavio sam kvar u SZK, poslat će tehničara da zamijeni router sa istim takvim, ali nešto mu je kao ažurirano u softweru pa bi trebalo biti bolje, druge modele ne nude.

Naravno, isprobat ću taj novi hoće li biti poboljšanja, ali u osnovi, moja dilema je da li ostati na T-comovom routeru ili investirati u nešto kvalitetno. Obzirom da imam dosta uređaja koji se kače na internet istovremeno, prvenstveno mi je bitna stabilnost interneta, brzina je relativno ok, takva je kakva je ljeti kada je bazna stanica opterećena, nisu mi se gosti žalili nešto na brzinu, veći je problem kad se router zblesi pa ga treba resetirati. Nije mi problem dati ni 2000+ kn za router ako ću biti siguran da će raditi ok. Bazna stanica je cca 2 Km zračne linije od kuće, ima 1,3,7 i 20 bandove.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 14:29 (Adoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dejo74 kaže...
Još i bolje puni mob preko usb.3.0 ;)

 Ako mi explouda baterija, to će biti vrlo loša reklama za samsung

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 15:05 (ccc2002).
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Adoon kaže...
Evo i moj problem vezan za ovu temu pa da podijelite svoje mišljenje ako nije problem.
Imam na vikendici (Ražanj/Rogoznica) moblini internet preko T-coma, router je ZTE 4G LTE M283, u pogonu je nekih 5-6 godina. Nalazi se u kući za iznajmljivanje i prvih par godina koristio sam samo njega, ali kako sam u međuvremenu digao kategorizaciju na 5 zvjezdica, dodao bazen i sl., trebalo je malo uložiti i u wifi. Ugovorio sam flat uslugu i na spomenuti ruter dodao Ubiquiti AC LR koji mi baca signal iz kuće do bazena, ima 2,4 i 5 GHz frekvencije i dobro se nosi sa više uređaja odjednom (kuća je za 14 ljudi tako da nerijetko bude i preko 20 uređaja zakačeno na internet). Od prošlog ljeta mi se počelo događati da ZTE router jednostavno ''otkači'' Ubiquiti sa sebe, odnosno na svim uređajima zakačenim na AP piše ''connected, no internet''. Nakon što se resetira router sve bude ok neko vrijeme, ali u zadnjih par mjeseci internet ispada svakih par sati. Probao sam i sa sami routerom i sa AP na njemu ali problem je konstantan. Prijavio sam kvar u SZK, poslat će tehničara da zamijeni router sa istim takvim, ali nešto mu je kao ažurirano u softweru pa bi trebalo biti bolje, druge modele ne nude.

Naravno, isprobat ću taj novi hoće li biti poboljšanja, ali u osnovi, moja dilema je da li ostati na T-comovom routeru ili investirati u nešto kvalitetno. Obzirom da imam dosta uređaja koji se kače na internet istovremeno, prvenstveno mi je bitna stabilnost interneta, brzina je relativno ok, takva je kakva je ljeti kada je bazna stanica opterećena, nisu mi se gosti žalili nešto na brzinu, veći je problem kad se router zblesi pa ga treba resetirati. Nije mi problem dati ni 2000+ kn za router ako ću biti siguran da će raditi ok. Bazna stanica je cca 2 Km zračne linije od kuće, ima 1,3,7 i 20 bandove.

Meni se čini da bi mogao problem rješiti tako da zadaš routeru da se restarta svake noći (dok vjerojatno nitko ne koristi internet). Također, ako nemaš na njega ništa spojeno ethernet kabelom, možda da ga staviš u bridge mod?

 

To bi bile najjeftinije solucije.

 

Za one skuplje, ja na svojem Huawei B818-263 imam zakačeno minimalno 15, a ponekad i 25 uređaja odjednom ("smart devices" + laptopi, mobiteli, komp Mac mini, i ostalo), i nikad nisam primjetio da se nešto zblesa ili pukne veza. (imam to već par mjeseci)

No, neki će ti vjerojatno preporučiti Asus router. Ja ga nisam imao.

 

Prije ovog routera, imao sam Huawei B715 u bridge modu, na kojega sam u nastavku spojio Mikrotik hEX S i dalje D-Link router kao Wireless AP. Također nije bilo problema.

 

Eto, moja iskustva. Inaće, ne koristim T-com nego A1 flatbox duo uslugu. (iako nije baš duo jer mi telefon uopće nije niti uštekan   :)

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...
ccc2002 kaže...
OK bez preseravanja mada ja tu ne vidim preseravanje,
1. Kupio router, sa usb 3.0 portom, gigabitni ethernet, wifi 5 ghz i 2.4 ghz, 455 kn.

2. Na njega dignuo open-wrt firmware, jer OEM, ne podržava USB tethering

3. Priključio razbijeni S8, s uključenim usb tetheringom

4. I to je to, plus još malo konfiguracije. U web sučelje. I malo u konzoli.

Zašto sam to napravio?
1.
Jer znam unaprijed koje brzine ću dobiti, s s8 bez da kupujem skupi Router pa se razočaram.

2. Jer će radit i s boljim mobitelom kad bude odpisan. Radit će i s 5g , jer je modularan.

3. Zato jer sam sve potrebne dijelove dobio za manje od 3 dana čekanja. Za Cash lovu, bez korištenja kartice.


Zašto nisam direktno spojio pc na s8?
Zato jer će se više računala na to spajati.

 jos da se podesi da mob sam odg na poruku kad se brzina smanji slucaj kod t-coma i rjeseno sve.

 Ovo je za A1, korisnike. Točnije mene. 

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ccc2002 kaže...
dennocro kaže...
ccc2002 kaže...
OK bez preseravanja mada ja tu ne vidim preseravanje,
1. Kupio router, sa usb 3.0 portom, gigabitni ethernet, wifi 5 ghz i 2.4 ghz, 455 kn.

2. Na njega dignuo open-wrt firmware, jer OEM, ne podržava USB tethering

3. Priključio razbijeni S8, s uključenim usb tetheringom

4. I to je to, plus još malo konfiguracije. U web sučelje. I malo u konzoli.

Zašto sam to napravio?
1.
Jer znam unaprijed koje brzine ću dobiti, s s8 bez da kupujem skupi Router pa se razočaram.

2. Jer će radit i s boljim mobitelom kad bude odpisan. Radit će i s 5g , jer je modularan.

3. Zato jer sam sve potrebne dijelove dobio za manje od 3 dana čekanja. Za Cash lovu, bez korištenja kartice.


Zašto nisam direktno spojio pc na s8?
Zato jer će se više računala na to spajati.

 jos da se podesi da mob sam odg na poruku kad se brzina smanji slucaj kod t-coma i rjeseno sve.

 Ovo je za A1, korisnike. Točnije mene. 

 OK, ovo je možda funkcionalno workaround rješenje, ali treba gledati ne samo brzinu, nego i odziv i jitter. Možda sam nepotrebno skeptičan, ali nekak sam mišljenja da to nikako nemože biti kvalitetna veza, odnosno konstantno kvalitetna da se bolje izrazim. Čim je u igri tethering preko moba, pa kabel, pa router, pa wireless...  Ne znam...

Ali ok, podržavam kreativnost ideje   :)    

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hvala na podršci, planiram objaviti slike svega spojenog, i speed test slike, kad malo sredim kreativni nered.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 16:08 (ccc2002).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Adoon  Da bilo bi dobro da promjeniš 4G router imaš na 16 strani ove teme tabelu routera. Taj ZTE 4G LTE M283 ima 100Mbps lan i tu je usko grlo i još je CAT4 router i može raditi samo na jednoj 4G frekvenciji.A na tvojoj lokacoji su dostupne 4 frekvencije sa kojima imaš 5CA. Tako da u tvom slučaju dva routera koji bi ti mogli izvući najviše što te frekvencije mogu i to Huawei B818-263 on može odraditi 4CA na HT HR, a ako želiš max izvući onda Netgear Nighthawk M2 MR2100-100EUS on može odraditi 5CA na HT HR.

Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice