4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.155
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Meni juče u podne išlo do 555 mbps sa A1, al sa mobitelom. i line of sightom na toranj.

Imam ideje da kupim neki polovni mobitel s oštećenim ekranom sa boljim lte modemom.

Te mu napravim tethering preko usb c porta. Ako ima 3.1

Samo ne znam di ću ga napajati ako je usb port zauzet.

Stavio bi na njega drugi os u chroot.
Klikni dislajk ako sam lud.


Ovaj b818 bi uzeo novi ako nađem neki eu Shop. U rvackoj nema.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 13:43 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
https://www.satshop.fi/
tu bi trebali imat B818 eu shop finska pola foruma ga je tu kupilo ;)
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Lud nisi, naporan jesi. Link je na Finski shop tak da kupnja je sigurna,nema carine ni pdv-a a dođe nakon par dana.

 

https://www.satshop.fi/huawei-b818.html

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ccc2002 kaže...
Meni juče u podne išlo do 555 mbps sa A1, al sa mobitelom. i line of sightom na toranj.

Imam ideje da kupim neki polovni mobitel s oštećenim ekranom sa boljim lte modemom.

Te mu napravim tethering preko usb c porta. Ako ima 3.1

Samo ne znam di ću ga napajati ako je usb port zauzet.

 

 

Tako ja koristim, s8 s razbijenim ekranom, usb tether na asus router, mob se puni preko usb-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:10 (Tomo051).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
I ja imam razbijeni s8.
Kako si napravio da se puni preko istog porta?
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:29 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ccc2002 kaže...
I ja imam razbijeni s8.
Kako si napravio da se puni preko istog porta?

 Nisam ništa podešavao, čim ga uštekam u usb se puni i onda samo upalim usb tethering.

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ja sam nedavno nabavio preko satshop.fi b818. Brzine kako kada približno od 150-270 mbps. Ruter stigao 8 dana po uplati.

www.speedtest.net/my-result/a/7086729298

Preko njega radi 5CA gdje je moguće. Imam veću brzinu za cca 20% u odnosu na b715 kojeg sam imao prije.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 16:34 (Rocki).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
I ja sam planirao uzeti malo kvalitetniji router od B525 ali sam odustao i ipak cu pricekati nekih 6mj pa uzeti 5g router. Prije cca mjesec dana me je kontaktirao tehnicar na moj zahtjev jer me je zanimalo planiraju li na mom podrucju otvarati dodatne bandove, na sto mi je tehnicar rekao da kroz 6 mjeseci planiraju upogoniti 5g jer ce im u suprotnome tcom pojesti skoro cijeli kolac i preuzeti korisnike. Ako je on slagao mene, onda ja lazem vas... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
deepshitcro kaže...
I ja sam planirao uzeti malo kvalitetniji router od B525 ali sam odustao i ipak cu pricekati nekih 6mj pa uzeti 5g router. Prije cca mjesec dana me je kontaktirao tehnicar na moj zahtjev jer me je zanimalo planiraju li na mom podrucju otvarati dodatne bandove, na sto mi je tehnicar rekao da kroz 6 mjeseci planiraju upogoniti 5g jer ce im u suprotnome tcom pojesti skoro cijeli kolac i preuzeti korisnike. Ako je on slagao mene, onda ja lazem vas... :D

 Osmica u centru Vtc idu sve frekvencije brzine sa samsung s10 + 350 mbs

-
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ma znam ali sam trenutno zadovoljan i sa konstantnih 100 Mbps, tako da mi se nikuda ne zuri. Ako bi sada uzeo novi router + iskre p56 izaslo bi me preko soma kuna, pa cu bolje skupiti jos para i biti spreman za kupnju 5g routera cim operateri pocni sa punokvrnim 5g. :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kakav je situejsn u Hr, uzeti 4g router ili pricekati jos malo pa 5g? Mislio sam si naci zamjenu za Zte Mf286 i Huawei Ha35-11...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ja planiram nešto sklepati za 4g+ za oko 500 kn plus uloženo trud i vrijeme. Ako uspijem dati ću vam tutorial.

5g neću čekati, a nemam infrastrukture za prihvat gigabitnih+ brzina. Svi moji uređaji rade na 1000 Max. Early adopter ne planiram biti.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 11:54 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

kakva su Vaša iskustva sa A1 Zte Mf286? Prešao sam prije par dana na Flatbox i sa samim brzinama sam zadovoljan, 50-70/40 ovisno o dobu dana. Za mene popriličan skok sa T-comovih 15/1. Ali veli mi kolega koji je koristio taj router da se baš neću usrećiti sa više uređaja na WIFI-u istovremeno. Da se događa da se uređaji random disconectaju s interneta. Tj. ostanu spojeni na WIFI, ali jednostavno izgube pristup internetu dok ih ručno ponovno ne povežeš.  Trenutni plan je imati wireless spojena 2 Firesticka za istoveremeno gledanje IPTV-a + konzola za online igranje. Hoće li to šljakati ili da odmah planiram nabavku nečeg boljeg? 

 

Imao sam prilike kratko isprobati B525 i brzine su bile podjednake. Je u globalu to kvalitetniji uređaj? Da li uzeti tako nešto (cca 400kn s njuškala) ili ima smisla uložiti još više? Router bi trebao imati priključak za telefon. Toranj na koji se spajam je cca 100m zračne linije od mene i nema prepreka između. Band 3 i 20 trenutno prema cell mapperu. Ubacio sam Flatbox karticu u mob i dobijem otprilike iste brzine kao i sa ZTE routerom pa pretpostavljam da tu ne mogu nešto puno dobiti. Za moje potrebe je ovo trenutno i više nego dovoljno, ali kad već plaćam isto onda bih probao to složiti što bolje.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bazna stanica mi je eNB id 4307 (bands 1,3,20). Udaljenost je cca. 2km.
Koji ruter i antena (ne bih riblju kost) bi mogli ići tu?
Huawei HA35-11 daje max. do 35 dl, kad je stanica opterećena daje oko 10, T-com.
Preko moba je eNB 550309, udaljenost isto cca. 2km. Dl je navečer oko 50
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 20:57 (Catch_Me).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A1 router b818-260 panel antena 1,8 km od baze sve 4 frekvencije aktivne brzine po mjerenju preko speed testa variraju npr.

a1

bnet

tele2 dok kad povućem test fajl od 10gb sa tele2 servera pokazue 37mb/sec što je oko 300 mbit/sec a to mi ni jedan test nepokazuje

čudno no čovjek mora biti i s tim sporim brzinama zadovoljan

 

U vrijeme oko uskrsa imat ću viška 3 rutera jedan 260 i dva 263 pa ko je zainteresiran pm

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 7:53 (lord22).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Vidim u tablici ddavorina da b525-23a ne podržava 1800+2100 agregaciju,da li to i dalje stoji ili je proradilo?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

koji je ono URL gdje se nalaze svi repetitori? interaktivna karta/mapa

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT ||| Želiš Flixbus popust? Dođi ovdje: https://www.facebook.com/groups/KuponiHR/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
jojo_surf kaže...

koji je ono URL gdje se nalaze svi repetitori? interaktivna karta/mapa

 https://www.cellmapper.net/map

LP
9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da li se isplati uzeti ovaj B818 sa unutarnjim antenama, ili pak vanjsku panel ?

https://www.fts-hennig.at/netztechnik/router/mobilfunkrouter/b818-263.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
350-360 mbps, na razbucanom Samsung S8, maloprije.

Line of sight, dost blizu tower.

Drugi mobitel mjeri 420-430, a ništ imat ću samsunga kao modem dok se ovaj drugi mobitel ne razbuca.

Ipak bolje nego što sad imam.

Isti operater sve isto.


Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 20:32 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stigao B715 iz Finske, ubacio simicu, odmah na speedtesta A KAD ono brzine oko 45 MBps, a na A1 ZTE imam oko 100 MBps. Jel treba nešto u postavkama mijenjati lil ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...

Stigao B715 iz Finske, ubacio simicu, odmah na speedtesta A KAD ono brzine oko 45 MBps, a na A1 ZTE imam oko 100 MBps. Jel treba nešto u postavkama mijenjati lil ?

 Odi u postavke, stavi "internet" pod APN (ako već nije)

Onda odi i tamo stavi 4G only  (po defaultu mislim da je 3G+4G)

Biranje mreže automatic

 

 

I onda probaj speedtest.

 

Nakon toga, odaberi pojedinačno bandove (1, pa 3, pa 7, pa 20) i za svaki odvrti par speedtestova, pa javi kak ti pokazuje.

 

Onda ćemo vidjeti koje bandove je najbolje da agregira (obično najmanje zagušeni budu 1+7+20, ali nije pravilo)

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
UPDATE:

Projekt "ružno pače" uspio!

Prošlo je manje od tjedan dana od ideje do realizacije,

Pomogli su sugestijama: Tomo051 (plaćam pivu)

Ako imate razbijeni mobitel (ekran) a nemate para za popravak, Samsung s8 ili bolji., Mogu vam pokazati kako da ga iskoristite kao LTE modem s 4g+ brzinama,u kombinaciji s routerom od 455 kn.(novi) lako dobavljiv u hrv. dućanu,
Može se naći i 80kn jeftinije na alzashopu.

Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 9:34 (ccc2002).
 
1 8 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...
Stigao B715 iz Finske, ubacio simicu, odmah na speedtesta A KAD ono brzine oko 45 MBps, a na A1 ZTE imam oko 100 MBps. Jel treba nešto u postavkama mijenjati lil ?
 Odi u postavke, stavi "internet" pod APN (ako već nije)

Onda odi i tamo stavi 4G only  (po defaultu mislim da je 3G+4G)

Biranje mreže automatic

 

 

I onda probaj speedtest.

 

Nakon toga, odaberi pojedinačno bandove (1, pa 3, pa 7, pa 20) i za svaki odvrti par speedtestova, pa javi kak ti pokazuje.

 

Onda ćemo vidjeti koje bandove je najbolje da agregira (obično najmanje zagušeni budu 1+7+20, ali nije pravilo)

 

Zaljepio ovaj gore teks jer nisam išao na citiraj :)

 

 

Isprobao sve od predloženog, only 4g , pa biram sam bandove bilo B3 ili B20 posebno ili zajedno ZTE ga šiša za cca 30 %.  Igrao se danas cijeli dan i mjeranja su izvršena u što kraćim intervalima između routera (hebem A1 i njihovu veličinu kartice), ali rezultati u prilogu ZTE-u iako nakon čitanja svih ovih stranica okladio bi se da je to nemoguće.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 20:05 (ajeto007).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Kolega, svakako javi ima li kakvog pomaka jer i ja razmišljam o nabavi novog routera.

EDIT: Vidim da si taman napisao. Znači ipak je moguće da ovaj ZTE daje veće brzine. Fak... znači ne mogu znati isplati li mi se uzeti drugi router dok ga baš ne isprobam.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 20:05 (Hexfire).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

 

Situacija je slična, ja sam cca 50 metara od repetitora bez prepreka. B3 i B20 frekvencije i ZTE je bolji za cca 35 %.  Budem se još malo poigrao slijedeći tjedan pa kasnije ako si negdje u blizini dam ti da isprobaš, možda kod tebe bude bolji.

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zanimljivo. Kao i ti, čitajući temu sam dobio dojam da prelaskom na neki skuplji Huawei može biti samo bolje.

Svakako bih isprobao ako bude moguće. Bar bih imao neki orijentir.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...

 

Situacija je slična, ja sam cca 50 metara od repetitora bez prepreka. B3 i B20 frekvencije i ZTE je bolji za cca 35 %.  Budem se još malo poigrao slijedeći tjedan pa kasnije ako si negdje u blizini dam ti da isprobaš, možda kod tebe bude bolji.

 Zanimljiva situacija,,ja sam sa Zte imo oko 40 mbs al imam Huawei b535 i s njime preko 100mbs,ujutro cak do 200mbs ide razmisljo sam o tom Huawei b715 ali možda bolje da ostanem na ovome

-
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja mislim da vi mješate kruške i jabuke.

 

Spominješ samo  2 frekvencije, a lijepo sam ti napisao da isprobaš sve 4, pa javiš pojedinačne rezultate od sve 4

 

EDIT:

Nikakvu sliku nisi priložio, ne znamo rezultate, ne znamo ni jačine signala po frekvencijama, ništa ne znamo. Samo znamo da je ZTE "brži" za 35%

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 22:13 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
horihoro kaže...

 Zanimljiva situacija,,ja sam sa Zte imo oko 40 mbs al imam Huawei b535 i s njime preko 100mbs,ujutro cak do 200mbs ide razmisljo sam o tom Huawei b715 ali možda bolje da ostanem na ovome

 Ma ostani na B535

 

Ima izreka stara da "ne treba tražiti kruha preko pogače"

 

 

Ljudi ne kuže da nisu ni skuplji routeri svemogući. B715 može agregirati 3 frekvencije, ali šta vrijedi ako je ta treća frekvencija zagušena, slabog signala ili nešto treće. Tu ne može skuplji router pomoći. ZATO uvijek savjetujem da se prije kupovine isproba pojedinačno po svim dostupnim frekvencijama, da ne bude kasnije razočaranja.

Koliko puta se pisalo u temi da sve to ovisi baš o mikrolokaciji. Ne može se donositi zaključak čitajući pozitivna iskustva ljudi koji su kupili skuplji router, i misliti da će to tako biti svugdje.

Na žalost, nema čarobnog štapića.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 22:21 (ZdravacVZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice