4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.054
|
čitano: 1.132.625
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
barni kaže...
lord22 kaže...

Ruter je b818-260, vanjska antena 1,8 km do baze na kojoj su sve 4 frekvencije aktivne 800  1800  2100 2600 , ujedno su i povezani rezultati pojedinačo po frekvencijama.

Kada spojim npr. 2100+2600 dobijem brzinu

i bez obzira koliko i koje frekvencije udruživao brzinu od 200 Mhz nedobijam, iskreno brzina od 150 je u bilo koje doba dana nepada nemojte misliti da nisam zadovoljan ali po ovome a1 blokira tj. limitira brzinu

Ima li ko slična iskustva?

  Ako imaš mobitel koji podržava 4CC probaj sa njime na istom mjestu gdje ti  je i ruter pa češ se uvjeriti da A1 ne blokira brzine.

  ja sam uredno negdje mjerio i do 350 mbita bez problema

 Misliš da je do routera onda? Koju tarifu imaš ti ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 14:48 (funny games).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

5G ruter od Nokie jedino kaj nema priključke za antene.

Davorin javi dojmove ako ga nabaviš.

 

https://www.satshop.fi/nokia-fastmile-5g.html

 Teško da ću ga nabaviti suviše nedostataka ima. Od priključaka za antene koje si spomenuo, Ima samo n78 5G frekvenciju, a za HR treba i n28. 4G nema B20 800mhz  upitne agregacije 4G Wifi nije 6generacije ax nego 5 generacija ac itd itd......

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Probao sve i svašta preko speedtest najbolji rezultat dobijam preko tele2 servera.

 

Na slici se vidi da ide 30 preko IDM

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
lord22 kaže...

Ruter je b818-260, vanjska antena 1,8 km do baze na kojoj su sve 4 frekvencije aktivne 800  1800  2100 2600 , ujedno su i povezani rezultati pojedinačo po frekvencijama.

Kada spojim npr. 2100+2600 dobijem brzinu

i bez obzira koliko i koje frekvencije udruživao brzinu od 200 Mhz nedobijam, iskreno brzina od 150 je u bilo koje doba dana nepada nemojte misliti da nisam zadovoljan ali po ovome a1 blokira tj. limitira brzinu

Ima li ko slična iskustva?

 Probaj izmjeriti oko 4 ujutro!

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

 Imaš jako dobar UL sa ovog tornja koji je udaljen 9.5km. Koji su ti parametri signala sa tog tornja?

 Evo malo kasnim hehe

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zemljanin  Ako je to signal sa onog što kažeš da je 9km udaljen od tebe. Zanima me kako znaš gdje je taj toranj eNB ID 1375? Mislim da ti je taj toranj puno bliže od 9km iako imaš iskre P56 na 9km teško skoro nikako dobiti UL 45Mbps, a i signal je predobar za tu udaljenost. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

@DDavorin

Toranj 1375, i sad vidi moje mjesto Sivica

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 18:43 (Zemljanin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zemljanin kaže...

@DDavorin

Toranj 1375, i sad vidi moje mjesto Sivica

 Da tvoj mob očita taj toranj ali tog tornja nema na mapi ako gledaš cellmapper kartu preko pc ili laptopa. Napravi upload bodova da se pojavo toranj i stavim ga na pravo mjesto. evo dolje kako izgleda mapa sa tornjevima kod tebe nema 1375

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Zemljanin kaže...

@DDavorin

Toranj 1375, i sad vidi moje mjesto Sivica

 Da tvoj mob očita taj toranj ali tog tornja nema na mapi ako gledaš cellmapper kartu preko pc ili laptopa. Napravi upload bodova da se pojavo toranj i stavim ga na pravo mjesto. evo dolje kako izgleda mapa sa tornjevima kod tebe nema 1375

 U DE sam, a moj mob nema veze jer ti router pise da se spojio na 1375 koji po cellmaperu ima samo GSM 900 MHz, e sad di se tocno nalazi i zasto cellmaper pise da nema LTE iako router uredno radi na 800MHz i 1800MHz to ne bih znao.

 

EDIT:

Cellmaper moze imat stare podatke jer su isti ucitani zanji put prosle godine i lokacija je crvane sto bi znacilo da nije najtocnija, dok rouer ne moze lagat da se spojio na nesto sto nije tako.

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 19:16 (Zemljanin).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ma ok sve ja to kužim samo poanta je da toranj nije 9km od tebe bliže je. Kad dođeš kući sim od A1 u mob i malo izmapiraj svoj kraj sa cellmapper app i pojavit će se taj toranj i naći ću mu pravo mjesto

Da router ne laže spojio se na 1375 a to nisam ni rekao. Samo toranj nije tamo gdje ti misliš!

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 19:19 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Ma ok sve ja to kužim samo poanta je da toranj nije 9km od tebe bliže je. Kad dođeš kući sim od A1 u mob i malo izmapiraj svoj kraj sa cellmapper app i pojavit će se taj toranj i naći ću mu pravo mjesto

Da router ne laže spojio se na 1375 a to nisam ni rekao. Samo toranj nije tamo gdje ti misliš!

 Hocu, e sad pogledaj toranj u Maloj Subotici 1372, na njega sam bio spojen u pocetku i s njega mi je najbolji signal bio, znaci jos bolji, ali je toranj navecer jako opterecen pa mi je DL bio cca 35 Mbps.

Udaljenost cca 7.2 Km

 

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kad dođeš doma malo izmapiraj i sve ćeš znati. Mislim da se spajašna toranj u Novakovcu  46.455599, 16.561174  A to što ti je tu signal slabiji možda zbog prepreka ili nisu ćelije baš u tvom smjeru, a i dali su ti antene okrenute u pravom smjeru....

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 21:19 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

duplić

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 21:18 (DDavorin).
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Kad dođeš doma malo izmapiraj i sve češ znati. Mislim da se spajašna toranj u Novakovcu  46.455599, 16.561174  A to što ti je tu signal slabiji možda zbog prepreka ili nisu ćelije baš u tvom smjeru, a i dali su ti antene okrenute u pravom smjeru....

 Antene sam rotirao 360 stupnjeva dok nisam nasao najbolji signal, i izgleda da imas pravo sto se tice Novakovca jer je tamo na kraju sela toranj,  medutim cellmaper ga opce ne prikazuje.

Sto se tice Male Subotice koja je dalje do iste imam Los, dok do Novakovca signal putuje kroz sumu.

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imaš i u Dekanovcu toranj samo ne znam čiji treba mapirati i u Belici sva tri operatera na jednom tornju.U Slemenicama je isto A1

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Internet mi je katastrofa zadnjih nekoliko mjeseci. Prije sam imao 30+ mbps, a sad se vrti oko 5-10 mbps. Imam onaj zte mf283+ router i one njegove antene. 30+ mbps sad imam samo od 2 pa do jutra. Bi li zamjena routera povečala brzinu? 

Na mobitelu imam oko 90 dbm, a na routeru 110+. Brzine su više manje iste. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja sam s druge strane Ivanščice i imam isti problem (A1). Nekog vraga prčkaju po mreži kak čini....

Meni je signal naprosto sam od sebe s vrlo dobrih niskih -70ak dbm pao na tih -90 ko kod tebe.

 

Ak na routeru dobivaš slične brzine kao na mobitelu, onda je to to. I da kupiš ne znam kakav router, opet bi imao te brzine.

Ovo ti je moj trenutni rezultat na B818 s -80dbm, isto tolkodobim i na mobu.

Do pred 2tjedna, s istim ruterom na istoj lokaciji sam imao po 150 pa čak i prek 200mbps DL. Malo je reći da sam bio super zadovoljan s tim rezultatima.

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

 

Napravio sam prigovor kod A1...sad ne znam kaj bude dalje, kao da bi mi se neki tehničar trebao javiti, iako sumnjam u to. Ak neke saznam, javim tu.

4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Prešli su "telci" na A1 i svima su pale brzine... prenatrpanost baznih

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
oblivian kaže...

Prešli su "telci" na A1 i svima su pale brzine... prenatrpanost baznih

 Očekivano. Sad će paljba po A1. 3-2-1 

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima li koji način da forsiram 3g na ovom zte 283+? Brzina mi je sad bila oko 1 mbit, a na mobitelu na 3g je bila 10+ mbita. Izgleda da je 3g puno manje zauzet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
pqweasdyxc kaže...

Ima li koji način da forsiram 3g na ovom zte 283+? Brzina mi je sad bila oko 1 mbit, a na mobitelu na 3g je bila 10+ mbita. Izgleda da je 3g puno manje zauzet.

 Zauzece utjece na brzinu, ali meni je na tom smecu od routera navecer padala brzina na 3 Mbps dok s B818 ne pada ispod 35 Mbps

Battlenet - TheProdigy#2234
7 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kad ste naričivali sa satshop.fi ruter koliko ste čekali da vam dođe, meni ruter stoji u austriji već 4 dana i ni makac.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, moze pomoc. Dakle imam gigabox karticu i stik (tcom). Stick je nwku alcatel koji mi je vec uzasan. Wifi signal katastrofa, veza se zna cestp zablesavit.

Eh kod tcoma mogu dobit router huawei b535 za 1 kn al moram potpisat ugovor na 2 god a to se meni ne radi. Pa bi volio neku preporuku od vas za 4g router!?

Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
@dimax
Meni je doslo kroz nekih 6 dana kad je krenulo i nije se zadrzavalo vise od jednog dana u zemlji.
Mozda Slovenci nesto zezaju na grani
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zee_15 kaže...

Pozdrav, moze pomoc. Dakle imam gigabox karticu i stik (tcom). Stick je nwku alcatel koji mi je vec uzasan. Wifi signal katastrofa, veza se zna cestp zablesavit.

Eh kod tcoma mogu dobit router huawei b535 za 1 kn al moram potpisat ugovor na 2 god a to se meni ne radi. Pa bi volio neku preporuku od vas za 4g router!?

Hvala unaprijed 

 Karticu u mob, provjeri repetitore oko sebe, izmjeri brzinu van kuće/stana prek mobitela, izmjeri brzinu unutar kuće/stana mobitela. Šta se rutera tiče ak češ novog kupovat, Huawei b535 npr ti u slobodnoj prodaji dođe cca 800-900kn, a bolji od njega i više. Al vjerujem da se tu i tamo da nać neka dobra ponuda na njuškalu, na provj strani topica kolega je napisao liste od lower class pa do highe end klase 4g lte rutera. 

LP
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zee_15 kaže...

Pozdrav, moze pomoc. Dakle imam gigabox karticu i stik (tcom). Stick je nwku alcatel koji mi je vec uzasan. Wifi signal katastrofa, veza se zna cestp zablesavit.

Eh kod tcoma mogu dobit router huawei b535 za 1 kn al moram potpisat ugovor na 2 god a to se meni ne radi. Pa bi volio neku preporuku od vas za 4g router!?

Hvala unaprijed 

 Nemoj ni pod prijetnjom smrću potpisati obavezu 2 godine. Evo, nabrzinu sam prelistao prve 2, 3 stranice na njuškalu i ima B535 za 500 kn, možda bi išao i malo dolje.

 

Pogledaj prvo koje frekvencije su ti dostupne, i ako imaš od koga posuditi da isprobaš prije kupnje, pa će prema tome biti puno lakše dati pametan savjet. Možda ti nije niti potreban B535.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 17:47 (ZdravacVZ).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ekipa, ima li netko ovdje sa boljim (4CA) routerom, ili mobitelom na potezu Našice  -  Slatina, da pomogne kolegi Ramsy  da isproba signale i realno stanje u praksi?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kako do provjerim koje su frekvencije dostupne za mene?

Ja sam trenutacno na mobilnoj tcom mrezi. Internet na mobu mi je vrh vrti se oko 80-100mbps

Al internet ni leti i kad podjelim hotspot na laptop isto leti 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

https://www.cellmapper.net/map

 

istoimena aplikacija za android, pa provjeriš na šta ti se mob spaja

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 21:56 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

 Evo kaze aplikacija da je u daljini mene cca 1km od mene zelena mapa ferkevencije 1,3,20 (tcom)

Za a1 kaze band (1,3,7,20) u daljini cca 1km pd mene. Meni je kazalo da sam trenutnim wifijem spojen na band 3

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 23:12 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice