4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.348
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Razmišljam isto nabaviti taj B818 iz Finske, ali nisam siguran je li to može raditi kod nas na A1 mreži?

Na cellmapperu oko sebe vidim tornjeve samo sa B1, B3 i B20 pa ne znam je li ima smisla kupovati ovaj 818?

 

Ajd pls netko tko se kuži u ove telefonije da malo pomogne :) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
jomerh kaže...

 Kakav je taj DNA brendirani sw? Moze li se rucno birati na sto se kači? Valjda nije ogoljen kao ovi A1 zte286r.

 Sasvim ok po meni, prebaciš na eng i ok je.

 

Kako misliš na što se kači? Frekvenciju? Možeš preko Hmanagera ili slično.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
14 godina
moderator
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AlenJo kaže...

Razmišljam isto nabaviti taj B818 iz Finske, ali nisam siguran je li to može raditi kod nas na A1 mreži?

Na cellmapperu oko sebe vidim tornjeve samo sa B1, B3 i B20 pa ne znam je li ima smisla kupovati ovaj 818?

 

Ajd pls netko tko se kuži u ove telefonije da malo pomogne :) 

 A što misliš za što ga ja koristim? :)

 

Radi bez brige i višestruko bolje od onog A1 smeća, bar na mojoj lokaciji.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
13 godina
online
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam isti ruter, rezultati su na slici ispod.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala na info. Naručio sam pa ćemo vidjeti :)

 

Kažu na stranici da trenutno nemaju zalihe ali da bi trebalo kroz par dana biti pa će valjda stići kroz koji tjedan 😕

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AlenJo kaže...

Hvala na info. Naručio sam pa ćemo vidjeti :)

 

Kažu na stranici da trenutno nemaju zalihe ali da bi trebalo kroz par dana biti pa će valjda stići kroz koji tjedan 😕

 i ja sam uzeo prije 3 dana.. 

 

nije mi tolko hitno imam b715, al se isto nadam da ce doc cim prije 

6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

@XXX-Man

Hvala. Sad vidim da je to normalno za huawei, i to na vise nacina. Na ovom Zte286 je to fantastika (osim onog poljskog fw, to ne bi).

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 17:06 (jomerh).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koristim ovo njesra od A1 ZTE, brzina mi je uglavnom oko 50-60 Mbit, jučer uzea mobitel u njega stavia karticu kad ono brzina 150-160...

Iskemijat ću nešto priko raspberry-a probat improvizirat ruter, jer nisam baš pri parama. Inače lokacija Šibenik Bilice

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
subi91 kaže...

Koristim ovo njesra od A1 ZTE, brzina mi je uglavnom oko 50-60 Mbit, jučer uzea mobitel u njega stavia karticu kad ono brzina 150-160...

Iskemijat ću nešto priko raspberry-a probat improvizirat ruter, jer nisam baš pri parama. Inače lokacija Šibenik Bilice

 Javi sto si iskemijao :)

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Puno zdravlja ,ljubavi i sreće u Novoj godini 2021. Da se pozdravim sa starom sa jednim speedtestom s nadom da će u Novoj godini biti barem 4 puta veći!!!!!

Moj PC  
6 0 hvala 3
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
GrimReaperKC kaže...
AlenJo kaže...

Hvala na info. Naručio sam pa ćemo vidjeti :)

 

Kažu na stranici da trenutno nemaju zalihe ali da bi trebalo kroz par dana biti pa će valjda stići kroz koji tjedan 😕

 i ja sam uzeo prije 3 dana.. 

 

nije mi tolko hitno imam b715, al se isto nadam da ce doc cim prije 

 

Vidim sad na stranici da im routeri stižu tek 26.01. na stanje.. Izgleda da ćemo morat pričekat ipak malo dulje.. 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AlenJo kaže...
GrimReaperKC kaže...
AlenJo kaže...

Hvala na info. Naručio sam pa ćemo vidjeti :)

 

Kažu na stranici da trenutno nemaju zalihe ali da bi trebalo kroz par dana biti pa će valjda stići kroz koji tjedan 😕

 i ja sam uzeo prije 3 dana.. 

 

nije mi tolko hitno imam b715, al se isto nadam da ce doc cim prije 

 

Vidim sad na stranici da im routeri stižu tek 26.01. na stanje.. Izgleda da ćemo morat pričekat ipak malo dulje.. 

 je vidio sam i ja 

 

nije greda, isplati se za te novce. također vidim da su i digli cijenu 10eura, potranja je vjerojatno ogromna 

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Stigao mi je B818 iz Finske u utorak... brzine trostruke u odnosu na Zte...
U najopterećenije doba dana brzina ne pada ispod 30 (zte je bio oko 5,6) a uglavnom je oko 70 (zte nije prelazio 30). Kasno u noć i do 200 (zte do 60). Bez vanjskih antena, signal oko 102 dbi, Ht internet posvuda
Jedino sam mu morao zabraniti B3 jer se spajao na neku daleku baznu stanicu, pa je i brzina bila jadna
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 8:52 (Darko150).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Koji router da uzmem za dobar speed? Da sve agregacije rade?

Na Tcom sam (gigabox), testiram na Galaxy S10+ brzine.

Imam dostupne B1 (2100mhz), B3 (1800mhz) i B20 (800mhz).

Na cellmapper app vidim samo da sam konstanto povezan na B20 a ostale nađe i vidim na mapi. Brzine idu do 240mbps. Average je 180mbps. Upload nekih 10-15mbps.

Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 14:32 (INTERNETNULA).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav imam T com internet i koristim ga na tele2 mf286 uredjaju veza mi konstantno puca isto tako i na A1 286R routeru. Da li netko zna u čemu je problem i da li imate za preporučiti možda neki bolji ruter na kojem bi t com internet radio normalno

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

17.01. mi izlazi ugovor, T-Com Max 3, sad bi uzeo Gigabox 400gb Magenta 1 uz punu brzinu za 179kn bez ugovora, 

zanima me da li tko zna koji router moguce je kupiti kod njih u T.Comu?

 

Imam priliku kupiti u A-1 router preko sindikata Huawei B618s-22d Cat11 za 500kn, samo nezz da li je router otkljucan, 

ove tete :-) mi ne znaju reci u sindikatu? Lp!

 

U globalu da li je to ok router?

Brzina na mobu je oko 76/ mb...

Da li mi je potreban takav router?

dmati1987
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 16:49 (dmati1987).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
INTERNETNULA kaže...
Koji router da uzmem za dobar speed? Da sve agregacije rade?

Na Tcom sam (gigabox), testiram na Galaxy S10+ brzine.

Imam dostupne B1 (2100mhz), B3 (1800mhz) i B20 (800mhz).

Na cellmapper app vidim samo da sam konstanto povezan na B20 a ostale nađe i vidim na mapi. Brzine idu do 240mbps. Average je 180mbps. Upload nekih 10-15mbps.

Hvala!

 Ako želiš da ti sve agregacije rade onda Netgear M2 MR2100-100EUS

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dmati1987 kaže...

17.01. mi izlazi ugovor, T-Com Max 3, sad bi uzeo Gigabox 400gb Magenta 1 uz punu brzinu za 179kn bez ugovora, 

zanima me da li tko zna koji router moguce je kupiti kod njih u T.Comu?

 

Imam priliku kupiti u A-1 router preko sindikata Huawei B618s-22d Cat11 za 500kn, samo nezz da li je router otkljucan, 

ove tete :-) mi ne znaju reci u sindikatu? Lp!

 

U globalu da li je to ok router?

Brzina na mobu je oko 76/ mb...

Da li mi je potreban takav router?

 U današnje vrijeme se routeri ne zaključavaju. A pošto bi kupio B618 za gotovinu i ako je zaključan možeš tražiti da ti ga otključaju i to moraju napraviti besplatno. Dobar je to router za te novce. Inače HT HR ima u ponudi B535-232 ali se dosta dugo čeka velika je potražnja nema ih na lageru

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 19:00 (DDavorin).
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može li mi netko objasniti u aplikaciji Cellmapper, što znače ona polja koja se pojave kada kliknem na pojedini odašiljač na karti? Mislim na one šarene trokute, kvadrate i što već.

 

Je li to neko polje u kojem je odašiljač moguće uhvatiti ili što?

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Našao sm malo vremena i mapirao ovaj hibridni 5G u Vž.  U cellmapperu se prikazije LTE+NR za ovaj hibridni 5G. 5G na 3600 i 700 Mhz pisat će samo NR. Zasad se na cellmapperu pojavi samo oznaka da je dostupan 5G na primarnoj frekvenciji (u Vž je to 800Mhz B20) i radi agregaciju sa ostalim 4G frekvencijama dostupnim na tom tornju. Klikom na toranj pregled ćelija i ako ima 5G pisat će pored ćelije(frekvencije) 5G ENDC Available  Yes, i naravno ako je toranj viđen ili mapiran 5G mobitelom sa tarifom koja ima pristup 5G mreži. Naravno bilo koja frekvencija može biti 5G primarna ostale su 4G. sSpeedtest 4G vs 5G.

hibrid 5G hibrid 5G
                          5G 5G
cellmapper mapa cellmapper mapa
Speedtest Speedtest
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin Jel možeš možda napraviti usporedbu pinga između 4g i 5g? Npr. ostaviti jedno 10 min u cmd da pinga dok se ne koristi niti jedan drugi uređaj. Čisto me zanima kako u praksi izgleda ta minimalna latencija na 5g.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ping ti je identičan pošto je to ustvari 4G mreža! Kad dođe 5G na 700 i 3600Mhz onda će latencije biti niže.

4G 4G
5G 5G
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 19:04 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 4
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima li koja razlika između Huawei b535-235 i b535-232 izuzev telefonske linije?

Usto jel' takav jedan dovoljno dobar ako sam 400m od stanice sa jednom kućom koja mi zaklanja pogled na nju?

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, citajuci neke od komentara nisam uspio doci do solucije mojeg problmea. Naime prije nekoliko dana sam uzo Flatbox i imam taj ZTE 286 ruter. Svi povezani uredaji rade redovno ali moj mac ima probelm. Svako malo mi padne internet konekcija i moram ugasit i upalit wifi. Jel ima netko možda ideju zašto? Spojen sam preko wifi-a.

 

HVala unaprijed

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Vrlo vjerojatno je do routera, dosta ljudi je imalo takav problem sve dok nisu zamjenili router.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kužim, ali ja sam promjenio evo već treći ruter. Mislim da je do njih ili do samog rutera. 

8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Dosta ljudi je ovdje pisalo kako im sa defaultnim ZTE routerom konstantno puca veza(kod spajanja nekoliko uredjaja na router) itd, te da su se rjesili problema prebacivsi sim karticu u huawei router(ekipa koja je presla sa tele2 pa ima router).
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
deepshitcro kaže...
Dosta ljudi je ovdje pisalo kako im sa defaultnim ZTE routerom konstantno puca veza(kod spajanja nekoliko uredjaja na router) itd, te da su se rjesili problema prebacivsi sim karticu u huawei router(ekipa koja je presla sa tele2 pa ima router).

Tako je Huawei 525 radi odlicno i skoro dulo vece brzine od Zte smeca

-
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Molim ako netko ima firmware za MF286R od A1 ili može preuzeti sa Easy Firmware.
Probao sam od Poste IT (ne mogu pogoditi lozinku), turski telekom (ne može ručni APN), poljski t-mobile (ne želi se spojiti na mrežu)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel B525s-23A radi agregaciju na 800 i 1800 kod A1? To bi trebali bit B3+B20 i dali se moze lokat te agregacije ko sta sad imam lokano 800 na b315s-22? Jel mi je 800 najbolji a 1800 tu i tam zna imat ok brzinu, 2100 je blagi uzas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice