4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.121.942
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...
Anteghost kaže...
Da da trebalo je skrolat dolje, posto na mob to radin pa je teze za skuzit hvala ti...Jesi i ti stavia 4g only u preferred network mode. Koje si bandove stavia, ja sam stavia sva cetri banda B1 B3 B7 B20, kao sto sam rekao u blizini su mi 2 bazne a sa 3 banda, i jedna bazna malo dalje ima sva 4 banda(slika ispod) , pa sta uhvati uhvati. Sad mi signal zna bit i full na 5 crtica nekad.

 Router spaja 3 frekvencije, ako ti staviš 4 i ostaviš njemu da sam bira koju će izostaviti, onda se može dogoditi da on odabere spajanje frekvencija sa jačim signalom, a baš neka od tih može biti više zagušena, pa nečeš imati najbolju brzinu.

 

Provjeri pojedinačno frekvenciju po frekvenciju u vrijeme mogućeg najvećeg zagušenja na koje 3 frekvencije imaš najbolje brzine i ping, i te 3 mu zadaj.

 

EDIT;

Ali provjeravaj spjen kabelom, ako je moguće, a ne preko mobitela WiFijem.

 Sa ovim tvojim B715 najbolje brzine ostvarujem na "auto" tj kad on sam bira frekvencije koje će koristiti.

 

Iako mislim da bih mjerenje brzine pojedinih frenkvencija trebao obavljati periodično kroz duže razdoblje kako bih došao do točnijih rezultata. Trenutno najveći problem mi zadaje zagušenje bazne stanice. Jednostavno je previše korisnika, pogotovo sada kad masa ljudi prelazi sa TELE2

 

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

Zna li itko koji hibridbox router T-com se trenutno dodjeljuje poslovnim korisnicima te je li moguce na hibridboxu router imati u bridge modu, ali da on i dalje koristi 4G signal. Po bespucima interneta sam naletio na ljude koji kazu da je nemoguce, ali ipak vjerujem bug strucnjacima 💪🏽

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 21:03 (gamer001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Da pogotovo ako zivis u nekoj vecoj sredini gdje je puno ljudi
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
gamer001 kaže...
Pozdrav,

Zna li itko koji hibridbox router T-com trenutno dodjeljuje poslovnim korisnicima te je li moguce na hibridboxu router imati u bridge modu, ali da on i dalje koristi 4G signal. Po bespucima interneta sam naletio na ljude koji kazu da je nemoguce, ali ipak vjerujem bug strucnjacima 😉

 Kolege kažu da ide samo DSL bridge nažalost.

7 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin , jesi uspio stavit neki drugi FW na ZTE 286R A1, mislim da bi puno ljudi to probalo, ako je tebi to uspjelo

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo napravljen flash drugog FW na ZTE 286R od A1. Što se tiče promjene FW uspjela je. Ali problem je ne želi se spojiti na mrežu. E sad predpostavljam da je moja greška to što sam ostavio sim u routeru nisam htio trgati naljepnicu jer ako se zbrika kao i ZTE od Tele2(gdje je ostao FW od Tele2) vratim ga jer ne radi. Ali FW sam promijenio tak da ga sad ne mogu vratiti al nema velike štete kao AP radi. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

To je neki T-mobile firmware?
Lockan na T-mobile?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da t-mobile fw taj jedini ima promjenu frekvencija to je fw od T-coma Poljskog. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 18:54 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

Da li je Cell ID koji pokazuje aplikacija  HuaCtrl i LTE- H monitor 100% točan?  tj. provjera putem cellmappera?

Po tome mi se spaja na baznu udaljenu skoro 14km od mene..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ako je ta na 800 MHz onda nema problema, to je dosta blizu za nju (do cca. 40 km pri jednostavnijoj modulaciji/multipleksiranju).

Samo na višim frekvencijama moraš biti jako blizu.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 20:03 (fer-de-lance).
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Radi se o B1-2100, jedno glupo pitanje, da li je moguće zadati ruteru da se spaja na određeni cell id? 

Jer trenutno imam problem da mi se svako malo prebacuje. 

Ruter je b818-263.

5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znam da je ovdje bilo pitanja u vezi 4G+, LTE monitor itd.

 

Interesira me sada (ispričavam se ukoliko ponovno pitam) obzirom da mi je router počeo pokazivat 4G+ sa punim signalom, da li router mora kombinirati frekvencije ili mogu biti dvije iste 1800Mhz sa dvije bazne stanice?

 

Ja sam pokušao ovo dolje.

 

Imam B535-232 koji je auto modu i pokušao sam mjenjati frekvencije u LTE monitoru te na 800MHz dobio da pokazuje 3G sa tri crte signala, na 1800MHz što mi je najbliža bazna stanica pokazuje 4G sa tri crte signala, na 2100Mhz pokazuje 4G sa tri crte signala, ali kada pogledam u eventima tamo mi pokazuje cell IDove na koje sam se spajao i za te iste (1800 i 2100) na Cellmaperu pokaže da oba rade samo na 1800Mhz ali niti jedan nema 2100Mhz, dok taj od 800Mhz ne mogu uopće naći na cellmaperu.

 

Međutim ako manualno prebacim na 1800Mhz onda mi pokaže samo 4G. Zato pitam da li je moguće da dvije bazne stanice sa istom frekvencijom mogu dati 4G+?

Za 800Mhz i 2100Mhz kada ručno prebacim ne pokazuje frekvenciju za upload i download pa se pitam dali je to onda ispravno očitanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 21:56 (Miro_online).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Miro_online.   4G+ može samo između frekvencija na jednom tornju i ćelija usmjerenih u istom smjeru. Na koje eNB tornja ti se spaja po pojedinim frekvencijama?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 9:34 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima!

 

Ja sam još jedan u nizu od Tele2 korisnika koji su prešli na A1 zbog famoznih 200 GB limita. Iskreno, do sada sam bio jedan od onih korisnika koji su uzeli uređaj od operatera, ubacio sim i surfao bez razmišljanja o mogućim blagodatima boljeg routera jer sam bio sretan što imam na Tele2 do 30 MB/DL, s obzirom da na parici ne mogu imati više od 2 - 4 MB iako sam 3km zračne linije od centra Bjelovara. Planirajući prijelaz s Tele2, malo sam više istraživao opcije i došao do ovih tema routera, frekvencija i potencijalnih većih brzina.

 

Uglavnom prešao sam na A1 i imao sam ludu sreću da nabavim Huawei B715s-23c vrlo povoljno tako da sam krenuo istraživati što mogu s njime dobiti.

Na žalost, koliko sam mogao vidjeti na Cellmapperu (ako ga dobro čitam jer sam ga prvi puta instalirao po preporuci Davorina), područje Bjelovara je ko neka crna rupa jer nema niti jednog jedinog tornja mapiranog, tako da nemam pojma na kojim frekvencijama A1 ovdje radi. Najbliži toranj koji vidim je cc. 2km zračne linije od mene (na Đurđevačkoj cesti nakon INA benzinske kad se ulazi u grad), ali ne znam što se na njemu sve nalazi i kako radi. Ako ima nekoga iz Bjelovara da je upućen, bilo bi mi drago da se javi.

 

Zbog toga sam išao ručno testirati Speedtestom frekvencije (cc. 09:30 u jutro) i dobio sam ovo:

 

ZTE MF286R

   - 62 Dl / 10 Ul

Huawei B715

   - Auto 3G + 4G: 40 DL / 19 UL

   - Auto 4G only: 50 / 16

   - 800 MHz: 30 / 21

   - 1800 MHz: 21 / 18

   - 2100 MHZ: 36 / 16

   - B1+B3: 22 / 17

   - B1+B20: 32 / 20

   - B3+B20: 42 / 20

   - B1+B3+B7+B20: 52 / 22 - znam da B715 nije 4CA, ali sam ovo testirao jer nemam opciju B1+B3+B20

Pokušao sam testirati i na 2600 MHz ali tu mi mreža nije radila, pa vjerojatno to ni ne lovim.

 

Pingovi su konstantno od 13 - 18.

 

Ovo je samo prvo testiranje i budem se igrao tijekom idućih dana još, ali prema ovome ne znam da li s pravom zaključujem da trenutno lovim maksimalno 2 frekvencije i da mi Huawei neće za sada donijeti veći boljitak po pitanju brzina (moram napomenuti da mi je ZTE znao ponekad povući i do 150 MB/DL kada sam skidao s MEGAsynca, ali ne konstantno)?

 

Ili postoji još nešto što mogu podesiti u postavkama routera (vanjske antene mi trenutno nisu opcija) da bi se isprobalo?

 

Za sada sam vrlo zadovoljan i s ovime, napredak u odnosu na Tele2 je tu, ali ako može još bolje, zašto ne ...

 

Unaprijed hvala na komentarima i oprostite ako sam nešto krivo shvatio.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Eto sad ti je prilika kad ides negdje a mozes i od kuće ukljuci cellmapper na mobu i otkrit će tornjeve bit će crveni kružić znaći da postoje a nisu na pravom mjestu,a ja ih onda mogu staviti na pravu lokaciju. Naravno moras napraviti upload bodova da bi se mapa ažurirala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Da t-mobile fw taj jedini ima promjenu frekvencija to je fw od T-coma Poljskog. 

 Jel ima na tom firmwireu AP mode? Na ovo od A1 nema, tak da sam moro rucno IP podesiti, i radi ali imam problem sta mi svaki put baci error kad se spojim na wifi preko njega SIM card ili PPPoE ovisno o tome jesam izabro wireless broadband mode ili cable broadband mode. A to nigdje nemogu nac da postoji za iskljucit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 16:37 (R4zOR229).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
@DDavorin
Trebam Vašu pomoć, jel može kakav kontakt?
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 16:31 (FBilic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam jedno pitanje i ja. Stavim sa LTE H monitorom ,željene frekvencije ali mi se nakon nekog vremena vrati na auto?

A1 mreža, B535-232 ruter, nebrendirani, antene su Iskre....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kiki2205 kaže...

Imam jedno pitanje i ja. Stavim sa LTE H monitorom ,željene frekvencije ali mi se nakon nekog vremena vrati na auto?

A1 mreža, B535-232 ruter, nebrendirani, antene su Iskre....

 Trabao bi ostati zaključan na frekvenciji koju mu staviš. Evo probaj sa ovom skriptom za preglednik stavio sam i video uputu kako staviti skriptu u preglednik  https://drive.google.com/file/d/1RlfNCP9z_Qvz0kx4wlxJxMu9GMQCPDVd/view

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala puno!

5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Poštovanje, 

 

 

1800Mhz 4G signal pun
TAC: 11229
CellId: 10678541
eNB Id: 41713

 

2100MHz 4G signal 3 crtice
TAC: 11229
CellId: 10678550
eNB Id: 41713 

 

800MHz 3G signal pun
LAC: 112
CellId: 1367852
eNB Id: 5343 

Ovo mi se više čini da hvata TCom ili sl.

 

Za prva dva mi Cell mapper piše da su samo 1800Mhz. Obje bazne stanicu su otprilike u istom smjeru.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Miro_online kaže...

Poštovanje, 

 

 

1800Mhz 4G signal pun
TAC: 11229
CellId: 10678541
eNB Id: 41713

 

2100MHz 4G signal 3 crtice
TAC: 11229
CellId: 10678550
eNB Id: 41713 

 

800MHz 3G signal pun
LAC: 112
CellId: 1367852
eNB Id: 5343 

Ovo mi se više čini da hvata TCom ili sl.

 

Za prva dva mi Cell mapper piše da su samo 1800Mhz. Obje bazne stanicu su otprilike u istom smjeru.

 eNB 41713 na tom tornju su dvije frekvencije samo što od 4 mj nije nitko mapirao cellmapperom područje a Tele2 je dosta nadogradio opremu. Instaliraj cellmapper app na mob i ostavi 15 min neka skenira od tvoje kuće ne moraš ni ići nigdje i napravi upload bodova i pojavit će se i 2100 frekvencija na tom tornju. Pokušaj mu zadati samo B7 tj 2600Mhz možda ima i ta na tom tornju, B20 tj 800 naravno da se prebacio na HT HR jer Tele2 nema 4G na 800Mhz

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 21:17 (DDavorin).
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Eto sad ti je prilika kad ides negdje a mozes i od kuće ukljuci cellmapper na mobu i otkrit će tornjeve bit će crveni kružić znaći da postoje a nisu na pravom mjestu,a ja ih onda mogu staviti na pravu lokaciju. Naravno moras napraviti upload bodova da bi se mapa ažurirala. 

 Nemam nikakvog iskustva s tom aplikacijom i na mobu imam T-Com, ne A1, pa ne znam da li to igra neku ulogu u otkrivanju A1 stanica. Uglavnom napravio sam upload nečega (bodova je bilo od 50 - 90...), ali kažem, s obzirom da sam na T-Comu, njihovih stanica se nađe nešto mapiranih, iako ne i ovaj koji mi je najbliži (bar mislim), ali za A1 je i dalje sve prazno.

Ovo sam dobio zadnje na Cellmapperu:

 

Edit: pokušao sam staviti sliku sa Cellmapera, ali je premala. Ništa se ne vidi...

 

Edit 2: Ipak se izgleda kreće ... Nešto se pojavilo otprilike na mjestu gdje bi trebao biti taj najbliži toranj. Ako dobro čitam, samo B3 raspoloživ s njega?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 22:16 (Krle1110).
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

hvala ti. Jedino ću morat vadit karticu iz routera.

 

kada sam prebacio na B7 2600Mhz piše

 

3G signal pun

CellId: 1367852
eNB Id: 5343 (sector 44)
UL: 0 MHhz (band 3)
DL: 0 MHhz (band 3)

 

Na B32 isto 2600Mhz pokazuje isto kao gore.

 

Očito je dobro očitanje za 

2100MHz 4G signal 3 crtice
TAC: 11229
CellId: 10678550
eNB Id: 41713 

 

Tako da mislim da su to onda ta dva B1 i B3 bliži. Ostavit ću i dalje na automatic jer je 4G+. 

 

Uz onu tvoju skriptu mi piše samo B3  BAND:3(20MHz/20MHz)   SET:B1+B3+B7+B20

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 23:19 (Miro_online).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav svima! Unatrag tjedan dana prešao sam na A1, a prije toga sam kao i dobar broj ljudi na ovom forumu bio korisnik Tele2 pokućnog interneta. Do sada sam "ajmo" reći zadovoljan uslugom mada signal podosta varira - od 5 do 2 crtice. Naime neki dan sam stavio sim karticu u Huawei B525s (od Tele2) u nadi da će se nešto promijeniti, no sa njim nisam uspio dobiti ništa veće brzine, kao niti bolji signal. Kako u njemu ne mogu postaviti željenje frekvencije (samo 2,3 i 4 G) , a netko je spomenuo da je flešao taj router, možete li mi reći kako se to radi i hoću li sa njim moći išta više izvući od trenutnog ZTE 286R. Hvala!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Krle1110 kaže...
DDavorin kaže...

Eto sad ti je prilika kad ides negdje a mozes i od kuće ukljuci cellmapper na mobu i otkrit će tornjeve bit će crveni kružić znaći da postoje a nisu na pravom mjestu,a ja ih onda mogu staviti na pravu lokaciju. Naravno moras napraviti upload bodova da bi se mapa ažurirala. 

 Nemam nikakvog iskustva s tom aplikacijom i na mobu imam T-Com, ne A1, pa ne znam da li to igra neku ulogu u otkrivanju A1 stanica. Uglavnom napravio sam upload nečega (bodova je bilo od 50 - 90...), ali kažem, s obzirom da sam na T-Comu, njihovih stanica se nađe nešto mapiranih, iako ne i ovaj koji mi je najbliži (bar mislim), ali za A1 je i dalje sve prazno.

Ovo sam dobio zadnje na Cellmapperu:

 

Edit: pokušao sam staviti sliku sa Cellmapera, ali je premala. Ništa se ne vidi...

 

Edit 2: Ipak se izgleda kreće ... Nešto se pojavilo otprilike na mjestu gdje bi trebao biti taj najbliži toranj. Ako dobro čitam, samo B3 raspoloživ s njega?

 

 

 

 stavi u mob A1 sim i onda mapiraj

5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
IdejniNemiri kaže...
Pozdrav svima! Unatrag tjedan dana prešao sam na A1, a prije toga sam kao i dobar broj ljudi na ovom forumu bio korisnik Tele2 pokućnog interneta. Do sada sam "ajmo" reći zadovoljan uslugom mada signal podosta varira - od 5 do 2 crtice. Naime neki dan sam stavio sim karticu u Huawei B525s (od Tele2) u nadi da će se nešto promijeniti, no sa njim nisam uspio dobiti ništa veće brzine, kao niti bolji signal. Kako u njemu ne mogu postaviti željenje frekvencije (samo 2,3 i 4 G) , a netko je spomenuo da je flešao taj router, možete li mi reći kako se to radi i hoću li sa njim moći išta više izvući od trenutnog ZTE 286R. Hvala!

 

Možda da pokušaš na CellMapperu naći koja ti je bazna stanica najbliža pa pokušaš router okrenuti prema tamo i malo nosati po kući da nađeš bolji signal, a flashiranje možda pomogne nisam upućen u to toliko.

 

Meni je router što najzanimljivije na suprotnoj strani kuće od bazne stanice i to na podu, na prozoru koji je okrenut prema baznoj stanici dobijem naslabiji signal jer imam jednu kuću između.

Isto tako ako router okrenem na drugu stranu pada mi signal, a kada je prema baznoj stanici tada je najbolji.

8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

nabavio B818 ali bez adaptera za antenu. dal mozda tu netko ima za prodat?

 

u hr pronasao sam jedino ovo:

 

https://h2-shop.com/trn-cwk-3

 

jel to ok za ovaj ruter? moze i neka druga preporuka, po mogucnosti u hr

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
IdejniNemiri kaže...
Pozdrav svima! Unatrag tjedan dana prešao sam na A1, a prije toga sam kao i dobar broj ljudi na ovom forumu bio korisnik Tele2 pokućnog interneta. Do sada sam "ajmo" reći zadovoljan uslugom mada signal podosta varira - od 5 do 2 crtice. Naime neki dan sam stavio sim karticu u Huawei B525s (od Tele2) u nadi da će se nešto promijeniti, no sa njim nisam uspio dobiti ništa veće brzine, kao niti bolji signal. Kako u njemu ne mogu postaviti željenje frekvencije (samo 2,3 i 4 G) , a netko je spomenuo da je flešao taj router, možete li mi reći kako se to radi i hoću li sa njim moći išta više izvući od trenutnog ZTE 286R. Hvala!

 instaliraj ovu skriptu za preglednik i njome možeš mijenjati frekvencije i zadavati agregacije  https://drive.google.com/file/d/1RlfNCP9z_Qvz0kx4wlxJxMu9GMQCPDVd/view

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
masteratw0rk kaže...

nabavio B818 ali bez adaptera za antenu. dal mozda tu netko ima za prodat?

 

u hr pronasao sam jedino ovo:

 

https://h2-shop.com/trn-cwk-3

 

jel to ok za ovaj ruter? moze i neka druga preporuka, po mogucnosti u hr

 da to je to

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice