4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.083
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hazunfefer kaže...

Nije da baš imam vremena za testiranje, ali uvijek postoji pravo na povrat od 14 dana :) 
Našao sam i B818, 179 EUR u DE, skoro isti par novčanih čarapa. Hvala na infosima!

 Hazunfefer , koliko bi te koštao B715?

Nisi napisao što ti od ostalih funkcija treba? Pitam zato je r RouterOS od mikrotika ima bezbroj mogučnosti za podešavanje. Sa B715, pa i B818 ćeš biti dosta limitiran. (npr ako ti je VPN bitan, i tak...)

 

Ja sam imao kombinaciju B715 + Mikrotik hEX S i bio sam super zadovoljan, a sad imam samo B818-263 (upravo toga kojeg navodiš sa Amazon DE). Imaj na umu da ima samo 2 LAN porta, ako ti je to bitno.

Ako te još nešto zanima, pitaj...

6 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koji biste router preporučili ako imam dostupne samo B3 i B20 bandove? Isplati li se uopće gledati skuplje 4CA rutere kao što je B818? Trenutno imam ZTE 286R.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

B715 je cca 142 EUR novi + poštarina, na njuskalu traže oko 900kn za rabljeni. RouterOs nije presudan. Uzeo sam na kraju novi B818-263 za cca 1300kn. 

"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse "I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hazunfefer kaže...

B715 je cca 142 EUR novi + poštarina, na njuskalu traže oko 900kn za rabljeni. RouterOs nije presudan. Uzeo sam na kraju novi B818-263 za cca 1300kn. 

 Mogao si još 200kn jeftinije sa DHL dostavom za dva radna dana router je kod tebe.

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin , hoćeš reći da prodaješ nove B818 za 1100 kn s dostavom?  

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 21:24 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

DDavorin , hoćeš reći da prodaješ nove B818 za 1100 kn s dostavom?  

 Da mogao bi ali to je moja nabavna cijena od 144 €  pa sad jel ima smisla dati po toj cijeni i dati kolegi podršku dok ne izvuče max brzinu od dostupnih tornjeva, a to iziskuje vrijeme i znanje pa prosudi sam. Ako treba dolazim na lokaciju ako nije predaleko..... Tako to funkcionira kod mene! A ti jel imaš podršku od selera od kog si kupio B818? A kad si prije kupio B715 jesi imao podršku od selera?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 5:24 (DDavorin).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin ,

Ma tu si 100% u pravu, i svaka čast na supportu. Pa i napisao sam prethodno da sam sa B715 bio skroz zadovoljan. Da nije tebe, velika večina ovoga bi ostala nerazjašnjena, i bilo bi puno više nezadovoljnih forumaša. Sa manjim brzinama. Zato sam se i začudio kako može biti 1100 kn za B818, što je ipak nerealno nisko.

 

Htio sam samo razjasniti za one forumaše, koji se odluče investirati u novu opremu, a na Amazonu (DE) to ovako stoji;

179 EUR je B818-263 i ako imate amazon Prime, dostava je besplatna, ALI NE ZA Hrvatsku. (za DE i AT je)

Ako ste iz Hrv. onda otvorite Mailboxde account, i oni vam proslijede za 12 EUR. Dakle, na kraju vas gola nabavna cijena košta 191 eur, a to je ipak malo više od 1300 kn. I dođe za cca 5 radnih dana GLS-om.

 

Vjerujem da cijena po kojoj ti prodaješ je apsolutno opravdana jer uistinu puno znači stručna podrška. 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stvar je u tome da su u zadnja dva tjedna cijene routera dosta pale jedini router koji još uvijek drži cijenu je B618-22d najkvalitetniji 4G router od Huawei i najskuplji. Već kad pišem za one koje zanima u prodaji je Netgear MR5200 Nighthawk M5  MR5200-100EUS. Uskoro i tablica 5G routera.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 15:21 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dobro je kaj M5 nije skup samo 780 eura. CPE Pro 2 ima za 300 eura na njemačkom ebay-u ali nemogu objasniti gaf od Huawei-a da su u svojem top 5G modelu rutera izbacili priključke za vanjske antene,pa zadnjih 10 godina svi modeli od njih imaju priključke za vanjske antene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 18:50 (JohnMatrix).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ddavorin najranije za 3 godine ćeš moći testirati 5G+ agregacije dok ih naši operateri upale.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Ddavorin najranije za 3 godine ćeš moći testirati 5G+ agregacije dok ih naši operateri upale.

 Da imam 5G telefon za vikend bi testirao u zračnoj luci u ZG ne vjerujem da će mi trebati tri godine da nabavim mob ili router koji podržava 5G

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Dobro je kaj M5 nije skup samo 780 eura. CPE Pro 2 ima za 300 eura na njemačkom ebay-u ali nemogu objasniti gaf od Huawei-a da su u svojem top 5G modelu rutera izbacili priključke za vanjske antene,pa zadnjih 10 godina svi modeli od njih imaju priključke za vanjske antene.

 Linkaj tog  Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) za 300 eura da ima dostavu u HR. Nije samo problem u antenama ima još nedostataka jedni su vezani za agregacije na 4G zato je cijena toliko manja od M5

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 20:53 (DDavorin).
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nisam mislio da ti nećeš mob nabaviti 3 godine nego da naši operateri neće pustiti 5G agregacije 3 godine.

 

Evo link

 

https://www.ebay.de/itm/Huawei-5G-CPE-Pro2-weiss-stationaerer-Router-Access-Point-Fkt-BRANDNEU-/224202602371

 

u slučaju da nema dostavu za Hr otvoriš mailbox.de.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Nisam mislio da ti nećeš mob nabaviti 3 godine nego da naši operateri neće pustiti 5G agregacije 3 godine.

 

Evo link

 

https://www.ebay.de/itm/Huawei-5G-CPE-Pro2-weiss-stationaerer-Router-Access-Point-Fkt-BRANDNEU-/224202602371

 

u slučaju da nema dostavu za Hr otvoriš mailbox.de.

 Na koje ti agregacije na 5G misliš?  Tog huawei ne bi ni kupio previše nedostataka vide se iz specifikacija. 

7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Dobro je kaj M5 nije skup samo 780 eura. CPE Pro 2 ima za 300 eura na njemačkom ebay-u ali nemogu objasniti gaf od Huawei-a da su u svojem top 5G modelu rutera izbacili priključke za vanjske antene,pa zadnjih 10 godina svi modeli od njih imaju priključke za vanjske antene.

 Lako za antene, ali smisao 5G je da se masovno koristi MIMO, tipa bar 8x8, pa kak ti planiraš uštekati 16 vanjskih antena ili više u router...

A ako ne koristiš takav MIMO, onda zapravo koristiš običnu 4G mrežu, tak da onda nema smisla ni kupovati takav router.

 

Premda, kad razmislim, dalo bi se napraviti neki standard za koaks sa recimo 64 žice i konektorom za vanjske antene, ali bi to bilo sranje zbog ogromne atenuacije signala, toliko da ne bi kabel smio biti duži od metar-dva da bi imalo smisla, a onda opet nema smisla.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 5:57 (fer-de-lance).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
JohnMatrix kaže...

Nisam mislio da ti nećeš mob nabaviti 3 godine nego da naši operateri neće pustiti 5G agregacije 3 godine.

 

Evo link

 

https://www.ebay.de/itm/Huawei-5G-CPE-Pro2-weiss-stationaerer-Router-Access-Point-Fkt-BRANDNEU-/224202602371

 

u slučaju da nema dostavu za Hr otvoriš mailbox.de.

 Na koje ti agregacije na 5G misliš?  Tog huawei ne bi ni kupio previše nedostataka vide se iz specifikacija. 

 Na buduće 5G, a kaj se tiče previše nedostataka pa ima duplo jači wifi od M5 i možeš spojiti 128 uređaja a na M5 32 (nije da treba 128) max download mu je 3.6Gbps a M5 je na 4Gbps tak da jedini ogromni nedostatak su priključci za vanjske antene i pitanje kakve ima 4G agregacije iako sam uvjeren da M5 ima više kombinacija za agregacije a i M5 se može koristiti kao mobilni ruter.

Ali kad gledaš cijenu 780 eura naspram 300 eura mislim da nedostaci nisu toliki da daš 480 eura više osim ako ti baš treba i mobilni ruter ili si u području gdje je 5G signal loš i moraš imati vanjske antene.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 15:32 (JohnMatrix).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

JohnMatrix  Još prije 4 mjeseca sam skoro kupio Huawei ali sam odustao zbog loših karakteristika  i to 4G CA isti kao i na B818.  Brzinu veću od 1Gbps možeš dobiti samo preko Wifi 6 generacije i naravno svi uređaji moraju imati wifi 6 generacije za brzine veće od 1Gbps i to svi u istoj sobi. A i da ga sada nabaviš još će 4G trajati jedno duže vrijeme i zato su potrebni priključci za vanjske antene. M5 takođe ne ću kupiti ne zbog cijene(prava sitnica prema flagship mobitelima) isto 1Gbps lan ali preko USB 3.1 RMNET ide koliko i modem može dati 4Gbps. O agregacijama  da ne pričam top. CAT22 još bolji nego M2 CAT20. Tako da u igri su još dva ali ipak mislim samo jedan. I nemojte se zamarati sa 4x4 i 8x8 MIMO u svakom slučaju gdje je signal loš zbog udaljenosti tornja u svakom slučaju bolje sa antenama nego bez. Antena će primiti signal,a router prepoznaje i obrađuje MIMO. HT HR ima 4x2 MIMO i normalno mi radi sa dvije antene.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zasto u zracnoj luci? Ja sam nabavio Samsung Note 20 Ultra pa ako hoces mogu ti otic testirat negdje trenutno sam u Zagrebu. Ovo je testirano na kneziji.
call of duty mw2
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
cod__kiLL3r kaže...
Zasto u zracnoj luci? Ja sam nabavio Samsung Note 20 Ultra pa ako hoces mogu ti otic testirat negdje trenutno sam u Zagrebu. Ovo je testirano na kneziji.

Evo zašto http://www.kronikevg.com/hakom-5g-tehnologija-se-ispituje-na-zracnoj-luci-franjo-tudman/  nije DDS nego 5G na 3600Mhz

 

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=10346

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 20:58 (DDavorin).
10 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

..kad se već piše o 5G kod nas..da li će to po brzini/latenciji biti  u domeni 4G ili 5G

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bas cu se sutra pokusat zaletit pa testirat. Samo neznam sto se tice udaljenosti jel moram bit bas u zracnoj luci ili mogu u okolici.
call of duty mw2
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sto blize baznoj na oko 300m bolji rezultati. Bilo bi dobro da imas neki app da može ocitati na kojoj je frekvenciji 5G

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav.Koristim a1 mrezu.Uzeo sam neki dan b715s-23c, prije njega sam imao b315. Na b315 sam imao u prosjeku 25 mbs dl i 2 ul, na b715 imam u prosjeku duplo ako ne i vise.Signal mi je 3/5 crtica. Kako da saznam da li mi b715 radi na 2ca ili mozda 3ca. Jer kad udem u postavke mogu samo namjestit hocu li 2g 3g 4g only. A u bandovima mi nudi samo frekvencije da izaberem nema ono da mogu stavit B1+B3 i slicno(kao sto sam tu na forumu vidio da nekom nudi tu opciju). U blizini od nekih kilometar dva imam 2 bazne stanice ko je rade na band 1,3 i 20 (nema nekih velikih prepreka) . Na svom mobitelu p30 lite koji je 2ca vidim da koristi 800 i 1800 frekvencije. Kako to na ruteru provjerit
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja imam isti taj, sa finskim firmwareom, i imam normalno

 

Jesi gledao pod lte band mode?

Moras skrolat dolje

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo napravio testiranja DL ZTE 286R A1 vs Huawei B535-232. Toranj koji ima samo 2CA 800+1800, routeri spojeni na vanjske antene . ZTE jako varirala DL od 3.5 do 8.2 MB/s  B535 od 16 do 18,6MB/s. I sad dolazi na red drugi FW na ZTE 286R ili će uspjeti ili će se zbrikati.....

ZTE signal jedna antena ZTE signal jedna antena
ZTE DL jedna antena na R ZTE DL jedna antena na R
B535 signal obje antene B535 signal obje antene
B535 DL obje antene B535 DL obje antene
Moj PC  
0 0 hvala 4
16 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Aj podijeli s nama kasnije dojmove i firmware, ako vrijedi za taj ZTE.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Obzirom da imam ZTE sa Tele2 firmwereom, jako sam zainteresiran za neki drugi, bolji softver :-)
Javi je li uspjelo i kako...
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Da da trebalo je skrolat dolje, posto na mob to radin pa je teze za skuzit hvala ti...Jesi i ti stavia 4g only u preferred network mode. Koje si bandove stavia, ja sam stavia sva cetri banda B1 B3 B7 B20, kao sto sam rekao u blizini su mi 2 bazne a sa 3 banda, i jedna bazna malo dalje ima sva 4 banda(slika ispod) , pa sta uhvati uhvati. Sad mi signal zna bit i full na 5 crtica nekad.
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Anteghost kaže...
Da da trebalo je skrolat dolje, posto na mob to radin pa je teze za skuzit hvala ti...Jesi i ti stavia 4g only u preferred network mode. Koje si bandove stavia, ja sam stavia sva cetri banda B1 B3 B7 B20, kao sto sam rekao u blizini su mi 2 bazne a sa 3 banda, i jedna bazna malo dalje ima sva 4 banda(slika ispod) , pa sta uhvati uhvati. Sad mi signal zna bit i full na 5 crtica nekad.

 Router spaja 3 frekvencije, ako ti staviš 4 i ostaviš njemu da sam bira koju će izostaviti, onda se može dogoditi da on odabere spajanje frekvencija sa jačim signalom, a baš neka od tih može biti više zagušena, pa nečeš imati najbolju brzinu.

 

Provjeri pojedinačno frekvenciju po frekvenciju u vrijeme mogućeg najvećeg zagušenja na koje 3 frekvencije imaš najbolje brzine i ping, i te 3 mu zadaj.

 

EDIT;

Ali provjeravaj spjen kabelom, ako je moguće, a ne preko mobitela WiFijem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 8:31 (ZdravacVZ).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja koristim samo b20, imam dostupno b3 i b20 ali bolja mi je brzina na b20 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice