4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.660
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AF139 kaže...

Ako misliš stavljat ruter vani u metalnu kutiju (faradejev kavez) znači da moraš spojiti vanjske antene inače nećeš imati nikakav signal.

 Nisam mislio zeljezni, nego aluminijsku/inox kutiju. Ne znam dal bi to igralo malo bolju ulogu? Ili isto nece bit dobar prihvat signala bez antene. 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kova077 kaže...

Di pise taj eNB ili jednostavno ne vidim.. 

Ovak mi izgleda sa CellMaperom.. Mada sam trenutno na TELE2 jer nisam kupio bon za internet na HT-ovoj kartici. A na poslu sam nisam doma.

 

Ovak to izgleda kad slikam mapu. Ova plava tockica je gdje stanujem. Da rak raka jebe mora bit negdje toranj u blizni moje kuce ne moguce da je prvi toranj tek 7 kilometara od mene. Nekad mi baci baznu na slatinu ili na sartovac kad sam gledao sa net monsterom ali ne pokazuje gdje se nalazi. Kao da je spojen tamo to kad sam sa HT-ovom karticom u potrazi. 

 Ne pise kad si na 3G moraš biti na 4G onda na vrhu piše eNB. Gdje ti sad pise cell id

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 11:50 (DDavorin).
5 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Našao hvala ! :D 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 11:56 (kova077).
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz ekipa, u Tele2 se pojavio b535-235 model. Ima i telefonsku utičnicu. Ako koga zanima ima u oglasima. Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Prodajes ga ze iste novce kolko i novi dode

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

899 je novi,a moj je star 2 dana... I nekorišten 100%

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

700kn je novi u iskonu

 

https://shop.iskon.hr/artikli/router-huawei-b535-232-lte

 

ima i za 480kn u HT-u, al za taj doduse neznam jel se moze uzet ak nemas uslugu

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/internet-posvuda

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kova077 kaže...
AF139 kaže...

Ako misliš stavljat ruter vani u metalnu kutiju (faradejev kavez) znači da moraš spojiti vanjske antene inače nećeš imati nikakav signal.

 Nisam mislio zeljezni, nego aluminijsku/inox kutiju. Ne znam dal bi to igralo malo bolju ulogu? Ili isto nece bit dobar prihvat signala bez antene. 

 Kupi neku plasticnu kutiju ili u ducanu nadji neku po velicini da ti odgovara i stavi unutra

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kova077 kaže...
AF139 kaže...

Ako misliš stavljat ruter vani u metalnu kutiju (faradejev kavez) znači da moraš spojiti vanjske antene inače nećeš imati nikakav signal.

 Nisam mislio zeljezni, nego aluminijsku/inox kutiju. Ne znam dal bi to igralo malo bolju ulogu? Ili isto nece bit dobar prihvat signala bez antene. 

 PLastika stari moj, plastiku uzmi

link

Kod mene 3 godine vani na krovu radi bez frke.

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
R4zOR229 kaže...

700kn je novi u iskonu

 

https://shop.iskon.hr/artikli/router-huawei-b535-232-lte

 

ima i za 480kn u HT-u, al za taj doduse neznam jel se moze uzet ak nemas uslugu

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/internet-posvuda

 Vidiš ,sad tu spamamo kad ne čitaš sa razumijevanjem. Ovo sve što ti navodiš je 232 model. Ja prodajem 235. Nekome ko će koristit telefon. Kužiš?

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ekipo, jel moze neka preporuka za router koji ce ici ili na A1 ili Gigabox (Simpa tjedna flat opcija isto je u igri)?

Trenutno sam na Pokucnome Tele2, medutim morat cu mijenjat jer 200 GB je premalo za mene.

Hvala unaprijed.

 

 

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zemljanin  Premalo podataka si dao recimo koje sve frekvencije su ti dostupne kod pojedinih operatera. Koji router sada koristiš? Koliko misliš uložiti u router? Želiš li izvuči max dostupne brzine u datom trenutku koje operater podržava na tvom području? Tablicu routera imaš na 16 stranici ove teme.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Zemljanin  Premalo 

 Vracam se doma za cca mjesec dana pa nisam u mogucnosti isprobat.

Zivim u okolici Cakovca tj 6 kilometara sjevernije pa ako neko zna kak je situacija tamo bilo bi ok da napise :-).

Zanima me  Tcom ili A1 flat opcija jer ovu sprdnju sto su napravili s Pokucnog je katastrofa.

 

P.S.

Kolko utjece sam router na ping jer klinci mi se zale na veliki ping kad netko gleda yt ili netflix?

Mislim jel bi bila bolja situacija sa nekim routerom iz visoke klase?

 

Hvala

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zemljanin kaže...
DDavorin kaže...

Zemljanin  Premalo 

 Vracam se doma za cca mjesec dana pa nisam u mogucnosti isprobat.

Zivim u okolici Cakovca tj 6 kilometara sjevernije pa ako neko zna kak je situacija tamo bilo bi ok da napise :-).

Zanima me  Tcom ili A1 flat opcija jer ovu sprdnju sto su napravili s Pokucnog je katastrofa.

 

P.S.

Kolko utjece sam router na ping jer klinci mi se zale na veliki ping kad netko gleda yt ili netflix?

Mislim jel bi bila bolja situacija sa nekim routerom iz visoke klase?

 

Hvala

 Ako si negdje kod Zasadbrega onda A1. Najbolje kad se vratiš da isprobaš kakvo je stanje ma tvojoj mikrolokaciji.

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Zemljanin kaže...

 Ako si negdje kod Zasadbrega onda A1. Najbolje kad se vratiš da isprobaš kakvo je stanje ma tvojoj mikrolokaciji.

 Blizu, al sad mi je klinac uzeo punici mobitel jer ona ima A1, i spedtest je bio 2/8  up/dl  i 17 ping...,

dok je na istom mjestu s mobitelom na tele2 16/11 up/dl i ping 71...

Narucio sam besplatnu simicu od Simpe pa ce klinac isprobat i HT signal koji  se nadam da ce bit bolji.

Battlenet - TheProdigy#2234
10 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam tp-linkov mr200 i tele2 karticu s neograničenim paketom.

Veza je kriminalno spora, proba san sve šta mogu, APN, prebacit s 4G na 3G i obrnuto.

RSSI je oko -80dbi ali mreža uvijek "pada".

Šta mogu još napravit prije nego šta ka zabijen u zid.

Zadnji FW imam, kartica već jednom mijenjanja jer smo sumljali na nju.

 

Brzina u traffic monitoru ne prilazi 100KB/s za download i 10KB/s za upload

lokalni forumski retard
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ante Re kaže...

Imam tp-linkov mr200 i tele2 karticu s neograničenim paketom.

Veza je kriminalno spora, proba san sve šta mogu, APN, prebacit s 4G na 3G i obrnuto.

RSSI je oko -80dbi ali mreža uvijek "pada".

Šta mogu još napravit prije nego šta ka zabijen u zid.

Zadnji FW imam, kartica već jednom mijenjanja jer smo sumljali na nju.

 

Brzina u traffic monitoru ne prilazi 100KB/s za download i 10KB/s za upload

 A koji ti neograničen paket imaš kod Tele2?

10 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin imam karticu njihovu od pokućnog interneta. Meni je receno da je neogranicena i cini mi se da je tako jer zadnjih 6 mjeseci nije bilo nikakvog data capa il slično (a dosta toga san priko torrenta skida).

lokalni forumski retard
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hladni tuš ti uskoro slijedi....

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ante Re kaže...

DDavorin imam karticu njihovu od pokućnog interneta. Meni je receno da je neogranicena i cini mi se da je tako jer zadnjih 6 mjeseci nije bilo nikakvog data capa il slično (a dosta toga san priko torrenta skida).

 Potrošio si očito 200GB koliko sad ima pokućni i brzina ti je smanjena na 2Mbps

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ante Re kaže...

DDavorin imam karticu njihovu od pokućnog interneta. Meni je receno da je neogranicena i cini mi se da je tako jer zadnjih 6 mjeseci nije bilo nikakvog data capa il slično (a dosta toga san priko torrenta skida).

 Pa je, teoretski neograničen je promet, samo ti nakon 200gb smanje brzinu da ne možeš ništa raditi na internetu 

12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ante Re kaže...

Šta mogu još napravit prije nego šta ka zabijen u zid.

Napraviti uninstall torrent aplikacije. 

Nema više skidanja cijelog interneta preko pokućnog, sad je to za malo surfanja, mail, koji filmić ili serija i to je to.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sad su mu skroz zatvorili pipu niti na forum ne može 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Sad su mu skroz zatvorili pipu niti na forum ne može 

 ili ga je "zabija" u zid. 

16 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima li tko iskustva s Mikrotik Chateau LTE12 ruterom i A1 flatbox?
Odašiljač u blizini je B1+B3+B7+B20, trenutno su brzine na ZTE MR286r cca 35 mb/s DL, 5 UL.
Dvoumim se između Mikrotik Chateau LTE12 i Huawei B715.
Thx.

"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse "I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 20:45 (Hazunfefer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Mislim da Mikrotika još nije nitko nabavio. Preskup je naspram B715 , a oba routera što se tiče 4G modema imaju iste specifikacije. Za te novce koliko košta Mikrotik mogu nabaviti B818-263 koji ima 4CA i bolje bi ti odgovarao i imao bi veće brzine od Mikrotika i B715 pošto kako kažeš na tvom odašiljaču ima 4 frekvencije .

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Mikrotik je trenutno 1259 Kn (u HR), nije ponešto skup. Huawei B818-263 nalazim samo rabljeni na njuskalu za 1500kn, novi izvana - ne. Dakle B818-263 (nebrendirani) je načelno bolji izbor od Mikrotika i B715?

"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse "I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Sad su mu skroz zatvorili pipu niti na forum ne može 

 Tele2 stoka želi sakrit istinu

lokalni forumski retard
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ma nisam gledao u zadnje vrijeme cijene mikrotika ali ako je to ta cijena uzmi ga barem će ga netko moći testirati jer gledao sam njegovo spec za 2CA i 3CA nisu mi neke stvari jasne ali to se može razjasniti testiranjem. Sa B 818 imat ćeš veće brzine za tu jednu frekvenciju koju može više povezati. Za tu cijenu Mikrotik je pobjednik naspram B715

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nije da baš imam vremena za testiranje, ali uvijek postoji pravo na povrat od 14 dana :) 
Našao sam i B818, 179 EUR u DE, skoro isti par novčanih čarapa. Hvala na infosima!

"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse "I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice