4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.125.199
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kako znaš da imaš samo 800Mhz dostupno? Koji router?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 18:46 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Router b535 i iskra p56 antene, pogledao sam u net monsteru na mobu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 19:12 (akrklec).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Netmonster nije mjerodavan . Pogledaj na cellmapper karti ili instaliraj neki app za router da vidiš na koji eNB ID se spaja router

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Slabo se snalazim s tim aplikacijama za ruter. Koja je najbolja?

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pogledao sam na cellmapper i najbliza je je band 3 i 20 a malo dalje je 1, 3 i 20.. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
akrklec kaže...

Pogledao sam na cellmapper i najbliza je je band 3 i 20 a malo dalje je 1, 3 i 20.. 

 imaš na ovoj stranici u mom postu  https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx?jumpto=6248318&sort=asc&view=flat&page=17

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Skuzio sam sad da se spaja na udaljeniji cell tower i antena mi je krivo postavljena. Jedini problem je sto mi u tom smjeru anteni put prijeći zid od kuce. Jel to smeta jako ili?

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
akrklec kaže...

Skuzio sam sad da se spaja na udaljeniji cell tower i antena mi je krivo postavljena. Jedini problem je sto mi u tom smjeru anteni put prijeći zid od kuce. Jel to smeta jako ili?

 Da dosta smetaju fizičke prepreke

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Premjestio antenu i shvatio da nije problem u pingu nego u sinr valueu. Krece se od 8 do 12 sto je jako lose i onda mi prekida kad radim nesto voice over wifi. Ima li nacina da se to popravi... pomicanjem antene se nista ne mijenja, takodjer samo probao lockati na razlite bandove ali nista. Antene su postavljene na 76 cm razmaka od zadnjih direktora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 12:07 (akrklec).
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel ima netko iskustva kak bi radile dvije iskra antene usmjerene prema odašiljaču na 6,3 km gdje postoji optička vidljivost, ali su između 2 ili 3 odašiljača ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
akrklec kaže...

Premjestio antenu i shvatio da nije problem u pingu nego u sinr valueu. Krece se od 8 do 12 sto je jako lose i onda mi prekida kad radim nesto voice over wifi. Ima li nacina da se to popravi... pomicanjem antene se nista ne mijenja, takodjer samo probao lockati na razlite bandove ali nista. Antene su postavljene na 76 cm razmaka od zadnjih direktora.

 Sve je već opisano u ovoj temi pa ne kužim te linkao sam ti stranicu za prijašnje pitanje i par postova ispod imaš i o postavljanju antena i njihov razmak. Tvoj razmak je super za 800Mhz   https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx?jumpto=6248913&sort=asc&view=flat&page=17

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Z004 kaže...

Jel ima netko iskustva kak bi radile dvije iskra antene usmjerene prema odašiljaču na 6,3 km gdje postoji optička vidljivost, ali su između 2 ili 3 odašiljača ?

 Daj mi eNB ID bilo kojeg od ta tri tornja da vidim položaje.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Po ovome sto sam procito znaci da ih trebam stavit vise skupa jer 800 mhz ima dosta veliku prodornost kroz objekte. Znaci da ih stavim za 1800 mhz ili jos vise ili manje? Imam raspolozivo 800 1800 i 2100.

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ubacio sim karticu od A1 u huawei b528-23a izmjerena brzina .

Isti ruter nije radio u agregaciji sa tele2 karticom ali sa A1 radi. Konekcija na ruteru postavljena na auto.

A1 odašiljač kod mene radi na 800+1800 mhz.

Ko je u prilici ruter se može polovni povoljno nabaviti, njemačka ih je puna.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 16:32 (lord22).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz, imam pitanje jedno. Kupio sam nedavno iskre i imam od gigaboxa ovaj huawei b535. Negdi 4 5 km zracne je odasiljac i radi na b1,b3 i b20 frekvencijama prema cell mapperu. Na b20 radi oko 40 mbps u prosjeku, a na b1 i b3 skoro uopce nema signala (3 4 mbps). Antene sam postavio po uputama od iskre. Je li to do antena ili nesto drugo?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

daj neku sliku jačine signala na B3

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koji je tip koaksijalnog kabla ?.... i koje dužine je ?

Po slikama što je viša frekvencija to je lošiji signal , a to je normalno za loše kablove .

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Kablovi su dosli s iskra p56 antenama kupljenim preko kermana. Dugi su 10 metara mi se cini.
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bobi22 kaže...

Evo

 Imaš na 18 stranici ove teme koliki mora biti razmak među antenama. Ako si ga podesio kao u uputama onda su podešene za 800Mhz, a trebaju biti podešene za 1800 ili 2100. Jesi siguran da si u pravom smjeru usmjerio antene?

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Bobi22 kaže...

Evo

 Imaš na 18 stranici ove teme koliki mora biti razmak među antenama. Ako si ga podesio kao u uputama onda su podešene za 800Mhz, a trebaju biti podešene za 1800 ili 2100. Jesi siguran da si u pravom smjeru usmjerio antene?

 Da, prema enb IDu sam nasao odasiljac na cell mapper karti i onda sam u google mapsima nasao istu lokaciju.

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stavio sam na 1800 mhz antene i nista se nije promijenilo, da probam na 2100 ili nema smisla?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pitanje vezano za SINR, vrijednost se kreće cca -7 do +4, skače i do -16, ostale vrijednosti -51 RSSI (max), -12 do -5 RSRQ i -79 RSRP, Brzina stabilnih cca 55Dl i oko 45Ul A1 ping OK uglavnom ispod 20.
Promjenom pozicije routera baš i ne mogu dobiti neke bolje vrijednosti za SINR, ima li neko jednostavno rješenje kako to poboljšati?
Hvala.

Edit: router Huawei B535-232, Band B1-2100, F/TDD 1800+2100.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 12:04 (mladen-p).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bobi22 kaže...

Stavio sam na 1800 mhz antene i nista se nije promijenilo, da probam na 2100 ili nema smisla?

 Stavio i na 2100 mhz opet nema promjene...

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bobi22 kaže...
Bobi22 kaže...

Stavio sam na 1800 mhz antene i nista se nije promijenilo, da probam na 2100 ili nema smisla?

 Stavio i na 2100 mhz opet nema promjene...

Očito imaš neko brdo između tebe i repetitora na 5Km signali ti svi moraju biti ispod -90 sa iskrama nešto ne radiš dobro daj mi sviju točnu lokaciju u PP

 

5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Doslo vrijeme da se i ja malo raspitam o ovakvim stvarima. Naime vec dosta vremena si hocu uzet antenu neku radi loseg signala na vipovom homeboxu. Inace je oko -100 i brzina je na zte ruteru oko 15,20. Sta je najgore odasiljac je 700 metara iznad mene a ja sam u dumaci prakticki okruzen sumom i imam brijeg iza kuce.

 

No nebitno, istekla mi je ugovorna obaveza i presao sam na Gigabox, evo bas danas bi mi trebao stici ruter B535 i sve ostalo uz njega.

E sad, prije nego sto sam se odlucio za gigabox uzeo sam SIMPA karticu i stavio je u P20 pro. Jacina signala nije bila bog zna sta, na malo povisenom pored kompa mi je -95, dok u ostalim dijelovima je oko -100. Takoder suma oko mene, no ni sam ne znam di bi uperio mobitel jel vidim da se spaja na sve straneu 3 banda? Barem mi izbaci tak nest na net monsteru. Brzina mi je bila oko 100 mb dl na simpi ono kad se uzme flat na dan.

 

E sad, mislio sam to odradit ovak. Naravno da bi si i Antene uzeo kroz mjesec dva radi boljeg signala.

Jel inace mi je ping jako bitan, a na mobitelu nije bilo toliko problema sa njime jer sam igrao igrice preko hotspota.

Znaci napravio bi kutiju od lima, kabal produzni unutra i ruter u tu kutiju. I gore na vrh kuce ispod grede. Na zalost nemam sprovedenu struju jos na gornji kat kuce zato sam i rekao produzni.

Dal bi trebao pazit na nekakvu izolaciju te kutije posto sad dolazi hladnije vrijeme?

 

Mozda nekakvu spuzvu sa unutarnje strane kutije stavit radi hladnoce ili da ostavim tak obicni lim i samo ruter bacim unutra? Strah me radi kondenzacije. Kutija bi bila zatvorena sa svih strana da ne moze uc kisa ni snijeg.

 

Jos se nisam popeo na tavan sa mobitelom da vidim dal bi signal bio bolji, ali sigurno je bolja vidljivost prema tom dijelu gdje dobijem bolji signal od -95, -98. Ispod samog coska kuce kad sam stajao sa mobitelom i gledao prema gradu sam imao -95. Vjerojatno na povisenom bi bilo jos vise.

 

A za mjesec dva kad se skupi novaca i uzme se antena ne bi mi trebalo ni 5 metara kabla nego bi je stavio odma pokraj rutera koji bi bio na tom zidu od kuce a mozda bi ga i prebacio unutra te kabal provukao samo na metar ispod grede.

 

Ne znam, iskreno bi mi svako misljenje dobro doslo.. Evo i slika neka gdje bi tu kutiju stavio, a antena bi isla pokraj ovih od satelitske. Jer pucaju u ravninu gdje nema sume jedno kilometar jer je livada.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 9:07 (kova077).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kova077.  Instaliraj ovaj app na mob. https://play.google.com/store/apps/details?id=cellmapper.net.cellmapper&hl=hr&gl=US

 Kad ga otvoriš očitaj koji je eNB. Ujedno sa tom aplikacijom mozes i mapirati tornjeve i njegove frekvencije. Osvježiti sa novim info ako je bilo nadogradnje ili pronaci nove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ako misliš stavljat ruter vani u metalnu kutiju (faradejev kavez) znači da moraš spojiti vanjske antene inače nećeš imati nikakav signal.

5 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Di pise taj eNB ili jednostavno ne vidim.. 

Ovak mi izgleda sa CellMaperom.. Mada sam trenutno na TELE2 jer nisam kupio bon za internet na HT-ovoj kartici. A na poslu sam nisam doma.

 

Uzeo sam ipak za testiranje neta na simpinoj kartici.  Ovak to izgleda kad slikam mapu. Tamo gdje je kruzic je moja kuca, a gdje je kocka je 190% VIP-ov toranj jer znam da je tamo.

Znaci da bi negdje trebali bit i drugi, al ih uopce nema na mapi. Slika druga je kak izgleda ono ali i dalje ne vidim taj eNB.. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 11:49 (kova077).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice