4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.874
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
dennocro kaže...

Nabavio dvije iskre, b715 je već tu. Rsrp I rsdi je super dok sinr varira Al mi se čini da je dosta slab. Antene sam za test ovako stavio na slici se može vidit di je odasiljac nema prepreka mada bi antene išle na krov pa bi to možda bilo i bolje. Sinr varira od - 5 pa do 10-13

 

Da se može još šta podesiti ili je to to. Po cell maperu vidim da sam spojen na taj odasiljac 

 Prvo stavi antene tamo gdje će ti biti,a ne ovako ukoso nosač. Smanji razmak između antena pošto loviš 1800+2100

 to sam posudio antene pa mi se iskreno ne da bas stavljati na krov jer moram ljestve, koji onda razmak staviti posto sam pokusavao manji al nema neke razlike, trenutno bez antena sinr 12-13 sa antenama isto toliko. samo su sotali parametri puno bolji, brzina manje vise ista.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 20:03 (dennocro).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

dennocro  SINR ovisi i o opterećenosti mreže kao i RSRQ

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

imao sam ruter zte mf 283 od a1,zadnjih 10 dana brzine ispod 1,

prije bile cc15-25,zamijenili mi i poslali  zte mf286r

sad brzine cc10-15,jačina signala -102--105dbm

 

na jednom mjestu u kući sam dobio 4 crtice signala ali ne veću brzinu

zvao teh.službu i kažu da sam udaljen cc 4,5 km od bazne stanice

 

koja antena vanjska bi bila dobra za bolju brzinu

ne treba mi nešto posebno velika brina ,treba stabilna za iptv

da bude cc do 30 ,ja prezadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, naručio sam huawei b535 preko iskona webshopa. preselio sam se na novu adresu gdje nemam mogućnost vdsl te sam primoran uzet 4g internet. da li bi antene pomogle u ovom slučaju na slici pošto jedino vip pokriva na dva banda?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
0verlord kaže...

Pozdrav, naručio sam huawei b535 preko iskona webshopa. preselio sam se na novu adresu gdje nemam mogućnost vdsl te sam primoran uzet 4g internet. da li bi antene pomogle u ovom slučaju na slici pošto jedino vip pokriva na dva banda?

 Na tom odašiljaču su sva tri operatera A1- 800+1800  HT HR- 800+1800, Tele2- 1800. Imaš u Pazinu A1-800+1800 HT HR- 800+1800+2100 i Tele2- 1800 svaki ima svoj odašiljač. Udaljenost od tebe do tih odašiljača je približno ista uspoređujuči udaljenost s ovim kojeg si naveo gdje su sva tri operatera samo pitanje gdje je bolja optička vidljivost. Antene u svakom slučaju pomažu sa signalom i DL UL. HT HR ima tri banda i mislim da bi tu imao največe brzine. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 15:08 (DDavorin).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Gdje/kako vidite koji bandovi su na kojoj baznoj stanici?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala na brzom odgovoru. Na kraju uzeo flatbox od a1 i uzeo njihov router (otkazao b535) stavio antene sa ebay privremeno. DL 45-52 UL 25 i ping 19. Za sada super zadovoljan jedino ne znam da li bi profitirao kad bi uzeo od iskre antene i kasnije neki malo bolji router?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 15:42 (0verlord).
5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Na početku u prvom postu sam našao za preporuku u mid rangeu

TP-Link Archer MR600 AC1200

 

Sada sam našao na webu dostava iz Italije cijena cca 679kn.

 

isto tako sam našao na Xtreme digital (imao sam neka pozitivna neka mal ološija iskustva sa njima) Huawei B535-232  za 818kn.

 

Obzirom na razliku u cijeni od 139 kn da li je boljeTP-Link ili Huawei jer mi se čini da oba imaju 2CA?

 

Ne mogu naći isukstva kod nas za taj TP-Link osim nekih na stranim portalima.

 

sada sam na Iskonu ali obzirom da je u zadnje vrijeme download pogotovo navečer na 23ms pinga u prosjeku 0.15Mbps (ko da sam na dialupu)

mislim pokušati Tele2  a jedini toranj je na 800m i to vidim samo da imaju 1800MHz.

 

U tom slučaju 2CA mi baš i ne treba ali recimo ako se prebacim na Tcom oni imaju 800Mhz i 1800MHz u blizini pa eto to mi može pomoći.

možda A1 koji isto ima samo dvije frekvencije.

 

Zahvaljujem na prijedlogu ako itko može dati svoje mišljenje.

 

Miro
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Miro_online  Vidim da si na Iskonu pa pošto si njihov korisnik kupi kod njih B535 router  https://www.iskon.hr/Mobile-Wi-Fi?gclid=EAIaIQobChMIjJ3GgK2M7AIVzwJ7Ch0gpQ2UEAAYASAAEgLzDvD_BwE  Uzmi bilo koji Huawei router imaju svi ti routeri mogučnost zadavanja frekvencija i agregacija bilo u sučelju routera ili preko mobilnih aplikacija ili windows aplikacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala. 

nadam se je isti otključan pa da mogu koristiti drugog operatera jer prvo probam Iskon na istim routerom pa vidim dalje.

Još jednom hvala za info. Kod njih nisam niti gledao.

Miro
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
INCOGNITO99 kaže...

Gdje/kako vidite koji bandovi su na kojoj baznoj stanici?

 Evo ovako tornjeve i frekvencije možeš vidjeti na Cellmapper. Pa da malo pojasnim tornjeve mapiraju sami korisnici na način da instaliraju Cellmapper APK na mob mogu se registrirati a i ne moraju. Uključi se aplikacija i ona mapira tornjeve i frekvencije tih tornjeva i vrši upload tih podataka na server i karta se osvježava sa novim podacima naravno mapira tornjeve onog operatera kojeg trenutno koristite. Ako se pronađe novi toranj on je crveno obilježen i može biti u krugu 15 km od točke na mapi. Zeleni tornjevi su stavljeni na točne lokacije a stavili su ih korisnici. Da bi mogli micati tornjeve trebate sakupiti 50000 bodova i 50 novih ćelija. Ali ako izmapirate i pojavi se novi toranj ili je već na karti ali je crven ja ga mogu staviti na točnu lokaciju. Eto to je ukratko o tome i bilo bi dobro da se uključi više korisnika bit će točnija karta. Ako imate kakva pitanja pitajte.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 19:38 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Miro_online kaže...

Hvala. 

nadam se je isti otključan pa da mogu koristiti drugog operatera jer prvo probam Iskon na istim routerom pa vidim dalje.

Još jednom hvala za info. Kod njih nisam niti gledao.

 Da router je otključan radi sa svim operaterima i nije brendiran ima EU global FW

6 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav,zna li neko da li su ovi iz vipa zte 286 ruteri kodirani na vip ili mogu na sve i kakvi su sa agregacijam za tele 2 npr ili t-mob?

p.s razgovarao sam sa szk vip kažu da su zaključani na vip
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 14:22 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dejo74 kaže...
Pozdrav,zna li neko da li su ovi iz vipa zte 286 ruteri kodirani na vip ili mogu na sve i kakvi su sa agregacijam za tele 2 npr ili t-mob?

p.s razgovarao sam sa szk vip kažu da su zaključani na vip

 Nije dobar za tele2 ne podržava 2CA 1800+2100 radi na jednoj frekvenciji. Za nezahtjevnog korisnika PLUG & PLAY sasvim dovoljan i za A1 i HT HR. Routeri se više ne zaključavaju kao ni mobiteli mogu biti samo brendirani i rade sa svim sim karticama. Nakon isteka UO dužni su ti otključati router ili mob besplatno. Ali danas im se to ne isplati jer primjer uzmeš flatbox duo i ZTE 286 bez UO router platiš u gotovini, da je zaključan isti tren možeš tražiti da ti ga otključaju ali to im se ne isplati. Ni Tele2 ne zaključava routere ni HT HR

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 15:14 (DDavorin).
6 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

laže szk lažem i ja tako mi je reko nema smisla ali kaže da je

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dejo74 kaže...

laže szk lažem i ja tako mi je reko nema smisla ali kaže da je

 Ne lažu nego ne znaju! Frendu su prije tri godine u Tele2 isto rekli da je njihov zte 286 zaključan (bio s njim u poslovnici) došli doma probali sim od HT HR i normalno je radio nije bio zaključan samo je imao njihov FW znači brendiran na Tele2. Svi oni misle ako je brendiran da je i zaključan. Imaš masu ljudi tu na forumu pa pitaj one koji su uzeli taj router i neka provjere sa drugom sim karticom  https://forum.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/a1-flatbox-duo-1tb/277274.aspx Dosad nisam čuo da je netko rekao da mu je 4G router zaključan!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 18:13 (DDavorin).
5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Vidim da ste komentirali Iskra P-56 antene.

Na stranici za antenu piše da je optimalno 84cm razmak između antena a minimalan 57cm.

 

Polarizacija i ostalo je OK ali me interesira da li bi se šta postiglo ako se razmak postavlja za 1800Mhz?

Negdje sam našao da pišu da razmak što veći to je bolje za brzinu a drugi ako se koristi 800Mhz.

 

 

E sada da tu malo filozofiram za 800Mhz duljina vala je 37.5 cm pa za dvije antene ima smisla odmak od 84cm

ali za 1800Mhz duljina vala 16.7cmšto bi onda imalo smisla 57cm?

 

Interesira me iskustvo ako se mjenja razmak ili to nema smisla?

 

 

 

Miro
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav molim vas za pomoc. Namjeravam kupiti Nighthawk M2 te Iskra antene inace koristim HT mrezu te do bazne stanice imam cistu zracnu linju a udaljenost je oko 2km, na ruralnom sam podrucju te imam 3 objekta koja zelim umrezit na istu mrezu preko ubiquiti nanobema gen2. Sada imam preko mobitela na lokaciji na kojoj zelim staviti roter oko 170Mb/t download te oko 50Mb/t upload. Dali mi je M2 overkill i dali ce biti dovoljan M1 jer mi je vrlo bitan download posto ce dosta ljudi cca20 u isto vrijeme korisiti mrezu. Te hocu li ista dobiti sa antenama? Iznimno mi je bitno da imam stabilnu i brzu vezu. Do sada je bila stabilna ali uzasno spora (10Mbt) te sam na svakom objektu placao 400kn+/mj pretplate za internet telefon i tv. Plan mi je kao sto sam rekao sve povezati preko wifija malo vise uloziti u pocetku te umjesto maxtv staviti neki stabilni IPTV. Molim vas za savjet i misljenje. Hvala
call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Miro_online kaže...

Vidim da ste komentirali Iskra P-56 antene.

Na stranici za antenu piše da je optimalno 84cm razmak između antena a minimalan 57cm.

 

Polarizacija i ostalo je OK ali me interesira da li bi se šta postiglo ako se razmak postavlja za 1800Mhz?

Negdje sam našao da pišu da razmak što veći to je bolje za brzinu a drugi ako se koristi 800Mhz.

 

 

E sada da tu malo filozofiram za 800Mhz duljina vala je 37.5 cm pa za dvije antene ima smisla odmak od 84cm

ali za 1800Mhz duljina vala 16.7cmšto bi onda imalo smisla 57cm?

 

Interesira me iskustvo ako se mjenja razmak ili to nema smisla?

 

 

 

 Ima smisla ideš na razmak neke srednje frekvencije tj 1800 naravno poslije fino podešavanje +- bliže dalje nema nekog 100 postotnog pravila

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 5:22 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
cod__kiLL3r kaže...
Pozdrav molim vas za pomoc. Namjeravam kupiti Nighthawk M2 te Iskra antene inace koristim HT mrezu te do bazne stanice imam cistu zracnu linju a udaljenost je oko 2km, na ruralnom sam podrucju te imam 3 objekta koja zelim umrezit na istu mrezu preko ubiquiti nanobema gen2. Sada imam preko mobitela na lokaciji na kojoj zelim staviti roter oko 170Mb/t download te oko 50Mb/t upload. Dali mi je M2 overkill i dali ce biti dovoljan M1 jer mi je vrlo bitan download posto ce dosta ljudi cca20 u isto vrijeme korisiti mrezu. Te hocu li ista dobiti sa antenama? Iznimno mi je bitno da imam stabilnu i brzu vezu. Do sada je bila stabilna ali uzasno spora (10Mbt) te sam na svakom objektu placao 400kn+/mj pretplate za internet telefon i tv. Plan mi je kao sto sam rekao sve povezati preko wifija malo vise uloziti u pocetku te umjesto maxtv staviti neki stabilni IPTV. Molim vas za savjet i misljenje.Hvala

 Za HT HR jedino M2 može odraditi sve agregacije. za više informacije trebam lokacilju tvoju da vidim tornjeve i frekvencije. javiš u PM

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

tcom povecao sa 60gb na 200 mjesecno pa opet poruke

 

ja sam testirao antene ali mi ne pomaze nista skoro, najbolje imam na 800 signal al je brzina uzasna, inace ide oko 100-120

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 7:37 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže... 
 Ima smisla ideš na razmak neke srednje frekvencije tj 1800 naravno poslije fino podešavanje +- bliže dalje nema nekog 100 postotnog pravila

 

Hvala na odgovoru budem isprobao, naime ne bi trebalo biti teško jer znam točan smjer antena pa ću gornju staviti na vrh a donju pomjerati, naravno idem prvo od preporučene.

 

Vidim da pratiš cellmapper pa evo jedna nova bazna stanica koju sam ugledao slučajno jer sam išao da izbjegnem gužvu.

Po kontrukciji mislim da je Tele2 jer je onaj pokrenti sa podupiračima ali naravno ne mora biti.

 

Lokacija je Resnik (blizu Vulkala i ROXa) 45°48'10.6"N 16°04'57.4"E.

 

Evo slika sa mape. Crveni krug.

Miro
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 17:48 (Miro_online).
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Jesu onda nakon potrosenih 200gb opet svako potrosenih 10gb sms por?
call of duty mw2
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

da, al meni je jucer nakon 60 stiglo, tako da ne znam lik mi je iz SZK tako rekao a ocito je smuljao ili jos nije aktivirano ne znam.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

uspio sam nabaviti jednu ovakvu antenu tp link 24dbi

sutra idem po nju

zanima me koji kabel trebam kupiti  i gdje ima za kupiti,

za spajanje sa a1ruterom mf286r

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 17:25 (valisaurea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
valisaurea kaže...

uspio sam nabaviti jednu ovakvu antenu tp link 24dbi

sutra idem po nju

zanima me koji kabel trebam kupiti  i gdje ima za kupiti,

za spajanje sa a1ruterom mf286r

 to je wifi antena morat ces ju prepravljati da bi ti radila kao davorin sto je napravio

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A što treba prepraviti

5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Mislim da ti je stvar u tome što je ta antena napravljena za 2400MHz ( 2.4-2.5 GHz), a 4G ti radi na 800, 1800 i 2100MHz tako da ta antena treba biti prepravljena na neku od navedenih.

Miro
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da prepravljao sam grid antenu Wifi 2400Mhz  na 1800Mhz jer u ono vrijeme sam imao tele2 no sada nema potrebe se upuštati u to pošto ima 4G i na 2600Mhz a to je još bolje jer je 2600 manji domet ali ona lovi i 1800 i 2600 2100 ma i 800. Dobit duplo veća nego iskra P56

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 20:22 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jedna je dovoljna?

 

Na tvojoj slici gore je jedna grid druga čini se iskra.

Miro
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice