4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.651
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ovisi na kojoj frekvenciji.

Ta tablica je samo za jednu frekvenciju.

Na višim frekvencijama uvijek imaš manje dBm, ali je širi kanal i eventualno bolja modulacija pa je brzina ista s manja primljene snage.

Npr. kod mene je na -85 dBm od kad sam router premjestio u kuhinju, na jednoj frekvenciji, pa je 100 Mbps+ konstantno, makar je mala primljena snaga, to je 4/5 do 5/5 "crtica signala" zato kaj je na višoj frekvenciji.

 

E da, i zaboravih, te brojke zapravo nisu primljena snaga nego primljena snaga normalizirana u skalu za tu frekvenciju.

 

https://www.cablefree.net/wirelesstechnology/4glte/rsrp-rsrq-measurement-lte/

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 13:55 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
love2ml86 kaže...
fer-de-lance kaže...

To ti uopće nije loša "statistika", dapače vrhunska.

 

Kako kada su mi svi parametri na dnu ove tablice?

 

Te tablice sa vrijednostima na internetu svaka pokazuje drugačije. Pa sad ti znaj tko je u pravu.

Inače signal ti je prosječan, jedino je SINR odličan.

 

EDIT: nisam vidio objašnjenje kolege. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 14:39 (mzopg).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da ima raznih tablica bitno je da imaš neke orjentire i naravno težiti što boljem signalu jer se time povećavaju brzine(ako bazna nije preopterečena) i stabilnost veze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo sam danas dobio Huawei B535 router. Sad me zanima kako ručno mijenjati na koju frenkvenciju da se spaja. Koristim Tele2 i vidim da na baznoj stanici imam 1800 i 2100.

Instalirao sam LTE H-Monitor 4.40 ali tamo ne vidim nikakve opcije za ručno mijenjanje. Trebam li još što instalirati? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

moki28  Možeš mijenjati klik na configuration pa zatim na Radio i dolaziš do postavki za mijenjanje frekvencija. Ali nema potrebe za mijenjanjem to odradi na auto jel imaš 4G+ u sučelju routera?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 22:24 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin hvala našao sam.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Evo još me jedna stvar zanima kod rutera Huawei B715s-23c:

htio bih znati kako mogu vidjeti da koristi CA?

...koristi li CA kad je stavljen na Auto, ili baš moram izabrati više Banda, pa onda koristi izabrane bandove za CA?
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 8:34 (Darko150).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
LittleM kaže...

Frend mi posudio Huawei B310S, piknuo unutra karticu od HT/a i prema speedtestu bez dodatnih antena DOWN 90Mbps , UP 3 Mbps uz ping od 17ms. Da li bi se isplatilo uzeti od HT-a gigabox sa 400 Gb prometa? Malo sam zabrinut da bi mi to moglo bit malo. Al s druge strane koristim ADSL od iskona i to mi je užas živi. Jedva jedvice 10Mbps.

 Na TELE2 DOWN 5Mbps, UP 4 MBps, ping 20ms... da li je zbilja moguće da je HT tolko brži? Mislio sam da postavljaju repetitore na iste pozicije al očito to nije slučaj. 

 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Darko150 kaže...
Evo još me jedna stvar zanima kod rutera Huawei B715s-23c:

htio bih znati kako mogu vidjeti da koristi CA?

...koristi li CA kad je stavljen na Auto, ili baš moram izabrati više Banda, pa onda koristi izabrane bandove za CA?

 Ako ti piše u sučelju routera 4G+ rade ti agregacije i to na AUTO sve dostupne koje ima tvoj operater i koje podržava router. Max 3CA

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hmmmm, nigdje ne piše 4G+... samo 4G
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ne da mi editirati post,
dakle 4G+ se pojavi samo kod downloada, znači kad pokrenem speedtest, kod početka downloada pokaže 4G+, a čim on završi, pojavi se 4G bez plusa i tak stoji stalno.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 23:10 (Darko150).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Agregacije se pale tek kada se nesto skida, kada je idle nema smisla da je spojen na vise frekvencija

6 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

Uzeo sam jučer A1 Flatbox Duo sa ZTE MF286R modemom.

Modem se nalazi još u sredini kuće.
Signal je LTE+ i snaga je oko -100 dBm.
Download je oko 30 Mbit/s, upload je oko 7 Mbit/s. Ova brzina mi trenutno nije problem.

Problem je ping od 45 ms, ali s velikim varijacijama. Svakih par sekundi skače na više od 100 ms (100 ms - 700 ms). Čuje se čak na discordu jer glasovi prekidaju.

Što mislite, mogu li vanjske antene riješiti problem s pingom? Koje biste preporučili?

Edit: Na slici je ping mjeren ujutro. Vjerojatno bi bio drugačiji navečer.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 9:36 (cauchy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo završena testiranja B818-263 sa dva različita FW orginal Huawei i DNA(Finski) Brzine pa identične na oba routera jedino što DNA ima u samom sučelju promjenu frekvencija i agregacija dok orginal FW klasika AUTO, 3G, 4G. Rade sve agregacije na A1 i Tele2 ali ne rade na HT HR agregacije koje su vezane za 1800 2CA. Primjer 1800+2600 inače je na HT HR 3CA a dobije se samo 2CA pošto oni imaju sirinu pojasa od 20 i 10MHz i router ne spaja ta dva pojasa sa drugom frekvencijom zato evo i nove tablice agregacija routera

Moj PC  
1 0 hvala 5
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
cauchy kaže...

Pozdrav,

Uzeo sam jučer A1 Flatbox Duo sa ZTE MF286R modemom.

Modem se nalazi još u sredini kuće.
Signal je LTE+ i snaga je oko -100 dBm.
Download je oko 30 Mbit/s, upload je oko 7 Mbit/s. Ova brzina mi trenutno nije problem.

Problem je ping od 45 ms, ali s velikim varijacijama. Svakih par sekundi skače na više od 100 ms (100 ms - 700 ms). Čuje se čak na discordu jer glasovi prekidaju.

Što mislite, mogu li vanjske antene riješiti problem s pingom? Koje biste preporučili?

Edit: Na slici je ping mjeren ujutro. Vjerojatno bi bio drugačiji navečer.

 Evo kod mene je trenutno ovako, s tim da su svi mobiteli i kompovi nakačeni, pinganje jednog CS servera. Signal mi je -97dbm 4g+ homebox zte 286r

14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bok

Kupio sam B715-c23 router sa finskog shopa. Stavio sam karticu od A1 i brzina je već dupla. Da li treba promjeniti kakve APN postavke ili je to to ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa ako radi, ne diraj . Obicna simica ili ova podatkovna za homebox/flatbox? Znam da A1 sluzbeno ne dozvoljava stavljanje kartice iz flatboxa u nesluzbeni router, ali ne znam radi li to nesluzbeno barem?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znači Netgear M2 best buy? Ili možda pričekati MR5200, al bi cijena mogla biti paprena.

What doesn't kill you only makes you stronger.
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

Pretrazio sam ovu temu i Flatbox tako da koliko vidim ovaj ZTE koji daju s novim Flatboxom ne bi trebao biti los s obzirom da ima 2CA, ali me isto zanima koliko ste dobili brzine pri prelasku sa 2CA na 3CA (tipa na B715 od Huaweia), jer su na mojoj lokaciji 3 repetitora, 2 imaju 800/1800/2100 bandove i na jedan od ta dva imam neometani pogled, nekih 1.5km. 

 

Svakako cu ovih dana naruciti paket pa cu vidjeti kako ide u defaultu. Nego, vidim da ZTE MF286R ima neku posebnost u vezi antena, da je jedan izlaz samo za 2600, dok je drugi za sve ostale bandove. Onda na njemu Iskre P56 ne mogu funkcionirati? Ima li netko da je spajao antene na ovaj router i kakva su iskustva? Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Apsolutno best 4G router ali i to ima svoju cijenu. Jedini router koji može odraditi agregaciju HT HR frekvencija B1+B3+B7+B20 točnije 5CA. Meni je ovo već drugi M2 i ja sam htio pričekati M5 izlazi za 3 mjeseca e sad kad će izaći EU verzija ne zna se. I kad gledam kad će kod nas 5G neće mi trebati uskoro tako da M2 dovoljan za sada i sljedećih nekoliko godina. Bilo bi super kada bi na mom području stavili još B7....

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
binkis kaže...

 Za ZTE 286 je dovoljna jedna antena i spaja se na MAIN antenski ulaz. Razlika u brzini 2CA i 3CA ovisi o tvojoj mikrolokaciji i opterečenosti pojedinih frekvencija. Evo primjer 2CA i 3CA

800+2100 800+2100
800+1800+2100 800+1800+2100
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
binkis kaže...

 Za ZTE 286 je dovoljna jedna antena i spaja se na MAIN antenski ulaz. Razlika u brzini 2CA i 3CA ovisi o tvojoj mikrolokaciji i opterečenosti pojedinih frekvencija. Evo primjer 2CA i 3CA

 

Hvala na primjeru i objasnjenju. Nakon HTovih 4mbita vjerujem da ce i 4G 2CA biti znanstvena fantastika. Svakako cu vise znati kad dobijem i spojim. Za antene, i dalje bi preporucio Iskre P56, tj. jednu u ovom slucaju?

 

Mozda bi onda u nekoj blizoj buducnosti ako sve bude ok ulozio u B715 i iskoristio i tu drugu Iskru.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Flatbox Duo ne možeš uzeti bez routera tako da vidjeti ćeš kako je bez antena. Da Iskre P56 MIMO dvije za budućnost....

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 19:10 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Molim pomoć.
Na Tele2 sam i trenutačno imam b315s ruter. Dosta sam daleko od bazne stanice pa me zanima na koji način pojačati kvalitetu i brzinu veze? Koji ruter, da li stavljati antene i koje... Na ruteru sam na 4G a na mobitelu na 4G+
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozz.. Dosta sam nov u podrucju 4g rutera i internet. Uzeo sam gigabox za 200 kn mjesecno i huawei b535 al onda moram posebno fiksni telefon pa mi je to skupo (280 kn/mj). Bas sam sad saznao za flatbox duo i isprobao sam a1 karticu u ruteru no dobivam samo 3g mrezu i nekih 12mbps a s gigaboxom oko 25-30. Je li moguce podesiti frekvencije na ruteru da dobijem i na a1 4g ili ne? Pardon ako je pitanje glupo
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
meboro1 kaže...
Molim pomoć.
Na Tele2 sam i trenutačno imam b315s ruter. Dosta sam daleko od bazne stanice pa me zanima na koji način pojačati kvalitetu i brzinu veze? Koji ruter, da li stavljati antene i koje... Na ruteru sam na 4G a na mobitelu na 4G+

 Za početak si izmjeri jačinu i kvalitetu signala, pa stavi rezultate ovdje.

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav forumasi

Ovak imam ruter b353-232 posto davorin predlozio i testiro prek wifi mi bude ovisi 30 do 55 mbs a prek kabla mi doseze duplo skoro od 70 do 100 mbs od tele2 i pa me zanima jel isplati uzet kabal 10  ili vise metara posto komp mi je u 3 sobi a u toj sobi mi ruter ina dobar signal pa zato ne micem ruter nikak 

Lep pozdrav 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nabavio dvije iskre, b715 je već tu. Rsrp I rsdi je super dok sinr varira Al mi se čini da je dosta slab. Antene sam za test ovako stavio na slici se može vidit di je odasiljac nema prepreka mada bi antene išle na krov pa bi to možda bilo i bolje. Sinr varira od - 5 pa do 10-13

 

Da se može još šta podesiti ili je to to. Po cell maperu vidim da sam spojen na taj odasiljac 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Daco03 kaže...

Pozdrav forumasi

Ovak imam ruter b353-232 posto davorin predlozio i testiro prek wifi mi bude ovisi 30 do 55 mbs a prek kabla mi doseze duplo skoro od 70 do 100 mbs od tele2 i pa me zanima jel isplati uzet kabal 10  ili vise metara posto komp mi je u 3 sobi a u toj sobi mi ruter ina dobar signal pa zato ne micem ruter nikak 

Lep pozdrav 

 Ako misliš na LAN kabel možeš i do 100m. a ako hoćeš koristiti i wifi u toj sobi spoji još jedan AP na taj kabel evo tipa ovaj AP i sa njega možeš na komp.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...

Nabavio dvije iskre, b715 je već tu. Rsrp I rsdi je super dok sinr varira Al mi se čini da je dosta slab. Antene sam za test ovako stavio na slici se može vidit di je odasiljac nema prepreka mada bi antene išle na krov pa bi to možda bilo i bolje. Sinr varira od - 5 pa do 10-13

 

Da se može još šta podesiti ili je to to. Po cell maperu vidim da sam spojen na taj odasiljac 

 Prvo stavi antene tamo gdje će ti biti,a ne ovako ukoso nosač. Smanji razmak između antena pošto loviš 1800+2100

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice