4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.468
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam Alcatel hh71 s gigaboxom oko godinu dana i stalno s njim problemi.. Konkretno, veza puca na random, pogotovo ako krenem veći fajl skidati preko WiFi..

 

TV i desktop spojeni lanom rade relativno pouzdano, ako probam igru preko ps4 ili nešto veće preko laptopa skinut, ćorak.. Počne pucat da je to nešto nevjerojatno.. Na kraju sam morao sim stavit u Mob, pa preko mobile hotspota skinut igru za ps4. 

 

Jel moguće promijeniti router u t-comu za Huawei ili je to fantazija. Glupo mi je kupovati drugi za 700+kn... 

 

Ako prijavim kvar vjerojatno će mi reći da njima normalno radi... 

 

Kakva su vam iskustva s b535 koji sad nude.. Makar da produljim ugovor pa to uzmem. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 16:04 (Hamanu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Alcatel hh71 ima dosta slab wifi pa dolazi do pucanja veze prilikom DL ili bi trebalo drugačije konfigurirati Wifi. Pokušaj žično skidati pa da vidiš dali se i onda to dešava ako da onda je upitan 4G signal. Može biti i loša wifi kartica na laptopu nisi napisao jel se spajaš preko 2.4Ghz ili 5Ghz Wifi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Preko žice uglavnom ide ok, ali problem je što se sruši cijeli router, bilo nasumično, bilo kad pokušavam preko ps4 (koji je deset cm od routera iako ide preko wifi). Znači, nije da prekine samo tom uređaju, nego svima, pa moram reset routera radit.

 

Hm.. Ne znam, da budem iskren, jesam li se spajao preko 2.4 ili 5.  Probat ću sve na jedan.. Koji je stabilniji? 

11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

Trenutno imam A1 homebox te ruter ZTE MF283V , a vidim da je A1 izbacio novi cat6 ruter, zanima me da li mogu zatražiti taj novi ruter od njih ili to ne prolazi?

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

https://www.imei.info/phonedatabase/118263-zte-mf286r/#parameters

 

ako može DDavorin doodat ovog u tablicu da vidimo kako on stoji

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zte MF 286 ima slabiji wifi 2.4 i 5Ghz identičan po agregacijama kao i B525s-23a. I za Zte 286 dovoljna je jedna vanjska antena. I nije baš za Tele2 kao ni B525s-23a

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Postoji li šansa da ćemo dolaskom 5G mreže moći potpuno zamjeniti fiksne parice, pogtovo one u manje naseljenim mjestima gdje su zbog zastarjelosti instalacija brzine fiksnog interneta ograničene i male?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sad sam na bakru a optika je u ulazu , samo mi se ne mjenja ISP.

Svakako da ću izbjegavati bežičnu mobilnu mrežu jer sve u eteru

je podložno smetnjama/zagušenjima ma koja god bila modulacija 3G,4G,5G ...

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Zte MF 286 ima slabiji wifi 2.4 i 5Ghz identičan po agregacijama kao i B525s-23a. I za Zte 286 dovoljna je jedna vanjska antena. I nije baš za Tele2 kao ni B525s-23a

 MF286R mi se nikako nije htio spojiti na 2CA dok je to b715 normalno rijesio

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
user2206 kaže...

Postoji li šansa da ćemo dolaskom 5G mreže moći potpuno zamjeniti fiksne parice, pogtovo one u manje naseljenim mjestima gdje su zbog zastarjelosti instalacija brzine fiksnog interneta ograničene i male?

 Ljudi, odnosno mi smo budale, kada 5G bude u funkciji ukoliko bude mogao isporucivati velike brzine, trebalo bi ponovno upogoniti wireless mreze, uzeti jedan 5G prikljucak i sherati preko wifia

8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

prije par dana uzeo sam tele2 pokucni i povoljno nabavio b525-23a. Zivim na selu i 2km od mene su dvije bazne stanice, jedna od HT  ( band 1, 3, 20 ) i jedna od TELE2 ( band 3). Prosjecna brzina mi je oko 30mbits za dl, varira od nekih 65/25 do 25/15 u prime timeu. Narucio sam iskre p56, zanima me dal bi i bolji ruter (npr. b715) dodatno pomogao oko brzine i stabilnosti signala ili je za tele2 dovoljan ovaj koji imam?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
masteratw0rk kaže...

prije par dana uzeo sam tele2 pokucni i povoljno nabavio b525-23a. Zivim na selu i 2km od mene su dvije bazne stanice, jedna od HT  ( band 1, 3, 20 ) i jedna od TELE2 ( band 3). Prosjecna brzina mi je oko 30mbits za dl, varira od nekih 65/25 do 25/15 u prime timeu. Narucio sam iskre p56, zanima me dal bi i bolji ruter (npr. b715) dodatno pomogao oko brzine i stabilnosti signala ili je za tele2 dovoljan ovaj koji imam?

 Ako je bazna od Tele2 samo na b3 bolji ruter ti netreba 

-
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znaci neke bazne su jos samo na b3 ,,a ja se pitam kada ce b7 pustit skrtare Telci,,,

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo B535-232 79Eura  u Sloveniji A1 može samo router bez tarifa  pa ko je blizu granice isplati se.  https://www.a1.si/naprave-za-domaci-internet/huawei-b535

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
user2206 kaže...

Postoji li šansa da ćemo dolaskom 5G mreže moći potpuno zamjeniti fiksne parice, pogtovo one u manje naseljenim mjestima gdje su zbog zastarjelosti instalacija brzine fiksnog interneta ograničene i male?

Teško i nikako. 5G ima veću propusnost, ali zbog frekvencija koje koristi ima slabiji/manji domet tako da je potrebno puno više odašiljača, znači osjetno veći trošak. Uglavnom mislim da će 5G pokriti samo veće gradove, a ostali će se krpati sa 4G.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

user2206  I 3G i 4G su brže od 4Mbps bakra. Nije mi jasno da ti čekaš 5G ,a na 4G možeš imati DL i do 600Mbps. Ja sam bakar ostavio još kad je bio samo 3G i od tada sam na mob internetu kao primarni. Danas imam brzine kao da sam na nekoj optici što se tiče DL!

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

user2206  I 3G i 4G su brže od 4Mbps bakra. Nije mi jasno da ti čekaš 5G ,a na 4G možeš imati DL i do 600Mbps. Ja sam bakar ostavio još kad je bio samo 3G i od tada sam na mob internetu kao primarni. Danas imam brzine kao da sam na nekoj optici što se tiče DL!

 Sad imam nekih 20 megabita brzinu kroz fiksnu paricu. Preporučaš da se prebacim na pokućni od Tele2 ili A1?

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Oooo pa ti si dobar mnogi su još na 4Mbps. Kao prvo trebaš ispitati situaciju sa signalom i brzinama 4G mreže na tvom području i onda se odlučiti za operatera i pogledati ponude tarifa koje bi ti odgovarale.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ugasio sam 5Gh band i sad se mobiteli, laptop i ps4 spajaju preko 2.4. Zasad još nema pucanja veze. Možda je u tome bio trik da 5Gh izazova kolaps. Nadam se da će tako i ostati, pa ne treba keširati za novi router. 

 

Kupujem gigabitni switch da i ps4 bude na žicu. Što više wifija eliminiram, tim bolje. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 21:39 (Hamanu).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Takve stvari sam rjesavao posebnim AP-om, sa MikroTikom u mom slucaju koji nudi dual wifi na 2.4 i 5 GHz istovremeno

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 0:42 (creat1n).
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sutra vjerojatno potvrđujem opciju kod A1, 399kn jednokratno za ZTE MF286R bez ugovora, 175 kn mjesečno 200 GB.

 

Da li je ovaj ruter ok ili da trazim neki bolji? Da li neko moze potvrditi mogucnosti port forwarda kao i kod klasicnog rutera na zicu? Staticka IP adresa?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 19:54 (DommY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Rekli su mi iz T-coma da više neće imat u ponudi Huawei b535 nego samo alcatel tako da imamo sjajne opcije između alcatela i zte routera kod naših sjajnih operatera u našoj ljepoj Rvackoj

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DommY kaže...

Sutra vjerojatno potvrđujem opciju kod A1, 399kn jednokratno za ZTE MF286R bez ugovora, 175 kn mjesečno 200 GB.

 

Da li je ovaj ruter ok ili da trazim neki bolji? Da li neko moze potvrditi mogucnosti port forwarda kao i kod klasicnog rutera na zicu? Staticka IP adresa?

Mene je u poslovnici to isto ispalo 145 kn, bez UO, platio ruter 399 kn, uzeo i B715.

Ako budes zadovoljan brzinom s postojecim ZTE-om nemoj uzimati drugi ruter, nema potrebe.

Vezano uz port forward, stavio sam na ZTE-u DMZ na Mikrotik i otvorio jedan port.

Zvao korisnicku da mi ugase NAT s njihove strane i sada mogu do rutera izvana, nebi trebalo biti problema s port forwardom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hm... znači li to da je sad zadnja šansa za uzeti B535? Je li on puno bolji od Alcatela HH70? Mogu produžiti ugovor, pa ga uzeti ako je u toj mjeri brži/stabilniji itd.

10 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hamanu kaže...

Hm... znači li to da je sad zadnja šansa za uzeti B535? Je li on puno bolji od Alcatela HH70? Mogu produžiti ugovor, pa ga uzeti ako je u toj mjeri brži/stabilniji itd.

 nema ga već nekoliko tjedana a meni su rekli da pričekam jer im dolazi nova pošiljka b535 i na kraju ništa nego samo imaju alcatel u ponudi

14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Možda ga imaju u poslovnicama? Zato pitam jer, kad sam bio prije par dana, su mi rekli da ga imaju, pa, ako je stvarno nestašica, onda je zadnja prilika.

 

Ako mi se isplati mijenjati HH70 za njega, naravno, i vezati se na 2 godine.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hamanu  Kupiš za keš u Edigitalu i nisu vezan ugovorom kod operatera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ekipa kako ste zadovoljni sa Huawei B525 ruterom.....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Gale92 kaže...

Ekipa kako ste zadovoljni sa Huawei B525 ruterom.....

 Jako zadovoljan. Na mojoj lokaciji signal baš i nije idealan. Na mobu 150-200 dl / 3-15 ul, na b525 60-100 dl, 25-30 ul. Oboje na t mobile. Veza je stabilna i nemam nikakvih problema. Uređaj sam kupio polovan, u originalu je bio na tele2, ali radi na t mobile bez ikakvih problema, podešavanja ili otključavanja.

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ja san ga sada uzeo na tele2 pa čekam dok stigne :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice