4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.126.829
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Valentin17 kaže...

Pitanje, koristim VIP HomeBox internet + telefon, slika rutera na slici.

Plan mi je zamjeniti ruter za nešto kvalitetnije tipa Huawei B535-232 jer je signal i brzina interneta koma.

 

Sad moje pitanje je sljedeće, da li budem ja mogao koristiti telefon ako zamjenim ruter?

 

Fala puno.

 B535 nema prikljucak za telefon ni usb i nije za hombox ako koristis tel liniju. Tebi treba B525s-65a ili B715s-23c oni imaju podrsku ua telefon

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

 B535 nema prikljucak za telefon ni usb i nije za hombox ako koristis tel liniju. Tebi treba B525s-65a ili B715s-23c oni imaju podrsku ua telefon

Sve jasno, fala puno na pomoći.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
arthas1950 kaže...
jesam sve, ude ali ne moze nac nista osim vrste mreze...

 Evo ova verzija će ti raditi  http://www.mediafire.com/file/zvbbdio92sqiwl1/ZTE_MF286_Info_v0.6.161.zip/file

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bok! Zanima me razlika ova dva routera, osim da nema mimo ne vidim razliku, da i ima nije mi previse bitna, osim cijene!  Bitno da je SIM, - 4G, i da mogu prikljuciti iskre u mimo! Ako moze ko pogledati, bas iz te trgovine! 1.979,84 kn Vs 2.580,50 kn  Hvala lijepa! 

Odmori se u Istini! 😊
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jako loše napisane specifikacije. Imaš tri modela B618s-22d pa 65d i 66d a koje oni modele prodaju ne piše. Kažešda ti ne treba imati podrsku za 4G MIMO a šta ce ti onda iskra p56 MIMO? Najbolje da njih pitas za tocne modele koje prodaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 18:55 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav ekipa!
Imam problema i više jednostavno ne znam šta da probam ni gdje da tražim riješenje pa vas molim za pomoc :)

Imam doma Huawei b535 i sve radi fenomenalno, al problem je što imam malo veću kuću pa mi je potreban i neki extender... godinama već koristim Tp linkov TL-WA850RE i nikad nikakvih problema s njim. No od kako sam nabavio huawei b535 počeli su problemi. Extender spojim na ruter i sve normalno radi nekih 30 sec i onda extenderova veza crkne... samo mi baca da povezivanje s tom mrežom nije moguce i jedini nacin da se opet spojim na njega je da napravim factory reset. Mislio sam da je možda stvar u extenderu ali sam na mobu napravio hot-spot i povezao extender i preko PC-a se spojio na extender i sve normalno funkcionira...

Prije nekoliko dana sam imao iz tele2 Huawei b525 koji daju uz pretplatu i na njemu je sve normalno radilo s extenderom.

HEEELP PLSS
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 10:34 (hrcy28).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da jako lose opisane specifikacije. Treba imati mimo i SIM, to mi je najvaznije! Hvala ti! Morati cu to sa njima rijesiti! Moram uzeti kod njih router jer Asus ac55u su mu slucajno pregorili maticnu, na servisu. I sada mi nude zamijenu. Neznam ni sam sta mi je uzeti, jer nemaju bas najbolji izbor, koliko se ja kuzim! Meni treba LTE router (SIM) da moze u mimo, do 2000kn, to bi bila vrijednost asusa! Mozda moze i 50€ iznad pa se s njima dogovorim! Ako ti nije tesko pogledati, kad stignes! Hvala! 

 

Ponudili su mi jucer ova tri, i rekao sam da mi ne odgovara i da mi trebaj 4G router! Sad cekam sta ce sljedece reci! 

Nadam se da necu dobiti macka u vreci, jer tako vecinu vako bude! 

 

1. Synology RT2600ac Router
2. Synology MR2200ac Mesh router
3. Mikrotik RouterBoard RB4011iGS+5HacQ2HnD
 
Odmori se u Istini! 😊
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

@hrcy28

Probaj updateat firmware od extendera.

Obično kroz to rješavaju probleme kompatibilnosti.

Pazi koja je verzija za tvog extendera - vidjeti ćeš

na poleđini i po toj verziji updataj firmware.

Evo link:

https://www.tp-link.com/us/support/download/tl-wa850re/

https://www.tp-link.com/us/support/download/tl-wa850re/#Firmware

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 12:00 (absolon).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
@absolon

Skinuo sam, naravno prije toga sam provjerio točno koja verzija uređaja je da nebi krivo skinuo... i kad idem na Frimware upgrade mi baca neki "Checksum error"... probao sam skinut i ostale verzije i sa nijednom neide...
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
hrcy28 kaže...
@absolon

Skinuo sam, naravno prije toga sam provjerio točno koja verzija uređaja je da nebi krivo skinuo... i kad idem na Frimware upgrade mi baca neki "Checksum error"... probao sam skinut i ostale verzije i sa nijednom neide...

 moguce da ti se kolje wifi s b535 i extendera pa stalno izbacuje, osim drugog uredjaja mislim da ti nista nece pomuci

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Jako loše napisane specifikacije. Imaš tri modela B618s-22d pa 65d i 66d a koje oni modele prodaju ne piše. Kažešda ti ne treba imati podrsku za 4G MIMO a šta ce ti onda iskra p56 MIMO? Najbolje da njih pitas za tocne modele koje prodaju.

 Ako moze pitanje za vas, napokon jucer narucio B715s-23c iz satshop-a, stize kroz 10-ak dana, da li treba gore staviti kakav firmare ili samo ubaciti karticu, ukucati APN i rijeseno?

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Stavis APN i radi. FW ako ti se taj ne dopada ili ne radi dobro onda stavis drugi inace nema potrebe.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 9:46 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

@hrcy28 

Glede firmwarea probaj na njemački tp-link.

Trenutačno vidim da im je stranica nedostupna.

 

Ja imam sličan ekstender i kada se automatski podesi,

on stavlja ekstender u "proxy" mode. Ja sam promijenio

to u "Universal mode", jer sam imao sličnih problema kao

i ti.

E sad neznam gdje je u meni-u taj dio, mislim

na početak. Probaj to pronać i poigrat se s time.

Pazi da ti nije prevelika udaljenost od matičnog routera.

 

Pogledaj kako ti je Wi-fi postavljen u B535 je li u 

mixed mode 802.11 g/n ili samo u "g" ili u "n".

Nekada taj mix mode zna zablesit extender,

meni je router u 802.11n mode.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 12:35 (absolon).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala, probam s originalnim cim dodje

6 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može savjet koju antenu da uzmem za Alcatel HH71 4G router, kaže da ima 2 x External TS9 antenna connectors?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
love2ml86 kaže...

Može savjet koju antenu da uzmem za Alcatel HH71 4G router, kaže da ima 2 x External TS9 antenna connectors?

 

Uzmeš ove antene i zatim uzmeš ove adaptere ili ovo .

14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Planiram uzeti gigabox bez ugovorne obveze, pa bih trebao kupiti router. Vidim ovdje se dosta preporučuje Huawei B535. S obzirom da je trenutno slabo/nikako dostupan u našim trgovinama, koja je dobra alternativa? Vidim na oglasnicima se pojavljuju B525 i B528 pa me zanima kako oni rade sa gigaboxom i koji bi od ta dva preporučili (ili nešto treće)? 

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Moja preporuka je zte mf286 ili Huawei b525s-65a ili neki drugi ruter minimalno cat6. Bilo bi dobro da prije isprobaš signal i brzinu ali to možeš jer imaš 14 dana rok da probaš i ako ne ide da
vratiš. Uglavnom uzmi ruter
koji radi na više frekvencija. Ja imam homebox i super radi već 3 godine ruter je b715 i u rezervi zte mf286 sa dna softwerom. Uvijek je bilo koliko novca toliko muzike.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 16:20 (Rocki).
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel na dna softwareu ima mogućnosti za poštelavanje ili je ko ovaj od tele2?

Skinuo sam, ali se ne usudim flashati jer ako zbrickam router nemam drugi...

I jesi ga modao, navodno ako prebaciš antene na konektorima u routeru se može koristiti CA i s vanjskim antenama?

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mata_87 kaže...

Planiram uzeti gigabox bez ugovorne obveze, pa bih trebao kupiti router. Vidim ovdje se dosta preporučuje Huawei B535. S obzirom da je trenutno slabo/nikako dostupan u našim trgovinama, koja je dobra alternativa? Vidim na oglasnicima se pojavljuju B525 i B528 pa me zanima kako oni rade sa gigaboxom i koji bi od ta dva preporučili (ili nešto treće)? 

Probao sam Alcatel HH71 i radi sasvim ok, razina signala mu je 2/5 (dakle relativno loš) kod mene (Rijeka) ali je ping oko 75 ms a brzina u prosjeku 110-150. I to bez dodatne antene. Cijena mu je 480 kn.

11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

Kontaktirao sam danas Iskon webshop i rekli su da više neće imati B535 u ponudi. Kakav je ovaj HH71 u odnosu na njega? Koristio bi ga na Tele2 i na T-Comu (bonbon), ovisno o trajanju s flat paketima na bonove.

 

Vidim da se B535 i dalje da naručiti iz Edigitala pa me zanima isplati li se za 300-injak kuna više.

 

Hvala unaprijed

3 godine
protjeran
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav ekipa imam Huawei B525 4G router. Pitanja:

1. Mogu li ga koristiti kao Access Point a da to ne zahtjeva nekakve custom ROMove i slično za što nisam kvalificiran

2. Ako ne mogu, što kažete na ovaj Access Point https://www.instar-informatika.hr/tp-link-tl-wa901nd-bezicna-pristupna-tocka-ap-450mbps-24ghz-80211ngb-podrska-za-pasivni-poe-apclient/TL-WA901ND-Lost/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Treba mi dovučem signal s jednog kraja kuće u prizemlju na drugi kraj kuće na kat. Dosta je tu zidova i udaljenosti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2020 18:05 (user2206).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koristio ga u AP ili Client modu se koristi kabal i LAN port 10/100 pa nemože brže od 100Mbps i to u idealnim uslovima bez smetnji.

U Repeater modu je max do 75Mbps.

Ako je to iznad ISP brzine da si zadovoljan može se spojiti kao i na sve druge rutere.

3 godine
protjeran
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Kog si koristio? Huawei ili ovaj TP Link?
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Iman ruter mf286 sa verzijom b03, a tia bi vecu. Jel ikako se moze to srediti? dBm je -48 sto je jako dobro. 

 

vidin da ima ova str., ali ja tu nis ne razumijem. 

https://tuki.dna.fi/org/dna-fi/d/uusimman-mf286-paivityksen-jalkeen-yhteys-katkeaa-/#c2629338

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz vidim da imaju i ht taj ruter huawei b535 a nezz dal se prodaju samo ruter 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 9:05 (Daco03).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Meni su rekli da je router moguće kupiti samo uz ugovoru obvezu

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Meni su u Avenue Mallu rekli da se može samo uređaj. Bolje da nisu - cepaju 1200 kuna za njega.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 0:00 (Ted Mosby).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koristim već dugi niz godina HT-ov internet(žica) i u posljednje vrijeme mi je pogotovo počela smetati jako loša brzina, u prosjeku je to 4mbps.

 

Pošto mi ugovor ističe kroz nekih mjesec dana, razmišljam o prelasku sa žice na nekakav 4g pokućni internet, jer sumnjam da će HT napraviti nešto da se podigne brzina. Kojeg operatera odabrati, ima li neke veće razlike, pada brzine itd.? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice