Spajanje slika u jednu

poruka: 8
|
čitano: 9.515
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Spajanje slika u jednu

Davno sam to bio radio, nazalost se ne sjecam imena softwarea dok sam radio u toj firmi.

 

 

Slikao bi na terenu postavljanje novih cijevi, vec spojenih te ih spojio u jednu sliku, a te sve cijevi snimam GPS-om 

 

 

bilo bi najbolje dronom al ici cemo fotoaparatom za probu sa male visine da se vidi sto detaljnije, ja bi preklapao slike tako da ih se moze spojiti.

 

koji bi bio najbolji software za automatsko spajanje besplatni za pocetak a poslje mozda i neki malo profesionalniji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 21:07 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje slika u jednu

-nema (ni jedan.. ili možda poneki izuzetak) soft koji je free-besplatan za komercijalno korištenje. Firma mora imati licencu (račun..). Čisto kao upozorenje prije nego počneš, tako da ipak potraži 'normalna' (komercijalna) riješenja.. prije ćeš pronači nešto upotrebljivo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Spajanje slika u jednu

znam da mora imati, kupili bi licencu. to nije problem samo me zanima ime softwarea tj vise njih pa bi ja isprobao i vidio koji je "najbolji" i najjednostavniji.


bio sam koristio i software koji iz slika napravi 3d model i onda moze za cnc masinu za izradu. al davno je to bilo kad sam radio i ko ce se sjetiti imena svih programa.

 

guglajuci nasao uredjaj koji sam koristio http://www.omegabrandess.com/products/Gigapan/GigaPan-EPIC-ProV

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 21:54 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje slika u jednu

ako govoriš o stichingu fotografija u panoramu onda imaš Microsoft ICE besplatno, a ako govoriš o stackingu fotografija CombineZP. e sad, trebalo bi pogledati u uvjetima korištenja tih programa dal ispunjavaju potrebe tvoje situacije

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Spajanje slika u jednu

e sad panorama je ajmo reci sa jedno mjesta se vrtis i slikas, ja ne bi sa mjesta slikao nego bi hodao iznad iskopanog kanala di su postavljene nove cijevi i te sve slike od pocetka do kraja spojio u jednu veliku sliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje slika u jednu
dennocro kaže...

e sad panorama je ajmo reci sa jedno mjesta se vrtis i slikas, ja ne bi sa mjesta slikao nego bi hodao iznad iskopanog kanala di su postavljene nove cijevi i te sve slike od pocetka do kraja spojio u jednu veliku sliku.

 A program ce znati razliku kako tacno ;) Tebi je bitno da dobro uklopi po ivicama a sve ostalo je manje bitno. Kod ispravljanja distorzije izaberes opciju koja ti pase jer je neces imati i udri ;)

16 godina
offline
Re: Spajanje slika u jednu
dennocro kaže...

e sad panorama je ajmo reci sa jedno mjesta se vrtis i slikas, 

 ne nužno, možeš ti spojiti slike koje si snimio u nizu pomičući se, glavno da se preklapaju

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 0:43 (Wolverine).
11 godina
offline
Spajanje slika u jednu

slike bi se preklapale naravno, valjda software to sam odradi da prepozna i preklopi preko istog. vidit cemo kad snimim prvi kanal i kad budem imao slike pa cemo se igrati i isprobavati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice