IP kamera i isnimanje video signala (na NAS ili..)

poruka: 7
|
čitano: 2.347
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
IP kamera i isnimanje video signala (na NAS ili..)

Pozdrav forumaši,

 

nadam se da sam pogodio "odjel" sa mojim upitom....

Evo, radi se o ovome.

Imam 3 IP kamere (na kući).

Samo jedna ima mogućnost snimati na SD karticu.

Moja želja: pohanjivati materijal od sve 3 kamere na neki HDD (mrežni disk) ili...

Gledao sam QNAP TS-251A i WD My Cloud EX2 Ultra.

Jedan i drugi imaju "podršku" za IP kamere, ali mi je to financijski trenutno neprihvatljivo.

Moje pitanje:

Da li postoji nekakva/negdje usluga ("u oblaku"), gdje bi se spremao video sa kamera?

Da li neko nudi takovu uslugu?

 

 

Hvala, na pomoći/savjetu

 

 

P.S. Opcija da postavim neki (jeftini) PC ne dolazi u obzir...

 

https://www.wdc.com/solutions/ultimate-surveillance-storage-solutions.html

https://www.qnap.com/en/product/ts-251a

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 21:14 (lovator1973).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera i isnimanje video signala (na NAS il

Imas jeftine NVR na ebayu (oko 35USD) za IP kamere, spojis na njih HDD ili USB i snimaju na njih. 

12 godina
offline
Re: IP kamera i isnimanje video signala (na NAS il
tLeon kaže...

Imas jeftine NVR na ebayu (oko 35USD) za IP kamere, spojis na njih HDD ili USB i snimaju na njih. 

 Nekaj kak ovo?

https://www.gearbest.com/surveillance-camera-system/pp_379990.html?wid=1527929

9 godina
offline
Re: IP kamera i isnimanje video signala (na NAS il

Koliko vidim ti jeftini NVR-ovi imaju samo jedan LAN utor, kako bi na to povezao više kamera? Možda sve kamere na switch pa onda iz switcha na NVR? Samo nez jel bi to funkcioniralo.

 

I imaju Sata utor ili usb i onda bi kao na to trebalo priključiti HDD, za to treba onda kupiti adapter ovo ono (osim ako nije externi hdd al ne znam koliko dugo bi preživjeli snimanje 24/7..).. Možda bolje neki "skuplji" NVR u koji se može ugraditi HDD i koji ima 4/8 LAN portova za kamere..

 

I ja gledam da si složim nekaj takvog doma s 4-6 kamera..

12 godina
offline
Re: IP kamera i isnimanje video signala (na NAS il
Avensac kaže...

Koliko vidim ti jeftini NVR-ovi imaju samo jedan LAN utor, kako bi na to povezao više kamera? Možda sve kamere na switch pa onda iz switcha na NVR? Samo nez jel bi to funkcioniralo.

 

I imaju Sata utor ili usb i onda bi kao na to trebalo priključiti HDD, za to treba onda kupiti adapter ovo ono (osim ako nije externi hdd al ne znam koliko dugo bi preživjeli snimanje 24/7..).. Možda bolje neki "skuplji" NVR u koji se može ugraditi HDD i koji ima 4/8 LAN portova za kamere..

 

I ja gledam da si složim nekaj takvog doma s 4-6 kamera..

 Zaboravio sam napomenuti, kamere su povezane prek wi-fi na ruter.

Znači, i NVR bi trebao podržavati wi-fi.

Ja bi najradije nekakvu uslugu u cloud-u...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 22:30 (lovator1973).
9 godina
offline
Re: IP kamera i isnimanje video signala (na NAS il

Koliko znam takva usluga se nudi uglavnom ako kupiš kameru od nekog proizvođača pa oni imaju to riješeno, snimanje u oblak, znači podržavaju samo svoje kamere. Tipa Reolink ili Xiaomi kamere..

 

Ali ako kamere imaju Wifi ili su spojene na kućnu mrežu možda bi se moglo preko neke app srediti da ide na cloud, za Android ima app tinyCam koji u plaćenoj verziji mislim ima opciju da snima na cloud. Ali pitanje koliko bi to dobro radilo, jer praktički uploada 24/7, opterećuje ti internet konekciju, može puknut veza itd..

10 godina
neaktivan
offline
IP kamera i isnimanje video signala (na NAS ili..)

NVR i kamere se na spajaju direktno vec na router, ako imas vise kamera spojis ih sve na router (direktno ili preko switcha). Nema veze sta je kamera povezana preko WiFi-a, a NVR preko zice posto je sve na loklanoj mrezi. Cloud ce te dugorocno ispast skupo. Takodjer ne snima se 24h, vec na detekciju pokreta, te se automatski brise nakon N broj dana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 23:13 (tLeon).
Moj PC  
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice