Firewall za ured

poruka: 5
|
čitano: 3.792
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Firewall za ured

U uredu za 15-tak korisnika postavio sam Fortigate, međutim nisam zadovoljan sa stabilnoću, a niti s cijenom godišnje pretplate.

Može preporuka za neki drugi?Sophos, SonicWall, WatchGuard možda?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Firewall za ured

Sto ti je nestabilno?

 

Ja sam cijelu banku drzao na par FG-a...

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firewall za ured

I ja imam pozitivna iskustva sa Fortigate

Nekoliko firmi od 50-300 korisnika. Po nekoliko Site-to-Site Vpn-ova, hrpa korisnika preko Forticlient-a. Sve radi bez greške.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firewall za ured

Interface je u banani.Za dobar dio menija ili reporta treba po minuta da se otvori.Kod reporta je to ako se otvori.Radi se o uređaju 80E, s 15-tak usera, što i nije nešto zahtjevno.

Support također nije za pohvaliti, pogotovo obzirom na to koliko plaćam godišnje.2 puta sam obnavljao UTM licencu i obadva puta cijena je išla po cca 20% gore.

Sada su ukinuli praktički sve besplatno u FortiCloudu i to me je bacilo preko ruba.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firewall za ured

forti je bolji od svega navedenog, nije bez veze na vrhu sa palo altom i checkpointom.. ali da, licence su im paprene..

moja firma radi gotovo primarno sa sophosom, utm im je dobar ako mene pitaš, ali će izaći van uporabe kroz par godina, ne razvija se dalje i nije u doslovnom smislu riječi moderni firewall.. sophos xg je smeće nad smećima..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 0:49 (nine).
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice