Skuter bez papira

poruka: 3
|
čitano: 5.682
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Skuter bez papira

Bok, kupujem novi praktički nekorišteni skuter bez papira za malu lovu. Na njemu su navodno svi originalni dijelovi i prvi je vlasnik. Problem je šta je vlasnik stari deda koji je zagubio papire i račun od motora. Mene zanima jel moguće nekako sa njim izdati nove papire? Mislio sam možda riješiti stvar preko kupoprodajnog ugovora ali kaže frend da ga s time ne mogu registrirati, a ako mi murija dođe doma može ga zaplijeniti a meni dati masnu kaznu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Skuter bez papira
J(CRO) kaže...

Bok, kupujem novi praktički nekorišteni skuter bez papira za malu lovu. Na njemu su navodno svi originalni dijelovi i prvi je vlasnik. Problem je šta je vlasnik stari deda koji je zagubio papire i račun od motora. Mene zanima jel moguće nekako sa njim izdati nove papire? Mislio sam možda riješiti stvar preko kupoprodajnog ugovora ali kaže frend da ga s time ne mogu registrirati, a ako mi murija dođe doma može ga zaplijeniti a meni dati masnu kaznu. 

Nka on prvo riješi papire, a ti ga onda kupi.

16 godina
offline
Re: Skuter bez papira

Kupoprodajni ti sam po sebi ne znači ništa ako nemaš papire o prethodnom vlasništvu ili račun (kupovina iz trgovine ili od tvrtke). Ne možeš ga prepisati na sebe i registrirati ako to nemaš.

 

Kopiju papira mu eventualno može izdati trgovac ako skuter nije nikada registrirao, za to se obratiti njima.

 

Ako je nekada bio registriran, onda prometnu mora imati. Ako je nju izgubio na stanicu prijaviti pa se napravi nova, i onda si čist sa prijepisom dalje. Prilikom izrade nove mora dokazati na neki način vlasništvo, mislim da ima neka fora ako nema kako da oni to objave u NN ili negdje pa ako se kao 30 dana nitko ne javi tko može dokazati vlasništvo dobiješ papire. Tako nešto, no nisam siguran, nemoj me držati za riječ, treba provjeriti na stanici ili u policiji.

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice