Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

poruka: 401
|
čitano: 156.684
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Odlucio sam se napraviti ovu temu zbog kolege kojem je trebao tutorial na hrvatskom.Za ovaj mobitel postoje samo 2 opcije za root i za oc kernel.

SGM2 je low end mobitel, ima slab jednojezgreni procesor, slab graficki procesor i sve u svemu svatko tko ima ovaj mobitel zelio bi malo unaprijediti procesor i slicno.

S ovim oc kernelom(jedinim za ovaj mob), takt procesora ide to 1126MhZ, taman je dovoljno da se rijese oni sitni lagovi u scrollanju i u pregledavanju interneta.

Moj mobitel se bez ikakvih problema root-ao i sve je u redu.

 

 

PRIJE SVEGA, ROOTANJEM SE GUBI GARANCIJA I POSTOJI MOGUCNOST  BRICKANJA MOBITELA, ZATO MOLIM DA UKOLIKO SE VEC ODLUCUJETE NA OVAJ PODHVAT DOBRO PROCITAJTE JEDNOM SVE I ONDA UKOLIKO STE SVE SHVATILI UCINITE TO. ZA BILO KAKVA OŠTEČENJA JA SE ODRICEM BILO KAKVE ODGOVORNOSTI I OVO RADITE ''NA SVOJU RUKU''

 

Pa evo da započnemo sa tutorialom.

 

 

ZA ROOT TREBAŠ

Odin3(KLIK)

ClockWorkMOD(KLIK)

Root(KLIK)

OC kernel(KLIK)

 

1.Instalacija ClockWorkMOD-a

Spoji mobitel usb kabelom

Iskluci mobitel, i ponovo ga pokreni u download modu(kombinacija tipki Home+VolumeDown+Power,drzi tipke do prikaza logo-a)

Na ekranu mobitela bi se trebalo prikazati menu u kojem treba pomocu volume tipki i home tipke izabrati Continue (slika 1)

Pricekaj da se na PC instaliraju driveri i onda pokreni Odin3

Kada otvoris odin dodaj u PDA kolumnu file koji smo predhodno skinuli i zavrsava sa .md5(slika 2)

Pritisni start i pricekaj da zavrsi,ni u kom slucaju mobitel se ne smije ugasiti ili usb iskopcati.

Ako je sve dobro proslo trebao bi pisati u donjem lijevom uglu(u log-u) succes 1 /failed 0

Sada iskljuci usb i pokreni mobitel u ClockWorkMod recovery(kombinacija tipki home+VolumeDown+Volume Up+Power, drzi tipke do prikaza logo-a) i trebala bi se prikazati slika kao na slici 3, u njemu se micete pomocu volume tipki i home tipke.

 

2.Instalacija ROOT-a

Pokreni mobitel normalno i stavi file koji smo predhodno skinuli zove se Superuser-3.2-rc2-arm-signed.zip na sd karticu ili unutarnju memoriju telefona.

Nemoj stavljati u nitikoji folder ovaj file na memoriji nego samo u pocetni folder(tzv. /root) u kojem se nalaze svi ostali folderi.

Iskljuci mobitel i odspoji usb kabel.

Pokreni mobitel u ClockWorkMod recovery kao sto je receno vec prije.

Trebalo bi izgledati kao na slici 3

Pomocu volume tipki za gore dole i home tipke za odabir odaberi --install zip from sdcard--

Onda odaberi --choose zip from sdcard-- odnosno ukoliko si file stavio na unutarnju memoriju --choose zip from internal sdc--

Otvorit ce ti se puno opcija ali pronađi Superuser-3.2-rc2-arm-signed.zip(obično se nalazi pri dnu ako nije u nekom folderu) i pritisni home tipku za odabir

Moras potvrditi instalaciju tako da kliknes -Yes- Install superuser(...) i onda pricekas malo i odaberes +++++go back+++++ i odaberes --reboot system now--

Sada bi se mobitel trebao pokrenuti i trebao bi imati superuser aplikaciju instaliranu.

Root mozes provjeriti tako da skines neku aplikaciju sa Google Play-a koja zahtjeva root.

Sada imas root i mozes koristiti sve root mogucnosti koje ti pruža.

 

3.Instalacija OC kernela(ovaj dio nije potreban kako bi imao root, nego samo ukoliko si napredniji korisnik i zelis sto vise od svog mobitela)

Proces je sličan instalaciji superuser aplikacije samo što ovaj put koristimo drugi file

Prati proces naveden gore

Ovaj put ces na memoriju staviti file koji smo predhodno skinuli, zove se update-jenaboot1.1.zip

Nastavi dalje do odabira .zip-a gdje ces umjesto superuser.zip odabrati update-jenaboot1.1.zip

Instaliras kako je receno i ponovo pokrenes mobitel normalno.

Sada imas OC mogucnosti da povisiš takt procesora na 1.1GhZ

To mozes raditi sa aplikacijom koja se zove setCPU sa Google Play-a ili bilo kojom drugom aplikacijom kojom se moze mjenjati takt procesora.

Uživaj u brzini!

 

 

PONAVLJAM: ODRICEM SE SVIH ODGOVORNOSTI U SLUČAJU BILO KAKVIH PROBLEMA S MOBITELOM.

 

 

Ovo nije moj uradak vec je to napravio @squadzone sa xda-developers foruma, ja sam samo preveo i ucinio malo lakšim za shvatit onima koji se u to ne razumju.

 

Ukoliko imate bilo kakva pitanja u vezi tutorijala ili imate sugestiju, napišite svoje pitanje i označite ga žutim markerom!

 

Kada napravite root i sve bude u redu, ostavite mi bar thumbs up ili hvala {#}

 

EDIT:Reuploadani fileovi na mediafire

1 1
2 2
Never let a computer know you're in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 16:43 (IVOX).
 
13 0 hvala 13
14 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

ne radi link od root-a

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Odin3 možete skinuti OVDJE

 

File za root možete skinuti OVDJE (i naknadno nadograditi na noviju verziju) ili pratite metodu broj 2 sa ovog LINKA

Extend my EMSI License for free: http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6434073 / My Web Site: http://www.marko-idzan.from.hr
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
midzan21 kaže...

Odin3 možete skinuti OVDJE

 

File za root možete skinuti OVDJE (i naknadno nadograditi na noviju verziju) ili pratite metodu broj 2 sa ovog LINKA

Stvarno te neshvacam, ja sam sve linkove stavio...hoces reci da je ovo loše što sam napravio pa neka traze druge metode?

Never let a computer know you're in a hurry.
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
IVOX kaže...
midzan21 kaže...

Odin3 možete skinuti OVDJE

 

File za root možete skinuti OVDJE (i naknadno nadograditi na noviju verziju) ili pratite metodu broj 2 sa ovog LINKA

Stvarno te neshvacam, ja sam sve linkove stavio...hoces reci da je ovo loše što sam napravio pa neka traze druge metode?

Sorry nisam vidio da si stavio linkove (brzoplet sam nekad :P ). A ja sam radio po ovoj drugoj metodi i mislim da je svejedno kako će se rootati telefon (dođe na isto xD)

Extend my EMSI License for free: http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6434073 / My Web Site: http://www.marko-idzan.from.hr
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Da li tko zna kakav dobar custom rom za galaxy mini 2?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
K4i53r kaže...

Da li tko zna kakav dobar custom rom za galaxy mini 2?

Heh, kad bi bar netko imao ovaj mobitel pa da moze razvijat custom romove i slicne stvari.

Zasada nista :(

Never let a computer know you're in a hurry.
14 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

sve sam napravio i sve radi kako treba, super tut :) ovoga, jedino sam noob što se tiče android os-a, što točno radi superuser program i kako ga koristiti ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Ljudi, izgleda da dobivamo original update jelly beana za naš mob, potvrđeno je

Never let a computer know you're in a hurry.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
IVOX kaže...

Ljudi, izgleda da dobivamo original update jelly beana za naš mob, potvrđeno je

A koliko je to dobro za naš mob i šta s time dobivamo? Možda je mob pre slab za to. 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Kukecvz kaže...
IVOX kaže...

Ljudi, izgleda da dobivamo original update jelly beana za naš mob, potvrđeno je

A koliko je to dobro za naš mob i šta s time dobivamo? Možda je mob pre slab za to. 

Neznam kako ce se mobitel ponašati s JB ali vidit cemo, lako se vratit na gingerbread,

Dobivamo sučelje na 60fps(to je izvrsno) samo se nadam da ce mobitel biti dovoljno jak za to i pitanje je koliko ce RAM-a zauzimati OS...

Never let a computer know you're in a hurry.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
IVOX kaže...
Kukecvz kaže...
IVOX kaže...

Ljudi, izgleda da dobivamo original update jelly beana za naš mob, potvrđeno je

A koliko je to dobro za naš mob i šta s time dobivamo? Možda je mob pre slab za to. 

Neznam kako ce se mobitel ponašati s JB ali vidit cemo, lako se vratit na gingerbread,

Dobivamo sučelje na 60fps(to je izvrsno) samo se nadam da ce mobitel biti dovoljno jak za to i pitanje je koliko ce RAM-a zauzimati OS...

Dal si siguran da će se moći vratiti?

13 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

kako se updatea na novi jelly bean? jel se izgube svi podaci na telefonu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
zuper kaže...

kako se updatea na novi jelly bean? jel se izgube svi podaci na telefonu?

Update će se vršiti ili preko moba (OTA Updates) ili preko kiesa (barem je tako bilo za prelazak sa GB na ICS kod SGS II). Upgradeom se ne gube podaci ali je preporučljivo napraviti backup (da ne bi bilo nismo znali)

Extend my EMSI License for free: http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6434073 / My Web Site: http://www.marko-idzan.from.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
midzan21 kaže...
zuper kaže...

kako se updatea na novi jelly bean? jel se izgube svi podaci na telefonu?

Update će se vršiti ili preko moba (OTA Updates) ili preko kiesa (barem je tako bilo za prelazak sa GB na ICS kod SGS II). Upgradeom se ne gube podaci ali je preporučljivo napraviti backup (da ne bi bilo nismo znali)

Kako se radi update preko OTA (što je to)?

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
dRoID kaže...

Kako se radi update preko OTA (što je to)?

OTA (Over-the-Air) je jedan od najlakših načina za update Andorid OS-a (kažem najlakših) jer treba asmo Internet konekciju i uključenu postavku automatskog ažuriranja OS-a. za naš mob to znači da mora biti uključena mogućnost u prema ovom redoslijedu:

Meni -> Postavke -> O telefonu -> Akutalizacija softvera (ako nije učinjeno prhvatiti Terms of Service za OTA update) -> Aktualiziraj (time provjerava da li ima update; ako ima prihvaća se, a ako nema samo se tapne na OK)

Extend my EMSI License for free: http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6434073 / My Web Site: http://www.marko-idzan.from.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Pisao sam u drugoj temi SG Mini 2 ovo ali mislim da bolje paše ovdje:

Neki dan dobio GM2 za produženje ugovora za Max ADSL.Jučer krenuo da ga rootam po ovim uputama.Kad je spojen USB kabelom na komp ne uspijevam ga pokrenut u download modu(kombinacija tipki Home+VolumeDown+Power,drzi tipke do prikaza logo-a).Na trenutak se pojavi ekran kao na slici 1. ali toliko kratko da ne uspijem sa tipkom "volume up" dati naredbu za Continue.,nakon toga se ugasi.
Kad mob. nije USB kablom spojen na komp uspijem ga pokrenuti u download modu i odabrati naredbu Continue,nakon toga sam ga spojio na komp i pokrenuo Odin te po uputstvu odabrao "clockworkmod-jena.5.2.0.8.tar.md5" ,nakon toga Odin je pozelenio i pokazao u donjem lijevom uglu(u log-u) succes 1 /failed 0. Nastavio sam dalje po uputstvu ali CWM-a nema nigdje,kad ga pokrečem kombinacija tipki home+VolumeDown+Volume Up+Power, drzi tipke do prikaza logo-a on se opet pokrene u download modu kao
na slici 1. Provao sam i sa clockworkmod 5.0.2.8.tar.md5 ali uvijek isto. Sada prilikom normalnog starta imam žuti trokut na ekranu ali CWM ne postoji.Onaj brojač fleshanja i uredno mi zabilježi svaki put kad sam preko Odina ubacio taj tar.md5 fajl-sad je već na 5.
Dali je netko imao takvu situaciju?

Nije me bilo nekoliko dana doma pa sam tek sad nastavio sa pokušajima da dobijem CWM.U jednom od pokušaja napravim factory resset,mob se nakon toga ugasi irestarta se u CWM-u.Super,rekoh,nešto se kreče!Ali -šipak,sada se mob stalno pokreče u CWM-u.Provao sam vadit bateriju(samo tako se može ugasit),ali uvijek se boota u CWM-u.Instalirao i Superuser 3.2 sa SD card, provao i wipe data,wipe dalvik cashe.CWM sve super odradi osim kad mu dam nalog -reboot system now(vjerovatno i to CWM odradi) ali se mob uvijek reboota u CWM.
Ima li nekih savjeta?
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
ktm08 kaže...
Pisao sam u drugoj temi SG Mini 2 ovo ali mislim da bolje paše ovdje:

Neki dan dobio GM2 za produženje ugovora za Max ADSL.Jučer krenuo da ga rootam po ovim uputama.Kad je spojen USB kabelom na komp ne uspijevam ga pokrenut u download modu(kombinacija tipki Home+VolumeDown+Power,drzi tipke do prikaza logo-a).Na trenutak se pojavi ekran kao na slici 1. ali toliko kratko da ne uspijem sa tipkom "volume up" dati naredbu za Continue.,nakon toga se ugasi.
Kad mob. nije USB kablom spojen na komp uspijem ga pokrenuti u download modu i odabrati naredbu Continue,nakon toga sam ga spojio na komp i pokrenuo Odin te po uputstvu odabrao "clockworkmod-jena.5.2.0.8.tar.md5" ,nakon toga Odin je pozelenio i pokazao u donjem lijevom uglu(u log-u) succes 1 /failed 0. Nastavio sam dalje po uputstvu ali CWM-a nema nigdje,kad ga pokrečem kombinacija tipki home+VolumeDown+Volume Up+Power, drzi tipke do prikaza logo-a on se opet pokrene u download modu kao
na slici 1. Provao sam i sa clockworkmod 5.0.2.8.tar.md5 ali uvijek isto. Sada prilikom normalnog starta imam žuti trokut na ekranu ali CWM ne postoji.Onaj brojač fleshanja i uredno mi zabilježi svaki put kad sam preko Odina ubacio taj tar.md5 fajl-sad je već na 5.
Dali je netko imao takvu situaciju?

Nije me bilo nekoliko dana doma pa sam tek sad nastavio sa pokušajima da dobijem CWM.U jednom od pokušaja napravim factory resset,mob se nakon toga ugasi irestarta se u CWM-u.Super,rekoh,nešto se kreče!Ali -šipak,sada se mob stalno pokreče u CWM-u.Provao sam vadit bateriju(samo tako se može ugasit),ali uvijek se boota u CWM-u.Instalirao i Superuser 3.2 sa SD card, provao i wipe data,wipe dalvik cashe.CWM sve super odradi osim kad mu dam nalog -reboot system now(vjerovatno i to CWM odradi) ali se mob uvijek reboota u CWM.
Ima li nekih savjeta?

Jedan savjet... Probaj ponovno flashati CWM preko Odina (i mene je to zezalo, ali je nakon reflasha proradilo kako treba)

Extend my EMSI License for free: http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6434073 / My Web Site: http://www.marko-idzan.from.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Već sam ga 10 puta flashao,uvijek isto.Sad sam mu uspio ubacit neki firmware za Belgijsko tržište i bolji je nego ovaj od našeg T-moba,ali i dalje ne uspijevam ubacit CWM da proradi kako treba.
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

jel moze neko stavit jos nekakav link za oc kernel jer ovaj ne radi??

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Zašto ne mogu updatati superuser i složiti adfree i da li nakon roota imate onaj trokutić kod pokretanja moba. Također ne mogu spojiti mobitel sa kies-om, te mislim da mi root uopće ne radi. Molim HITNO POMOĆ

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 12:39 (Kukecvz).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Jel izasao ics upgrade mini2??

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Došao update. Da li ga je tko isprobao i da li se sa njim može izbrisati trokutić i roota? Šta se dobije ovime http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=521:how-to-update-samsung-s6500d-galaxy-mini2-firmware&catid=57:how-to&Itemid=104

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 13:48 (Kukecvz).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

pita me mob dal zelim updateat, i sad mi kod reseta uđe u recovery mode i ne mogu ništa s mobom, nikakve opcije za " ići dalje " -.- pomoć ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Reedy kaže...

pita me mob dal zelim updateat, i sad mi kod reseta uđe u recovery mode i ne mogu ništa s mobom, nikakve opcije za " ići dalje " -.- pomoć ?

Flashaj original 2.3.6 GB sa samfirmware-a i sve ce biti po starom

Never let a computer know you're in a hurry.
12 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Jel mi može netko objasnit kako ovo instalirati?

Isto me pitao mob za update, rekao sa ok, i sad je u recovery modu

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 16:10 (KiX777).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

jel ima neko drugi link od ovog OC kernela? ne radi vise onaj sa media firea

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

rjeseni linkovi

Never let a computer know you're in a hurry.
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Meni je sve proslo u redu, sve sam napravio, nije bilo gresaka ali mi sada ne radi wireless, samo mi pise greska kada ga pokusam ukljucit. Ima li itko ideju kako da to sredim?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
mbozick1 kaže...

Meni je sve proslo u redu, sve sam napravio, nije bilo gresaka ali mi sada ne radi wireless, samo mi pise greska kada ga pokusam ukljucit. Ima li itko ideju kako da to sredim?

reflashaj sa origigi 2.3.6 GB sa samfirmware-a, i onda opet rootaj i meni je tako bilo

Never let a computer know you're in a hurry.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice