Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

poruka: 176
|
čitano: 49.779
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Aplikacija BugDroid

Članovi foruma : Hellmaker i dado2202 (moja malenkost) odlučili su raditi Android aplikacije. Da nauče svoj zanat, krenuli su sa malim projektom nazvanim BugDroid.

BugDroid je widget za android telefone, koji omogućuje praćenje vijesti sa bug portala.

Aplikacija (widget) je bila u razvoju otprilike mjesec dana.

Mogućnosti Widget-a :

     Vijesti sa naslovnice bug portala
     Vijesti sa games master portala
     Mogućnost prikaza slika
     Spremanje svega u cache (za offline korištenje)

Dodatne opcije i mogućnosti widgeta možete očekivati uskoro.

Aplikacija je stavljena na market, pa je dostupna svima i u prilogu se nalazi njezin QR code s kojim je lakše možete pronaći.


I da btw. aplikacija je besplatna, uživajte.

 

EDIT :

 

Zaboravio sam napomenuti :

     aplikacija radi update vijesti svakih 30 minuta (ako ima interneta)

     klikom na pojedinu vijest vas proslijeđuje na njezinu punu vijest na bug portalu (m.bug.hr ili www.bug.hr)

 

Svi prijedlozi za poboljšanja ili nove mogućnosti su dobrodošli. Ako Vam se aplikacija sviđa, slobodno je ocijenite i stavite neke komentare na marketu. Hvala unaprijed.

QR kod BugDroid QR kod BugDroid
'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 20:24 (dado2202).
Moj PC  
68 0 hvala 47
14 godina
neaktivan
offline
BugDroid

Svaka čast ! 

I'm from Hollywood
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
BugDroid

eh da , kolega je zaboravio screenshotove.

There ya go.

Moj PC  
15 0 hvala 13
14 godina
neaktivan
offline
BugDroid

Ako napravite i za iPhone, računajte da ću kupiti... {#}

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
BugDroid

dečki svaka vam čast 
upravo skinuo i aplikacija je jednostavno odlična
{#} 

Najbolji hrvatski anime portal: animehr.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
BugDroid

Svaka čast, baš mi je to trebalo i odlično je zamišljeno, također i realizirano.

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BugDroid

Probao sam aplikaciju i odlična je samo da je možda malo veći font.Samo još jedna stvar za poboljšati,ako se može.Da kad npr. gledam Games Master da i kada stisnem onu tipku za lijevo d ame prebaci na Vijesti,a ne moram baš stisnuti lijevu tipku.

HTC Desire Android
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2011 20:28 (emerik).
13 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Dečki svaka vam dala,taman kad upiknem neki Android isprobavam :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Reći ću samo; INSTALIRANO i.

 

P.S. ako vam ovako krene, ostavljam se ribičije i prelazim u dewelopere, dečki, aps vam je za 5!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
sad napravite aplikaciju za lg cookie kp502 u .jar formatu te u rezoluciji 240x400 ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
Previse trazim, ali zelim transparent verziju sa plavim vrhom :D xD. Super app al ne slaze se s homescreenom :P
http://www.vcbux.com/?r=n3n00
15 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Stavljen je na market update aplikacije. Verzija 1.2. 

Nove mogućnosti : 

  • Mogućnost promjene teme
  • Ispravak sitnih bugova

 

Svi daljni prijedlozi i komentari su dobrodošli

 

Ako bude sve teklo u najboljem redu, vidimo se s novom verzijom slijedeće nedjelje.{#}

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
7 0 hvala 8
13 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

U novim bojama je Ok, ali prozirna jednostavno otkida!!!! Dečki, go ahead, jako ste dobri, BRAVO!!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija BugDroid

Odlična vam je aplikacija! ;)

 

Ova prozirna tema je divota.

 

Stavite mogućnost mijenjanja broja redaka s vijestima, odnosno uopće veličinu.

Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Pozdrav svima, čitamo Vaše postove i samo tako nastavite sa odazivom. Sad smo sredili "theming" pa će biti još tema.

U slijedećem update-u očekujte mogućnost promjene veličine widgeta s različitim brojem redaka i još nekoliko tema a ostalo je iznenađenje ;)

 

Isto tako molimo Vas da uključite "Slanje grešaka" i dok se dogodi bug pošaljete ga nama, da bi izgladili eventualne zalutale bube.

 

LP

 

 

I naravno , opet screenshotovi!

 

 

 

Zelena tema Zelena tema
Plava tema Plava tema
Prozirna tema Prozirna tema
Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Moj PC  
17 0 hvala 14
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Zakon teme :D

http://www.vcbux.com/?r=n3n00
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Veoma Korisno.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Moj frend je skinuo za svoj wildfire i nije mu dobro izgledala aplikacija. Nemam sliku ali bila mu je nekako smanjena aplikacija, sve je bilo umanjeno... 

http://dizanje-ratia.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli

Pozdrav,

 

hvala na bubi.

 

Naša aplikacija trenutno zauzima 2visine x 4širine reda (ikona) na home screenu. EDIT: tako da možda ima manje redova u nekoj dimenziji pa se zato "scale-a".

 

Pokušat ćemo i to riješit do slijedećeg patcha u nedelju. (pošalji screenshot ako može)

U sljedećem patchu izlaze razne veličine widgeta, tako da mu možda jedna od tih riješi problem.

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2011 21:34 (Hellmaker).
15 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Evo verzija 1.2 je stavljena Android Market :

Nove mogućnosti :

  • promijena veličine widgeta (8 raznih layout-a)
  • ispravak sitnih bugova na koje smo naišli prilikom testiranja

 

Nedostatak 1x3 i 1x4 layout-a je problem kod Landscape okrenutog mobitela da nema mjesta u widgetu za prikaz niti jedne vijesti. Da ostavimo samo vijest i maknemo neki od "navigacijskih button-a" da stane jedna vijest, nije moguća navigacija, pa smo rađe ostavili tako kako jest. {#}

 

Prijedlozi i komentari opet su dobrodošli.

 

Slijedeća verzija valjda druge nedjelje {#}

 

EDIT: Nakon update-a aplikacije, ako se nikakav sadržaj ne prikazuje (samo je crna pozadina), probajte "očistiti cache" ili "uninstall" , pa opet "install" aplikacije. Problem je kod unaprijeđenog načina "dohvaćanja" vijesti, pa nije kompatibilan sa starom verzijom {#}.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2011 20:14 (dado2202).
Moj PC  
3 1 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline
Jel ima ko sta slicno napravit za iOS?...decki sam naprijed
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Upravo napravio upload, i sada za stvarno imate od mene ne 10 već 12 ocjenu, samo da se zna!!

 

BTW, trebati će sada malo poviše i poduže pronaći vam zamjerku, a do tada samo tako, vjerujem da je puno usera uz Vas dečki!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
Toni93 kaže...
Jel ima ko sta slicno napravit za iOS?...decki sam naprijed

 

Mi smo tek uplovili u android vode ali jednog dana kad budemo rasturali android možda krenemo u ivode :).

 

LP

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2011 20:41 (Hellmaker).
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
Svaka čast,ali imam samo jednu primjedbu.Slike iz cachea mi sprema u galeriju i kad u programu stisnem da očisti cache,ne počisti te slike.Desire.
HTC Desire Android
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
emerik kaže...
Svaka čast,ali imam samo jednu primjedbu.Slike iz cachea mi sprema u galeriju i kad u programu stisnem da očisti cache,ne počisti te slike.Desire.

Meni na x10 ista stvar

 

upravo mi je napravio update ne 1.2

Darth Vader
13 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
emerik kaže...
Svaka čast,ali imam samo jednu primjedbu.Slike iz cachea mi sprema u galeriju i kad u programu stisnem da očisti cache,ne počisti te slike.Desire.

Savjet; slike ćeš iz cashea očistiti tako da kada otvaraš opciju Albumi - Cashe, cashe drži jedno 5 sekundi pritisnuto, nakon toga ti se otvara cashe, ali sa donjim task barom, pomoću kojeg ćeš očistiti cashe. Vidjet ćeš kantu za smeće, samo odaberi i pakiraj.

 

BTW; rađeno na HTC DHD-u, valjda je tko i kod tebe, svih HTC-a ali i SE-a, LG-a, Motorola, .... !?{#} 

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2011 21:55 (ATJLučko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
emerik kaže...
Svaka čast,ali imam samo jednu primjedbu.Slike iz cachea mi sprema u galeriju i kad u programu stisnem da očisti cache,ne počisti te slike.Desire.

Developano i testirano na x10. Mobitel automatski pronalazi slike na SD kartici kroz gallery, nakon što obrišete iz galerije _cache kako je ATJ napisao problem riješen.

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
15 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Slike (tj. cache slika) se sprema na sd karticu u direktorij bugdroidcache. Tu možete vidjeti cijeli cache aplikacije. Aplikacija čisti sama svoj cache i to sadržaj koji je stariji od 3 dana (bude začas postavka, pa da si sami odaberete kojim intenzitetom se čisti cache). Ove slike koje se pojavljuju u galeriji, nisu slike koje si aplikacija sprema za cache. Te slike se vuku sa neke druge lokacije(ili su prebufferirane negdje, te slike nisam mogao otvriti u galeriji iako su se tamo pojavljivale). Kada obrišete cache preko aplikacije, tada se obriše cijeli sadržaj toga direktorija (možete provjeriti).

 

Budemo istražili, pa javimo što smo našli i kako da to ispravimo. Slobodno izbrišete slike koje se pojavljuju u galeriji.

 

EDIT (i rješenje problema) : Galerija indeksira sve slike (na memoriji mobitela i SD kartici) nakon svakog restart-a mobitela i sprema njihove reference na slike negdje sebi interno. Znači vi obrišete cache ali slike ostaju u galeriji zbog toga jer se cijela galerija indeksira kod svakog ponovnog pokretanja mobitela (za kameru valjda ima posebno, pa se slike pojavljuju odmah), pa bi bilo potrebno mobitel restartat da se one ne vide u galeriji. Isto tako našali smo rješenje kako da "zabranimo" galeriji da indeksira naše slike, slijedeći update (nedjelja) će biti sa tim dodatkom, tako da nakon toga se slike više ne bi smjele pojavljivat u galeriji (nakon što galerija ponovno indeksira slike). Hvala na ukazanom propustu u aplikaciji.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2011 10:55 (dado2202).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Prijava korisnika, forum, u izradi, ovo se već sada čini kao ultra korisno.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli

Evo nas opet.

 

Nakon malo duže pauze i malo više zahebavanja sa forumom bug.hr-a evo jedan malo veći update aplikacije.

 

Evo CP sa Android Marketa,

 

This widget is localized for Croatian language only and for monitoring Croatian portal "Bug" news.

NOVO! Interakcija sa forumom!!!!!!

BugDroid aplikacija služi za praćenje vijesti i foruma portala www.bug.hr na vašem početnom ekranu. Pomoću BugDroid-a možete vidjeti koje su nove vijesti bez otvaranja preglednika, pratiti forum teme i brzo odgovarati na postove (za forum aktivnosti morate biti ulogirani).

Budite u toku u interakciji sa vašim omiljenim "Geek" :) Bug portalom i ne gubite vrijeme suvišnim klikovima po vašem android uređaju, brzo i efikasno pratite vaše najdraže teme i odgovarajte odmah čim vidite promjenu. 

Mogućnosti:
- prikazivanje kategorije po želji u widget-u
- prikazivanje vijesti naslovne kategorije
- prikazivanje vijesti gamemaster kategorije
- prikazivanje tema sa foruma kao kategorija u widgetu
- odgovaranje na forum teme kroz widget
- klik na naziv kategorije otvara postavke
- automatsko osvježavanje vijesti svakih 30 minuta kad uređaj ima vezu sa internetom
- opcija uključivanja i isključivanja prikaza slika (bez slika minimalna potrošnja mrežnog prometa)
- pohrana slika u memoriju uređaja, cache (mogućnost čitanja sadržaja dok uređaj nema pristup internetu)
- "pametno" preuzimanje slika, svaki put dok se osvježavaju vijesti widget će preuzeti samo nove slike dok će stare koristiti iz cache-a
- promjena teme widgeta
- različite veličine widget-a

VAŽNO:
- za potpunu interakciju sa forumom morate biti prijavljeni na m.bug.hr u vašem mobilnom pregledniku sa zapamćenim korisničkim podacima

Zahvaljujemo svim korisnicima na podršci, te najavljujemo više mogućnosti u nadolazećim verzijama aplikacije.


PRATITE BugDroid:
http://www.facebook.com/pages/BugDroid/136373899764424?sk=wall
http://www.bug.hr/forum/topic/rucna-racunala/bugdroid/92141.aspx

Ako imate problema u radu sa aplikacijom slobodno nas kontaktirajte.

 

- slike cache-a se više ne pojavljuju u galeriji mobilnog uređaja
- mogućnost odabira kategorija koje će se prikazivati u widget-u
- mogućnost prijave na bug forum
- mogućnost praćenja forum tema
- mogućnost odgovora na temu putem widgeta
- dodane dvije nove teme za widget
- nova opcija u izborniku , "Pomoć"

UKOLIKO VAM NE RADI ISPRAVNO PROBAJTE OBRISATI CACHE, AKO I DALJE NE RADI OK UNINSTALIRAJTE JE PA PONOVO INSTALIRAJTE. (napravili smo temeljne promjene u radu aplikacije)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 21:21 (dado2202).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice