Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 32 GB

poruka: 7
|
čitano: 4.242
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 32 GB

Windows 7, 32 bitni, prikazuje za USB stik od 128 GB, da ima samo 32 GB. Brisao sam stik pomoću više programa, formatirao ga s više datotečnih formata (FAT32, NTFS), ali bez uspjeha.

Probao sam ga priključiti i na Android box, ali i on pokazuje da stik ima samo 32 GB. Jedino u programu Macrium reflect pod stavkom Create bootable rescue media, prikazuje da stik ima 117.19 GB. Da li netko zna u čemu je problem i kako iskoristiti puni kapacitet USB stika. Imam pored ostalih i jedan USB stik od 64 GB i on prikazuje ispravnu količinu memorije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 3

Otvori "Create and format hard disk partitions" kroz windows search, pa provjeri vidi li se tamo ostatak prostora na USB-u. Ako se vidi, trebao bi moći desni klik na postojećih 32GB pa izbrisati taj volume, te nakon toga desni klik na sav neiskorišteni prostor i kreirati novi volume sa cijelim neiskorištenim prostorom.

16 godina
offline
Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 32 GB

Uspio sam programom, USB disk storage format tool, formatirati stik u NTFS formatu, a provjerio sam formatiranje i Rufus programom i oba prikazuju da stik ima 128 GB, ali Windows i dalje prikazuje samo 32 GB.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 32 GB

rocker55555 pogledao sam u Windowsima ovo što si napisao i Windowsi su podijelili stik na dvije pariticje jednu od 32 GB na kojoj piše primarna particija i 85.19 GB na kojem piše nedodijeljeno. Windowsi su na hrvatskom. Sada me zanima kako pristupiti nedodijeljenoj particiji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 32 GB

Ne mogu izbrisati primarnu particiju desnim klikom miša jer je ta opcija u padajućem meniju neaktivna.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 3
zvir12 kaže...

Ne mogu izbrisati primarnu particiju desnim klikom miša jer je ta opcija u padajućem meniju neaktivna.

 Ne znam zbog čega ti ne dopušta izbrisati, trebao bi moći. Evo slika kako to kod mene izgleda(kreirao sam manju particiju tako da bude i unallocated space kao kod tebe):

 

 

edit:

Pronašao sam na guglu da ovo radi samo na Windows 10 1803 i novijim verzijama, tako da ako imaš stariju verziju od ovoga moguće da ti zbog toga ne radi.

 

Možda bi ti bilo najlakše to odraditi pomoću DiskPart-a, pogledaj upute ovdje pod "Method 1. Delete volume on USB using DiskPart".

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2020 21:48 (rocker55555).
16 godina
offline
Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 32 GB

rocker55555 puno hvala na savjetu, upravo sam se vratio iz večernje šetnje i odmah primjenio savjete iz tvojih postova i sad napokon Windowsi pokazuju 117 GB memorije.

Još jednom velika zahvala na savjetima i sve najbolje.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice