Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 324.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
NoOne1 kaže...

Trebao bi stick od 64gb, gdje bi bilo najisplativije uzeti?  Neka srednja klasa. 

 64Gb je danas na knap mjesta za velike 4k hdr filmove

 

Pogledaj si ovaj

https://www.fenix.hr/verbatim-usb3.0-store-n-go-v3-128gb-max-high-performance-usb-drive-r/w-400/200mb/sec

 

https://www.verbatim.com.hr/hr/prod/v3-max-usb-drive-128gb-49808/?con=HR

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Sandisk Extreme Go 64gb, nađe ga se na ebayu ili Aliju po 17$. 

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
DeeKay kaže...

Sandisk Extreme Go 64gb, nađe ga se na ebayu ili Aliju po 17$. 

 Da, tak sam i ja uzeo.

Ali radije stavim link na nabava. Ako nekome treba brzo odma uzme, a ako nije hitno i inače kupuje iz vana, zna da treba samo prepisati ime u eBay ili Aliexpress tražilicu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

Gdje ti vidis 160kn? 

 Pardon, 164.

Kad smo prošle godine tu na temi tražili najbolji omjer cijena/brzina, obično bi taj GO ispao najbolji.

 

Naravno, već ima i 128, vjerojatno i 256gb za tu cijenu. Samo je pitanje kako su brzi. Da ne bi, za to vrijeme kad njemu završi kopiranje filma, u Hollywoodu već snimili nastavak...

 

Za ovaj gore verbatim bi trebalo pronaći review. Ako ima pristojne brzine onda je super izbor.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
DeeKay kaže...

Sandisk Extreme Go 64gb, nađe ga se na ebayu ili Aliju po 17$. 

 Za tih 40-50kn max uštede cekat par tjedana da dođe iz kine bez jamstva? ne kuzim logiku

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Možeš molim te bacit pogled na history i proslijedit od koga si uzeo san disk extreme go?

Vidim da mi svakakve gluposti baca u tražilici, na aliexpress mislim
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 14:30 (kbenzema).
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...

 Pardon, 164.

Kad smo prošle godine tu na temi tražili najbolji omjer cijena/brzina, obično bi taj GO ispao najbolji.

 

Naravno, već ima i 128, vjerojatno i 256gb za tu cijenu. Samo je pitanje kako su brzi. Da ne bi, za to vrijeme kad njemu završi kopiranje filma, u Hollywoodu već snimili nastavak...

 

Za ovaj gore verbatim bi trebalo pronaći review. Ako ima pristojne brzine onda je super izbor.

 Pise za V3 max da ide do 300MB/s premda ne kazu dali je to za read ili write a Extreme GO do 150MB/s write

 

Nisam gledao recenziju ali po nekoj logici veci kapacitet ima veci headroom za keširanje i vise mjesta znaci bolji rad kao i kod ssd-a jel 

 

Pa sad neka istrazi, osobno su mi 64GB vec odavno premali kapacitetom jer u winsima je to jos manje nakon formata

 

 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
kbenzema kaže...
Možeš molim te bacit pogled na history i proslijedit od koga si uzeo san disk extreme go?

Vidim da mi svakakve gluposti baca u tražilici, na aliexpress mislim

 Vjerojatno ovaj seller

 

https://www.ebay.com/itm/SanDisk-64GB-Extreme-Go-USB-3-1-200MB-s-Read-150MB-s-Write-USB-Flash-Drive-ct/112342444999?epid=7034913177&hash=item1a2821abc7:g:ZgIAAOSwol5Yx5zQ

11 godina
offline
13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Osobno od njega kupio više od 10 različiih USBa, nikad problema i svaka preporuka.

Čak mi je Extreme GO od 128 GB koji je sestra platila preko 400 kn prošao carinu bez problema.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
kbenzema kaže...
Možeš molim te bacit pogled na history i proslijedit od koga si uzeo san disk extreme go?

Vidim da mi svakakve gluposti baca u tražilici, na aliexpress mislim

 Na Amazon.de kad je bila akcija. Mislim da skoro 50% dolje :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Corsair Voyager GT 3.0

Za ubuduće ću trebati neki brži USB za prijenos zbog Full i UHD filmova, još uvijek zadovoljan s ovim

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 19:53 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ajd da iskoristim onih 35kn bona za USB stick, ovo je ponuda u eKupi.

Isplati li se dati za osjetno više para od ostalih modela za ovaj Sandisk Extreme GO s obzirom da cu ga 99% vremena uštekavati naprijed gdje pretpostavljam ne može razviti svoje pune brzine?

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
VladimirLem kaže...

Ajd da iskoristim onih 35kn bona za USB stick, ovo je ponuda u eKupi.

Isplati li se dati za osjetno više para od ostalih modela za ovaj Sandisk Extreme GO s obzirom da cu ga 99% vremena uštekavati naprijed gdje pretpostavljam ne može razviti svoje pune brzine?

 Ja imam taj i to je jedini stick u mom zivotu koji mi je crkao ;) Juce uzeo drugi u garanciji,,,,

4 godine
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Kakve su mu brzine, jel opravdava duplo veću cijenu od drugih modela?
Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
VladimirLem kaže...

...99% vremena uštekavati naprijed gdje pretpostavljam ne može razviti svoje pune brzine?

 ako imaš usb 3 na kućištu, nema razloga da ne iskorištava punu brzinu - meni usb stick bez problema na prednjem utoru ide i trostruko brže od tog sandiska

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
VladimirLem kaže...

Ajd da iskoristim onih 35kn bona za USB stick, ovo je ponuda u eKupi.

Isplati li se dati za osjetno više para od ostalih modela za ovaj Sandisk Extreme GO s obzirom da cu ga 99% vremena uštekavati naprijed gdje pretpostavljam ne može razviti svoje pune brzine?

 Gdje dobit 35kn?

Kovačić
4 godine
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Mjenjali su web stranicu pa sam automatski dobio 35kn za mail. Žalio sam se da su mi pobrisali sve nagradne bodove pa su mi dali još jedan bon od 100 kn.
Have no fear, Vlad is here
4 godine
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
VladimirLem kaže...

...99% vremena uštekavati naprijed gdje pretpostavljam ne može razviti svoje pune brzine?

 ako imaš usb 3 na kućištu, nema razloga da ne iskorištava punu brzinu - meni usb stick bez problema na prednjem utoru ide i trostruko brže od tog sandiska

 Onda je tvoja preporuka da uzmem ovaj Sandisk za 135kn, a ne neki jeftiniji (koje sam linkao)?

Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
VladimirLem kaže...

 Onda je tvoja preporuka da uzmem ovaj Sandisk za 135kn, a ne neki jeftiniji (koje sam linkao)?

u tom izboru da, pogotovo ako ga često koristiš 

4 godine
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
VladimirLem kaže...

 Onda je tvoja preporuka da uzmem ovaj Sandisk za 135kn, a ne neki jeftiniji (koje sam linkao)?

u tom izboru da, pogotovo ako ga često koristiš 

 Hvala na savjetu. Uzet ću ili taj Sandisk ili ovaj Samsung, razmislim do kraja dana, za Samsunga recenzije kažu da je malo bolji.

Have no fear, Vlad is here
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Imam  oba sticka, i Sandisk Extreme Go i Samsunga. Oba su 64gb.  Sandisk je brži, a Samsunga držim na privjesku s ključevim, i ne pazim na rukovanje.  Imaš testove Samsunga gdje ga je lik kuhao, bacao, smrzavao i svašta nešta radio, tako da je opet Samsung sigurno izdržljiviji. Primijetio sam da Sandisk ima problema na uskim USB mjestima, jedan do drugoga, čak mi se malo i savio. Svaki od njih ima svoje prednosti i nedostatke, pa se sam zbroji i odaberi. 

 

Sandisk za česta prebacivanja gdje ti je brzina bitna, a Samsung ako znaš da ćeš ga svagdje uključivati, prenositi i slabije paziti. Sigurno nećeš pogriješiti. 

15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Kod formatiranja usb sticka od128gb sandisk koji file system odabrati. Da li exFat ili NTFS. Koji god sam probao radi, al kad spojim taj stick na android tv izbacuje mi stalno da usb ima neke greške i da treba repair drive i tako nešto slično.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
sage kaže...
Da li exFat ili NTFS. Koji god sam probao radi, al kad spojim taj stick na android tv izbacuje mi stalno da usb ima neke greške i da treba repair drive i tako nešto slično.

Svejedno je, probaj prije nego isključiš USB iz USB utora kod PCa koristiti safety remove ikonu u task baru,

a probaj pregledati USB sa Hard Disk Sentinelom, možda je oštećen trajno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Posmatrač kaže...
VladimirLem kaže...

Ajd da iskoristim onih 35kn bona za USB stick, ovo je ponuda u eKupi.

Isplati li se dati za osjetno više para od ostalih modela za ovaj Sandisk Extreme GO s obzirom da cu ga 99% vremena uštekavati naprijed gdje pretpostavljam ne može razviti svoje pune brzine?

 Ja imam taj i to je jedini stick u mom zivotu koji mi je crkao ;) Juce uzeo drugi u garanciji,,,,

 Update. Crkao i taj ;)

12 godina
neaktivan
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Kupio sam ovaj Stik radi na compjuteru ali neradi na tv-u. Sta bi moglo bit?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 16:58 (mrkac666).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mrkac666 kaže...

Kupio sam ovaj Stik radi na compjuteru ali neradi na tv-u. Sta bi moglo bit?

 Vjerojatno file system mora biti FAT32 umjesto NTFS.

Kovačić
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
acmilan2 kaže...
mrkac666 kaže...

Kupio sam ovaj Stik radi na compjuteru ali neradi na tv-u. Sta bi moglo bit?

 Vjerojatno file system mora biti FAT32 umjesto NTFS.

Ili umjesto exFAT-a - vjerojatno je došao formatiran u exFAT-u, a i exFAT je defaultni format za USB stickove veće od 32 GB. Za formatiranje USB stickova velikih kapaciteta u FAT32 treba koristiti program poput ovog.

9 godina
odjavljen
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ili mu tv ne prepoznaje "modernije" stickove. Npr na mojem ne radi ssd koji sam stavio u externo kućište

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
acmilan2 kaže...
mrkac666 kaže...

Kupio sam ovaj Stik radi na compjuteru ali neradi na tv-u. Sta bi moglo bit?

 Vjerojatno file system mora biti FAT32 umjesto NTFS.

 To je to sad radi hvala

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice