[Kupovina] PC -radna stanica za CAD do 999€

poruka: 6
|
čitano: 2.999
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
[Kupovina] PC -radna stanica za CAD do 999€

Kao što naslov kaže, u potrazi sam za stanicom za CAD. Uglavnom Fusion 360 i sve ostalo za 3D print.
Ne tražim da komp bude novi,ali svakako da bude noviji od ovog što imam (i7 druga generacija, 16GB RAM, GTX1050 itd.....).Ne,nemojte me pitati kako sam do sada radio na tome?

Ima te li neku preporuku? Gledao sam i šoping  vani,pa mi je za oko zapelo :

 

1.
https://it-versand.com/computer-pcs/computer-pcs-gebraucht/410852/lenovo-thinkstation-p510-intel-xeon-quad-core-e5-v4-512gb-ssd-32gb-windows-10-pro-mar-nvidia-quadro

 

 

2.

https://www.ebay.de/itm/114908998895?var=415046800068

 

3.

https://www.ebay.de/itm/403122114657

 

 

Otvoren sam za sve prijedloge....

Unaprijed hvala svima koji odgovore - bilo što.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 20:35 (merlin10).
16 godina
offline
Re: [Kupovina] PC -radna stanica za CAD do 999€

Ako gledaš radne stanice, one će ti biti stare barem 5 godina za tu cijenu. A za tu cijenu možeš sam složiti bolji komp, problem su grafičke kartice.

Treba ti, dakle, dobar procesor i dobra grafička sa dosta video memorije. Kako te služila trenutna?
Ako te dobro služila, možeš ju iskoristiti u novom računalu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Kupovina] PC -radna stanica za CAD do 999€

Svjestan sam da će biti stare 5 godina,ali me zanima da li je današnji PC od cca 1000€ bolja kupovina od ovih 5 godina starih stanica?

 

14 godina
offline
Re: [Kupovina] PC -radna stanica za CAD do 999€

je...

 

NvME SSD, DDR4 memorije visokog takta i 3 generacije noviji procesori čuda čine...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: [Kupovina] PC -radna stanica za CAD do 999€
merlin10 kaže...

Svjestan sam da će biti stare 5 godina,ali me zanima da li je današnji PC od cca 1000€ bolja kupovina od ovih 5 godina starih stanica?

 

 

 DA.

Ovi strojevi koje si polinkao imaju stare procesore, koji su samo nešto brži od ovog kojeg trenutno imaš. Imao sam sličnu situaciju, migraciju sa 2nd gen Intel i7 na predzadnji Ryzen 5 3600 - procesor je u single threadu doslovce dvostruko brži u matematici.

Također, 2 jezgre i 4 threada više nego na starom procesoru, plus viši base clock. Takav stroj možeš složiti, bez GPUa, već za 5000 kn.

 

- ATX kućište

- napajanje

- B550 matična (ja sam uzeo MSI zbog kvalitetnijeg pasivnog hlađenja)

- ryzen 5 3600 (ili serija 5 za nešto više novaca)

- 16 GB DDR 4 (naravno, više je skuplje)

- 512 GB nvme disk

 

Grafičku imaš. Komponente mijenjaj prema potrebi, ako ti treba više jezgara, ideš na Ryzen 7 seriju, ili ako trebaš više radne memorije.

 

Također, sutra (čini mi se) Intel predstavlja 12th gen procesore, pa ako možeš još malo pričekati i vidjeti testove, eventualno se baciti u te vode, DDR 5, PCIe 5 gen, moglo bi biti dobro. Koštat će više, doduše, ali je zadnja generacija.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
3 godine
offline
[Kupovina] PC -radna stanica za CAD do 999€

Evo pogledaj što sam objavio pc za 3800 imas sve osim grafe. Ryzen 5 3600,b550,500gb nvme,2tb hdd, 16gb ddr4 3200mhz. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice