[Kupovina] Kupujem produžni USB kabel od 10 metara

poruka: 7
|
čitano: 1.099
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
[Kupovina] Kupujem produžni USB kabel od 10 metara

Pozdrav,ovako znaći kupujem ispravan produžni USB kabel od 10 metara znaći iskljućivo te dužine.

Ponude molim u INBOX...Hvala. 

 

5 godina
offline
Re: [Kupovina] Kupujem produžni USB kabel od 10 me
3n3m1 kaže...

Pozdrav,ovako znaći kupujem ispravan produžni USB kabel od 10 metara znaći iskljućivo te dužine.

Ponude molim u INBOX...Hvala. 

 

 Sretno sa time jer koliko sam ja upucen  max duzina je 5 m ili tako nesto. Preko toga niko ne garantuje da ce raditi...

15 godina
odjavljen
offline
Re: [Kupovina] Kupujem produžni USB kabel od 10 me
3n3m1 kaže...

Pozdrav,ovako znaći kupujem ispravan produžni USB kabel od 10 metara znaći iskljućivo te dužine.

Ponude molim u INBOX...Hvala.  

Takav proizvod ne postoji.

 

Pitanje je za što ti taj kabel treba:

- USB 2.0 ima limit na duljinu kabela 5 metara

- USB 3.0 ima preporuku max duljine kabela od 3 metra (u teoriji bi najkvalitetniji kabeli trebali ići preko, ali sigurno neće preko 5)

 

Ako ti treba za punjenje mobitela, zaboravi, jednostavno na tolikom kabelu su ti gubici preveliki.

 

Ako ti treba za prijenos podataka za uređaj koji se napaja preko USB-a, trebati će ti aktivni HUB (s napajanjem, vjerojatno bar 2).

 

Ako ti treba za prijenos podataka za uređaj koji ima svoje napajanje, možda ćeš uspjeti sa pasivnim HUB-om (napaja se preko USB-a, regenerira signal, ali ne i napon) ili repeaterom (diže i napon napajanja, ali je nakon njega dostupno manje struje pa nije prikladan za napajanje uređaja preko USB-a).

 

 

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
protjeran
offline
[Kupovina] Kupujem produžni USB kabel od 10 metara

A za sta ti tocno treba?

 

Postoje aktivni kabeli za uredjaje koji imaju samostalno vanjsko napajanje (printeri, skeneri i drugi uredjaji

sa napajanjem), a postoje i aktivni kabeli sa samostalnim napajanjem, koji omogucuju 5V na

vise od 5m.

 

Takodjer imas i aktivne kabele od 10m za uredjaje sa samostalnim vanjskim napajanjem,

koji se mogu vezati u lanac do max 5 skokova, odnosno 5x 10m.

 

Ako spajas uredjaj sa samostalnim napajanjem, mozes uzeti bilo koji aktivni produzni kabel, i trebalo bi raditi:

https://www.nabava.net/usb-i-lightning-kabeli/standard-usb20-aktivni-produzni-kabel-sa-ponavljacem-cijena-10m-crni-105096811

 

Ovo je najpovoljniji sto mozes dobiti.

 

A ako trebas aktivni sa napajanjem, ne gledaj dalje od Lindy:

https://www.nabava.net/mrezni-kabeli-i-adapteri/lindy-usb-30-produzni-kabel-crna-10m-43156-cijena-110019341

https://geizhals.at/lindy-usb-3-0-aktives-verlaengerungskabel-a-a-43156-a1228371.html

 

S tim da napajanje od 5V/1A moras kupiti posebno, ili sam napraviti (dvije zice, ne mozes fulati,

mozes napraviti od punjaca za mob), ili kupiti original Lindy:

https://geizhals.at/45224762

 

Tako da, ne slusaj sto sve drugi kazu.

5V je industrijski standard, a sve nakon toga je specijalizirana elektronika.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Kupovina] Kupujem produžni USB kabel od 10 me
Pa postoji USB kabel od 10 metara samo što je bolje izoliran i ima na sebi pojačivać signala u biti ne traži nikakvo vanjsko napajanje. Spajam preko 5 + 10 metara Usb wifi adapter sa kojim hvatam wifi signal i sve je šljakalo bez problema dok se nije kabel od 10 metara slučajno precviko pa više nije nizašto
15 godina
odjavljen
offline
Re: [Kupovina] Kupujem produžni USB kabel od 10 me

Kabel s pojačivačem signala više nije kabel - to je sad aktivni sklop. Kabel je pasivni sklop i po standardu ne smije biti veći od 10 metara (a kabel koji nije po standardu nije ni ispravan). I da, takav kabel u pravilu traži vanjsko napajanje. Primjerice, ovaj kojeg ti je Čitatelj linkao ima priključak za dodatno napajanje na strani uređaja.

 

Moguće da se neki kabel može napajati isključivo tako da boosta napon USB-a, ali tada je mogućnost napajanja uređaja poprilično ograničena jer mora vući veću struju da bi kompenzirao pad napona.

 

 

Za tvoju namjenu bi možda bolje bilo ići na PoE WiFi AP koji podržava client mode - umjesto USB kabela ide ethernet, a napajanje se injektira putem etherneta, a ako sutra na istoj lokaciji budeš trebao još jedan LAN uređaj, možeš dodati switch.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Kupovina] Kupujem produžni USB kabel od 10 me
Hvala na informacijama😀
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice