Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.796
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Striko2009 kaže...

ja moram jos ubaciti shadow wings 2 u pb500 pa cu vidjeti kako se krecu temp, ono sto sam vidio po biosu sa stock vent i bez podesavanja krivulje, drzi 3600 na 38-39c u idle...

bas me zanima koliko ce utjecati ovaj treci kad ga ubacim za ispuh i prebacum 2 pure wingsa za upuh...

 

evo konacno nasao vremena i ubacio sw na ispuh a pure wings prebacio naprijed, tako da su 2 naprijed za upuh. 

Prema ryzen masteru u idle je temp 32-33c na sobnoj temp od 21c....

I believe Wi can Fi...
10 godina
online
Vodič za odabir kućišta

lp 
Molio bih vas za koji komentar o ovom kucistu meni osobno prekrasno izgleda 
ANTEC The Original Dark Phantom DP501 white

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Bero_ng95 kaže...

lp 
Molio bih vas za koji komentar o ovom kucistu meni osobno prekrasno izgleda 
ANTEC The Original Dark Phantom DP501 white

Protok zraka od naprijed 0 bodova.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

https://www.olx.ba/artikal/35809452/kuciste-ms-prism-rgb-midi-tower/  ili https://www.olx.ba/artikal/35791566/kuciste-ms-titan-pro-rgb-midi-tower/ https://www.olx.ba/artikal/35627306/inter-tech-w-iii-rgb-case/

Frend kupio ms prism i cini mi se dobro kuciste. Temperature niske na idleu, 4 venta dodju plus staklo naprijed fino uradjeno, ja se mislim izmedju prism, titan 2, aquariusa i intertech. Imam nekoliko dana razmišljanja pa cu uzeti ali ne znam živ šta bih uzeo. Opet ne znam kako ce izgledati jer cu stavit 6 novih ventova u kućište

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 12:39 (hanteed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Trazim neko bijelo lijepo kuciste u koje ce moci ici vodeno hladjenje i 360x120 i 280×140 do nekuh 1000kn 

Naravno sto bolji protok zraka to bolje bili ste mi predlozili phanteks ali nije mi bas nesto upao u oko .

Steta sto vise nema nzxt 340 elite to je bilo jako lijepo kuciste 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Bero_ng95 kaže...

Trazim neko bijelo lijepo kuciste u koje ce moci ici vodeno hladjenje i 360x120 i 280×140 do nekuh 1000kn 

Naravno sto bolji protok zraka to bolje bili ste mi predlozili phanteks ali nije mi bas nesto upao u oko .

Steta sto vise nema nzxt 340 elite to je bilo jako lijepo kuciste 

Be Quiet Pure Base 500 White s prozorom pogledaj.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Bero_ng95 kaže...

Trazim neko bijelo lijepo kuciste u koje ce moci ici vodeno hladjenje i 360x120 i 280×140 do nekuh 1000kn 

Naravno sto bolji protok zraka to bolje bili ste mi predlozili phanteks ali nije mi bas nesto upao u oko .

Steta sto vise nema nzxt 340 elite to je bilo jako lijepo kuciste 

Ici ce "i 360 i 280" ili ce ici "360 ili 280" radijator?

10 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Msm na radijator pucao bih na hladjenja nzxt ili corsair pa sam naveo dimenzije iskreno nezz koje  bi vodeno bilo bolje pa sam zato naveo obe dimenzije. 

Svidja mi se nzxt 700 pa me zanima ima li stogod slicno 

Bero
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 17:04 (Bero_ng95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Zna li netko nesto o MS Prism kucistu? Izgleda ok, ali mozda samo tako izgleda. Ili da potegnem na SilentiumPC armis AR3 ili AR5?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Trebalo bi biti slicno MS IRON-u, samo ima 3 venta i drugaciju prednju stranicu.

 

Ja osobno volim da mi je kuciste "filtrirano" i prostrano, pa bi se potegao do AR5. Recenzija je za AR5x, ali to je AR5 sa staklom i 2 ventilatora vise. 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Bero_ng95 kaže...

Lp, trebao bih mjenjati kuciste dajte neki prijedlog do 100€ u budicnosti mi je cilje ugraditi vodeno hladjenje  

 Pogledaj si phanteks 600 s unutra mjesta ko u evolveu..imas bijelo..mozes naprijed stavit fix stranicu i kad skines imas dobar airflow..nzxt 340 je mala beba naspram phanteksa

 

 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 20:00 (mariolla79).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Samo problem je sta mu najjeftiniji PHANTEKS ECLIPSE P600S (adm.hr) kosta 1100 kn a to nije bas 100 eura , ja sam ga ubo preko Ipon-a za 900kn a koliko vidim sada tamo dode skoro 1200 kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 20:08 (azzie).
15 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Planiram uzeti novo kučište:

 

Za sada imam 3 izbora, islo bi unutra DeepCool Captain 240 EX za cpu stavio bih ga sa prdnje strane da vuče zrak

 

Ako imate neko drugo za prijedlog do 100€šaljite ostale su komponete pod Moj PC

 

 

 

4 SilentiumPC Armis AR5X TG RGB
3 NZXT H510 Crno-crvno
0 Zalman Z9 NEO Plus white
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 22:40 (Frenkyca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Generalno dosta los odabir osim SilentiumPC-a. Kaj velis na nesto tipa Phanteks P400A ili Fractal Define C ili BeQuiet Pure Base 500? Preporuka svakako i da CPU vodeno stavis s gornje strane, tako da s prednje mozes normalno vuci friski hladni zrak. U slucaju da stavljas vodeno s gornje strane onda treba zanemarit pocetnu preporuk i gledati vece kuciste. U tom slucaju je po meni najbolje ici na polovni Fractal Define, ima ih dosta po Njuski.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Generalno dosta los odabir osim SilentiumPC-a. Kaj velis na nesto tipa Phanteks P400A ili Fractal Define C ili BeQuiet Pure Base 500? Preporuka svakako i da CPU vodeno stavis s gornje strane, tako da s prednje mozes normalno vuci friski hladni zrak. U slucaju da stavljas vodeno s gornje strane onda treba zanemarit pocetnu preporuk i gledati vece kuciste. U tom slucaju je po meni najbolje ici na polovni Fractal Define, ima ih dosta po Njuski.

 H510 je super a ovo o polozaju radijatora ti je pogresno, naprijed je optimalno...

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Optimalno za kaj? Za ohladit CPU da, za ohladit sve ostalo u kompu ne. Moguce da se varam, ali mi to ima logike. H510 ne kuzim zbog cega bi bio super? Ima los, ali dostatan intake. Fora izgleda, stock ventilatori su bucni.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Optimalno za kaj? Za ohladit CPU da, za ohladit sve ostalo u kompu ne. Moguce da se varam, ali mi to ima logike. H510 ne kuzim zbog cega bi bio super? Ima los, ali dostatan intake. Fora izgleda, stock ventilatori su bucni.

Zrak koji prodje kroz radijator se jako malo ugrije tim prolaskom i utjecaj na ostale komponente je zanemariv, vise ce na cpu utjecat vruci zrak a grafe. Al ovisi i o kucistu, neka su restriktivnija naprijed a neka gore...

H510 izgleda daleko bolje od ostalih spomenutih kucista a blje je i izradom, usis sprijeda je vise nego dovoljan, a ventovi su prosjecni, nista posebno bucni, po potrebi ih usporis...

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Optimalno za kaj? Za ohladit CPU da, za ohladit sve ostalo u kompu ne. Moguce da se varam, ali mi to ima logike. H510 ne kuzim zbog cega bi bio super? Ima los, ali dostatan intake. Fora izgleda, stock ventilatori su bucni.

 Imam H500 i nema nikakvih problema s airflowom (doduse nakon dodatka jos 2 venta napred) i temperaturama... kao niti s glasnocom. Najveci problem je sto nemaju nikakvo rjesenje protiv vibracija pa sam morao maknut HDD cage i ventove montirat silikonskim "sarafima". Sve u svemu super je kuciste, al da, moguce da se moze dobit bolje za isto para. Al meni je bitna i estetika a ovo mi izgleda najbolje :) Pogotovo u odnosu na recimo odvratni Meshify

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Idealno da, ako uopce ista zraka prodje kroz sam radijator + prednji dio kucista. Za to treba imat super ventilatore.. Imao sam prilike vidjet, cut i opipat doduse H500i, cvrsta izrada, ali nista posebno. Stranice bi mogle bit i mrvu deblje, ali je oke i izgleda lijepo. Da je bolje izradom od Phanteksa, Be Quieta i Fractal Definea se ne bih usudio reci. Define C sam isto vidio, sigurno nije nist bolje izradom, za ova druga 2 nezz napamet, ali vjerujem su sva ta kompaktna kucista tu negdje izradom pa i cijenom, tako da ima odabir kaj se estetike tice..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
azzie kaže...

Samo problem je sta mu najjeftiniji PHANTEKS ECLIPSE P600S (adm.hr) kosta 1100 kn a to nije bas 100 eura , ja sam ga ubo preko Ipon-a za 900kn a koliko vidim sada tamo dode skoro 1200 kn.

 Par postova nize posta od 100€ je naveo da traxi fo 1000kn po novom..tak da je onda razlika 100-150kn...definitivno bolji izbor od nzxt...s

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Idealno da, ako uopce ista zraka prodje kroz sam radijator + prednji dio kucista. Za to treba imat super ventilatore.. Imao sam prilike vidjet, cut i opipat doduse H500i, cvrsta izrada, ali nista posebno. Stranice bi mogle bit i mrvu deblje, ali je oke i izgleda lijepo. Da je bolje izradom od Phanteksa, Be Quieta i Fractal Definea se ne bih usudio reci. Define C sam isto vidio, sigurno nije nist bolje izradom, za ova druga 2 nezz napamet, ali vjerujem su sva ta kompaktna kucista tu negdje izradom pa i cijenom, tako da ima odabir kaj se estetike tice..

 Phanteks je izradom brijem bolji od nzxt..pogotovo p600s je skoro ko evolve a evolve je tenk

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Idealno da, ako uopce ista zraka prodje kroz sam radijator + prednji dio kucista. Za to treba imat super ventilatore.. Imao sam prilike vidjet, cut i opipat doduse H500i, cvrsta izrada, ali nista posebno. Stranice bi mogle bit i mrvu deblje, ali je oke i izgleda lijepo. Da je bolje izradom od Phanteksa, Be Quieta i Fractal Definea se ne bih usudio reci. Define C sam isto vidio, sigurno nije nist bolje izradom, za ova druga 2 nezz napamet, ali vjerujem su sva ta kompaktna kucista tu negdje izradom pa i cijenom, tako da ima odabir kaj se estetike tice..

Ne moramo sad cijepidlacit, reagirao sam prvenstveno na tvoju izjavu da je H510 dosta los odabir, sta nikako ne moze biti... Ja sam slagao u svim navedenim kucistima, i izradom je to sve slicno, solidno.

5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kučištima (novim) jako sporo pada cijena u dučanima zar ne ?

Zkj su ona bolja tolko rijetko na akcijama ? 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Apocalypso722 kaže...

Kučištima (novim) jako sporo pada cijena u dučanima zar ne ?

Zkj su ona bolja tolko rijetko na akcijama ? 

 

Ne kućišta su marže relativno malene.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Za sada mi je najviše nzxt h510 sa tom varijatnom da bih imao znači od vodenog naprijed da vuče zrak, jedan vent iza ispuh  i jedan gore ispuh. Sto mislim da bi bilo super

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 22:11 (Frenkyca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Frenkyca kaže...

Za sada mi je najvise nzxt h510 sa tom varijatnom da bih imao znaci od vodenog naprijed da vuce, jedan vent iza ispuh iza i jedan gore ispuh. Sto mislim da bi bilo super

 To ti je dobra kombinacina, provjereno. Stavi naprijed 280 vodeno ako možeš, x62 paše lijepo i estetski odgovara. A i hladi odlično.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
Frenkyca kaže...

Za sada mi je najvise nzxt h510 sa tom varijatnom da bih imao znaci od vodenog naprijed da vuce, jedan vent iza ispuh iza i jedan gore ispuh. Sto mislim da bi bilo super

 To ti je dobra kombinacina, provjereno. Stavi naprijed 280 vodeno ako možeš, x62 paše lijepo i estetski odgovara. A i hladi odlično.

 Haha da samo sto je to x62 1200 kn xD

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Taj kraken x62 nebi smio kostati vise od 500kn, izvlaci ga samo taj zaista lijepi rgb blok, a danas je imati rgb pola cijene nekog proizvoda🤣ima boljih i po 2x manjoj cijeni.
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
David00000 kaže...
Taj kraken x62 nebi smio kostati vise od 500kn, izvlaci ga samo taj zaista lijepi rgb blok, a danas je imati rgb pola cijene nekog proizvoda🤣ima boljih i po 2x manjoj cijeni.

Evo stize cuveni tumor, artic freezer...

 

P.S. Ne znam kako vecini, ali meni taj H510 estetski i nije nesto prelijep, cak su mi starije verzije Be quieta ljepse...A rekao bi i meshify mozda kad se lijepo sve uskladi i slozi + dosta bolji airflow i ventovi...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
David00000 kaže...
Taj kraken x62 nebi smio kostati vise od 500kn, izvlaci ga samo taj zaista lijepi rgb blok, a danas je imati rgb pola cijene nekog proizvoda🤣ima boljih i po 2x manjoj cijeni.

 
Znači to što je jedan od par najboljih aio ne znači ništa, trebao bi koštati kao oni s dna liste?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice