Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
miki_the_pirat kaže...

Evo ako nisi do sad vidio. Ovo od MS-a ti je cca. Renegade zapravo (neke sitne razlike u I/O panelu mislim). I ja sam mislio tako nešto uzeti pa na kraju završih sa Armis AR-5 TG RGB (nisam se mogao odreći optičkog pogona).

EDIT: kontroler se spaja na fan header na ploči pa možeš upravljati svime što ti ploča podržava, a RGB-om (ako ti ploča ne podržava) upravljaš preko tipke na kućištu - samo presete mijenjaš.

 E,bas me to zanimalo... ..pogledao sam te recenzije vec,cini se nelose ,jos da skemijam gdje jos 2 harda stavit,posto samo 2 prima i to je to ,opticki mi je vanjski tak da super.Hvala

 

 

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Black widow je tu, kasnije ću se pozabaviti sa kablovima. Mislim da su temp malo više, proc ide do 55c sa nečujnim ventom, grafičku sam undervoltao, ide do 71c, puno tiše nego prije.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Probaj ovaj nizi prednji bacit gore iznad procesora da izbacuje van.. Jos bolje ak imas 1extra pa s njim probat. 

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Mislim da se prednji ventilator ne može staviti u ravnini sa procesorom jer je tu previđeno za optički. Trenutno je ok, ako se temp promijene kupim 1-2 venta za gore. Sad mi je čudno ovako, uvijek je bilo bučno u sobi.  

EDIT: ili sam krivo razumio, stavim donji prednji gore iznad procesora nek baca zrak van, to bih mogao probati,  trenutno donji hladi hdd

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 16:16 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
dustY kaže...

Mislim da se prednji ventilator ne može staviti u ravnini sa procesorom jer je tu previđeno za optički. Trenutno je ok, ako se temp promijene kupim 1-2 venta za gore. Sad mi je čudno ovako, uvijek je bilo bučno u sobi.  

EDIT: ili sam krivo razumio, stavim donji prednji gore iznad procesora nek baca zrak van, to bih mogao probati,  trenutno donji hladi hdd

Super su ti ventovi, pusti kako je.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

ljdeki kuciste do 600 kn sa ventilatorima mi treba

 

razmisljao sam zalman z9 neo ili fractal focus G?

moze neka preporuka

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 17:37 (Rogati).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Od tog zalmana bjezi, a focus g vec ima zastarjelu unutrasnjost. Pogledaj si ovak nes

https://www.nabava.net/kucista/phanteks-eclipse-p350x-kuciste-cijena-midi-atx-bijelo-90560051
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

a Fractal Meshify C ? odvratan mi je ovaj phantex :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 19:55 (Rogati).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Isto dobar, to je isti rang kucista, uzmi kaj ti se vise svidja. Btw. ne vidim nigdje da je jeftiniji od Phanteksa, to mozda gledas Mini verziju za mATX i ITX ploce.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

da da taman editiro post :D

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Meshify c ima dosta bolji air flow, ali je i skuplji pa vidi sto ti pase.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ta klasa kucista po meni zahtjeva i bolje ventilatore, inace taj airflow potencijal nije iskoristen. Realno oba su preskupa u HR, ali solidna izrada itd. NZXT H500 je isto konkurent sa sexy dizajnom i iznenadjujuce dobrim temp, znaci nije sranje jer ima intake samo s jedne strane. Najvise zavisi koje komponente mislis staviti u kuciste jer ako su dovoljne termalno efikasne i dobro hladjene onda skoro pa da je svejedno u koje ces ih kuciste stavit.

 

Edit: pazi da si ne narucis verziju Meshify bez TG, ak bus narucivao. TG verzija ide od 800kn..

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 20:42 (The_Fichek).
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ta klasa kucista po meni zahtjeva i bolje ventilatore, inace taj airflow potencijal nije iskoristen. Realno oba su preskupa u HR, ali solidna izrada itd. NZXT H500 je isto konkurent sa sexy dizajnom i iznenadjujuce dobrim temp, znaci nije sranje jer ima intake samo s jedne strane. Najvise zavisi koje komponente mislis staviti u kuciste jer ako su dovoljne termalno efikasne i dobro hladjene onda skoro pa da je svejedno u koje ces ih kuciste stavit.

 

Edit: pazi da si ne narucis verziju Meshify bez TG, ak bus narucivao. TG verzija ide od 800kn..

 Ovdje si u pravu. Doduse ne moraju ventilatori biti ne znam kakvi, ali puni potencijal dobrog prednjeg panela (kao kod meshify c) dode do izrazaja kad stavis vise ventilatora naprijed. Ak se ne varam gamers nexus je to testirao, ovako stock su temperature meh dok su sa 2 il 3 fana naprijed pri samom vrhu po pitanju temp.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ja bi u sve njih piknuo Be Quiet Pure Wings 2 za pocetak (komad 80kn, 3pin isto ok, PWM pozeljno). Tko narucuje izvana uskoro stizu Shadow Wings 2, prvi BQ ventovi koji ce bit i u bijeloj boji. Kad sam kod BQ uskoro stize i Pure Base 500 kuciste koje ce isto dolazit u bijeloj boji, konkurent svim ovim navedenim kucistima, Meshifyu i ekipi. To ce kuciste dolazit s 2x Pure Wings 2 140mm i za razliku od navedenih podrzava 140mm koji su opcenito bolji od 120mm istog ranga.

 

Sve to velim nije tak bitno, ako su komponente u kucistu termalno efikasne, dobro hladjene. Znaci za nekakav i5 ili stock Ryzen nije bitno, a za OC Ryzen ili Intel K proc + jaca grafa je bitno..

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 21:00 (The_Fichek).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

ryzen 5 3600 i rx 5700 xt (pulse ili nitro kad izide vidjet cu)

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Onda trazi nesto sa malo boljim air flowom, ako se mozes protegnuti uzmi meshify c i naprijed stavi jos jedan fan.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako se vec ide na kuciste od 800kn, Meshify znaci, onda mozda razmislit i o trenutnoj akciji u ADMu za Fractal Define S2 TG seriju, sve boje za 999kn, miran si s ventilatorima (stock 3x 140mm), mjesta kolko hoces..

 

Ima i 2 Fractala R5 na njuski za 700kn, od kojih je jedan neotpakiran. Zatim jedan bijeli R6 usbC za 1000kn.. Nadje se svakog vraga.

 

Btw. pazi kod Meshifya da ti stane vodeno naprijed, ak bi isao na tu soluciju jer znam da jednom nije stalo pa je prodavao..

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 21:51 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

uff... R6... kome šta više može trebati? Jest da je poskup, al ima mjesta na koju god stranu kreneš.

EDIT: sreća nije bila ta akcija prije 2 tjedna kad sam ja kupovao... nezz kako bih se odupro.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 22:16 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Meni je uzitak radit u malo vecem kucistu, a ne kad je sve stisnuto. Doduse kuciste se ne dira svaki dan i ova kompaktna su zgodnija za stavit na stol, ako je stol dovoljno velik. Ova veca su pak zgodnija za stavit na pod. Cim je komp na stolu odmah je veca buka, tako da ne znam koji su tu prioriteti, valjda ce se snac covjek :)

 

Akcija je, ako se ne varam, vec dulje za S2, a ovaj R6 je na njuski 1000kn, no S2 = prakticki R6.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 22:18 (The_Fichek).
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pa na Meshify možeš staviti AIO i gore, u nekim slučajevima ne stane naprijed ako je grafička dosta dugačka. Ja bi ga u svakom slučaju montirao gore, ljepše mi izgleda, a i tad grafička dobiva hladan zrak kroz prednji panel.

 

Ne razumijem zašto toliko ljudi kupuje velika kučišta, pa onda nutra ima praznog prostora za iznajmljivat. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 22:23 (Promster).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ako se vec ide na kuciste od 800kn

 Jedino da ide na ovo bez stakla za 690kn + neki arctic f12 za 35 kn pa ispadne malo iznad 700. Druga opcija mu je ovo kak si rekao polovno, a skok sa 600kn na 1000kn nije malen ak ide na s2 koji je vrh ili mozda ovako nesto? Ima mesh sa prednej strane, tg i dobijes 3 venta koje ako su losi s vremenom zamjenis.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 22:42 (DonOscar).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Meni isplativiji Sharkon TG4 od toga, 350kn, 310kn u EKupi za placanje ZABAom, 4 RGB venta ili pak SilentiumPC Armis AR3 ili AR5 TG isto oko 350kn.

 

Brand se placa hebiga. Oko 600kn ipak Phanteks P350X ili NZXT H500 > Meshify C po meni, s obzirom na ulozeno/dobiveno. 

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

moze li preporuka kucista do 50eura? Da ima dobar airflow jer zelim da kloknem proc i grafu :)  razmisljao sam o ms cyclops V ali ne znam kakav je protok zraka

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 12:08 (DangerousB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MS Black widow pro gaming, ja ga imam za jednu konfu i kuciste je odlicno. Tiho, dobar airflow, mrezice za prasinu, idu 5 ventova unutra i prostrano za bilo koju konfu.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
deepshitcro kaže...
MS Black widow pro gaming, ja ga imam za jednu konfu i kuciste je odlicno. Tiho, dobar airflow, mrezice za prasinu, idu 5 ventova unutra i prostrano za bilo koju konfu.

 gledao sam ali mi se ne svidja ovaj prednji panel sto se kao zatvara... zbog toga i kontam da je los usis zraka

14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

dvoumim se izmedju ova 2 kucista:

1. SilentiumPC Regnum RG1 TG Pure Black

2. Fractal Focus G, crno s prozorom

 

vjerojatno nisu usporediva ali bih volio cuti komentare i iskustva

konfa unutra nece biti neka zahtijevna niti nabrijana gamerska, vjerojatno r3 2200g u pocetku bez grafe kasnije neka u rangu 1060/580/1650/1660  

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Striko2009 kaže...

dvoumim se izmedju ova 2 kucista:

1. SilentiumPC Regnum RG1 TG Pure Black

2. Fractal Focus G, crno s prozorom

 

vjerojatno nisu usporediva ali bih volio cuti komentare i iskustva

konfa unutra nece biti neka zahtijevna niti nabrijana gamerska, vjerojatno r3 2200g u pocetku bez grafe kasnije neka u rangu 1060/580/1650/1660  

 Ja mislim da je regnum bolji. Ima kaljeno staklo, skriven odjeljak za napajanje i hdd. Jedino je vjerovatno Focus G prozracniji zbog prednjeg dijela i bas zbog ovoga sto nema ovu zastitu tj. za sakrit napajanje/hdd ali opet bi isao na regnuma 

14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

koliko vidim Focus G dolazi sa samo 2 venta predinstalirana na prednjoj strani, straznjeg ventilatora nema?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

SilentiumPC Armis AR3 TG ti je sredina izmedju tih, prozracan, a TG staklo te kvalitetni stock ventilatori.

14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

a vidio sam, na kraju je 'ajmo rec kompromis' pao na focus G, ne pitaj zasto 

sad me jedino zanima ako nema straznji vent pa da i njega ukljucim kod kupnje... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice