Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
haj0 kaže...

Pozdrav,

 

Do jucer sam imao ovo napajanje http://www.logicconcept.eu/logic500.html (radi i dalje ali smrdi po zagorenoj plastici pa ne bih riskirao).

 

Da li bi ovo napajanje bilo u tom rangu, ne mislim raditi upgrade za trenutnu konfu pa ne bih uzimao nesto jace 

https://www.va.com.hr/Katalog/tabid/63/CategoryID/61/List/1/Level/a/ProductID/33536/Default.aspx?SortField=Free2+DESC%2cUnitCost

 

 

 Bježi od MSa ako ti je komp (a i život mio)

protegni se još stotinjak kuna pa uzmi fortron hexa+ ili neko silentumPC

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok ekipa, 

 

molio bih za savjet koje napajanje ili barem na što da ciljam za konfu 775 socket (core 2 quad nemrem se točno modela sjetit), 8gb RAM, 1xSSD, 1xHDD (7200rpm), gtx970. 

Htio bih da mogu još komotno dodat diskova i da, zanam da je grafa malo puno jaka za proc ali kaj je tu je. Ja nekak gledam da bude bar 600w pa sad nez jel to puno previše? 

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

it's not quantity it's quality, koji ti je budzet?

10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znam da i to igra bitnu ulogu, oko 500kn naravno što jeftinije to bolje a da nije neki šrot.

 

Evo nabrzaka ovako nesto mi zapelo za oko.

 

https://www.protis.hr/products/details/napajanje-600w-fortron-hyper/85904

https://www.protis.hr/products/details/chieftec-core-series-600w-gold-atx-napajanje-bbs600s/145300

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

dodaj jos 70kn i uzmi BB napajanje kod nas trenutno, full modularno, 80+ gold, 120mj gare (inace prepakirani seasonic focus plus) klik

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
crveni34 kaže...

Bok ekipa, 

 

molio bih za savjet koje napajanje ili barem na što da ciljam za konfu 775 socket (core 2 quad nemrem se točno modela sjetit), 8gb RAM, 1xSSD, 1xHDD (7200rpm), gtx970. 

Htio bih da mogu još komotno dodat diskova i da, zanam da je grafa malo puno jaka za proc ali kaj je tu je. Ja nekak gledam da bude bar 600w pa sad nez jel to puno previše? 

 

Hvala unaprijed!

 To moze i kvalitetno 500W napajanje terati bez problema. 970ica nije neki potrosac. Malo veci od 1060ice (20-30W), a tu su joj i performanse.

Ali sve je tu oko 500-600 W na slicnoj cijeni, a od viska glava ne boli...

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje napajanje da uzmem? Mislio seasonic prime...ali ga kod nas pas i nema...neka preporuka... Mislim da mi netreba vise od 650w

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Riotoro Enigma G2

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala...jos jedno pitanjce..imam carbide 500r kuciste od corsaira..i upravo sad kad sam ga upalio...zasmrdilo je...ali iz kucista tamo gdje su gumb power i usb..smrdi po paljevini..ugasio ga odmah i stavio nos na sve komponente..nis nesmrdi na njima..skinuo prednji panel i kod njega smrdi di se komp pali..pretpostavljam da nije pametno palit ga vise...sva sreca pa imam isti takv novi dio kaj su mi poslali prije 4 godine pod garancijom iz corsaira..taj cijeli novi dio..pa cu zamjenit...

Btw 

https://www.instar-informatika.hr/napajanje-seasonic-ssr-750tr-750w-titanium/0151649/product/

Jel ovo nova serija..ili starija od prije par godina?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 16:39 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

 joj, pa čovjek ti gore stavlja prijedlog duplo jeftinijeg napajanja

taj prime ti je preskup i nepotreban, uzmi riotoro enigmu 650w za duplo manje novaca - link

radi se o prepakiranom seasonic focus plus sa 10g garancije

 

ja sam svojevremeno uzeo prime i to kad je bio 1.400 kuna, ali da je bilo ovakve prilike za napajanje za 600 kuna (tad još nije bilo niti focusa), ne bih se razmišljao ni sekunde

jedno i drugo su odlična napajanja, full bridge, japanski kondenzatori i kvalitetni ventilatori, davati duplo više novaca za možda malo bolju kvalitetu je bedasto u najmanju ruku

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma ja samo pitam..zanimalo me je...da je do 950 kn onda bi jos razmislio... Za razliku uzmem phanteks p400a ili neko drugo kuciste... 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Ma ja samo pitam..zanimalo me je...da je do 950 kn onda bi jos razmislio... Za razliku uzmem phanteks p400a ili neko drugo kuciste... 

Onaj Seasonic je najbolje od najboljega što se nudi u današnje vrijeme, sad ostaje na tebi jel ti to isplativo ili nije.

Što se tiče tvoga PCa, to možeš pogoniti sa 450W napajanjem bez problema ikakvih, budući da danas imaš napajanja koja imaju po 10 godina garancije,

gledaj i mogućnosti nekakve nadogradnje u budućnosti i uzmi ovaj Riotoro koji su dečki preporučili.

ps. na kućište ne bih trošio novce ako si zadovoljan sa postojećim Corsairom pogotovo jer si riješio problem koji si imao, možeš eventualno uložiti u tihe i kvalitetne ventilatore kao BQ SW3 PWM.

ps. kako je onom Seasonicu pala cijena odjednom, sjećam se da su nedugo bila po 1600 - 1700 kn.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 10:08 (Valentin17).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da rijesio sam jucer..nivi front panel sam promjenio..taj dio s gumbima i usb-ovima...a ventove imam 3 ll 120 i 2 hd 120...meni ok rade..i nesmeta mi buka..tj necujni su barem meni..jedino ovaj wraith cooler se cuje vent..malo zuji...onda cu gledat riotoro...ipak je razlika 700kn...i da bio je skuplji ovaj platinum...sto se tice kucista nije mi neophodno..ima dobar af..jedino bi nesto malo modernije...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav,

Imam napajanje Seasonic 520 M12II EVO.
Zadnjih nekoliko mjeseci imam problema s PC-em. Naime u nekim igrama (cod2, pubg lite, R6 siege) mi se reboota pc. U event viewer-u sam naletio na kernel error koji se uglavnom povezuje s napajanjem, preko maticne sam pogledao ocitavanja napajanja i sve mi se cini ok. Napajanje je staro 1.5 god, da li je moguce da je stvarno do njega?

Ostale komponente su: R5 1600, RX 580, 16GB DDR4 2400mhz Ram, Adata sx8200 512gb SSD, 1TB Toshiba p300, 3TB toshiba P300 i Asrock ab350pro4.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Meni je bacao kernel error kad je jedna plocica rama prdnula..pa provjeri rame s memtestom

Btw..ovo je hw info za voltazu? Jel ovo uredu ili previsoko od napajanaj

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 14:05 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Odradia sam memtestove, gpu i cpu benchmark i sve je proslo bez errora

Edit: u prilogu slika iz hwmonitora

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 15:07 (Grom).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže... 

Onaj Seasonic je najbolje od najboljega što se nudi u današnje vrijeme, sad ostaje na tebi jel ti to isplativo ili nije.

Što se tiče tvoga PCa, to možeš pogoniti sa 450W napajanjem bez problema ikakvih, budući da danas imaš napajanja koja imaju po 10 godina garancije,

gledaj i mogućnosti nekakve nadogradnje u budućnosti i uzmi ovaj Riotoro koji su dečki preporučili.

ps. na kućište ne bih trošio novce ako si zadovoljan sa postojećim Corsairom pogotovo jer si riješio problem koji si imao, možeš eventualno uložiti u tihe i kvalitetne ventilatore kao BQ SW3 PWM.

ps. kako je onom Seasonicu pala cijena odjednom, sjećam se da su nedugo bila po 1600 - 1700 kn.

 Pala mu je cijena jer je na akciji a i to nije najnovija 3. generacija SSR-750TX vec 2. generacija SSR-750TR, ni ne znam jel ima neke bitne razlike..

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 19:24 (roby27).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
roby27 kaže...

a i to nije najnovija 3. generacija SSR-750PX

Uh, dobro da se nisam zaletio i kupio. Nisam ni skužio da postoji noviji model. Hvala.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 19:16 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Meni se cini da je to samo njihovo novo nazivlje u postojecim serijama radi lakse snalazenja jer su i focus liniju počeli mijenjati, imaju neku regrutaciju One Seasonic inicijative, mozda kiwi ima neke bolje insider info ;)

 

https://seasonic.com/oneseasonic

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Najsmijesnije je to sto novi prime 650 gold dodje kao i ovaj 2 gen prime 750 titanium..mislim za iste pare da je bolje ovaj gen 2 tx750

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na recenziji najnovije OneSeasonic revizije (Prime Titanium TX-650) su dali popis promjena:

 

  • removed some inline capacitors
  • added a power supply tester to each box
  • updated some cable quantities to reflect user requirement
  • improved ripple and noise performance with a double-layer PCB
  • updated the appearance of the PSU housing
  • changed warranty sticker to a round shaped one
  • created new rating labels
  • improved PSU and cable bags
  • updated printed documentation

 

Ne bih znao jesu li još nešto mimo toga radili na njima. Na PCB-u ne vidim neke značajne vizualne promjene, samo tu i tamo neki drugi proizvođač kondenzatora, ali i dalje su svi japanski.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 12:33 (kiwi_91).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tak me skaklja da uzmem ovog tx750 titaniuma...uhhhh

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Tak me skaklja da uzmem ovog tx750 titaniuma...uhhhh

 daj si dva-tri šamara 

i višak para utroši na nešto drugo

 

jer iako je napajanje vrlo bitno ne samo kao temeljna konponenta već i zbog toga što kvaliteto napajanje pridonosi očuvanju ostalih komponenti, nakon određene razine postaju poprilično minorne dobiti i prime titanium svakako nije vrijedno duplo veće cijene - em zbog efikasnosti nećeš puno uštedjeti na troškovima, em i kvalitetno gold napajanje poput enigme/focusa nema problema s pregrijavanjem, em daje dovoljno 'čistu' struju da je ostalim komponentama i njihovoj trajnosti skoro nebitna razlika

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hahaah..morat cu zeni rec da dodje 1300kn bu ona samarala....ali samo je jedan PRIME...optimus prime...LOL

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na napajanju ne treba škrtariti... Ali bogami ni pretjerivati 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A znam...vec jedno par godina zelim prima...mislim sadasnje napajanje ima sisu u sebi..ali to nije to..valjda ce razum nadvladati zelju....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Grom kaže...
Pozdrav,

Imam napajanje Seasonic 520 M12II EVO.
Zadnjih nekoliko mjeseci imam problema s PC-em. Naime u nekim igrama (cod2, pubg lite, R6 siege) mi se reboota pc. U event viewer-u sam naletio na kernel error koji se uglavnom povezuje s napajanjem, preko maticne sam pogledao ocitavanja napajanja i sve mi se cini ok. Napajanje je staro 1.5 god, da li je moguce da je stvarno do njega?

Ostale komponente su: R5 1600, RX 580, 16GB DDR4 2400mhz Ram, Adata sx8200 512gb SSD, 1TB Toshiba p300, 3TB toshiba P300 i Asrock ab350pro4.

 Nastavno na ovaj post, jucer na stranicama grafe vidim da su recommended grafu digli na 550w (prije je bilo 500w), moje je 520w. Jel moguce da je do toga? Ako je dal da onda uzmem ovo riotoro od 650 koje se preporucuje po ovoj temi ili neko drugo?

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Grom kaže...
Grom kaže...
Pozdrav,

Imam napajanje Seasonic 520 M12II EVO.
Zadnjih nekoliko mjeseci imam problema s PC-em. Naime u nekim igrama (cod2, pubg lite, R6 siege) mi se reboota pc. U event viewer-u sam naletio na kernel error koji se uglavnom povezuje s napajanjem, preko maticne sam pogledao ocitavanja napajanja i sve mi se cini ok. Napajanje je staro 1.5 god, da li je moguce da je stvarno do njega?

Ostale komponente su: R5 1600, RX 580, 16GB DDR4 2400mhz Ram, Adata sx8200 512gb SSD, 1TB Toshiba p300, 3TB toshiba P300 i Asrock ab350pro4.

 Nastavno na ovaj post, jucer na stranicama grafe vidim da su recommended grafu digli na 550w (prije je bilo 500w), moje je 520w. Jel moguce da je do toga? Ako je dal da onda uzmem ovo riotoro od 650 koje se preporucuje po ovoj temi ili neko drugo?

Ne mora biti do napajanja, "kernel power" event ces imat i nakon hard crashanja i iz hrpe drugih razloga.

 

Sta se snage tice, to napajanje bez problema pogoni tvoj stroj...

7 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Grom kaže...
Grom kaže...
Pozdrav,

Imam napajanje Seasonic 520 M12II EVO.
Zadnjih nekoliko mjeseci imam problema s PC-em. Naime u nekim igrama (cod2, pubg lite, R6 siege) mi se reboota pc. U event viewer-u sam naletio na kernel error koji se uglavnom povezuje s napajanjem, preko maticne sam pogledao ocitavanja napajanja i sve mi se cini ok. Napajanje je staro 1.5 god, da li je moguce da je stvarno do njega?

Ostale komponente su: R5 1600, RX 580, 16GB DDR4 2400mhz Ram, Adata sx8200 512gb SSD, 1TB Toshiba p300, 3TB toshiba P300 i Asrock ab350pro4.

 Nastavno na ovaj post, jucer na stranicama grafe vidim da su recommended grafu digli na 550w (prije je bilo 500w), moje je 520w. Jel moguce da je do toga? Ako je dal da onda uzmem ovo riotoro od 650 koje se preporucuje po ovoj temi ili neko drugo?

 

Prepravi info u Moj PC. Osobno mene zanima ovo:

MS WINSTON

 

Jesi dodao bar jedan ventilator za usis hladnog zraka naprijed, i jedan za ispuh vruceg zraka gore?

 

Takodjer koji hladnjak imas na procesoru? Stock? Dobro sjeda? Cist? Promjeni pastu u svakom slucaju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice